وستیبلو پلاسیتک

وستیبلو پلاسیتک: وستیبول به فضای بین دندان ها و لب ها (این فضا شامل لثه و لبه استخوانی فرد می باشد) می باشد.  وستیبلو پلاسیتک ( عمیق کردن وستیبول ، جهت افزایش ثبات دندان مصنوعی ) جراحی است که بسیار رایج می باشد و در آن عمق کف دهان افزایش داده می شود. و مناسب کسانی می باشد که دندانهای خود را از دست دادند و می خواهند دندان مصنوعی بگذارند و یا برای آن دسته از بیمارانی که می خواهند پروتز های متحرک مبتنی و متکی بر ایمپلنت داشته باشند این تکنیک به جهت رسیدن به فضای کافی جهت گسترش لبه پروتز متحرک و در نتیجه گیر بیشتر پروتز انجام می گردد. بی دندانی در فک پایین نه تنها منجر به از دست دادن استخوان آلوئول فک ( همان استخوانی که دندان ها بر روی آن قرار گرفته است ) می شود ، بلکه منجر به از دست دادن لثه چسبنده  و لثه شاخی بیمار می شود ( لثه چسبنده و شاخی برای حفظ و ساپورت دندان و ایمپلنت نقش حیاطی دارند )

تکنیک ها و روش های زیادی جهت انجام این نوع جراحی به ثبت رسیده است که هر کدام معایب و محاسن مختص به خود را دارا می باشند .

جراحی افزایش عمق وستیبول (وستیبولوپلاستی) به روش lipswitch
در مواردی که عمق وستییول برای گذاشتن دندان مصنوعی مناسب نیست این جراحی تجویز می شود.و روشlipswitch کم ترین میزان عارضه و عود را بین روشهای مختلف دارد.

وستیبلو پلاسیتک

بهبودی بعد از عمل

این یک عمل ساده است ،که اغلب انجام می شود ، اما ، مانند هر مداخله جراحی دیگر ، باید قوانین خاصی نیز پس از آن دنبال شود : 

  1. حالت ملایم را رعایت کنید.
  2. به مدت دو هفته از افزایش فشار بدنی خودداری کنید.
  3. برای همین مدت از مصرف هرگونه غذای آزار دهنده خودداری کنید.
  4. به طور منظم درمان ضد عفونی کننده کامل منطقه مورد نظر را انجام دهید.
  5. برنامه هایی را با عوامل ترمیم زخم انجام دهید