درد دندان بعد از عصب کشی

در این مقاله خواهید خواند

درد دندان بعد از عصب کشی

عصب کشی یک روش معمولی است که دندانپزشکان برای درمان انواع خاصی از دندان درد انجام می دهند. در طول عمل، دندانپزشک با دقت پالپ مرده، عفونی و آسیب دیده را از داخل دندان آسیب دیده خارج می کند (دندان های رشد یافته می توانند بدون پالپ زنده بمانند) و در نتیجه منبع درد را از بین می برد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است بعد از عصب کشی دندان درد را تجربه کنید برای جلوگیری از درد با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مدت زمان درد بعد از عصب کشی

اگرچه این روش برای درمان درد بسیار موثر است، اما گاهی اوقات بیماران هنوز بعد از کانال ریشه دندان درد را تجربه می‌کنند. پس از عصب کشی، معمولاً برای حدود سه تا پنج روز پس از عمل درد احساس می شود. با این حال، اگر درد بیشتر از این مدت ادامه یابد، می‌تواند نشانه‌ای از عارضه‌ای در حین عمل باشد یا اینکه چیز دیگری در حال وقوع است که باعث درد شده است.

دلایل درد بعد از عصب کشی

دلایل زیادی وجود دارد که باعث درد بعد از عصب کشی می شود. این درد در چند روز اول عادی است و جای نگرانی ندارد. اما طول کشیدن آن نیاز به بررسی دارد.

پر کردن بیش از حد

هنگامی که عصب کشی انجام می شود، دندانپزشک پالپ عفونی را از داخل دندان خارج می کند و کانال را می خراشد تا اطمینان حاصل شود که باکتری یا پالپ آسیب دیده باقی نمانده است. هنگامی که کانال تمیز شد، دندانپزشک برای مهر و موم کردن دندان، پر کردن دندان را شروع می کند. هنگامی که از پر کردن بیش از حد استفاده می شود، می تواند دندان شما را در دهان بلندتر کند و هنگام گاز گرفتن باعث درد شود.

چه کاری باید انجام دهید : برای دندان بلند، به دندانپزشک مراجعه کنید تا مقداری از پرکردگی اضافی برداشته شود تا دندان شما بتواند دوباره به طور طبیعی در دهان شما بنشیند.

باقی ماندن عفونت در دندان

ممکن است هنوز باکتری در داخل دندان وجود داشته باشد درمان ریشه دندان برای درد دندان ناشی از پالپ عفونی طراحی شده اند، جایی که باکتری های موجود در دهان باعث عفونت می شوند. اگر باکتری باقی بماند یا به طور تصادفی به داخل ری استخوان یا بافت اطراف فشار داده شود، در این صورت می‌تواند در زمانی که عفونت ادامه دارد، درد پایدار ایجاد کند.

چه باید کرد : در بیشتر موارد، بدن شما قادر خواهد بود به تنهایی با عفونت مبارزه کند، به خصوص پس از برداشتن اعصاب مرده و پالپ (زیرا باکتری ها جایی برای پنهان شدن ندارند). با این حال، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید، زیرا ممکن است به آنتی بیوتیک برای کمک به روند بهبودی نیاز باشد و در موارد نادر، اگر دندان ترک خورده باشد، ممکن است نیاز به کشیدن کامل باشد.

باقی-ماندن-عفونت-در-دندان

آسیب یا التهاب

حتی دندانپزشکان باتجربه گاهی اوقات می توانند باعث آسیب یا تورم بافت های اطراف در طول عصب کشی شوند و زمانی که این اتفاق می افتد، درد بعد از عصب کشی ایجاد می شود که بیشتر از پنج روز معمول طول می کشد. به طور مشابه، عفونت اولیه ممکن است باعث التهاب در اطراف محل عفونت شده باشد که منجر به درد اضافی شود.

چه باید کرد : درد ناشی از آسیب و تورم به طور کلی با بهبودی آسیب و کاهش تورم خود به خود برطرف می شود.

آسیب به کانال ریشه دندان

ممکن است یک کانال یا عصب از دست رفته باشد هنگامی که عصب کشی انجام می شود، گاهی اوقات دندان چندین کانال دارد و اگر دندانپزشک کانالی را از دست بدهد یا تمام اعصاب آسیب دیده را خارج نکند، درد اصلی حتی پس از اتمام عمل نیز ادامه خواهد داشت.

چه کاری باید انجام دهید : در اسرع وقت با دندانپزشک خود یا یک دندانپزشک جدید پیگیری کنید زیرا باید یک عصب کشی جامع تر برای برداشتن تمام پالپ یا عصب باقی مانده انجام شود.

به طور کلی، عصب کشی یک درمان بسیار موثر برای دندان درد است که ناشی از پالپ عفونی یا آسیب دیده داخل دندان است. هنگامی که این روش موفقیت آمیز باشد، درد در عرض سه تا پنج روز ناپدید می شود. با این حال، اگر درد بیشتر از آن ادامه پیدا کرد، خوب است که علل بالقوه آن را بشناسید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه زمانی باید به دکتر مراجعه کنید.

درمان درد دندان بعد از عصب کشی ریشه

برای درمان عفونت کانال ریشه، باکتری ها باید حذف شوند.

این کار را می توان توسط یکی از موارد زیر انجام داد:

 • حذف باکتری از سیستم کانال ریشه (درمان کانال ریشه)
 • کشیدن دندان (کشیدن)
 • اما معمولاً برداشتن دندان توصیه نمی شود زیرا بهتر است تا حد امکان دندان های طبیعی خود را حفظ کنید.
 • قبل از انجام درمان ریشه، معمولاً یک بی حس کننده موضعی به شما داده می شود .
 • این بدان معنی است که این روش باید بدون درد باشد و ناخوشایندتر از پر کردن باشد.
 • پس از حذف باکتری ها، کانال ریشه پر می شود و دندان با پر کردن یا روکش می شود.
 • در بیشتر موارد بافت ملتهب نزدیک دندان به طور طبیعی بهبود می یابد.

درمان-درد-دندان-بعد-از-عصب-کشی-ریشه

بهبودی پس از عصب کشی

 • مهم است که در هنگام بهبودی پس از عصب کشی از دندان های خود مراقبت کنید.
 • تا زمان کامل شدن درمان باید از گاز زدن غذاهای سفت خودداری کنید.
 • پس از درمان نهایی، ترمیم دندان دیگر نباید دردناک باشد، اگرچه ممکن است برای چند روز احساس درد کند.
 • برای تسکین هر گونه ناراحتی می توانید از مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول
 • تمیز نگه داشتن دندان های خود
 • نخوردن غذای شیرین زیاد
 • اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید

هزینه دندانپزشکی بسیار بالا رفته مخصوصا درمان هایی مثل ایمپلنت دندان و عصب کشی قیمت بالایی دارند. با این حال بسیاری از بیمه ها تمام این هزینه یا بخشی از آن را پرداخت می کنند. کلینیک دندانپزشکی الما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد. بیمه شدگان می توانند از تمامی خدمات دندانپزشکی بیمه خود در این مرکز استفاده کنند. برای اطلاع بیشتر از این خدمات روی نام بیمه خود کلیک کنید.

برای رزرو وقت و مشاوره تخصصی با کلینیک آلما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا بعد از عصب کشی همچنان درد دندان ادامه دارد؟

ممکن است هنوز باکتری در داخل دندان وجود داشته باشد درمان ریشه دندان برای درد دندان ناشی از پالپ عفونی طراحی شده اند، جایی که باکتری های موجود در دهان باعث عفونت می شوند. اگر باکتری باقی بماند یا به طور تصادفی به داخل ریشه، استخوان یا بافت اطراف فشار داده شود، در این صورت می‌تواند در زمانی که عفونت ادامه دارد، درد پایدار ایجاد کند. چه باید کرد : در بیشتر موارد، بدن شما قادر خواهد بود به تنهایی با عفونت مبارزه کند، به خصوص پس از برداشتن اعصاب مرده و پالپ (زیرا باکتری ها جایی برای پنهان شدن ندارند). با این حال، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید، زیرا ممکن است به آنتی بیوتیک برای کمک به روند بهبودی نیاز باشد و در موارد نادر، اگر دندان ترک خورده باشد، ممکن است نیاز به کشیدن کامل باشد.

برای درمان درد دندان بعد از عصب کشی باید چه کاری انجام بدیم؟

تا زمان کامل شدن درمان باید از گاز زدن غذاهای سفت خودداری کنید. پس از درمان نهایی، ترمیم دندان دیگر نباید دردناک باشد، اگرچه ممکن است برای چند روز احساس درد کند. برای تسکین هر گونه ناراحتی می توانید از مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول تمیز نگه داشتن دندان های خود نخوردن غذای شیرین زیاد اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید

قیمت عصب کشی دندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت و مشاوره با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

3.9/5 - (7 امتیاز)

2 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  چرا بعد از عصب کشی همچنان درد دندان ادامه دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   امکان دارد تمام عصب ها از بین نرفته باشد برای معاینه و مشاوره با متخصصان ما در آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده