جراحی ایمپلنت دندان

در این مقاله خواهید خواند

جراحی ایمپلنت دندان

همان‌طور که می‌دانید برخی از افراد در یک یا چند ناحیه از لثه‌های خود، دچار بی‌دندانی هستند و یا این احتمال وجود دارد که دندان‌های آن‌ها، دارای تاج و یا ریشه‌ای باشد که امکان نگهداری از آن وجود ندارد. این دسته از افراد می‌توانند از روش جراحی ایمپلنت دندان استفاده کنند تا ناحیه و یا نواحی بدون دندان و یا ریشه و تاج آن‌ها اصلاح و ترمیم شود. جراحی ایمپلنت در واقع یکی از مناسب‌ترین روش‌هایی است که در حال حاضر برای جایگزین کردن دندان‌های از بین‌ رفته، وجود دارد.

در حقیقت می‌توان گفت ایمپلنت دندان، نوعی پیچ است. این پیچ توسط یک جراح متخصص در درون استخوان‌های فک مراجعه‌ کننده جاساز می‌شود و عملکردی مشابه با ریشه دندان‌ها را پیدا می‌کند. پس‌ از انجام این فرآیند نیز یک روکش بر روی آن قرار می‌گیرد. این عمل جراحی را می‌توان به‌ صورت یک جلسه‌ای و طی یک مرحله انجام داد و یا با نظر پزشک و جراح متخصص، به‌ صورت دو مرحله‌ای، تکمیل کرد. تک مرحله‌ای و یا دو مرحله‌ای بودن این روش جراحی برای دندان‌ها، به شرایط ویژه شما از قبیل استخوان‌ها و هم‌چنین لثه و ناحیه‌ای که بی‌دندان است و نیاز به جراحی ایمپلنت دارد، وابسته ‌است.

کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت

برای انجام جراحی ایمپلنت، لازم است به یک کلینیک دندانپزشکی متخصص، معتبر و حرفه‌ای در این زمینه، مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که در یک کلینیک دندانپزشکی می‌توانید از خدمات متنوعی که مربوط به دهان و دندان و فک هستند استفاده کنید. چراکه در چنین مراکز تخصصی، پرسنل گوناگون با تخصص‌های مختلف گرد هم آمده‌اند تا از این طریق، تمامی خدمات مورد نیاز در حوزه دهان و دندان، با کیفیت مطلوب و مورد نظر در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار گیرد.

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که میزان تخصص و کیفیت کار کارکنان در چنین مرکزی، ارتباط کاملا مستقیمی با کیفیت خدمات ارائه‌ شده و عملکرد کلینیک مورد نظر دارد. برای نمونه می‌توان به این عامل اشاره کرد که شما برای انجام فعالیت‌های تخصصی برای دندان، از قبیل جراحی ایمپلنت نمی‌توانید به یک دندان‌پزشک عمومی مراجعه نمایید.

چراکه انجام این نوع از امور، نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد. بنابراین لازم است برای اجرای اصولی این روش و هم‌چنین کاهش دادن میزان عوارض حاصل از این عمل جراحی، به یک کلینیک تخصصی مراجعه کنید. یک کلینیک تخصصی برای ایمپلنت از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار است و محیطی کاملا بهداشتی و سالم دارد. کلینیک دندان‌پزشکی برای جراحی ایمپلنت باید به فناوری‌های روز و مدرن‌ترین دستگاه‌ها مجهز شده باشد تا امکانات لازم برای ارائه خدمات تخصصی و با کیفیت در آن فراهم باشد.

جراحی ایمپلنت دندان
جراحی ایمپلنت دندان

متخصص جراحی ایمپلنت دندان

همان‌طور که می‌دانید عمل جراحی ایمپلنت نوعی اقدام بسیار حساس به شمار می‌رود. بنابراین لازم است از میان متخصصین مختلف، بهترین متخصص جراحی ایمپلنت را برای این نوع از اقدامات انتخاب کنید. این فرد، دندانپزشکی است که در زمینه جراحی ایمپلنت تجربه کافی را به دست آورده‌ است و دانش تئوری و عملی مورد نیاز در این زمینه را دارد.

لازم به ذکر است که جراحی ایمپلنت طی اقدامات دشواری، اتفاق می‌افتد و دقت بسیار بالایی نیاز دارد. بنابراین متخصص این عمل جراحی باید دقت کافی در زمینه انجام ایمپلنت دندان را داشته باشد و بتواند در صورت بروز هرگونه مشکل، آن را برطرف سازد. وی باید دوره‌های تخصصی برای کاشت و یا جراحی ایمپلنت را پشت سر گذاشته باشد. چنین متخصص جراحی باید بتواند ارتباط بسیار خوب و مناسبی با مراجعه‌کننده برقرار سازد و سعی کند در طی فرایند جراحی، هر گونه ترس و واهمه را از وی دور کند.

در نظر گرفتن وضعیت سلامتی و جسمانی مراجعه‌ کننده نیز برای این متخصص جراحی ضرورت دارد تا وی بتواند با توجه کافی به این ویژگی‌ها و سلامت لثه و فک بیمار، بهترین روش را برای جراحی در نظر بگیرد. متخصص جراحی ایمپلنت، فردی است که سعی دارد دانش و آگاهی‌های خود را در زمینه این نوع از خدمات، به‌ روز و جدید نگه دارد. وی به جدیدترین تجهیزات مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی دسترسی دارد.

هزینه ایمپلنت دندان

یکی از نکات بسیار مهم برای مراجعه‌کنندگانی که قصد جراحی ایمپلنت دارند، قیمت و هزینه این روش جراحی است. لازم به ذکر است که قیمت و هزینه ایمپلنت و یا کاشت دندان به چند عامل مهم وابسته‌ است. از جمله عوامل مؤثر بر هزینه این روش جراحی می‌توان به جنس ایمپلنت مورد نظر اشاره کرد. از طرف دیگر در حال حاضر کشورها و شرکت‌های مختلفی به ساخت ایمپلنت برای دندان‌ها اقدام می‌نمایند. این کشورهای سازنده، ضمانت‌های مختلف دوساله، ده‌ساله، پانزده‌ساله، مادام‌العمر و… را برای ایمپلنت خود در نظر می‌گیرند.

بنابراین کشور سازنده ایمپلنت و کیفیت آن نیز در تعیین قیمت و هزینه این روش جراحی اثرگذار است. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت جراحی ایمپلنت می‌توان به نوع متریال به‌ کار رفته در آن اشاره‌ کرد. مدت زمان کاشتن ایمپلنت نیز دیگر عامل مؤثر بر تعیین قیمت این روش جراحی است. میزان تخصص و تجربه پزشک متخصص کاشت نیز قیمت این روش جراحی را با کاهش و یا افزایش مواجه خواهد ساخت.

تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز برای دندان‌های شما نیز قیمت ارائه این خدمات را دچار تغییر و تحول می‌کند. در بسیاری از موارد، مراجعه‌ کننده، استخوان کمی در ناحیه پیوند و یا کاشت دارد که در اصطلاح به این رویداد تحلیل رفتگی استخوان گفته می‌شود. از طرف دیگر این امکان وجود دارد که مراجعه‌ کننده از بیماری‌های دیگر از قبیل پوکی استخوان نیز رنج ببرد. در چنین شرایطی، لازم است جراح ایمپلنت از روش پیوند استخوان استفاده کند که انجام این فرآیند نیز هزینه جراحی ایمپلنت دندان را با افزایش مواجه خواهد ساخت.

در صورت نیاز به مشاوره و اخذ نوبت جراحی ایمپلنت دندان با ما تماس بگیرید. 

 

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایمپلنت ثابت دندان

ایمپلنت ثابت دندان

ایمپلنت ثابت دندان چیست؟ آیا دندان مصنوعی لق دارید که شما را آزار می دهد و چیزی را که می توانید بخورید محدود می کند یا خوردن و صحبت کردن برای شما دشوار شده است؟ در این صورت ایمپلنت ثابت دندان یک راه حل عالی برای رفع مشکل شما خواهد بود. پروتزهای دندانی را می توان به طور دائمی تنها در 1 روز با استفاده از تعداد مقرون به صرفه و ثابت از ایمپلنت های دندانی برای قرار دادن پروتزهای خود بر روی آن ثابت کرد. یک فک بالا یا پایین کامل از دندان‌های زیبا می‌تواند متعلق به شما باشد

مشاهده
سیاه شدن لثه بعد ایمپلنت

سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت

همیشه تلاش می‌شود راهکارهایی برای پوشاندن عیب و نقص‌ها ارائه شود. گاهی راهکارها منجر به بروز اتفاقات بعدی می‌شوند که بعضی از آن‌ها پیش بینی نشده هستند. ایمپلنت دندان راهی برای جایگزینی پایه‌های دائمی به جای دندان‌های معیوب شده و از بین رفته است. کاشت ایمپلنت را اگر به دست متخصص آن نسپارید منجرب به اتفاق های بدی می شود و باعث آسیب رساندن به خود به می‌شود سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت اتفاقی است که خوشایند نبوده و دیده شدن آن به هنگام لبخند زدن و یا صحبت کردن نه تنها جلوه‌ای نامطلوب دارد بلکه تاثیر منفی بر

مشاهده
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان پایه ای دائمی برای دندان های ثابت و جایگزین ایجاد میکنند. ایمپلنت دندان یک راه حل طولانی مدت و موثر برای افرادی است که دندان آنها به هر دلیلی از دست رفته. دندان های ایمپلنت مانند دندان های طبیعی عمل میکنند. چه زمانی ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز باشد؟ اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، ایمپلنت دندان ممکن است گزینه مناسبی باشد اگر: استخوان فک کاملاً رشد کرده و سالم داشته باشید بیماری لثه ندارند شرایطی ندارید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد دندانپزشک با شما صحبت خواهد کرد که آیا

مشاهده
ایمپلنت دندان

نکاتی که قبل از انجام ایمپلنت دندان باید بدانید!

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان پایهای دائمی برای دندان های ثابت و جایگزین ایجاد میکنند. ایمپلنت یک راه حل طولانی مدت و موثر برای افرادی است که دندان آنها به هر دلیلی از دست رفته. دندان های ایمپلنت مانند دندان های طبیعی عمل میکنند. چه چیزی باعث میشود که ایمپلنت احساس راحتی داشته باشد؟ پزشکان از یک فیکیچر کاشت تیتانیومی استفاده میکنند که با گذشت زمان به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید. برای اطمینان از سلامت و عملکرد مناسب ایمپلنت های خود، معاینات دندانپزشکی را برنامه ریزی کنید و توصیه های مربوط به تمیز کردن حرفه ای را

مشاهده