جراحی زیبایی دندان

در این مقاله خواهید خواند

جراحی زیبایی دندان

انواع جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان: دندانپزشکی زیبایی یکی از زیرمجوعه های دندانپزشکی است که روی بهبود ظاهر لبخند شما تمرکز دارد. درمان های رایج زیبایی دندان شامل سفید کردن دندان، باندینگ دندان و روکش می باشد و انواع جراحی لثه و فک و …

 

تفاوت بین دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی عمومی چیست؟

دندانپزشک عمومی یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه دندانی است. آنها مراقبت های پیشگیرانه مانند تمیز کردن دندان ها و درمان های دندانپزشکی ترمیمی مانند پر کردن دندان ، تاج و بریج را ارائه می دهند. اکثر درمان های دندانپزشکی ظاهر و همچنین سلامت و عملکرد را بازیابی می کنند. با این حال، یک دندانپزشک زیبایی بر زیبایی لبخند شما تمرکز می کند. آنها درمان هایی را با هدف بهبود ظاهر دندان ها و لثه ها ارائه می دهند.

 

دندانپزشکی زیبایی برای چه کسانی پیشنهاد می شود؟

دندانپزشکی زیبایی یک گزینه است اگر شما دارای مشکلات زیر هستید:

 • دندان های شکسته یا ترک خورده
 • شکاف ها یا فضاهای کوچک بین دندان های شما
 • تغییر رنگ و لکه شدن دندان
 • بدشکل شدن دندان ها
 • دندان های نامرتب

خدمات زیبایی دندان هزینه های نسبتا بالایی دارند و خوب است که برای انجام این خدمات با توجه به هزینه ای که می کنید نزد متخصص با تجربه که این کارها را به خوبی انجام میدهند مراجعه کنید کلینیک آلما با تجربه کافی در زمینه خدمات جراحی زیبایی دندان می تواند به خوبی شما را راهنمایی کنند برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

تا زمانی که دندان ها و لثه های سالمی دارید، می توانید به دنبال درمان های زیبایی دندان باشید. اما اگر حفره‌های گسترده یا بیماری لثه دارید ، دندانپزشک شما می‌خواهد ابتدا این شرایط را برطرف کند. هنگامی که لبخند شما دوباره سالم شد، می توانید تصمیم بگیرید که کدام درمان های زیبایی را می خواهید بررسی کنید.

 

جراحی زیبایی دندان
جراحی زیبایی دندان

نمونه هایی از خدمات دندانپزشکی زیبایی

هدف دندانپزشکی زیبایی ایجاد لبخندی متعادل، متقارن و زیباتر است. خدمات متداول دندانپزشکی زیبایی شامل سفید کردن دندان، باندینگ دندان، ونیر، و کانتورینگ دندان و لثه است.

 • سفید کردن دندان

با گذشت زمان، خوراکی یا انواع نوشیدنی هایی با رنگ تیره (مانند قهوه، چای، برخی ادویه جات موجود در غذاها و حتی انواع توت ها) می توانند باعث ایجاد لکه و تیرگی روی دندان ها شوند. سفید کردن دندان به طور حرفه ای می تواند به طرز قابل توجهی دندان های شما را  روشن کند که در نهایت می توانید شاهد لبخند درخشان خود باشید.

بسیاری از دندانپزشکان خدمات سفید کردن دندان را هم در مطب و هم در خانه ارائه می دهند. سفید کردن در مطب تقریبا یک ساعت طول می کشد تا کامل شود. سفید کردن در خانه معمولاً چند هفته طول می کشد.

 • باندینگ دندان

باندینگ دندان شامل استفاده از رزین کامپوزیت همرنگ دندان است. دندانپزشک شما از این ماده برای پوشاندن و پنهان کردن ترک‌ها، خطوط تیرگی (ترک‌های خط مو)، تغییر رنگ و سایر عیوب زیبایی استفاده می‌کند. باندینگ دندانی می تواند شکل دندان را تغییر دهد تا آن را طولانی تر، پهن تر یا یکنواخت تر کند.

باندینگ دندان معمولاً هر پنج تا هفت سال یکبار نیاز به تعویض دارد. همچنین نیازی به برداشتن مینای طبیعی دندان ندارد، به این معنی که کاملاً برگشت پذیر است.

 

روکش های چینی که از سرامیک درجه پزشکی ساخته شده اند، پوسته های نازک و محکمی هستند که به سطوح جلویی دندان های شما می چسبند. مانند باندینگ دندان، روکش‌ها می‌توانند طیف وسیعی از عیوب زیبایی از جمله براده‌ها، ترک‌ها و تغییر رنگ را پنهان کنند.

انواع مختلفی از روکش ها از جمله آماده سازی سنتی و حداقلی وجود دارد. همه روکش‌ها حداقل نیاز به برداشتن مینای طبیعی دارند، به این معنی که بسته به نوع انتخابی شما می‌توانند برگشت‌پذیر باشند. در بیشتر موارد، روکش های چینی هر 10 سال یا بیشتر نیاز به تعویض دارند.

 

در این روش مقدار جزئی از مینای دندان حذف می شود تا ظاهر دندان شما تغییر کند. از آنجایی که شما مینای طبیعی زیادی دارید، محدودیتی برای تعداد ساختار دندانی که دندانپزشک شما می تواند بردارد وجود دارد. دندانپزشک شما می تواند کانتورینگ دندان را در طی یک بار ویزیت مطب انجام دهد.

 

برخی از افراد با بافت لثه اضافی متولد می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند لبخند شما را “لثه ای” یا نامتعادل جلوه دهد. در طول کانتورینگ لثه، دندانپزشک شما بافت اضافی لثه را برمی دارد و خط لثه شما را برای ظاهری متقارن و متعادل تر تغییر شکل می دهد.

آیا روش های ترمیمی دندان می توانند مزایای زیبایی نیز داشته باشند؟

روش های ذکر شده در بالا کاملاً جنبه زیبایی دارند. اما گاهی اوقات، درمان‌های دندانپزشکی ترمیمی که دندان‌ها را ترمیم می‌کنند، می‌توانند ظاهر لبخند شما را نیز بهبود بخشند. به عنوان مثال، اگر دندان ترک خورده را با روکش دندان ترمیم کنید ، نه تنها سلامت و عملکرد لبخند شما را بهبود می بخشد، بلکه ظاهر آن را نیز بهبود می بخشد.

به طور مشابه، بریس‌های دندانی با هدف بهبود عمل جویدن یا گاز گرفتن و سلامت کلی دهان شما انجام می‌شوند. اما بریس ها زیبایی لبخند شما را نیز به طرز چشمگیری بهبود می بخشند.

محبوب ترین خدمات زیبایی دندان

سفید کردن دندان رایج ترین عمل زیبایی دندان است. این به افراد اجازه می دهد تا بدون انجام درمان های تهاجمی لبخند خود را بهبود بخشند.

خطرات / مزایا 

مزایای دندانپزشکی زیبایی چیست؟

 • لبخند خود را تقویت کنید
 • دندان های کدر و لکه دار را روشن کنید
 • شکل دندان های خود را بهبود بخشید
 • تراشه ها و ترک ها را پنهان کنید
 • تعادل و تقارن را به لبخند خود بیاورید
 • اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

 معایب دندانپزشکی زیبایی چیست؟

هزینه های دندانپزشکی زیبایی معمولاً توسط بیمه پوشش داده نمی شود. این به این دلیل است که شرکت های بیمه، عمل های زیبایی را از نظر سلامت ضروری نمی دانند.

همچنین برای حفظ لبخند خود به سطح مشخصی از تعهد نیاز دارید. برخی از درمان ها – مانند روکش های چینی – غیر قابل برگشت هستند و هر چند سال یکبار نیاز به تعویض دارند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از هزینه های جراحی زیبایی دندان و ارتباط با “کلینیک دندانپزشکی آلما” می توانید از روش های زیر اقدام کنید:

 • آدرس : خیابان جمالزاده شمالی – پایین تر از بلوارکشاورز- نبش چهار راه قدر پلاک ۳۲۹ طبقه دوم
 • شماره تماس : ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 

سوالات متداول:

زمان نقاهت جراحی زیبایی دندان چقدر است؟

بستگی به نوع عمل زیبایی و تعداد دندان هایی دارد که نیاز به درمان دارند. به عنوان مثال، فردی که روی یک دندان باندینگ دندانی دارد، می‌تواند بلافاصله فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد. با این حال، فردی که کانتورینگ لثه دارد ممکن است برای بهبودی نیاز به یک یا دو روز مرخصی از کار داشته باشد. دندانپزشک شما می تواند به شما بگوید که چه نوع جدول زمانی بهبودی را انتظار دارید.

تفاوت بین دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی عمومی

دندانپزشک عمومی یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه دندانی است. آنها مراقبت های پیشگیرانه مانند تمیز کردن دندان ها و درمان های دندانپزشکی ترمیمی مانند پر کردن دندان ، تاج و بریج را ارائه می دهند. اکثر درمان های دندانپزشکی ظاهر و همچنین سلامت و عملکرد را بازیابی می کنند. با این حال، یک دندانپزشک زیبایی بر زیبایی لبخند شما تمرکز می کند. آنها درمان هایی را با هدف بهبود ظاهر دندان ها و لثه ها ارائه می دهند.

دندانپزشکی زیبایی شامل چه خدماتی است؟

هدف دندانپزشکی زیبایی ایجاد لبخندی متعادل، متقارن و زیباتر است. خدمات متداول دندانپزشکی زیبایی شامل سفید کردن دندان، باندینگ دندان، ونیر، و کانتورینگ دندان و لثه است.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی، یکی از تکنیک‌های پیشرفته در علم ارتودنسی است که برای اصلاح و بهبود ترتیب و تنظیم دندان‌ها و فک‌ها به کار می‌رود. در این روش، از اقلام سرامیکی با کیفیت بالا به عنوان براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی استفاده می‌شود که تا حد امکان به دندان‌ها تطابق داده می‌شوند و از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ارتودنسی سرامیکی این است که این روش تأثیر حداقلی بر روی ظاهر بیمار دارد، زیرا براکت‌ها به رنگ دندان‌ها یا شفافیت نزدیکی دارند و اغلب به سختی تشخیص داده می‌شوند. این امر باعث می‌شود که افراد

مشاهده
ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی دندان شفاف ارتودنسی الاینر : امروزه افراد بیشتر از گذشته به سلامت دندان ها و زیبایی آنها می پردازند ولی ممکن است شما در مورد انجام ارتودنسی به دلیل درد و ناراحتی که ممکن است ایجاد کند، نگران باشید. بسیاری از مردم در مورد استفاده از بریس های سنتی تردید دارند. پیشرفت در دندانپزشکی و به ویژه ارتودنسی، روش انجام کارها را به شدت تغییر داده است. در حال حاضر افراد بیشتری، به ویژه بزرگسالان، در مقایسه با گذشته، درمان های جدید ارتودنسی را انتخاب می کنند. اگر هنوز به طور قطعی نمیدانید که از کدام روش برای ارتودنسی

مشاهده
بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

عفونت دندان آبسه دندان یا همان عفونت دندان یک مشکل شایع است که به دنبال تخریب مینای دندان توسط باکتری‌های موجود در دهان اتفاق میفتد. مینای دندان به دلیل عدم رعایت بهداشت دچار پوسیدگی می‌شود و احتمال عفونت دندان و لثه را بالا می‌برد. در برخی موارد نیز عفونت دندان به دلیل جراحات حاصل از کشیدن دندان یا جراحی‌ها ایجاد می‌شود. در این مقاله با توضیح مختصری درمورد پریودنتال و علت علائم ایجاد آن به بررسی بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان می پردازیم. پزشکان دندانپزشکی آلما با دقت و بررسی تمام نکات مربوط به علت عفونت و شرایط سلامت

مشاهده
جدا شدن کامپوزیت دندان

جدا شدن کامپوزیت دندان

آسیب های کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان یک روش درمانی و ترمیمی در دندانپزشکی است. این کار به منظور ترمیم دندان، تغییر رنگ و فرم دندان انجام می شود. کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که از جنس رزین ساخته شده و هم رنگ دندان می باشد. پزشک متخصص این ماده خمیری شکل را روی دندان فرم می دهد و سپس به کمک اشعه ای خاص روی دندان تثبیت می کند. کامپوزیت دارای انواع مختلفی است که شامل ماکروفیل، میکروفیل، هیبریدی و نانو کامپوزیت می شود. کامپوزیت ماکروفیل از ذرات کوچکی ساخته شده است و همین امر سبب شده که استحکام

مشاهده