بیمه ایران

بیمه ایران

کلیه خدمات کلینیک آلما دنتال طرف قرارداد با بیمه ایران است.

جهت ارتباط با کلینیک دندانپزشکی آلما با شماره های زیر تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

جراحی و کشیدن دندان:

اگرچه حفظ دندان های طبیعی اولویت اصلی است، اما مواقعی وجود دارد که دندان ها باید کشیده شوند. تروما، بیماری های دهان، شلوغی و عفونت در دهان از جمله دلایلی هستند که کشیدن دندان ضروری است . در این میان، شایع ترین دلیل، کشیدن دندان عقل است که ممکن است شامل تکنیک های پیچیده تری باشد.

کشیدن دندان یک روش دندانپزشکی است که هدف آن برداشتن یک دندان یا تعدادی دندان از حفره دندان آن است. دندانپزشک تشخیص می دهد که آیا این روش از طریق کشیدن جراحی است یا کشیدن ساده. برای کشیدن های پیچیده، ممکن است به جراح دهان یا جراح فک و صورت مراجعه کنید.

کشیدن ساده و کشیدن با جراحی دو نوع اصلی کشیدن دندان هستند. کشیدن دندان ساده روشی برای برداشتن دندان هایی است که قابل رویت و به راحتی در دسترس هستند. در مقابل، کشیدن دندان با جراحی اغلب شامل یک برش برای دسترسی به دندانی است که باید برداشته شود.

در برخی موارد، دندانپزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که کشیدن دندان ضروری نیست. با این حال، تاخیر در درمان ممکن است منجر به عوارض بیشتری در آینده شود، مانند بیماری های دهان، مشکلات گاز گرفتن، مشکلات فک و جابجایی دندان ها.

تفاوت بین کشیدن دندان و جراحی دندان

دو نوع کشیدن دندان وجود دارد که هر دو خطر عوارض از جمله عفونت، درد و التهاب را کاهش می دهند.

دندانپزشک سوابق پزشکی و سابقه دندانی شما را به طور کامل بررسی می کند تا یک برنامه درمانی مناسب برای شما ایجاد کند. صرف نظر از دلیل کشیدن دندان شما، دندانپزشک تعیین می کند که کدام یک برای برداشتن دندان آسیب دیده در مورد شما ایده آل است.

کشیدن دندان

روش ساده کشیدن دندان نسبتاً آسان است و حتی می تواند توسط دندانپزشک شما در مطب انجام شود، بنابراین زمان بهبودی بسیار کمی وجود دارد. این نوع کشیدن بر روی دندان هایی که در دهان قابل مشاهده است و در زیر لثه پنهان نمی شود انجام می شود.

برای کشیدن دندان آسیب دیده و گرفتن قسمت قابل مشاهده دندان از آسانسور و فورسپس دندانی استفاده می شود. از آسانسور برای شل کردن دندان استفاده می شود در حالی که فورسپس دندان را برای کشیدن نگه می دارد. سپس می توان دندان را به عقب و جلو هل داد تا زمانی که رباط پریودنتال به اندازه کافی بشکند تا دندان از استخوان آلوئول خارج شود. اگرچه این روش ناخوشایند نیست، اما در طول فرآیند حذف فشار قابل توجهی را احساس خواهید کرد.

دندانپزشکان عمومی می توانند این روش را با استفاده از بی حسی موضعی بر روی بیمار انجام دهند و برای جلوگیری از درد، ناحیه را بی حس کنند. با این حال، گاهی اوقات دندانپزشکان بیمارانی را که نیاز به کشیدن دندان پیچیده تری دارند به جراح دهان ارجاع می دهند.

برای مثال، دندان‌های شکسته یا پوسیده، دندان‌هایی که با فورسپس نمی‌توان آنها را گرفت، و دندان‌های ضعیف، اغلب نیاز به جراحی دارند. شکل، اندازه و موقعیت دندان همگی در تعیین اینکه آیا فرد نیاز به کشیدن ساده یا جراحی دارد، نقش دارد.

کشیدن ساده به ندرت عوارض قابل توجهی ایجاد می کند و اکثر بیماران ظرف ده روز بهبود می یابند.

جراحی دندان

برای دندان هایی که در دهان قابل مشاهده نیستند، رویکرد متفاوتی مورد نیاز است. کشیدن دندان از طریق جراحی برای برداشتن دندان هایی که به راحتی در دسترس نیستند استفاده می شود. برخی از دلایل دندان هایی هستند که از لثه بیرون نیامده اند یا دندان های شکسته شده اند.

در طول فرآیند برداشتن، برشی در بافت همبند اطراف دندان لازم است تا امکان دسترسی به دندان برای کشیدن دندان فراهم شود. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد بافت‌های نرم اطراف دندان بلند شوند، یا ممکن است از مته یا استئوتوم برای برداشتن برخی از استخوان‌های فک مجاور در طول عمل کشیدن دندان استفاده شود.

در بیشتر موارد، ممکن است لازم باشد دندان را به چند تکه تکه تکه کنید تا آن را خارج کنید.

از آنجایی که این نوع کشیدن یک روش تهاجمی تر است، اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. به طور معمول، جراحی توسط یک متخصص شناخته شده به عنوان جراح فک و صورت انجام می شود. با این حال، برخی از دندانپزشکان عمومی نیز صلاحیت اجرای آن را دارند.

کشیدن جراحی معمولاً در روزهای بعد از جراحی نیاز به مراقبت های بعدی گسترده تری دارد.

دیگر خدمات کلینیک دندانپزشکی آلما با بیمه ایران

 • جراحی لثه
 • کامپوزیت
 • جراحی بیماری های لثه
 • ایمپلنت دندان
 • لمینیت
 • پروتز دندان (ثابت و متحرک)
 • عصب کشی دندان
 • افزایش طول تاج
 • پیوند لثه
 • فرنکتومی
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • درمان ریشه
 • ترمیم
 • جرم گیری
 • جراحی و کشیدن دندان

جراحی لثه بیمه ایران، پیوند لثه بیمه ایران، ایمپلنت دندان بیمه ایران

4/5 - (12 امتیاز)