دندان درد بعد از روکش کردن دندان

در این مقاله خواهید خواند

دندان درد بعد از روکش کردن دندان

دندان درد بعد از روکش کردن دندان : دندان درد بعد از روکش کردن دندان چند علت میتواند داشته باشد و درمان آن بسته به علت، متفاوت است. گاهی فرد از این بابت نگران است که دندانش قبل از روکش کردن درد نمیکرده اما اکنون درد میکند.
دندان درد بعد از روکش کردن دندان : هرآنچه که باعث شده دندان به روکش نیاز پیدا کند باعث آسیب دیدن عصب دندان شده و درمان دندانپزشکی که صورت گرفته کمی آسیب را بیشتر کرده است. علت روکش کردن دندان ممکن است پوسیدگی گسترده، ترک خوردگی، یا شکستگی باشد. آسیب اولیه و آسیب دیدگی در حین درمان هر دو در بروز التهاب در عصبهایی که سیگنال درد را انتقال میدهند، نقش دارند.

درد از عصبی که در مرکز دندان قرار دارد و یا بافتهای اطراف ریشه دندان، ناشی میشود. در درمان روکش کردن دندان همانند بسیاری از درمانهای دیگر بافتهای سالم نیز کمی آسیب میبینند و التهاب بافتهای اطراف اتفاق می افتد. هنگامی که بخش هسته دندان که پالپ نام دارد و عصب و رگهای خونی در آن قرار دارند دچار التهاب میشود عصب را تحت فشار قرار میدهد در نتیجه درد احساس میشود.
برای روکش کردن دندان، باید دندان تراشیده و آماده شود. این فرایند ممکن است برای عصب داخل دندان آسیب زا باشد. از طرف دیگر همان چیزی که باعث شده نیاز به روکش پیدا کنید نیز از قبل به عصبها صمه زده است. ترک خوردگی و پوسیدگی به تدریج گسترش می یابند بنابراین اگر پوسیدگی یا ترک خوردگی دارید ممکن است عصب دندان تا حدی به آن عادت کرده باشد اما التهاب نیز ممکن است در نتیجه آن اتفاق بیفتد.

برداشتن بخشهای پوسیده، پرشدگی قدیمی، ترک خوردگی و آماده سازی دندان برای روکش شدن همگی آسیب زا هستند بنابراین پس از روکش شدن هم ممکن است به علت التهاب ایجاد شده درد احساس کنید. درد پس از روکش کردن دندان به سه گروه زیر تقسیم میشود:

دندان به زمان نیاز دارد تا بهبود یابد
دندان نیاز به عصب کشی دارد
روکش کمی بلند است و در هنگام تماس با دندان مقابل و جویدن، دندانها تحت فشار قرار گرفته درد ایجاد میکنند

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر دندان های شما به دلیل برخی مواد غذایی یا جرم در طول زمان دچار تغییر رنگ شده اند یا به دلایل دیگر دچار پوسیدگی اند یکی از راه حل شما لمینت دندان است.

مشاهده
ایملنت دندان

جلوگیری از عفونت ایمپلنت دندان

جلوگیری از عفونت ایمپلنت دندان: دندان های شما به علت عوامل مختلف از جمله خراب شدگی یا شکستگی ممکن است نیاز به کشیدن داشته باشد. بعد از کشیدن دندان، جای خالی آن ممکن است باعث اینجاد حس ناخوشایند در حالت عادی یا هنگام خوردن و نوشیدن شود. همچنین اگر دندان کشیده شده جز دندان هایی جلویی شما باشد در چهره شما هنگام صحبت کردن و لبخند زدن تاثیر زیادی برجای میگذارد. در گذشته برای جایگزینی دندان های خراب شده یا شکسته شده از دندان مصنوعی استفاده میشد که این روش دارای معایب زیادی بود از جمله انها میتوان به بهداشت

مشاهده

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه میشود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد. ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی مورد استفاده  قرار میگیرند و سپس درمان. ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون میشود.براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار میگیرند و بعد از خشک شدن با نور مخصوص، سیمی

مشاهده
جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان یکی از خدماتی است که کلینیک دندانپزشکی آلما انجام می دهند این جراحی ها می تواند از جراحی اصلاحی فک و …تا دیگر خدمات زیبایی شاما ایمپلنت و … را شامل شوند.

مشاهده