ترمیم آمالگام دندان

در این مقاله خواهید خواند

ترمیم آمالگام دندان

ترمیم آمالگام دندان به چه صورت است؟

دندان‌ها یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اعضای دهان در زیبایی لبخند هستند. اعضایی که رسیدگی به آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی و سلامت فرد داشته باشد. راه‌های بسیاری برای ترمیم دندان‌ها و رسیدگی به آن‌ها وجود دارد که استفاده از آمالگام یکی از آن‌ها است. آمالگام یکی از موادی است که پس از ترمیم دندان برای پر کردن دندان استفاده می‌شود. ماده‌ای نقره‌ای رنگ که پس ز خالی کردن دندان و عصب کشی دندان را با آن پر می‌کنند.

در ادامه این مقاله به بیان نکاتی در این باره خواهیم پرداخت و درباره ترمیم دندان با استفاده از ماده نقره‌ای رنگ آماگام نکاتی را بیان خواهیم کرد. امید است در ادامه همراه ما باشید و بتوانید از این مقاله استفاده لازم را ببرید.

مراحل ترمیم آمالگام دندان

آمالگام دندان مانند تمامی دیگر روش‌های درمانی دارای مراحلی است. مراحلی که با توجه به سطح نیاز دندان به ترمیم و مشکل دندان متفاوت است. در اولین مرحله پیش از ترمیم آمالگام دندان لازم است تا دندان بی‌حس شود و قسمت پوسیده سطح دندان خارج شود. البته در صورتی که دندان به عصب رسیده باشد، لازم است تا عصب کشی نیز انجام شود. پس از این مرحله لازم است تا دهان شست‌وشو داده شود تا مواد داخل دهان خارج شود و دهان کاملا تمیز باشد.

در مرحله آخر و مرحله بعدی لازم است تا از آمالگام برای ترمیم دندان استفاده شود. آمالگام دندان به صورت کپسول‌هایی حاوی از جیوه است که در دستگاه مخصوص قرار گرفته و وارد سطوح دندان می‌شود. با استفاده از این دستگاه، مواد آمالگام بر روی سطح دندان قرار گرفته است و دندان را به شکل خود در می‌آورد. در نهایت نیز اضافات مواد از روی سطح دندان پاک شده و با استفاده از کاغذهای مخصوصی بلندی دندان گرفته شده و به اندازه متناسب با سایر دندان‌ها می‌رسد.

ترمیم آمالگام دندان
ترمیم دندان

مزایا و معایب

آمالگام دندان مانند تمامی موارد درمانی دیگر، دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است. مزایا و معایبی که بررسی آن‌ها سبب می‌شود تا یک درمان به عنوان گزینه مناسب انتخاب شود. در این بخش به دنبال آن هستیم تا درباره مزای و معایب ترمیم آمالگام دندان نکاتی را بیان کنیم و از بیشتر بودن این مزایا نسبت به معایب آن مطمئن شویم. برخی از مزایای ترمیم آمالگام دندان عبارت‌اند از:

 • استحکام دندان پس از ترمیم آمالگام دندان
 • زیبا شدن دندان و زیباسازی چهره
 • استفاده ساده و قرارگیری راحت در دندان
 • هزینه مقرون به صرفه و متناسب
 • مقاومت در برابر پوسیدگی
 • دوام طولانی مدت و برای سالیان زیاد

برخی از معایب این شکل از درمان و ترمیم امالگام دندان نیز عبارت‌اند از:

 • عدم هماهنگی رنگی و تناسب با رنگ دندان (نقره‌ای بودن رنگ آمالگام و سفید بودن دندان)
 • به خطر افتادن افتادن سلامتی ساختار دندان
 • ضعیف شدن ساختار دندان در برابر مقاومت
 • افزایش احتمال حساسیت دندان نسبت به دیگر موارد
 • زمان زیاد برای سفت شدن آمالگام در دندان
 • وجود جیوه و فلزات دیگر در مواد ترمیم آمالگام دندان (خصوصا برای زنان باردار)

هزینه ترمیم دندان

هزینه ترمیم آمالگام دندان به موارد بسیاری بستگی دارد. این هزینه در موارد مختلف، می‌تواند متغیر باشد. با اینکه این روش نسبتا روش ارزانی محسوب می‌شود اما به هرحال میزان هزینه آن کاملا به موراد بسیاری بستگی دارد. دستمزد دندانپزشک و میزان هزینه‌ای که برای ترمیم می‌گیرد، نوع بیمه دندانپزشکی بیمار و میزان پذیرش هزینه از طرف بیمه، چند سطحی بودن ترمیم دندان و مشکل دندان برخی از این موارد هستند که می‌توانند بر روی قیمت ترمیم آمالگام دندان تاثیر گذار باشند.

ترمیم آمالگام دندان

کلینیک دندانپزشکی آلما در تهران

برای ترمیم آمالگام دندان باید به پزشک متخصص و کلینیک معتبری مراجعه کرد. ترمیم دندان از اهمیت بسیاری برخوردار است. اهمیتی که انتخاب کلینیک و متخصص مربوطه را بیش از پیش می‌کند. اگر به سلامت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهید، لزم است که به انتخاب دندانپزشک خود توجه بیشتری داشته باشید. کلینیک دندانپزشکی آلما یکی از مراکزی است که در تهران تمامی این خدمات را با استفاده از بهترین مواد ممکن ارائه می‌دهد. در این کلینیک ترمیم امالگام دندان به صورت تخصصی و دقیق صورت می‌گیرد. ترمیمی زیر نظر بهترین دندانپزشکان که با استفاده از بهترین مواد ممکن صورت می‌گیرد.

سخن پایانی

اگر به دنبال ترمیم دندان خود هستید، لازم است تا درباره شکل ترمیم دندان اطلاعاتی را کسب کنید. راه‌حل‌های بسیاری برای ترمیم دندان وجود دارد که ترمیم آمالگام دندان یکی از این موارد است. موضوعی که در این مقاله به طور مفصل به آن پرداختیم و درباره آن نکاتی را بیان کردیم.

نکاتی که در انتها به انتخاب متخصص این زمینه ختم شد و از کلینیک دندانپزشکی آلما در تهران به عنوان یکی از مراکز منتخبب برای ترمیم دندان به این روش یاد شد. امید است تا به اینجا مقاله را همراه ما بوده باشید و در نهایت بتوانید انتخاب خوب برای ترمیم دندان خود را در پیش بگیرید. انتخابی که سلامتی را برای دهان و دندان شما به ارمغان آورد و بتوانید از ان نهایت استفاده  و بهره را ببرید.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و اخذ نوبت ویزیت متخصص با همکاران ما در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ترمیم تاج دندان

ترمیم تاج دندان

آیا تا به حال فکر کرده اید که ترمیم تاج دندان چیست؟ اگر دندان ترک خورده یا شکسته یا اگر دندان شما سایش و پارگی زیاد داشته باشد، یکی از گزینه‌های ترمیم دندان‌هایتان است. یک تاج از پرسلن و آلیاژ فلز ساخته شده است که آنها را بسیار محکم و بادوام می کند. این یک گزینه درمانی رایج است که توسط اکثر دندانپزشکان ارائه می شود. ترمیم تاج دندان زمانی است که دندانپزشک یک دندان مصنوعی را روی دندان طبیعی شما قرار می دهد تا از آن محافظت کند یا آن را بپوشاند. این کار را می توان به دلایل

مشاهده
عصب کشی کودکان

عصب کشی کودکان

پوسیدگی دندان یکی از شایع ترین مشکلات دندانی در کودکان است. پوسیدگی دندان در واقع یک حفره در ناحیه آسیب دیده دندان است که ممکن است به عصب کشی در کودکان منجر شود. آنها می توانند در دندان های شیری یا شیری کودک شما رشد کنند ، ممکن است از آن را نادیده بگیرید چون کودک شما در نهایت این دندان ها را از دست خواهد داد! پس چه اهمیتی دارد؟ اما شما نباید پوسیدگی را نادیده بگیرید. در اینجا آنچه شما باید در مورد پوسیدگی دندان در کودکان بدانید، از جمله علل رایج، گزینه های درمانی و نکات پیشگیری آورده شده است. چه

مشاهده
فیشور سیلانت تراپی

فیشور سیلانت تراپی چیست؟

فیشور سیلانت تراپی فیشور سیلانت تراپی که با عنوان‌های شیار پوشی دندان یا شیاربندی دندان نیز از آن یاد می‌شود، روشی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها است. افرادی که دندان‌های آن‌ها دارای شیارهای ریز و عمیق است، یکی از بهترین راه‌های درمانی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها استفاده از روش فیشور سیلانت است. کلینیک دندانپزشکی آلما یکی از بهترین‌ها در زمینه اجرای فیشور سیلنت است. در این مقاله با ما همراه باشید.   فیشور سیلنت تراپی دندان‌ها عضو مهمی در بدن هستند که باید به‌سلامتی آن‌ها اهمیت داد. خوردن و آشامیدن مواد غذایی مختلف می‌تواند همراه با ایجاد چسبندگی بر

مشاهده
جراحی دندان

جراحی دندان چگونه است؟

جراحی دندان چگونه انجام می‌شود؟ سلامت دهان و دندان همواره باید برای اشخاص اهمیت داشته باشد. ما انسان‌ها به صورت روزمره کارهایی را انجام می‌دهیم تا در نهایت دندان‌هایی سالم و با کمترین اشکال را در دهانمان داشته باشیم و گاهی لازم است برای بهبود وضعیت دندان‌هایمان به جراحی دندان روی بیاوریم. این در حالی است که شاید افراد زیادی از انجام این کار غافل شوند و به دنبال تمیز و سالم بودن دندان‌های خود نباشند. سالم بودن دندان‌ها علاوه بر این که برای ما زیبایی به همراه دارد، می‌تواند باعث شود که ما کارهای مختلفی همچون جویدن را در

مشاهده