بیمه بانک ملت

بیمه بانک ملت

کلیه خدمات کلینیک آلما دنتال طرف قرارداد با بیمه بانک ملت است

بسیاری از افراد به دلیل هزینه های بالا از انجام خدمات درمانی دهان و دندان امتنا می کنند. درمان هایی مانند ایمپلنت، روکش دندان و بریج معمولا می توانند پر هزینه باشند. اما با انتخاب یک کلینیک خوب می توانید در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی نمایید. در درجه اول برای انتخاب کلینیک دندانپزشکی و انجام امور دندانپزشکی مقرون به صرفه مهم ترین کار این است که بدانید با چه بیمه هایی همکاری می‌کنند. بیمه دندانپزشکی بانک ملت یکی از بیمه هایی است که طرف قرارداد با کلینیک آلما می باشد. با تماس و یا مراجعه به کلینیک آلما می توانید تمامی خدمات دندانپزشکی به خصوص ایمپلنت را با داشتن بیمه بانک ملت انجام دهید. یکی دیگر از راه های مدیریت هزینه، انجام ایمپلنت به صورت اقساطی می باشد. این امکان نیز در کلینیک آلما فراهم است. کلینیک دندنپزشکی آلما در تهران با کادر مجرب و دندانپزشکان ماهر شما را در بهبود مشکلات دهان و دندان یاری می رساند. برای اطلاع از قیمت ایمپلنت با بیمه 1403 و هم چنین اطلاع از دیگر خدمات و دیگر بیمه های طرف قرارداد با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

ایمپپلنت دندان در کلینیک آلما:

ایمپلنت دندان یکی از محبوب‌ترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. در این روش، پیچ های ایمپلنت‌ دندانی که از جنس فلز هستند در استخوان فک کاشته می‌شوند. سپس، بر روی این پیچ ها، دندان مصنوعی قرار داده می‌شود. در کلینیک آلما، ابتدا دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان، وضعیت دندان‌ شما را ارزیابی می‌کند و سپس، بهترین روش درمانی را برای شما پیشنهاد می‌دهد. جراحی ایمپلنت دندان معمولاً در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول، پیچ های دندانی در استخوان فک کاشته می‌شوند. این کار معمولاً با بی‌ حسی موضعی انجام می‌شود. در مرحله دوم، پس از گذشت چند ماه تا یک سال (بسته به شرایط استخوان فک)، پایه‌های دندان مصنوعی روی ایمپلنت‌ها قرار می‌گیرند. این کار معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. البته در شرایط متفاوت، تعداد جلسات نیز فرق می کند. اما در کلینیک آلما در همان جلسه ی کشیدن دندان، پیچ ها بر روی لثه تعبیه می شوند و این مورد یکی از مزیت های ماست که زمان درمان شما طولانی نخواهد شد.

افرادی که تحت پوشش بیمه بانک ملت هستند می توانند با مراجعه بخ کلبنیک تخصصی دهان و دندان آلما با پرداخت مبلغ کمی ایمپلنت انجام دهند.

فرنکتومی:

فرنکتومی یک روش جراحی ساده است که برای درمان بستن لب یا کراوات زبانی انجام می شود. این کار با بریدن یا اصلاح فرنوم در دهان تکمیل می شود. فرنوم غشای بافت همبند است که یک سطح داخل دهان را به سطح دیگر متصل می کند.

سه نوع فرنا وجود دارد:

 1. فرنوم زبانی، که نوار عمودی از بافت نازک است که زبان را به پایین دهان متصل می کند.
 2. فرنوم لبی، که تار پیوندی است که لب ها را به لثه در بالای دو دندان جلویی بالا و زیر دو دندان جلوی پایینی متصل می کند.
 3. باکال فرنا که سه رشته بافتی است که لثه ها را به داخل گونه ها متصل می کند.

ارتودنسی ثابت و متحرک:

دستگاه های ارتودنسی ثابت معمولی به طور کلی بر اساس دستگاه لبه های اولیه توسعه یافته اند. اجزای اصلی دستگاه ارتودنسی ثابت نوارها و براکت‌های مولر و اجزای فرعی آن شامل لوله‌های هدگیر، لوله‌های باکال، قلاب‌های کمکی باکال، پایین لینگوال و ضمیمه‌های کمکی است. نوارهای مولر با سیمان به دندان ها متصل می شوند، در حالی که براکت ها و سایر اجزای فرعی یا به باند چسبانده شده یا لحیم می شوند. باندها روی مولر اول دائمی یا در برخی موارد روی دندان مولر دائمی دوم قرار می گیرند تا انکوریج را افزایش دهند. از این باندها می توان برای دندان های قدامی، دندان نیش و دندان های پرمولر اول و دوم نیز استفاده کرد. با این حال، روش معمول در ارتودنسی ثابت ، قرار دادن باند روی دندان مولر اول دائمی است.

خدمات دندانپزشکی بیمه ملت هرینه های ارتودنسی را پوشش می دهد و نگرانی ها را از بابت قیمت آن بسیار کاهش داده است. برای اطلاع از تعرفه ارتودنسی با کلینیک آلما تماس بگیرید.

درمان ریشه:

درمان ریشه می تواند یک دندان بد عفونی یا آسیب دیده را نجات دهد. دندان ممکن است در اثر پوسیدگی، کارهای مکرر دندانپزشکی، سایش و پارگی، بیماری لثه، پرکردگی های ترک خورده یا آسیب به دندان عفونی یا آسیب دیده باشد.

هنگامی که پالپ دندان آسیب می بیند، باکتری ها می توانند در داخل دندان شروع به تکثیر کنند. این می تواند منجر به عفونت یا آبسه شود که یک پاکت چرکی است که در انتهای ریشه دندان ایجاد می شود.

حفظ دندان خود در صورت امکان مهم است. برای گاز گرفتن و جویدن بهتر از دندان مصنوعی عمل می کند. از دست دادن دندان می تواند منجر به مشکلات دیگری در دهان شود. جایگزینی دندان از دست رفته با دندان مصنوعی اغلب به روش های دندانپزشکی پیچیده تری نیاز دارد. درمان ریشه اغلب بهترین راه برای حفظ دندان است.

ترمیم: انواع ترمیم دندان

 1. باندینگ دندان

باندینگ دندان از یک بتونه همرنگ دندان برای ترمیم حفره های کوچک، تغییر رنگ دندان و دندان های کمی ترک خورده یا شکسته استفاده می کند. باندینگ مستقیماً روی ناحیه مشکل پس از تمیز کردن دندان اعمال می شود.

پس از اعمال باندینگ و مجسمه سازی، در معرض نور UV یا لیزر قرار می گیرد تا سفت شود. هنگامی که جامد شد، باندینگ به سمت پایین سوهان می‌شود و صیقلی می‌شود.

 1. پرکردن دندان

پر کردن یک ماده بتونه مانند است که برای بستن و مهر و موم کردن سوراخ های ناشی از پوسیدگی دندان استفاده می شود. این می تواند از آمالگام دندان، طلا، رزین دندان یا چینی ساخته شود. قبل از استفاده از پر کردن، دندانپزشک دندان را بی حس می کنند، آن را تمیز می کنند و تمام بافت های پوسیده را از آن خارج می کنند. سپس پرکننده در فضای باقی مانده از حفره اعمال می شود. هنگامی که در جای خود قرار گرفت، پر کردن قالب، جلا داده می شود و اجازه می دهد تا سفت شود.

از پر کردن دندان فقط می توان برای پر کردن حفره های کوچک استفاده کرد. اگر آسیب به دندان گسترده تر باشد، نوع دیگری از ترمیم انتخاب می شود.

نکته جانبی : ترمیم مستقیم و غیر مستقیم دندان

قبل از بررسی دو روش آخر ترمیم، ذکر این نکته ضروری است که دو نوع ترمیم دندان وجود دارد: ترمیم مستقیم و غیر مستقیم.

پرکردن و باندینگ دندان روش های ترمیم مستقیم دندان هستند زیرا ماده ای که برای ترمیم دندان استفاده می شود مستقیماً در ناحیه مشکل استفاده می شود. هر دو نوع ترمیم در یک ویزیت دندانپزشک انجام می شود.

برخلاف روش‌های ترمیم مستقیم، مواد مورد استفاده برای ترمیم غیر مستقیم مستقیماً روی دندان اعمال نمی‌شوند. ترمیم های غیرمستقیم دندان در آزمایشگاه بر اساس قالبی از دندان بیمار ساخته می شوند. سپس ترمیم جامد تمام شده روی دندان قرار می گیرد.

 1. اینله و آنله دندان

اینله و آنله یک روش ترمیم غیر مستقیم است که برای ترمیم دندان هایی که به طور قابل توجهی در اثر پوسیدگی دندان آسیب دیده اند استفاده می شود. آنها به طور سنتی از فلز، رزین کامپوزیت یا چینی ساخته می شوند.

از اینله برای پر کردن حفره در مرکز دندان استفاده می شود. اینله نه تنها حفره را پر می کند، بلکه سطح جویدن و گاهی اوقات کناره های دندان را نیز می پوشاند. آنله‌ها برای ترمیم دندانی انتخاب می‌شوند که ساختار بیرونی آن باید در کنار هم نگه داشته شود.

دو بار مراجعه به دندانپزشک طول می کشد تا یک آنله یا اینله قرار گیرد. در اولین ویزیت، بافت پوسیده از دندان برداشته می شود. سپس دندان تمیز و ضد عفونی می شود. دندانپزشک دندان را برای قرار دادن آنله آماده می کند و قالبی از دندان می سازد. در نهایت، بیمار با یک آنله/اینله موقت به خانه فرستاده می شود.

در ویزیت دوم، آنله یا اینله موقت برداشته شده و دندان تمیز می شود. سپس آنله یا اینله روی دندان نصب می شود و تنظیمات لازم انجام می شود.

خاتم و آنله نوعی پرکننده غیرمستقیم هستند و گاهی به آنها تاج جزئی نیز گفته می شود. مانند پرکردن های سنتی، حفره ها را رفع می کنند و مانند تاج، ساختار دندان را تقویت می کنند.

 1. روکش های دندان

روکش ها برای درمان دندان های به شدت آسیب دیده استفاده می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که کل دندان خارجی را در بر بگیرند. مانند اینله و آنله، تاج ها نیز از ترمیم های غیر مستقیمی هستند که در آزمایشگاه ساخته می شوند. روکش ها از دندان های آسیب دیده در برابر عفونت و تخریب بیشتر ساختار محافظت می کنند.

قرار دادن تاج شامل دو روش است. در اولین روش، دندانپزشک بافت آسیب دیده دندان را برمی دارد، دندان را تمیز می کند و سطح آن را زبر می کند تا برای روکش آماده شود. سپس دندانپزشک از دندان آماده شده قالب گرفته و یک تاج موقت روی دندان قرار می دهد. بر اساس قالب دندان آماده شده، روکش دائمی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود.

در مرحله دوم، دندانپزشک روکش موقت را برمی دارد، دندان را تمیز می کند و روی تاج دائمی قرار می گیرد.

دیگر خدمات کلینیک دندانپزشکی با بیمه بانک ملت

 • جرم گیری
 • جراحی و کشیدن دندان
 • جراحی لثه
 • کامپوزیت
 • جراحی بیماری های لثه
 • ایمپلنت دندان
 • لمینیت
 • پروتز دندان (ثابت و متحرک)
 • عصب کشی دندان
 • افزایش طول تاج
 • پیوند لثه

سلامت دهان و دندان از ضروری ترین کارهاست. هر فرد برای حفظ دندان های خود بهتر است هر شش ماه بک یار برای چک آپ دندان به دندانپزشک مراجعه کند. اما هزینه های بالای دندانپزشکی باعث شده که افراد کم توجهی کنند و در دراز مدت تبعات جبران ناپذیری به همراه دارد. بیمه بانک ملت برای دندانپزشکی مقدار زیادی از هزینه ها را پوشش می دهد. کلینیک تخصصی آلما یکی از مراکز تحت پوشش بیمه بانک ملت می باشد که خدمات دندانپزشکی را به عزیزانی که دارای بیمه بانک ملت هستند ارائه می دهد.

4.7/5 - (7 امتیاز)