سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت

در این مقاله خواهید خواند

سیاه شدن لثه بعد ایمپلنت

همیشه تلاش می‌شود راهکارهایی برای پوشاندن عیب و نقص‌ها ارائه شود. گاهی راهکارها منجر به بروز اتفاقات بعدی می‌شوند که بعضی از آن‌ها پیش بینی نشده هستند. ایمپلنت دندان راهی برای جایگزینی پایه‌های دائمی به جای دندان‌های معیوب شده و از بین رفته است. کاشت ایمپلنت را اگر به دست متخصص آن نسپارید منجرب به اتفاق های بدی می شود و باعث آسیب رساندن به خود به می‌شود سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت اتفاقی است که خوشایند نبوده و دیده شدن آن به هنگام لبخند زدن و یا صحبت کردن نه تنها جلوه‌ای نامطلوب دارد بلکه تاثیر منفی بر روحیه فرد می‌گذارد.

شما می توانید در کلینیک دندانپزشکی آلما بدون نگرانی درمان لثه خود را شروع کنید. در کلینیک دندانپزشکی آلما با بهترین دندانپزشکان کار ایمپلنت دندان خود را انجام دهید. برای اطلاع از قیمت خدمات دندانپزشکی ما تماس بگیرید: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

ایمپلنت دندان راهی برای جایگزینی دندان خراب و شکسته

علت سیاه شدن لثه‌ها بعد از ایمپلنت

رنگ لثه‌ نشان از سلامت است. لثه‌های سالم تقریبا رنگی بین صورتی و قرمز دارند. تغییر رنگ لثه به سمت سیاه نشان از بروز مشکلات مربوط به دهان و دندان دارد. ایمپلنت کاری بسیار حساس است که اگر به درستی انجام نشود می‌تواند منجر به سیاه شدن لثه‌ها شود. سیاهی در لثه‌ ممکن است به صورت لکه‌ای بر روی تاج دندان نمایان ‌شود.

سیاه شدن لثه‌ بعد از ایمپلنت به هر حالتی که باشد ناخوشایند است. دانستن علل آن می‌تواند کمک کند تا روند درمانی بهتر طی شود و افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند از قبل راهکارهای پیشگیری از آن را بدانند. کلینیک دندانپزشکی آلما تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان می‌گذارد تا بدون دلهره تجربه‌ای زیبا از ایمپلنت داشته باشید. علت تیره شدن لثه‌ بعد از جراحی ایمپلنت عبارتند از:

 1. کاشت نامناسب ایمپلنت

کاشت غیر اصولی ایمپلنت عوارض نامطلوبی را به جای می‌گذارد که می‌تواند منجر به سیاه شدن لثه شود. ایمپلنت‌های دندانی با زاویه نامناسب یا شیب بیش از حد جزو دلایلی هستند که منجر به فرورفتگی لثه‌ها و ظاهر شدن خطوط تیره بر روی لثه می‌شوند. برای جلوگیری از چنین عارضه‌ای می‌بایست ایمپلنت دندان‌ها را به دستان توانای متخصص کاربلد سپرد.

 1. ضعیف بودن استخوان و بافت لثه

ضعیف بودن استخوان و بافت لثه‌ها مانع از اجرای صحیح ایمپلنت می‌شود. برای جلوگیری از سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت در صورتی که لثه‌ها نازک و استخوان‌ها ضعیف هستند می‌بایست قبل از ایمپلنت چندین بار معاینه شد. فک باید مقدار استخوان لازم برای اجرای ایمپلنت را داشته باشد و لثه‌ها در وضعیت مناسبی باشند. در صورت تشخیص پزشک قبل از اقدام، پیوند استخوان و یا پیوند بافت لثه انجام می‌شود.

ضعیف-بودن-استخوان-و-بافت-لثه

 1. ابتلا به بیماری

بیماری‌ها به صورت مادرزادی، ژنتیکی و یا پدید آمدن به مرور زمان می‌توانند بر روی لثه‌ تاثیر بگذارند. نادیده گرفتن بیماری توسط بیمار و پزشک باعث تحلیل رفتن لثه و کم شدن ضخامت بافت آن می‌شود. همچنین نازک شدن استخوان‌های فک و از بین رفتن آن‌ها از عوارض دیگری هستند که منجر به تیره شدن لثه می‌شوند. هر نوع علائم مربوط به بیماری، التهاب و عفونت باید جدی گرفته شود و قبل از اجرای ایمپلنت درمان شوند.

 1. عدم رعایت بهداشت

پس از کاشت ایمپلنت رعایت بهداشت دهان و دندان الزامی است. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و کمبود فسفر و کلسیم منجر به سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت می‌شوند. با رعایت بهداشت و عمل توصیه‌های پزشک برنامه درمانی کاشت ایمپلنت به صورت موثر انجام خواهد شد.

برای جلوگیری از سیاه‌تر شدن لثه های خود بعد از ایمپلنت با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرد.

جلوگیری از سیاه شدن لثه 

به طور منظم شستشو دهید

یکی از جنبه های اساسی فرآیند بهبود ایمپلنت دندان شستشو است. به بیماران توصیه می شود که دهان خود را یک یا دو بار در روز با دهانشویه مورد تایید دندانپزشک یا محلول آب نمک شستشو دهند. هنگامی که زخم در حال بهبود است، بسیار بیشتر در معرض عفونت ناشی از باکتری های سرسخت است. شستشو به کنترل تجمع باکتری ها و در نتیجه کاهش خطر عفونت کمک می کند.

از سیگار کشیدن خودداری کنید

استعمال دخانیات نه تنها تعداد زیادی باکتری را وارد دهان می کند، بلکه توانایی بدن برای بهبودی مناسب را نیز به خطر می اندازد. در نتیجه، این یکی از بدترین کارهایی است که یک بیمار می تواند پس از جراحی کاشت انجام دهد. دندانپزشکان به بیماران توصیه می کنند که قبل و بعد از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنند.

از خوردن غذاها و نوشیدنی های حاوی قند زیاد خودداری کنید

شکر در هر زمان برای لثه مضر است، اما به ویژه برای لثه هایی که در مراحل بهبودی هستند آسیب می زند. حداقل تا زمانی که ایمپلنت‌ها بهبود می‌یابند، بیماران باید از خوردن غذاها و نوشیدنی‌هایی که حاوی قند زیادی هستند اجتناب کنند، زیرا می‌تواند باعث تجمع باکتری‌های اضافی شود. ذرات قند نیز بسیار کوچک هستند و می توانند در عمیق ترین شکاف های دهان از جمله در محل جراحی پنهان شوند.

کاشت ایمپلنت دندان با کلینیک دندانپزشکی آلما

کلینیک آلما یکی از برترین کلینیک‌ها در حوزه دندانپزشکی است که بهترین دندانپزشکان متخصص در حوزه‌های مختلف را دارد. تجربه کاشت ایمپلنت در کلینیک آلما همیشه با موفقیت و خاطره خوش همراه بوده است که با استفاده از برند با کیفیت و مناسب ایمپلنت و اجرای اصولی آن مانع از سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت به همراه ارائه راهکارهای قبل و بعد می‌شود.

کاشت-ایمپلنت-دندان

هزینه درمان سیاه شدن لثه

اگر مشکل لثه پیدا کرده اید سریعا برای درمان آن اقدام کنید. شاید بعضی از افراد به علت هزینه های بالای دندانپزشکی کار درمان لثه خود را عقب بی اندازند. خوشبختانه کلینیک دندانپزشکی آلما با بسیاری از شرکت های بیمه طرف قراردا می باشد. شما بیمه شدگان عزیز می توانید با خیال راحت از تمامی تخفیفات بیمه خود برای درمان لثه و ایمپلنت دندان استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر روی نام بیمه خود کلیک کنید.

جمع بندی

از شایع‌ترین عوارض ایمپلنت دندان، وجود خطوط تیره، سیاه و فرو رفتگی لثه در اطراف تاج‌ها است. سیاهی لثه‌ها به دلیل خطوط تیره ناخوشایند که به راحتی هنگام لبخند زدن و صحبت قابل مشاهده است، یک نگرانی بزرگ به شمار می‌آید. برای جلوگیری از سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت کلینیک دندانپزشکی آلما را انتخاب کنید تا همیشه دهانی سالم و زیبا داشته باشید. شما سزاوار لبخند زیبا و خنده‌های از ته دل هستید.

سوالات متداول

برای جلوگیری از سیاه تر شدن لثه ها بعد از ایمپلنت چه کاری باید انجام دهیم؟

از سیگار کشیدن خودداری کنید استعمال دخانیات نه تنها تعداد زیادی باکتری را وارد دهان می کند، بلکه توانایی بدن برای بهبودی مناسب را نیز به خطر می اندازد. در نتیجه، این یکی از بدترین کارهایی است که یک بیمار می تواند پس از جراحی کاشت انجام دهد. دندانپزشکان به بیماران توصیه می کنند که قبل و بعد از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنند. از خوردن غذاها و نوشیدنی های حاوی قند زیاد خودداری کنید شکر در هر زمان برای لثه مضر است، اما به ویژه برای لثه هایی که در مراحل بهبودی هستند آسیب می زند. حداقل تا زمانی که ایمپلنت‌ها بهبود می‌یابند، بیماران باید از خوردن غذاها و نوشیدنی‌هایی که حاوی قند زیادی هستند اجتناب کنند، زیرا می‌تواند باعث تجمع باکتری‌های اضافی شود. ذرات قند نیز بسیار کوچک هستند و می توانند در عمیق ترین شکاف های دهان از جمله در محل جراحی پنهان شوند.

چه چیزی باعث سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت است؟

کاشت نامناسب ایمپلنت کاشت غیر اصولی ایمپلنت عوارض نامطلوبی را به جای می‌گذارد که می‌تواند منجر به سیاه شدن لثه شود. ایمپلنت‌های دندانی با زاویه نامناسب یا شیب بیش از حد جزو دلایلی هستند که منجر به فرورفتگی لثه‌ها و ظاهر شدن خطوط تیره بر روی لثه می‌شوند. برای جلوگیری از چنین عارضه‌ای می‌بایست ایمپلنت دندان‌ها را به دستان توانای متخصص کاربلد سپرد. ضعیف بودن استخوان و بافت لثه ضعیف بودن استخوان و بافت لثه‌ها مانع از اجرای صحیح ایمپلنت می‌شود. برای جلوگیری از سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت در صورتی که لثه‌ها نازک و استخوان‌ها ضعیف هستند می‌بایست قبل از ایمپلنت چندین بار معاینه شد. فک باید مقدار استخوان لازم برای اجرای ایمپلنت را داشته باشد و لثه‌ها در وضعیت مناسبی باشند. در صورت تشخیص پزشک قبل از اقدام، پیوند استخوان و یا پیوند بافت لثه انجام می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

4 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  لثه من بعد از چند وقت که ایمپلنت گذاشتم سیاه شده بنظرتون برای چی این اتفاق افتاده؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای پاسخ به این سوال دکتر باید دندان شما را معاینه کند برای رزرو وقت و مشاوره حضوری با متصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 2. سلام وقتتون بخیر
  ایا زمانی که لثه سیاه میشه نیاز به جراحی دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر شرایط برای هر شخصی متفاوت است برای رزرو وقت و مشاوره حضوری با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

 پروتز-ثابت-متکی-بر-ایمپلنت

 پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت

پروتز ثابت با ایمپلنت می تواند جایگزین دندان و بافت لثه شود. و درست مانند دندان های طبیعی شما عمل می کند. پروتز حتی زمانی که می جوید و صحبت می کنید کاملاً محکم هستند. علاوه بر این، آنها اجازه حرکت و جابجایی دندان های طبیعی مخالف را نمی دهند و از بایت و مفصل فک شما محافظت می کنند. پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت یک گزینه مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته شما می باشد. برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان و همچنین هزینه ایمپلنت اقساطی تهران 1403 با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ انواع پروتز ثابت

مشاهده
درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده