بیمه نوین

بیمه نوین

کلیه خدمات کلینیک آلما دنتال طرف قرارداد با بیمه نوین است.

این روزها از بیمه پایه و بیمه تکمیلی، جهت انجام امور درمانی بسیار استفاده می شود. استفاده از بیمه، به خصوص بیمه تکمیلی در کاهش و مدیریت هزینه ها به شما کمک می کند. دندانپزشکی یکی از پر هزینه ترین درمان ها محسوب می شود و به همین دلیل افراد زیادی به مرور دندان های خود را از دست می دهند که در نتیجه برای درمان دندان از دست رفته این هزینه چند برابر خواهد شد. ایمپلنت دندان جهت جایگزینی دندان از بین رفته صورت می گیرد. در این روش یک دندان مصنوعی توسط پیچ های مخصوص که به فک متصل هستند، در دهان تعبیه می شود و همین امر سبب ماندگاری دندان می شود. انواع ایمپلنت دندان بر اساس نوع مواد به کار رفته می تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال ایمپلنت آمریکایی و ایمپلنت سوئیسی. کلینیک دندانپزشکی آلما با دارا بودن تجهیزات روز دنیا و با استفاده از مرغوب ترین مواد انواع خدمات درمانی دهان و دندان را ارائه می دهد که ایمپلنت های انجام شده در کلینیک ما علاوه بر کیفیت بالا، زیبایی طبیعی نیز دارند. اما از مهم ترین مزایای انجام ایمپلنت در آلما، بهرمندی از ایمپلنت اقساطی و یا ایمپلنت با بیمه نوین می باشد. آلما هم چنین با بیمه های دیگر نیز طرف قرارداد میباشد. جهت استعلام بیمه، اطلاع از خدمات، تعرفه ها و قیمت ایمپلنت با بیمه نوین تماس بگیرید.  ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

درمان ریشه:

کانال ریشه چیست؟

درمان ریشه یک روش دندانپزشکی است که درد ناشی از دندان عفونی یا آبسه را تسکین می دهد . در طول فرآیند کانال ریشه، پالپ ملتهب برداشته می شود. سپس سطوح داخل دندان تمیز و ضدعفونی می‌شوند و برای مهر و موم شدن فضا، پرکننده قرار می‌گیرد.

چه زمانی به کانال ریشه نیاز است؟

درمان ریشه زمانی ضروری است که باکتری های دهان به پالپ داخل دندان شما حمله کنند. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که یک حفره برای مدت طولانی درمان نشود. همچنین اگر دندان شما در اثر ضربه ترک خورده یا آسیب ببیند، ممکن است رخ دهد.

چه علائمی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است به درمان ریشه نیاز داشته باشید؟

در برخی موارد، ممکن است ندانید که دندان عفونی دارید. با این حال، بسیاری از افراد متوجه علائم خاصی می شوند. علائمی که نیاز به کانال ریشه دارند عبارتند از:

دندان درد که از بین نمی رود: بسیاری از مشکلات دندانی می توانند باعث درد دندان شوند. اگر در عمق دندان خود درد دارید، ممکن است نیاز به درمان ریشه داشته باشید. ناراحتی ممکن است به فک، صورت یا سایر دندان‌های شما نیز سرایت کند.

حساسیت به گرما و سرما: اگر هنگام نوشیدن قهوه داغ یا خوردن بستنی دندان شما درد می کند، می تواند به این معنی باشد که به درمان ریشه نیاز دارید. این امر به ویژه اگر درد بیش از چند ثانیه باقی بماند، صادق است.

لثه های متورم: وقتی دندان عفونی می شود، چرک در آن ناحیه جمع می شود. این می تواند به لثه های پف کرده، متورم یا حساس منجر شود.

جوش روی لثه: ممکن است جوش یا جوش روی لثه ایجاد شود. چرک دندان عفونی ممکن است از جوش خارج شود و باعث ایجاد طعم یا بوی نامطبوع شود.

فک متورم: گاهی چرک از محل خارج نمی شود. در نتیجه، فک شما ممکن است به وضوح متورم شود.

تغییر رنگ دندان: هنگامی که پالپ دندان عفونی می شود، می تواند باعث تیره شدن دندان شما شود. این به دلیل خون رسانی ضعیف به دندان رخ می دهد.

درد هنگام اعمال فشار: اگر هنگام غذا خوردن یا لمس دندان خود درد دارید، ممکن است به این معنی باشد که اعصاب اطراف پالپ آسیب دیده است.

دندان ترک خورده یا ترک خورده: اگر دندانی را در یک تصادف ترکیده اید، هنگام ورزش یا حتی با گاز گرفتن چیزی سفت، باکتری ها می توانند تا انتها به پالپ دندان برسند.

لق شدن دندان: دندان عفونی ممکن است احساس لق شدن بیشتری داشته باشد. این به این دلیل است که چرک پالپ عفونی می تواند استخوانی را که از دندان حمایت می کند نرم کند.

چگونه باید برای درمان ریشه آماده شوم؟

قبل از شروع کانال ریشه خود، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند به هر سوالی که در مورد این روش دارید پاسخ دهد. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای آماده شدن برای درمان ریشه خود انجام دهید:

همه داروها را طبق دستور مصرف کنید: ممکن است چند روز قبل از ویزیت به شما آنتی بیوتیک یا داروهای ضد التهابی داده شود، به خصوص اگر عفونت زیادی وجود داشته باشد.

سیگار نکشید: محصولات تنباکو در توانایی بدن شما برای بهبودی اختلال ایجاد می کند. از سیگار کشیدن چند روز قبل از قرار ملاقات ریشه خودداری کنید – و در صورت امکان به طور کامل آن را ترک کنید.

یک وعده غذایی سالم بخورید: از آنجایی که بی حسی موضعی در حین درمان ریشه دهان شما را برای چند ساعت بی حس می کند، بهتر است قبل از قرار ملاقات غذا بخورید.

چه مدت طول می کشد کانال ریشه؟

بسته به میزان عفونت در دندان شما، درمان ریشه ممکن است به یک یا دو جلسه نیاز داشته باشد. به طور متوسط، یک کانال ریشه حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا کامل شود. اگر روی یک دندان بزرگتر با چندین ریشه درمان می کنید، ممکن است تا یک ساعت و نیم طول بکشد.

در طول فرآیند کانال ریشه چه اتفاقی می افتد؟

قبل از شروع کانال ریشه، پزشک شما از دندان آسیب دیده اشعه ایکس دندان می گیرد. این به تعیین میزان آسیب کمک می کند و تضمین می کند که درمان ریشه گزینه درمانی مناسب است. در اینجا مراحلی وجود دارد که در طول عمل کانال ریشه شما تکمیل می شود.

بیهوشی ابتدا بی حسی موضعی برای بی حس کردن دندان عفونی و لثه های اطراف داده می شود. داروهایی نیز در دندانپزشکی برای کمک به آرامش شما وجود دارد، مانند اکسید نیتروژن، آرام بخش های خوراکی یا آرام بخش داخل وریدی (IV). اگر با اضطراب دندانی دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما آرام بخش را توصیه کند.

قرار دادن سد دندانی قبل از شروع درمان ریشه، یک سد لاستیکی کوچک روی ناحیه قرار می گیرد. این باعث ایزوله شدن دندان و خشک نگه داشتن آن در طول عمل می شود.

سوراخ دسترسی سپس یک دهانه کوچک در تاج دندان برای دسترسی به پالپ ایجاد می شود.

حذف پالپ. ابزارهای کوچک دندانپزشکی برای برداشتن اعصاب، عروق خونی و بافت های داخل دندان استفاده می شود.

شکل دادن به کانال ها پس از برداشتن پالپ، محفظه پالپ و کانال های ریشه تمیز، ضد عفونی و شکل داده می شوند.

پر کردن کانال ها سپس کانال های خالی با مواد دندانی انعطاف پذیر و لاستیکی به نام گوتاپرکا پر می شوند.

آب بندی دندان. در مرحله بعد، یک پرکردگی موقت دندان قرار داده می شود تا دندان را ببندد و از ورود مجدد باکتری ها جلوگیری کند.

قرار دادن ترمیم نهایی. در بیشتر موارد، برای محافظت از دندان درمان شده و بازیابی بایت به روکش دندان نیاز دارید . تاج ها به صورت سفارشی ساخته می شوند و ساخت آن معمولاً دو تا سه هفته طول می کشد. وقتی تاج شما آماده شد، پرکننده موقت برداشته شده و تاج دائمی قرار می گیرد. در برخی موارد، ممکن است بتوانید در همان قرار ملاقات، یک تاج دریافت کنید.

آیا ریشه دندان درد دارد؟

بسیاری از مردم می ترسند که بعد از درمان ریشه دندان دچار درد شوند. با این حال، از آنجایی که منبع عفونت در حین انجام عمل برداشته می‌شود، اکثر افراد پس از درمان، تسکین فوری پیدا می‌کنند. اگر بعد از کانال ریشه دچار درد ضربانی شدید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

بعد از روت کانال چه انتظاری باید داشته باشم؟

در حالی که پس از کانال ریشه نباید درد قابل توجهی داشته باشید، ممکن است در چند روز اول متوجه حساسیت شوید. این علائم طبیعی هستند و می توان با داروهای مسکن با نسخه یا بدون نسخه درمان کرد . در بیشتر موارد، عوارض جانبی در عرض یک تا دو هفته کاهش می یابد.

علائم رایج شکست کانال ریشه چیست؟

در برخی موارد ممکن است عوارض کانال ریشه رخ دهد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که دندان شما برای این نوع درمان بیش از حد آسیب دیده باشد. علائم شکست کانال ریشه عبارتند از:

 • درد.
 • لثه های متورم.
 • چرک یا زهکشی.
 • تغییر رنگ دندان.
 • جوش یا جوش روی لثه.
 • مشکلات سینوسی

اگر کانال ریشه من از کار بیفتد چه؟

اگر کانال ریشه شما از کار بیفتد، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی گزینه های شما را با شما بررسی خواهد کرد. در برخی موارد، درمان مجدد کانال ریشه ممکن است. یا ممکن است زمان بحث در مورد روش های جایگزین فرا رسیده باشد.

جایگزین های درمان ریشه چیست؟

تنها جایگزین درمان ریشه، برداشتن دندان است. حتی اگر بهترین کار حفظ دندان های طبیعی در صورت امکان است، کشیدن دندان ممکن است برای حفظ سلامت دهان و دندان شما ضروری باشد.

دیگر خدمات کلینیک دندانپزشکی آلما با بیمه نوین

 • جراحی لثه
 • کامپوزیت
 • جراحی بیماری های لثه
 • ایمپلنت دندان
 • لمینیت
 • پروتز دندان (ثابت و متحرک)
 • عصب کشی دندان
 • افزایش طول تاج
 • پیوند لثه
 • فرنکتومی
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ترمیم
 • جرم گیری
 • جراحی و کشیدن دندان

4.8/5 - (6 امتیاز)