درد دندان بعد از عصب کشی

در این مقاله خواهید خواند

درد دندان بعد از عصب کشی

درد دندان بعد از عصب کشی

عصب کشی یک روش معمولی است که دندانپزشکان برای درمان انواع خاصی از دندان درد انجام می دهند. در طول عمل، دندانپزشک با دقت پالپ مرده، عفونی و آسیب دیده را از داخل دندان آسیب دیده خارج می کند (دندان های رشد یافته می توانند بدون پالپ زنده بمانند) و در نتیجه منبع درد را از بین می برد.

اگرچه این روش برای درمان درد بسیار موثر است، اما گاهی اوقات بیماران هنوز بعد از کانال ریشه دندان درد را تجربه می‌کنند. پس از عصب کشی، معمولاً برای حدود سه تا پنج روز پس از عمل درد احساس می شود. با این حال، اگر درد بیشتر از این مدت ادامه یابد، می‌تواند نشانه‌ای از عارضه‌ای در حین عمل باشد یا اینکه چیز دیگری در حال وقوع است که باعث درد شده است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است بعد از عصب کشی دندان درد را تجربه کنید برای جلوگیری از درد با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید .

درد دندان بعد از عصب کشی: دندانپزشک ممکن است از پر کردن بیش از حد استفاده کند

هنگامی که عصب کشی انجام می شود، دندانپزشک پالپ عفونی را از داخل دندان خارج می کند و کانال را می خراشد تا اطمینان حاصل شود که باکتری یا پالپ آسیب دیده باقی نمانده است. هنگامی که کانال تمیز شد، دندانپزشک برای مهر و موم کردن دندان، پر کردن دندان را شروع می کند. هنگامی که از پر کردن بیش از حد استفاده می شود، می تواند دندان شما را در دهان بلندتر کند و هنگام گاز گرفتن باعث درد شود.

چه کاری باید انجام دهید : برای دندان بلند، به دندانپزشک مراجعه کنید تا مقداری از پرکردگی اضافی برداشته شود تا دندان شما بتواند دوباره به طور طبیعی در دهان شما بنشیند.

درد دندان بعد از عصب کشی:

ممکن است هنوز باکتری در داخل دندان وجود داشته باشد درمان ریشه دندان برای درد دندان ناشی از پالپ عفونی طراحی شده اند، جایی که باکتری های موجود در دهان باعث عفونت می شوند. اگر باکتری باقی بماند یا به طور تصادفی به داخل ریشه، استخوان یا بافت اطراف فشار داده شود، در این صورت می‌تواند در زمانی که عفونت ادامه دارد، درد پایدار ایجاد کند.

چه باید کرد : در بیشتر موارد، بدن شما قادر خواهد بود به تنهایی با عفونت مبارزه کند، به خصوص پس از برداشتن اعصاب مرده و پالپ (زیرا باکتری ها جایی برای پنهان شدن ندارند). با این حال، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید، زیرا ممکن است به آنتی بیوتیک برای کمک به روند بهبودی نیاز باشد و در موارد نادر، اگر دندان ترک خورده باشد، ممکن است نیاز به کشیدن کامل باشد.

 

درد دندان بعد از عصب کشی: آسیب یا التهاب

حتی دندانپزشکان باتجربه گاهی اوقات می توانند باعث آسیب یا تورم بافت های اطراف در طول عصب کشی شوند و زمانی که این اتفاق می افتد، درد بعد از عصب کشی ایجاد می شود که بیشتر از پنج روز معمول طول می کشد. به طور مشابه، عفونت اولیه ممکن است باعث التهاب در اطراف محل عفونت شده باشد که منجر به درد اضافی شود.

چه باید کرد : درد ناشی از آسیب و تورم به طور کلی با بهبودی آسیب و کاهش تورم خود به خود برطرف می شود.

درد دندان بعد از عصب کشی:

ممکن است یک کانال یا عصب از دست رفته باشد هنگامی که عصب کشی انجام می شود، گاهی اوقات دندان چندین کانال دارد و اگر دندانپزشک کانالی را از دست بدهد یا تمام اعصاب آسیب دیده را خارج نکند، درد اصلی حتی پس از اتمام عمل نیز ادامه خواهد داشت.

چه کاری باید انجام دهید : در اسرع وقت با دندانپزشک خود یا یک دندانپزشک جدید پیگیری کنید زیرا باید یک عصب کشی جامع تر برای برداشتن تمام پالپ یا عصب باقی مانده انجام شود.

به طور کلی، عصب کشی یک درمان بسیار موثر برای دندان درد است که ناشی از پالپ عفونی یا آسیب دیده داخل دندان است. هنگامی که این روش موفقیت آمیز باشد، درد در عرض سه تا پنج روز ناپدید می شود. با این حال، اگر درد بیشتر از آن ادامه پیدا کرد، خوب است که علل بالقوه آن را بشناسید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه زمانی باید به دکتر مراجعه کنید.

درمان درد دندان بعد از عصب کشی ریشه

برای درمان عفونت کانال ریشه، باکتری ها باید حذف شوند.

این کار را می توان توسط یکی از موارد زیر انجام داد:

 • حذف باکتری از سیستم کانال ریشه (درمان کانال ریشه)
 • کشیدن دندان (کشیدن)
 • اما معمولاً برداشتن دندان توصیه نمی شود زیرا بهتر است تا حد امکان دندان های طبیعی خود را حفظ کنید.
 • قبل از انجام درمان ریشه، معمولاً یک بی حس کننده موضعی به شما داده می شود .
 • این بدان معنی است که این روش باید بدون درد باشد و ناخوشایندتر از پر کردن باشد.
 • پس از حذف باکتری ها، کانال ریشه پر می شود و دندان با پر کردن یا روکش می شود.
 • در بیشتر موارد بافت ملتهب نزدیک دندان به طور طبیعی بهبود می یابد.
درد دندان بعد از عصب کشی
درد دندان بعد از عصب کشی

بهبودی پس از عصب کشی

 • مهم است که در هنگام بهبودی پس از عصب کشی از دندان های خود مراقبت کنید.
 • تا زمان کامل شدن درمان باید از گاز زدن غذاهای سفت خودداری کنید.
 • پس از درمان نهایی، ترمیم دندان دیگر نباید دردناک باشد، اگرچه ممکن است برای چند روز احساس درد کند.
 • برای تسکین هر گونه ناراحتی می توانید از مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول
 • تمیز نگه داشتن دندان های خود
 • نخوردن غذای شیرین زیاد
 • اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید

برای رزرو وقت و مشاوره تخصصی با کلینیک آلما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا بعد از عصب کشی همچنان درد دندان ادامه دارد؟

ممکن است هنوز باکتری در داخل دندان وجود داشته باشد درمان ریشه دندان برای درد دندان ناشی از پالپ عفونی طراحی شده اند، جایی که باکتری های موجود در دهان باعث عفونت می شوند. اگر باکتری باقی بماند یا به طور تصادفی به داخل ریشه، استخوان یا بافت اطراف فشار داده شود، در این صورت می‌تواند در زمانی که عفونت ادامه دارد، درد پایدار ایجاد کند. چه باید کرد : در بیشتر موارد، بدن شما قادر خواهد بود به تنهایی با عفونت مبارزه کند، به خصوص پس از برداشتن اعصاب مرده و پالپ (زیرا باکتری ها جایی برای پنهان شدن ندارند). با این حال، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید، زیرا ممکن است به آنتی بیوتیک برای کمک به روند بهبودی نیاز باشد و در موارد نادر، اگر دندان ترک خورده باشد، ممکن است نیاز به کشیدن کامل باشد.

برای درمان درد دندان بعد از عصب کشی باید چه کاری انجام بدیم؟

تا زمان کامل شدن درمان باید از گاز زدن غذاهای سفت خودداری کنید. پس از درمان نهایی، ترمیم دندان دیگر نباید دردناک باشد، اگرچه ممکن است برای چند روز احساس درد کند. برای تسکین هر گونه ناراحتی می توانید از مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول تمیز نگه داشتن دندان های خود نخوردن غذای شیرین زیاد اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید

قیمت عصب کشی دندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت و مشاوره با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

2 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  چرا بعد از عصب کشی همچنان درد دندان ادامه دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   امکان دارد تمام عصب ها از بین نرفته باشد برای معاینه و مشاوره با متخصصان ما در آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی شاید برای شما پیش آمده که دندان درد شما را به ستوه آورده باشد ولی هزینه زیاد دندانپزشکی یک مانع بوده که شما ترمیم دندان خود را به تاخیر انداخته باشید.

مشاهده
ارتودنسی بدون کشیدن دندان

ارتودنسی بدون کشیدن دندان

ارتودنسی بدون کشیدن دندان ارتودنسی بدون کشیدن دندان: ارتودنسی که اغلب به عنوان ارتوپدی دندانی و صورت نامیده می شود، شاخه خاصی از دندانپزشکی است که به اصلاح دندان های شلوغ و کج و تغییر رشد استخوان ها برای ایجاد آرایش طبیعی، منظم و لبخندی زیبا می پردازد. دندانپزشکانی که در این زمینه تخصص دارند، متخصص ارتودنسی نامیده می شوند. وقتی صحبت از درمان ارتودنسی می شود اولین چیزی که به ذهن فرد می رسد ارتودنسی ثابت و کشیدن دندان است. اگر دندانپزشک تان به شما گفته است که به درمان ارتودنسی نیاز دارید و نمی‌دانید که آیا برای صاف کردن

مشاهده
ارتودنسی ثابت فلزی

ارتودنسی ثابت فلزی

ارتودنسی ثابت فلزی با بریس های فلزی انواع بریس ها ارتودنسی را می توان با استفاده از دستگاه های مختلف انجام داد. فناوری‌ها و مواد جدیدتر سیستم‌ها و ظاهر دستگاه‌های ارتودنسی را که امروزه برای کودکان و بزرگسالان در دسترس هستند، بهبود بخشیده است.   سیم های قوس در اندازه و جنس متفاوت هستند و با پیشرفت درمان تغییر می کنند. انتخاب سیم آرچ بستگی به مرحله درمان و وضعیت خاص شما دارد. هدف دستیابی به حرکات دندان مورد نیاز با استفاده از نیروی سبک تا حد ممکن است. برای مشاوره و اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در کلینیک

مشاهده