جراحی زیبایی دندان

در این مقاله خواهید خواند

جراحی زیبایی دندان

انواع جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان: دندانپزشکی زیبایی یکی از زیرمجوعه های دندانپزشکی است که روی بهبود ظاهر لبخند شما تمرکز دارد. درمان های رایج زیبایی دندان شامل سفید کردن دندان، باندینگ دندان و روکش می باشد و انواع جراحی لثه و فک و …

 

تفاوت بین دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی عمومی چیست؟

دندانپزشک عمومی یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه دندانی است. آنها مراقبت های پیشگیرانه مانند تمیز کردن دندان ها و درمان های دندانپزشکی ترمیمی مانند پر کردن دندان ، تاج و بریج را ارائه می دهند. اکثر درمان های دندانپزشکی ظاهر و همچنین سلامت و عملکرد را بازیابی می کنند. با این حال، یک دندانپزشک زیبایی بر زیبایی لبخند شما تمرکز می کند. آنها درمان هایی را با هدف بهبود ظاهر دندان ها و لثه ها ارائه می دهند.

 

دندانپزشکی زیبایی برای چه کسانی پیشنهاد می شود؟

دندانپزشکی زیبایی یک گزینه است اگر شما دارای مشکلات زیر هستید:

 • دندان های شکسته یا ترک خورده
 • شکاف ها یا فضاهای کوچک بین دندان های شما
 • تغییر رنگ و لکه شدن دندان
 • بدشکل شدن دندان ها
 • دندان های نامرتب

خدمات زیبایی دندان هزینه های نسبتا بالایی دارند و خوب است که برای انجام این خدمات با توجه به هزینه ای که می کنید نزد متخصص با تجربه که این کارها را به خوبی انجام میدهند مراجعه کنید کلینیک آلما با تجربه کافی در زمینه خدمات جراحی زیبایی دندان می تواند به خوبی شما را راهنمایی کنند برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

تا زمانی که دندان ها و لثه های سالمی دارید، می توانید به دنبال درمان های زیبایی دندان باشید. اما اگر حفره‌های گسترده یا بیماری لثه دارید ، دندانپزشک شما می‌خواهد ابتدا این شرایط را برطرف کند. هنگامی که لبخند شما دوباره سالم شد، می توانید تصمیم بگیرید که کدام درمان های زیبایی را می خواهید بررسی کنید.

 

جراحی زیبایی دندان
جراحی زیبایی دندان

نمونه هایی از خدمات دندانپزشکی زیبایی

هدف دندانپزشکی زیبایی ایجاد لبخندی متعادل، متقارن و زیباتر است. خدمات متداول دندانپزشکی زیبایی شامل سفید کردن دندان، باندینگ دندان، ونیر، و کانتورینگ دندان و لثه است.

 • سفید کردن دندان

با گذشت زمان، خوراکی یا انواع نوشیدنی هایی با رنگ تیره (مانند قهوه، چای، برخی ادویه جات موجود در غذاها و حتی انواع توت ها) می توانند باعث ایجاد لکه و تیرگی روی دندان ها شوند. سفید کردن دندان به طور حرفه ای می تواند به طرز قابل توجهی دندان های شما را  روشن کند که در نهایت می توانید شاهد لبخند درخشان خود باشید.

بسیاری از دندانپزشکان خدمات سفید کردن دندان را هم در مطب و هم در خانه ارائه می دهند. سفید کردن در مطب تقریبا یک ساعت طول می کشد تا کامل شود. سفید کردن در خانه معمولاً چند هفته طول می کشد.

 • باندینگ دندان

باندینگ دندان شامل استفاده از رزین کامپوزیت همرنگ دندان است. دندانپزشک شما از این ماده برای پوشاندن و پنهان کردن ترک‌ها، خطوط تیرگی (ترک‌های خط مو)، تغییر رنگ و سایر عیوب زیبایی استفاده می‌کند. باندینگ دندانی می تواند شکل دندان را تغییر دهد تا آن را طولانی تر، پهن تر یا یکنواخت تر کند.

باندینگ دندان معمولاً هر پنج تا هفت سال یکبار نیاز به تعویض دارد. همچنین نیازی به برداشتن مینای طبیعی دندان ندارد، به این معنی که کاملاً برگشت پذیر است.

 

روکش های چینی که از سرامیک درجه پزشکی ساخته شده اند، پوسته های نازک و محکمی هستند که به سطوح جلویی دندان های شما می چسبند. مانند باندینگ دندان، روکش‌ها می‌توانند طیف وسیعی از عیوب زیبایی از جمله براده‌ها، ترک‌ها و تغییر رنگ را پنهان کنند.

انواع مختلفی از روکش ها از جمله آماده سازی سنتی و حداقلی وجود دارد. همه روکش‌ها حداقل نیاز به برداشتن مینای طبیعی دارند، به این معنی که بسته به نوع انتخابی شما می‌توانند برگشت‌پذیر باشند. در بیشتر موارد، روکش های چینی هر 10 سال یا بیشتر نیاز به تعویض دارند.

 

در این روش مقدار جزئی از مینای دندان حذف می شود تا ظاهر دندان شما تغییر کند. از آنجایی که شما مینای طبیعی زیادی دارید، محدودیتی برای تعداد ساختار دندانی که دندانپزشک شما می تواند بردارد وجود دارد. دندانپزشک شما می تواند کانتورینگ دندان را در طی یک بار ویزیت مطب انجام دهد.

 

برخی از افراد با بافت لثه اضافی متولد می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند لبخند شما را “لثه ای” یا نامتعادل جلوه دهد. در طول کانتورینگ لثه، دندانپزشک شما بافت اضافی لثه را برمی دارد و خط لثه شما را برای ظاهری متقارن و متعادل تر تغییر شکل می دهد.

آیا روش های ترمیمی دندان می توانند مزایای زیبایی نیز داشته باشند؟

روش های ذکر شده در بالا کاملاً جنبه زیبایی دارند. اما گاهی اوقات، درمان‌های دندانپزشکی ترمیمی که دندان‌ها را ترمیم می‌کنند، می‌توانند ظاهر لبخند شما را نیز بهبود بخشند. به عنوان مثال، اگر دندان ترک خورده را با روکش دندان ترمیم کنید ، نه تنها سلامت و عملکرد لبخند شما را بهبود می بخشد، بلکه ظاهر آن را نیز بهبود می بخشد.

به طور مشابه، بریس‌های دندانی با هدف بهبود عمل جویدن یا گاز گرفتن و سلامت کلی دهان شما انجام می‌شوند. اما بریس ها زیبایی لبخند شما را نیز به طرز چشمگیری بهبود می بخشند.

محبوب ترین خدمات زیبایی دندان

سفید کردن دندان رایج ترین عمل زیبایی دندان است. این به افراد اجازه می دهد تا بدون انجام درمان های تهاجمی لبخند خود را بهبود بخشند.

خطرات / مزایا 

مزایای دندانپزشکی زیبایی چیست؟

 • لبخند خود را تقویت کنید
 • دندان های کدر و لکه دار را روشن کنید
 • شکل دندان های خود را بهبود بخشید
 • تراشه ها و ترک ها را پنهان کنید
 • تعادل و تقارن را به لبخند خود بیاورید
 • اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

 معایب دندانپزشکی زیبایی چیست؟

هزینه های دندانپزشکی زیبایی معمولاً توسط بیمه پوشش داده نمی شود. این به این دلیل است که شرکت های بیمه، عمل های زیبایی را از نظر سلامت ضروری نمی دانند.

همچنین برای حفظ لبخند خود به سطح مشخصی از تعهد نیاز دارید. برخی از درمان ها – مانند روکش های چینی – غیر قابل برگشت هستند و هر چند سال یکبار نیاز به تعویض دارند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از هزینه های جراحی زیبایی دندان و ارتباط با “کلینیک دندانپزشکی آلما” می توانید از روش های زیر اقدام کنید:

 • آدرس : خیابان جمالزاده شمالی – پایین تر از بلوارکشاورز- نبش چهار راه قدر پلاک ۳۲۹ طبقه دوم
 • شماره تماس : ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 

سوالات متداول:

زمان نقاهت جراحی زیبایی دندان چقدر است؟

بستگی به نوع عمل زیبایی و تعداد دندان هایی دارد که نیاز به درمان دارند. به عنوان مثال، فردی که روی یک دندان باندینگ دندانی دارد، می‌تواند بلافاصله فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد. با این حال، فردی که کانتورینگ لثه دارد ممکن است برای بهبودی نیاز به یک یا دو روز مرخصی از کار داشته باشد. دندانپزشک شما می تواند به شما بگوید که چه نوع جدول زمانی بهبودی را انتظار دارید.

تفاوت بین دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی عمومی

دندانپزشک عمومی یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه دندانی است. آنها مراقبت های پیشگیرانه مانند تمیز کردن دندان ها و درمان های دندانپزشکی ترمیمی مانند پر کردن دندان ، تاج و بریج را ارائه می دهند. اکثر درمان های دندانپزشکی ظاهر و همچنین سلامت و عملکرد را بازیابی می کنند. با این حال، یک دندانپزشک زیبایی بر زیبایی لبخند شما تمرکز می کند. آنها درمان هایی را با هدف بهبود ظاهر دندان ها و لثه ها ارائه می دهند.

دندانپزشکی زیبایی شامل چه خدماتی است؟

هدف دندانپزشکی زیبایی ایجاد لبخندی متعادل، متقارن و زیباتر است. خدمات متداول دندانپزشکی زیبایی شامل سفید کردن دندان، باندینگ دندان، ونیر، و کانتورینگ دندان و لثه است.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر دندان های شما به دلیل برخی مواد غذایی یا جرم در طول زمان دچار تغییر رنگ شده اند یا به دلایل دیگر دچار پوسیدگی اند یکی از راه حل شما لمینت دندان است.

مشاهده
ایملنت دندان

جلوگیری از عفونت ایمپلنت دندان

جلوگیری از عفونت ایمپلنت دندان: دندان های شما به علت عوامل مختلف از جمله خراب شدگی یا شکستگی ممکن است نیاز به کشیدن داشته باشد. بعد از کشیدن دندان، جای خالی آن ممکن است باعث اینجاد حس ناخوشایند در حالت عادی یا هنگام خوردن و نوشیدن شود. همچنین اگر دندان کشیده شده جز دندان هایی جلویی شما باشد در چهره شما هنگام صحبت کردن و لبخند زدن تاثیر زیادی برجای میگذارد. در گذشته برای جایگزینی دندان های خراب شده یا شکسته شده از دندان مصنوعی استفاده میشد که این روش دارای معایب زیادی بود از جمله انها میتوان به بهداشت

مشاهده

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه میشود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد. ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی مورد استفاده  قرار میگیرند و سپس درمان. ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون میشود.براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار میگیرند و بعد از خشک شدن با نور مخصوص، سیمی

مشاهده
متخصص زیبایی دندان 

متخصص زیبایی دندان

متخصص زیبایی دندان اگر دندان های شما دچار جرم و لکه‌دار، تغییر رنگ، ساییدگی، شکستگی، ناهماهنگی، بدشکل یا شکاف بین آن‌ها هستند می توانند با توجه به وضعیت دندان یک راهکار زیبایی دندان به شما پیشنهاد دهند

مشاهده