لمینت‌ها‌ی دندانی و تفاوت‌های آن‌ها

در این مقاله خواهید خواند

لمینت‌ دندانی چیست؟

لمینت‌ها به پوسته ای با ضخامت اندک گفته میشود که بر روی دندانها با هدف اصلاح بدفرمی، بدرنگی، بستن فواصل بین دندانها و تصحیح بی نظمی های خفیف دندانی بدون نیاز به ارتودنسی ویا درمانی جهت تکمیل درمان ارتودنسی قرار میگیرد، اطلاق میشود که میتواند از جنس ماده کامپوزیت و یا سرامیک (پرسلن)باشد. انتخاب جنس لمینت بر اساس نیازهای درمانی، سن بیمار، با توجه به معایب و مزایای هرکدام، توسط متخصصین به صورت منحصر به هر بیمار برگزیده میشود.

این درمان بسیار حساس و دقیق است و بایستی با درنظر گرفتن مراحل تشخیصی،نیازها و خواسته های بیمار انجام گردد.درصورت عدم ایجاد تماسهای صحیح بین دندانها ویا گاهاً چسباندن چندین دندان به یکدیگر،باعث عدم امکان نخ کشیدن بین دندانهاو یا ریش ریش شدن نخ دندان میگردد.

 

لمینت‌ها‌ی دندانی و تفاوت‌های آن‌ها
لمینت‌ها‌ی دندانی و تفاوت‌های آن‌ها

انواع لمینت‌ها‌ی دندانی

کامپوزیت ونیر یا لمینت دندانی کامپوزیتی (روش مستقیم)

پوسته ای نازک از جنس کامپوزیتمیباشد که بدون تراش دندان بر روی آن قرار میگیرد.به کارگیری صحیح کامپوزیت برروی دندانها وقت و مهارت بسیار زیادی میخواهد به همین دلیل دندانپزشک باید شناخت کامل از آناتومی و اصول زیبایی دندانها داشته باشد.

لمینت دندانی سرامیکی یا پرسلن ونیر (روش غیر مستقیم)

بر خلاف کامپوزیت ونیر ،دو تا سه هفته برای تحویل نهایی زمان نیاز دارد.در این نوع لمینت ابتدا از دندانها قالبگیری صورت میگیرد سپس بعد از آماده شدن قالبهابه لابراتوار مجهز ارسال میشود.لابراتوار به درخواست بیمار و دندانپزشک ،رنگ مورد نظر را انتخاب میکند.پس از پایان این مراحل لمینت را که به ظرافت پولک میباشد با سمان مخصوص به دندان میچسبانند.

لمینت‌ها‌ی دندانی و تفاوت‌های آن‌ها :

لمینت سرامیکی با اینکه دارای ضخامت کمتری است از استحکام فوق العاده ای برخوردار میباشد و به راحتی دچار آسیب و لب پریدگی نمیشود.همچنین به خاطر ضخامت بسیار کم لمینت سرامیکی ،نما و زیبایی آن بهتر است. لمینت سرامیکی به ندرت دچار سایش و تغییر رنگ میشودو نیازی به سرویس و مراقبتهای ماهیانه ندارد.

از معایب لمینتهای کامپوزیتی تغییر رنگ آنها است و اینکه باید هر شش ماه یک بار به دندانپزشک خود برای مراقبتهای دوره ای و احیاناً پولیش مراجعه نمایید .مسلماً با وجود مزایای بیشتر ، لمینت سرامیکی از هزینه بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی برخوردار است.

 

لمینت‌های کامپوزیتی لمینت‌های سرامیکی ویژگی
مواد کامپوزیتی سرامیک جنس
کمتر طبیعی طبیعی‌تر ظاهر
کمتر بیشتر دوام
کمتر بیشتر قیمت
کمتر بیشتر نیاز به تراش دندان

مزایای لمینت دندانی کامپوزیتی

  • لمینت کامپوزیتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است
  • میزان تراش دندان کمتر است
  • برای ترمیم موارد محدود و افراد کم سن بهتر جوابگو میباشد

 

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان یکی از خدماتی است که کلینیک دندانپزشکی آلما انجام می دهند این جراحی ها می تواند از جراحی اصلاحی فک و …تا دیگر خدمات زیبایی شاما ایمپلنت و … را شامل شوند.

مشاهده
زیبایی دندان با لمینت

زیبایی دندان با لمینت

زیبایی دندان با لمینت چیست؟ لمینت دندان پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز فرد توسط مواد رنگی دندان طراحی می شود. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان ها و بهبود ظاهر آن ها به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شوند. کلینیک دندانپزشکی آلما با در اختیار داشتن پیشرفته ترین تجهیزات و مواد برای لمینت دندان و همچنین سایر خدمات دندانپزشکی آماده درمان دندان های شما عزیزان می باشد. برای اطلاع از قیمت لمینت دندان با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟ خیر،

مشاهده

ترمیم زیبایی دندان جلو

دندان ها جلویی بیشتر از هرچیز دیگری روی زیبایی صورت ما تاثیر می گذارند. اگر به هر دلیل مانند شکستگی و یا لک شدن دندان های جلویی زیبایی خود را از دست داده باشند، لبخند ما دلنشین نخواهد بود و به تبع آن اعتماد بنفس پایینی در جمع خواهیم داشت. ترمیم زیبایی دندان جلو امروزه به رفع این مشکل کمک کرده. با پیشرفت دندانپزشکی رفع نواقص دندان ها بسیار ساده و سریع شده. در کلینیک دندانپزشکی آلما با مجهز ترین ابزار و متریال می توانید کار ترمیم زیبایی دندان جلو خود را انجام دهید. کلینیک دندانپزشکی آلما با داشتن بهترین

مشاهده
لمینت سرامیکی دندان

مزایا و معایب لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان دندانپزشکی زیبایی ترکیبی از اصول علمی و توانایی هنری است. لمینت سرامیکی دندان یکی از محبوب ترین روش های درمانی برای دستیابی به خط لبخند زیبا می باشد. لمینت سرامیکی دندان یک درمان بی ضرر است که به دندان های شما استحکام و زیبایی می بخشد. در این درمان حتی می توانید شکل و رنگ دندان های خود را انتخاب کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا دریابید که آیا کاندیدای مناسبی برای لمینت سرامیکی دندان‌ هایتان هستید یا خیر؟ برای انجام خدمات دندانپزشکی با بالاترین کیفیت زیر نظر بهترین دندانپزشکان تهران با کلینیک دندانپزشکی

مشاهده