office بلیچینگ

زیبایی شناسی به یک موضوع مهم در جامعه مدرن تبدیل شده است. ظاهر و رنگ دندان برای بسیاری از افرادی که به دنبال درمان دندانپزشکی هستند مهم است. بسیاری از بیماران در حال حاضر به دنبال رضایت شخصی هستند و تقاضا برای یک لبخند جذاب افزایش یافته است. بلیچینگ دندان به یکی از محبوب ترین روش های زیبایی ارائه شده در دندانپزشکی تبدیل شده است. سه روش بلیچینگ مورد استفاده قرار گرفته است: بلیچینگ در مطب و استفاده از محصولات بدون نسخه. برخی از اثرات نامطلوب گذرا بر روی مخاط دهان و دندان ها مانند حساسیت دندان، تحریک لثه، فرسایش دندان و سایش دندان گزارش شده است. بیشتر اثرات موضعی به تکنیک اپراتور و غلظت عامل سفید کننده بستگی دارد. عوارض جانبی عمده بلیچینگ دندان، حساسیت دندان و تحریک لثه است. گزارش های متعددی در مورد حساسیت دندان به عنوان یک عارضه جانبی بلیچینگ وجود دارد. هدف از این بررسی کوچک ارائه یک طرح کلی از تحریک لثه و نشان دادن چگونگی جلوگیری از تحریک لثه در بلیچینگ در مطب است.

این نوع بلیچینگ در مطب و صرفاً توسط دندانپزشک انجام میگردد.در این روش بعد از گذاشتن مواد محافظ بر روی لثه ها،ماده سفید کننده استاندارد وزارت بهداشت با درصد بالا  روی دندانها گذاشته میشود.که بعد از گذشت زمان مناسب که معمولاً ۱۵ دقیقه است شسته شده و مجدد تا حداکثر سه مرحله  تکرار میگردد .بعد از انجام بلیچینگ به طور چشمگیر دندانهای شما سفید میگردد و به مرور زمان با تأثیر بیشتر مواد ،سفیدتر هم میشود. ماده بلیچ دارای اکسیژن نوزاد است که مواد رنگی که در دندان نفوذ کردند را پاک می کند. ماده بلیچی که در روش آفیس بلیچینگ استفاده میشه بسیار قوی تر از روش هوم بلیچینگ می باشد. باید حتما توسط دندانپزشک انجام شود.

هزینه office بلیچینگ:

برای اطلاع از قیمت office بلیچینگ با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

office بلیچینگ
office بلیچینگ

نکاتی که بعد از office بلیچینگ باید رعایت شود

 • بعد از انجام بلیچینگ تا مدت ۲۴ ساعت ازکشیدن سیگار و نوشیدن و خوردن مواد رنگی مانند چای ،قهوه،شکلات،نوشابه های رنگی و…خودداری نمایید.وتا حد امکان مصرف این مواد را کم نمایید .
 • بهداشت دهان و دندان را بهتر از قبل رعایت فرمایید.
 • تا یک هفته از خمیر دندانهای مخصوص دندانهای حساس مانند سنسوداین استفاده نمایید.

عوارض office بلیچینگ

در صورتیکه بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام شود عارضه ای ندارد .تنها شکایتی که بیماران بعد از انجام بلیچینگ در مطب دارند،حساس شدن دندانها میباشد که این مشکل بعد از مدتی خودبه خود و یا ترجیحاً با استفاده از خمیر دندانهای سنسوداین رفع میگردد.

روش office  یا بلیچینگ دندان در مطب سریعتر از روش بلیچینگ دندان در خانه نتیجه می دهد ولی بهتر است جهت ماندگاری سفیدی بدست آمده از آن ، در ادامه از روش بلیچینگ دندان در خانه (Home Bleaching) استفاده شود، تا برای مدتی طولانی دندان ها سفید باقی بمانند.

نکته: ترمیمهای دندانی، روکشها، لمینیتها با بلیچینگ روشن تر نمی شوند و یا به عبارتی تغییر رنگ نمی دهند.
توجه توجه : قبل از بلیچ حتما باید تمام دندان  های پوسیده درمان شوند وگرنه مشکلات زیاد از جمله حساسیت شدید ایجاد می شود.

قبل از شروع روش بلیچینگ در مطب، دندانپزشک باید عوارض جانبی احتمالی را به بیمار اطلاع دهد و باید با استفاده از یک بند لاستیکی یا محافظ لثه لایت کیور از لثه محافظت کند. در صورت بروز تحریک لثه، دندانپزشک باید فوراً لثه را با آب شستشو دهد. تجویز موضعی ویتامین E به لثه قبل از بلیچینگ در مطب ممکن است برای جلوگیری از تحریک لثه به دلیل چسبندگی تصادفی یک ماده سفید کننده مفید باشد. امیدواریم در آینده نزدیک استفاده از ویتامین E در بلیچینگ داخل مطب رواج بیشتری پیدا کند.

سوالات متداول

office بلیچینگ چیست؟

این نوع بلیچینگ در مطب و صرفاً توسط دندانپزشک انجام میگردد.در این روش بعد از گذاشتن مواد محافظ بر روی لثه ها،ماده سفید کننده استاندارد وزارت بهداشت با درصد بالا روی دندانها گذاشته میشود.که بعد از گذشت زمان مناسب که معمولاً ۱۵ دقیقه است شسته شده و مجدد تا حداکثر سه مرحله تکرار میگردد .بعد از انجام بلیچینگ به طور چشمگیر دندانهای شما سفید میگردد و به مرور زمان با تأثیر بیشتر مواد ،سفیدتر هم میشود. ماده بلیچ دارای اکسیژن نوزاد است که مواد رنگی که در دندان نفوذ کردند را پاک می کند. ماده بلیچی که در روش آفیس بلیچینگ استفاده میشه بسیار قوی تر از روش هوم بلیچینگ می باشد. باید حتما توسط دندانپزشک انجام شود.

هزینه office بلیچینگ چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت office بلیچینگ با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

عوارض office بلیچینگ چیست؟

در صورتیکه بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام شود عارضه ای ندارد .تنها شکایتی که بیماران بعد از انجام بلیچینگ در مطب دارند،حساس شدن دندانها میباشد که این مشکل بعد از مدتی خودبه خود و یا ترجیحاً با استفاده از خمیر دندانهای سنسوداین رفع میگردد. روش office یا بلیچینگ دندان در مطب سریعتر از روش بلیچینگ دندان در خانه نتیجه می دهد ولی بهتر است جهت ماندگاری سفیدی بدست آمده از آن ، در ادامه از روش بلیچینگ دندان در خانه (Home Bleaching) استفاده شود، تا برای مدتی طولانی دندان ها سفید باقی بمانند. نکته: ترمیمهای دندانی، روکشها، لمینیتها با بلیچینگ روشن تر نمی شوند و یا به عبارتی تغییر رنگ نمی دهند. توجه توجه : قبل از بلیچ حتما باید تمام دندان های پوسیده درمان شوند وگرنه مشکلات زیاد از جمله حساسیت شدید ایجاد می شود.

4.9/5 - (10 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   در صورتیکه بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام شود عارضه ای ندارد .تنها شکایتی که بیماران بعد از انجام بلیچینگ در مطب دارند،حساس شدن دندانها میباشد که این مشکل بعد از مدتی خودبه خود و یا ترجیحاً با استفاده از خمیر دندانهای سنسوداین رفع میگردد.
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

جراحی دندان عقل در نسج سخت : دندان عقل در نسج سخت به زمانی اطلاق میشود که دندان عقل نهفته و کاملاً در زیر استخوان فک قرار گرفته باشد و روی آن هم استخوان باشد .نوع درمان و جراحی دندان عقل به پوزیشن و قرارگیری آن در استخوان فک بستگی دارد. در جراحی در نسج سخت  ، محل مربوطه برای خارج کردن دندان عقل برش جراحی  زده می شود ، بعد از برداشتن استخوان های اطراف دندان تقسیم و برش زده میشود تا دندان  بتواند به خوبی اخراج گردد . عمل دندان عقل نهفته در نسج نوع سخت بسیار مشکل بوده ودر صورت

مشاهده

جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم : دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به خوبی اجرا نمی شود  ، در مواقعی در هم ریختگی دندان ها به علت دندان عقل نهفته سبب نیاز فرد به ارتودنسی می شود و سبب پوسیدگی دندان عقل و دندان های کناری او میگردد  و همچنین بیماری های لثه ایی را نیز در بر دارد

مشاهده

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ وستیبولوپلاستی: وستیبول به فضای بین دندان ها و لب ها (این فضا شامل لثه و لبه استخوانی فرد می باشد) می باشد. وستیبولوپلاستی ( عمیق کردن وستیبول ، جهت افزایش ثبات دندان مصنوعی ) جراحی است که بسیار رایج می باشد و در آن عمق کف دهان افزایش داده می شود. و مناسب کسانی می باشد که دندان های خود را از دست دادند و می خواهند دندان مصنوعی بگذارند و یا برای آن دسته از بیمارانی که می خواهند پروتز های متحرک مبتنی و متکی بر ایمپلنت داشته باشند این تکنیک به جهت رسیدن به فضای کافی

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی: (جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم یا برداشتن و برش استخوان است. این عملیات  برای اصلاح مشکلات فکی که با ناهنجاری های فکی – دندانی مواجه هستند استفاده می شود. ناهنجاری هایی مانند پروگناتیسم یا جلو و بزرگ بودن فک بالا یا پایین، اوپن بایت، درد و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی و همچنین عقب رفتگی چانه. رشد نامتناسب فک بالا یا پایین باعث تغییر شکل

مشاهده