نکات مهم ایمپلنت افراد دیابتی

در این مقاله خواهید خواند

نکات-مهم-ایمپلنت-افراد-دیابتی

از دست دادن دندان ها یکی از مشکلاتی است که افراد زیادی از آن رنج می برند. امروزه روش های درمانی بسیاری برای حل این مشکل وجود دارند. ایمپلنت دندان یکی از موثر ترین روش ها برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. برای انجام اینپلنت این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد، که مراجعه کننده از سلامت کافی برخوردار باشد. اما سوالی که وجود دارد این است که؛ آیا انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی امکان پذیر می باشد؟ در این مقاله به بررسی نکات مهم ایمپلنت افراد دیابتی خواهیم پرداخت.

کلینیک دندان پزشکی آلما یکی از بهترین انتخاب ها برای انجام ایمپلنت دندان در تهران می باشد. همه افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند؛ جویای میزان قیمت ایمپلنت دندان هستند. برای افرادی که دارای بیمه هستند؛ این سوال وجود دارد که آیا ایمپلنت با بیمه انجام می گیرد؟ برای مطلع شدن از میزان هزینه ایمپلنت اقساطی تهران باید به مطب پزشک مراجعه کرده و مورد معاینه قرار بگیرید. پزشک پس از انجام معاینات میزان هزینه برای انجام ایمپلنت را به شما خواهد گفت. برای دریافت وقت از کلینیک دندانپزشکی آلما غرب تهران میدان انقلاب با ما تماس بگیرید.

دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

فهرست مطالب

 1. آیا انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی امکان پذیر می باشد؟
 2. مراقبت های قبل از ایمپلنت
 3. روش های انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی
 4. عوارض ایمپلنت برای افراد دیابتی
 5. شرایط انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی
 6. مراقبت های بعد از ایمپلنت
 7. کلام پایانی

آیا انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی امکان پذیر می باشد؟

در ابتدا باید به این سوال پاسخ داده شود که؛ آیا انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی امکان پذیر می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. این امکان برای افراد دیابتی وجود دارد اما ممکن است مدت زمان بهبود زخم ها طولانی تر شود. انجام فرآیند ایمپلنت دندان برای افراد دیابتی نیازمند مراقبت های بسیاری می باشد؛ تا درصد شکست و عدم پذیرش ایمپلنت توسط بدن فرد دیابتی به حداقل برسد. همچنین به یاد داشته باشید که قبل از شروع فرآیند ایمپلنت دندان تمام مشکلات بیماری و دارو ها همچنین عوارض آن را با پزشک خود درمیان بگذارید. داشتن اطلاعات کافی راجب بیماری شما به پزشک کمک می کند تا بهترین و کم خطر ترین روش درمان را برای شما انتخاب کند.

 

آیا-انجام-ایمپلنت-برای-افراد-دیابتی-امکان-پذیر-می-باشد؟

 

مراقبت های قبل از ایمپلنت

بیماری دیابت می تواند در فرآیند ایمپلنت و جراحی نیز تاثیر بگذارد. به همین سبب پزشک قبل از آغاز فرآیند جراحی مواردی را مورد بررسی قرار می دهد. بررسی این موارد می تواند به کاهش عوارض جراحی برای این افراد کمک کند.

کنترل سطح خون

 مهم ترین کاری که باید انجام دهید بررسی سطح خون از چند هفته قبل از جراحی می باشد. در صورت بالا بودن آن بهتر است ایمپلنت دندان را به زمانی دیگر موکول کنید.

تهیه آزمایش

 قبل از انجام ایمپلنت باید یک آزمایش (HBA1C) تهیه کنید. این آزمایش برای کنترل و اطمینان از قند بلند مدت خون انجام می شود. همچنین یک آزمایش کامل خون برای مطمعن شد از عدم وجود عفونت و موارد این چنینی.

استفاده از داروکنترل کننده دیابت

 استفاده درست از دارو های کنترل کننده دیابت؛ گاهی ممکن است استفاده از این دارو ها 48 ساعت قبل از جراحی ممنوع باشد. به همین دلیل بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

مطلع کردن پزشک از دارو ها

 تمام اطلاعات مورد نیاز از روش مصرف و داروهای خود را در اختیار پزشک قرار دهید.

نکته: در صورتی که از انسولین استفاده می کنید؛ برای مصرف انسولین قبل از عمل از پزشک خود جویا شوید که چه دوزی و چه زمانی باید از انسولین استفاده کنید.

روش های انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی

همانطور که قبل تر اشاره شد، روش های بسیاری برای انجام ایمپلنت دندان وجود دارد. پزشکان پس از انجام معاینات و مشاهده شرایط بیمار دیابتی بهترین و کم خطر ترین روش را برای بیمار انتخاب خواهند کرد. روش های انجام ایمپلنت برای بیماران دیابتی عبارت اند از:

 • ایمپلنت یک روزه
 • بریج دندانی
 • همه بر روی چهار پایه (Four All ON)

بهترین روش از بین روش های بالا، روش همه بر روی چهار پایه می باشد. چرا که با قرار دادن چهار پایه یک ایمپلنت کامل برای هر دو فک بالا و پایین فراهم می شود.

 

روش-های-انجام-ایمپلنت-برای-افراد-دیابتی

 

عوارض ایمپلنت برای افراد دیابتی

احتمال بروز عوارض ایمپلنت دندان برای تمامی افراد وجود دارد. اما در بیماران دیابتی احتمال بروز عوارض بیشتر می باشد. دلیل اصلی آن هم سطح بالای قند در خون می باشد. وجود سطح بالایی از قند در خون به باکتری ها اجازه رشد می دهد و این سبب ایجاد عفونت خواهد شد. توصیه می شود برای انجام ایمپلنت به متخصصین با تجربه با داشتن دانش کافی مراجعه کنید. چراکه نداشتن تخصص کافی در این زمینه باعث ایجاد و بروز مشکلات بسیاری برای بیمار خواهد شد.

شرایط انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی

انجام ایمپلنت برای افراد دیابتی نیازمند داشتن  شرایطی می باشد، که با انجام بررسی های قبل انجام ایمپلنت از تمام این موارد مطلع خواهید شد. سطح قند خون فرد بیمار باید کمتر از 150 باشد. همچنین نبودن هیچ گونه عفونتی در بدن فرد بسیار حائز اهمیت می باشد. جواب آزمایش هموگلوبین ای وان سی (HBA1C) فرد دیابتی باید کمتر از 8 باشد. برای انجام ایمپلنت دندان حتما با متخصص خود مشورت کنید تا بهترین روش و کم خطر ترین روش را به شما پیشنهاد کنند.

ممکن است باتوجه به هزینه های ایمپلنت دندان از انجام این درمان صرف نظرکنید اما باید بگوییم که کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از شرکت های بیمه ای می باشد. در زیر لیست بیمه های طرف قرارداد با مرکز دندانپزشکی آلما آورده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت

افراد دیابتی با توجه به داشتن شرایط استثنایی، پس از انجام ایمپلنت باید به نکاتی توجه کنند. انجام درست این مراقبت ها به افزایش زمان بهبود شرایط دهان و دندان فرد کمک خواهد کرد. این نکات عبارت اند از:

 • مصرف غذا های نرم و یا آبکی مثل: سوپ، فرنی، پوره سبزیجات، پوره مرغ و …
 • عدم مصرف دخانیات به دلیل آسیب زدن به بافت های دهان
 • استفاده از دهانشوی با مشورت پزشک
 • عدم استفاده از مواد چسبناک همانند آدامس
 • کنترل قند خون به سبب سریع تر جوش خوردن ایمپلنت

کلام پایانی

ایمپلنت دندان برای دندان های از دست رفته به شما کمک می کند تا زیبایی و سلامت دندان های خود را فراهم کنید. ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی نیز قابل انجام می باشد؛ اما رعایت برخی نکات و مراقبت ها الزامی است. در بالا تمام نکات مهم ایمپلنت افراد دیابتی ذکر شده است و با رعایت آنها می توانید این فرآیند را با کمترین عوارض و بدون خطر طی کنید. برای انجام ایمپلنت بهتر است به بهترین و با تجربه ترین متخصصین مراجعه کنید. چرا که نداشتن تخصص و دانش کافی در این زمینه درصد بروز عوارض ایمپلنت را افزایش خواهد داد.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایمپلنت-بدون-جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از جدید ترین روش ها برای انجام ایمپلنت، روش ایمپلنت بدون جراحی است. روند کاشت ایمپلنت و بهبود در این روش با سرعت بالایی انجام می شود. علاوه بر آن در این روش کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی انجام می شود. کلینیک دندان پزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک های دندان پزشکی با هزینه ایمپلنت اقساطی تهران می باشد. در این کلینیک زیر نظر بهترین پزشکان معاینه و درمان می شوید. همچنین می توانید پس از معاینه از قیمت ایمپلنت دندان باخبر شوید و از خدمات ایمپلنت دندان با بیمه بهرمند شوید. افراد بسیاری می توانند از این

مشاهده
افتادن-کاور-اسکرو-ایمپلنت

افتادن کاور اسکرو ایمپلنت

کاور اسکرو یکی از وسایل و اجزای مهم ایمپلنت دندان می باشد. در واقع کاور اسکرو همان پیچ کوچکی است که در قسمت بالایی ایمپلنت قرار می گیرد تا از نفوذ لثه و مواد غذایی به داخل ایمپلنت جلوگیری کند. آن تا زمان بسته شدن هیلینگ بر روی فیکسچر یعنی مرحله دوم جراحی در جای خود می ماند. یکی از سوالاتی که در این دوران ممکن است برای افراد پیش آید این است که زمان افتاد افتادن کاور اسکرو ایمپلنت چه کار کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تقریبا این اتفاق غیر ممکن است. کلینیک دندانپزشکی آلما یکی

مشاهده
افتادن-روکش-ایمپلنت

افتادن روکش ایمپلنت

ایمپلنت دندان یا به قول معروف دندان پیچی ،یک پیچ از جنس تیتانیوم است که دندان پزشک متخصص داخل استخوان فک، درست مثل ریشه دندان، قرار میدهد. این پیچ را با جراحی به استخوان فک شما پیوند میزنند و معمولا این روش بسیار پر طرفدار و برای جایگزینی دندان های از دست رفته، آسیب دیده، پوسیده یا سایر مشکلات سلامت دهان و دندان شما مناسب میباشد.ایمپلنت دندان  و یا درمان مشکل افتادن روکش ایمپلنت در بسیاری از کلینیک های دندان پزشکی در حال انجام است. برای اطلاعات بیشتر از هزینه ایمپلنت اقساطی تهران با ما در تماس باشید. دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مشاهده
ایمپلنت-یک-روزه

ایمپلنت یک روزه

امروزه روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد. اما همه این روش ها دارای طول درمان طولانی هستند. به طور مثال در زمان کاشت پایه دندان و قبل از قرار دادن تاج دندان بر روی پایه ها چیزی حدود 3 تا 4 ماه زمان نیاز است. افراد در این مدت زمان نگران زیبایی لبخندشان هستند و گاهی از حضور پیدا کردن در جمع خجالت می کشند. یکی از راه حل های این مشکل ایمپلنت یک روزه می باشد. در این روش تا زمان آماده شدن تاج اصلی دندان یک تاج موقت بر روی پایه ها قرار می گیرد.

مشاهده