کورتاژ لثه

کورتاژ لثه : بیماریهای لثه اکثراً در مراحل اولیه بدون درد میباشند. درصورتیکه شخص توجهی به خونریزیهای لثه در هنگام غذا خوردن و مسواک زدن نداشته باشد ،بیماری پیشرفت میکند و میکروبهای موجود در محیط دهان به صورت لایه ای بیرنگ ،به هم چسبیده و بر روی سطح دندان و لثه جمع میگردندو پلاکهای میکروبی را تشکیل میدهند .این پلاکها ی میکروبی در مراحل اولیه به راحتی با مسواک زدن پاک میشوند ولی در صورت عدم رعایت بهداشت این پلاکها در دندان ماندگار میشوند و عفونت به بافتهای عمیقتر مانند استخوان فک و الیاف نگهدارنده دندانها سرایت میکندوباعث تحلیل استخوان دندان والیاف نگهدارنده میگردد ودرنهایت دندان لق شده و میافتد.

کورتاژ لثه در واقع به معنی برداشتن و حذف و تراشیدن دیواره لثه ی بیمار شده میباشد و به دو نوع کورتاژ لثه ای و زیر لثه ای تقسیم میشود ، که حاوی عفونت و پلاکهای میکروبی است، و در نهایت اتصال مجدد لثه سالم به دندان می باشد که در کلینیک آلما توسط متخصص جراحی انجام میگردد.  به دو نوع کورتاژ لثه ای و زیر لثه ای تقسیم میشود.

کورتاژ لثه

خراشیدن لثه اى:

شامل جداسازی بافت نرم ملتهب و متورم دیواره لثه می باشد که حاوی عفونت و میکروب است.

کورتاژ لثه (خراشیدن لثه): این تکنیک جراحی لثه شامل خراشیدن بافت ناسالم از بخش عفونت کرده و در نهایت التیام لثه سالم باقی مانده است. 

کورتاژ زیرلثه اى:

این نوع کورتاژ عملى است که در قسمتهای نزدیک به ریشه و اتصالات لثه ای نزدیک به ریشه انجام می شود و اتصال بافت همبندلثه با استخوان را قطع می کند.

مراقبت بعد از جراحی لثه: پس از چند روز عمل جراحی لثه شما می توانید درد طبیعی ناشی از این درمان را با قرص مسکین کنترل و تکسین دهید. فرقی نمی‌کند از چه روشی برای تسکین درد استفاده می‌کنید، فقط حتما بلافاصله بعد از جراحی آنرا استفاده نمایید. می‌توانید از یک بسته یخ برای کاهش التهاب استفاده نمایید. بعد از بند آمدن خونریزی، می‌توانید غذاهای نرم بخورید. تا یک یا دو روز اول به خوردن مایعات و غذاهای نرم مانند سوپ، ماست، اسموتی و پوره سیب‌زمینی ادامه دهید.