بیمه کوثر

بیمه کوثر

کلیه خدمات کلینیک آلما دنتال طرف قرارداد با بیمه کوثر است.

جهت ارتباط با کلینیک دندانپزشکی آلما با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

جراحی لثه:

اکثر جراحی های لثه برای از بین بردن عفونت های باکتریایی انجام می شود. با این حال، به دلیل برخی از بیماری های مزمن و مصرف دارو برای درمان آنها ممکن است باعث بیماری لثه شود. اینها با موفقیت از طریق جراحی های پریودنتال انجام می شود. اجازه دهید نگاهی به انواع جراحی لثه و آنچه که ممکن است در حین و بعد از جراحی انتظار داشته باشید بیاندازیم.

 1. جراحی فلپ: این یک روش جراحی رایج برای از بین بردن باکتری های اضافی روی دندان است. مواردی وجود دارد که باکتری در بین لثه و دندان تشکیل می شود. برای از بین بردن آن، لثه ها بالا می روند و باکتری ها حذف می شوند. 
 2. چه انتظاری دارید: جراحی شامل بخیه زدن لثه ها پس از پاکسازی است. شرایطی وجود دارد که در طی این روش استخوان نیاز به تغییر شکل دارد.
 3. پیوند استخوان: این عمل زمانی انجام می شود که استخوانی که ریشه دندان را احاطه کرده است آسیب ببیند. این یک جراحی قابل تعویض است که در آن استخوان آسیب دیده قدیمی با استخوان جدید جایگزین می شود. این روش برای کمک به رشد مجدد دندان ها انجام می شود
 4. آنچه باید انتظار داشت: استخوانی که باید جایگزین شود می تواند استخوان بیمار باشد. همچنین می‌تواند اهدایی باشد یا پیشرفت‌های فناوری وجود دارد که در آن استخوان‌های مصنوعی برای کمک به این امر ساخته می‌شوند.
 5. بازسازی بافت هدایت شده: این یک روش موثر برای تحریک رشد بافت و استخوان است. مواد غشایی نازک بین بافت و استخوان قرار می گیرند تا با یکدیگر تداخل نداشته باشند. این یک روش ضروری برای جلوگیری از رشد بیش از حد استخوان یا بافت است که ممکن است عوارض زیادی ایجاد کند.
 6. آنچه باید انتظار داشت: برای انجام درمان، دندانپزشکان باید ابتدا جراحی فلپ را برای حذف تمام باکتری‌های تشکیل شده پیشنهاد کنند.
 7. پیوند بافت: این همان روش پیوند استخوان است که در آن بافت ها جایگزین می شوند. مواردی وجود دارد که ممکن است بافت آسیب دیده یا از بین رفته باشد. این یک روش جراحی موثر است که به رشد مجدد بافت ها کمک می کند.
 8. آنچه باید انتظار داشت: در اینجا دوباره، بافت مورد استفاده برای جایگزینی ممکن است متعلق به خود بیمار باشد یا از یک اهدا کننده تهیه شود. هیچ عنصر مصنوعی برای این درمان استفاده نمی شود.
 9. افزایش طول تاج: این نیز نوعی جراحی زیبایی است. لثه هایی که از دندان ها بلندتر شده اند بریده می شوند تا دندان ها بلندتر به نظر برسند.
 10. چه انتظاری دارید: زمانی که لثه ها برداشته می شوند کمی دردناک است و برای مدتی طولانی احساس ناراحتی خواهید کرد.

راهنمای آماده شدن قبل و بعد از جراحی

موارد ذکر شده در بالا انواع جراحی لثه هستند که به طور گسترده توسط دندانپزشکان برای مشکلات مربوط به لثه پیشنهاد می شوند. با این حال، بهتر است بدانید که چگونه برای آن و همچنین فرآیند بعد از جراحی آماده شوید.

آمادگی قبل: بهتر است از قبل برای جراحی آماده شوید. به شدت توصیه می شود که هیچ قرصی مانند آسپرین یا حتی مسکن مصرف نکنید. از آنجایی که جراحی با دوز آنتی بیوتیک انجام می شود، نباید بر عواقب بعدی شما تأثیر بگذارد. همچنین توصیه می شود حداقل 24 ساعت قبل از عمل از سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید. این آماده سازی ها ضروری هستند زیرا بهتر است از عوارض جانبی کاملاً جلوگیری شود.

در نهایت، خوب است دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید تا خود را برای جراحی آماده کنید. همین موضوع را به اعضای خانواده خود اطلاع دهید زیرا ممکن است در این مورد محتاط باشند.

آماده سازی در حین جراحی: بیشتر آن با بی حسی موضعی انجام می شود. با این حال، همکاری شما نیز ضروری است. پزشکان ممکن است پس از جراحی از ژل یا پماد خاصی استفاده کنند. اطمینان حاصل کنید که تا زمانی که پزشک به شما پیشنهاد حذف آن را بدهد، باقی می ماند. همچنین، یادداشت های واضحی در مورد دکتر برای توصیه به مصرف مواد غذایی نیز بردارید.

آماده سازی پس از جراحی: خود را برای بهبود زخم آماده کنید. باید درک کنیم که روند بهبودی به شدت بیماری لثه شما بستگی دارد. ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد، و همچنین، گاهی اوقات، متوجه خونریزی دندان خواهید شد. اما توصیه می شود که نگران نباشید زیرا آنها طبیعی هستند. لطفاً یک تا دو روز تا زمان بهبودی زخم، سیگار نکشید یا مشروبات الکلی ننوشید.

چند درمان جراحی وجود دارد که ممکن است نیازی به مسواک زدن نداشته باشد. می توانید از راه حل پیشنهادی پزشکان استفاده کنید. لطفا آن را با جدیت دنبال کنید. اگر پزشک به شما دستور داد از برخی مواد غذایی اجتناب کنید، لطفاً این کار را انجام دهید و سالم بمانید.

 • جراحی لثه
 • کامپوزیت
 • جراحی بیماری های لثه
 • ایمپلنت دندان
 • لمینیت
 • پروتز دندان (ثابت و متحرک)
 • عصب کشی دندان
 • افزایش طول تاج
 • پیوند لثه
 • فرنکتومی
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • درمان ریشه
 • ترمیم
 • جرم گیری
 • جراحی و کشیدن دندان

جراحی لثه بیمه کوثر، کامپوزیت بیمه کوثر، افزایش طول تاج بیمه کوثر

3.8/5 - (11 امتیاز)