هزینه های ارتودنسی دندان

در این مقاله خواهید خواند

هزینه های ارتودنسی دندان

هزینه های ارتودنسی دندان

ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که برای اصلاح، دندان‌های نامرتب و فک‌هایی که حالت نامناسب دارند استفاده می‌شود. این حالت فک و دندان در هنگام جویدن غذا مشکلاتی را به وجود می‌آورد و حتی دندان‌های نامرتب و بیرون زده در معرض شکستگی، ترک‌خوردگی و بیماری‌های پریودنتال را نیز به دنبال دارد. بهترین روش برای جلوگیری از این مشکلات ارتودنسی است نگران هزینه های ارتودنسی دندان نباشید، کلینیک دندانپزشکی آلما کلیه امور ارتودنسی را با مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهد. در این مقاله سعی داریم شما را با ارتودنسی و هزینه های ارتودنسی دندان بیشتر آشنا کنیم. پیشنهاد می‌دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ارتودنسی دندان

به‌طورکلی باید گفت ارتودنسی دندان به دودسته  ارتودنسی ثابت و متحرک تقسیم می‌شود. ارتودنسی ثابت نیز انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • ارتودنسی ثابت فلزی
 • ارتودنسی ثابت سرامیکی
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی دیمون

ارتودنسی برای درمان مشکلاتی مانند شامل ارتودنسی دندان‌های فاصله‌دار، ارتودنسی ریشه دندان و… استفاده می‌شود.

 

هزینه های ارتودنسی دندان
هزینه‌های ارتودنسی دندان

عوامل موثر در مدت‌زمان و هزینه ارتودنسی دندان

به‌غیراز میزان مشکلات و ناهنجاری‌های دندان عوامل دیگری هم وجود دارد که بر روی قیمت ارتودنسی دندان تاثیر می‌گذارد این عوامل مهم عبارتند از:

 1. نوع مشکل و ناهنجاری

هر چه قدر دندان نامرتب‌تر و مشکل و ناهنجاری آن بیشتر باشد درنتیجه هزینه درمان آن با توجه به ارائه خدمات انجام‌شده برای درمان بیشتر می‌شود. به‌عنوان‌مثال هزینه ارتودنسی دندان هایی که فاصله‌دارند از ارتودنسی دندان‌هایی که فک جلو یا عقب دارند به‌مراتب کمتر است.

 1. شدت مشکل و یا ناهنجاری

هر چه قدر مشکل و ناهنجاری دندان‌های بیمار بیشتر باشد مسلما هزینه آن نیز بیشتر می‌شود. بیماری که فک کوچک‌تر دارد در مقایسه باکسی که دندان‌های فک آن مقداری جلو است باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

 1. سن بیمار

هرچه سن شخص بالاتر باشد قیمت ارتودنسی دندان بالاتر می‌رود. به‌طور مثال ارتودنسی دندان کودکان نسبت به دندان بزرگسالان زودتر اصلاح می‌شود بنابراین هزینه آن کمتر است.

 1. دستگاه‌های بکار رفته

متخصص ارتودنسی با توجه به وسایل و ابزارهایی که هنگام کار استفاده می‌کند هزینه‌ها را برآورد می‌کند. به‌طور مثال ارتودنسی دیمون در مقایسه با ارتودنسی شفاف هزینه بیشتری برای بیمار در بردارد.

 1. مدت‌زمان ارتودنسی یا طول درمان

هر چه قدر دوره درمان طولانی‌تر باشد و بیمار دفعات بیشتر به دندانپزشکی مراجعه کند هزینه پرداختی بیشتر می‌شود.

 1. نوع براکت انتخابی

مهم‌ترین عاملی که بر روی قیمت ارتودنسی تاثیر مستقیم دارد انتخاب براکت است. براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی یک‌دهم تا یک‌پنجم قیمت ارتودنسی نامرئی دندان است. درصورتی‌که در ارتودنسی نامرئی با توجه به الاینرهای شفاف هزینه آن متغیر است.

به این نکته باید توجه کرد که بیمه‌های حمایتی معمولا هزینه براکت‌های فلزی را زیرپوشش دارند و هزینه‌های دیگر را پرداخت نمی‌کنند. بیماران باید قبل از انجام ارتودنسی دندان و انتخاب براکت حتما با دفتر بیمه‌ای که قرارداد دارند، تماس بگیرند و اطلاعاتی درباره میزان هزینه پرداختی توسط این شرکت‌ها کسب کنند.

 1. انتظارات بیمار

بیمار ممکن است در طول درمان از نتیجه نهایی دندان و نوع روند درمان انتظاراتی داشته باشد که این مسئله در تعیین قیمت ارتودنسی دندان تاثیر دارد. ارتودنسی دندان یک نوع درمان متفاوت است که نحوه انجام دادن آن بر روی بیماران مختلف فرق دارد. به همین دلیل تعرفه ارتودنسی دندان برای بیماران متفاوت است.

 

هزینه های ارتودنسی دندان

ارتودنسی برای دندان‌های فاصله‌دار

ارتودنسی دندان‌های فاصله‌دار به‌منظور مرتب کردن دندان‌های نامرتب، از بین فاصله بین آن‌ها و اصلاح طرح لبخند انجام می‌گیرد. برای اصلاح این ناهنجاری از ارتودنسی نامرئی استفاده می‌کنند. قیمت ارتودنسی نامرئی دندان کمی بیشتر از بریس‌های معمولی است که قیمت و هزینه آن توسط متخصص ارتودنسی و با توجه به طول مدت درمان و تعداد بریس‌های استفاده‌شده تعیین می‌شود. ناگفته نماند که استفاده از برند ارتودنسی نامرئی بر روی قیمت ارتودنسی فک بالا تاثیر خواهد گذاشت.

ارتودنسی دندان‌های نیش نهفته

همانطور که قبلا اشاره کردیم قیمت ارتودنسی دندان به مدت‌زمان دوره درمان، مواد مصرفی و… بستگی دارد. ارتودنسی دندان نیش برای درمان مدت‌زمان طولانی نیاز دارد و هم ازنظر تکنیکی کار دشوارتری است. به همین دلیل متخصصین ارتودنسی، هزینه ارتودنسی دندان نیش نهفته را یک ونیم تا دو برابر هزینه درمان ارتودنسی‌های دیگر می‌گیرند.

کلینیک دندانپزشکی آلما

کلینیک دندانپزشکی آلما با داشتن بهترین کادر درمانی، متخصصین دندانپزشکی ماهر و با استفاده از بهترین تجهیزات آماده ارائه تمام خدمات دندانپزشکی، جرم‌گیری، بلچینگ دندان، پر کردن دندان، ارتودنسی و… به بیماران است و هزینه ارتودنسی دندان را با مناسب‌ترین مبلغ محاسبه میکند. این کلینیک به‌منظور پایین آوردن هزینه مالی از دوش بیماران عزیز انجام خدمات دندانپزشکی را به‌صورت اقساطی انجام می‌دهد. هدف این کلینیک بهبود وضعیت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند و جلب رضایت مراجعه‌کنندگان است. در کلینیک دندانپزشکی آلما مشاوره با دندانپزشکان متخصص به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شمارا با ارتودنسی و هزینه های ارتودنسی دندان بیشتر آشنا کنیم. ازآنجایی‌که دندان نقش مهمی در زیبایی صورت دارد، بنابراین برای درمان ناهنجاری‌های دندان، اصلاح طرح لبخند و دیگر مشکلات فک و دهان باید به دندانپزشکی مراجعه کرده و این ناهنجاری‌ها را درمان کنید. هزینه ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی به دلیل عمومی‌تر بودن به‌مراتب پایین‌تر از قیمت ارتودنسی دندان در مطب است. بهتر است برای انجام خدمات دندانپزشکی به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و توسط پزشک متخصص درمان شوید.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و تعیین نوبت ویزیت پزشک متخصص با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ارتودنسی تک دندان

ارتودنسی تک دندان

مسئله این است که اکثر بیمارانی که به دنبال درمان ارتودنسی هستند، به خصوص بزرگسالان، تنها در صورتی این کار را انجام می دهند که موارد شدید شلوغی، ناهماهنگی فک ها یا چرخش دندان داشته باشند. با این حال، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که دقیقاً در مورد ارتودنسی تک دندان یک یا دو دندان کج به سمت داخل، بیرون یا به هر طریقی چه باید کرد. چگونه می توان دندان های کمی کج را اصلاح کرد؟ آیا درمان شما خیلی طول می کشد؟ بایت های سالم با دندان های کمی کج معمولاً دلایلی است که باعث

مشاهده
بستن فاصله بین دندان

بستن فاصله بین دندان

برخی از افراد مانند دیوید لترمن و لارا استون افراد مشهور، فاصله بین دندان‌های خود را حفظ کرده‌اند، اما بسیاری ترجیح می‌دهند که دندان‌هایشان با فاصله و فرم یکسان باشد. در اینجا سه ​​گزینه وجود دارد که دندانپزشکان ترمیمی و زیبایی در مرکز دندانپزشکی جامع آلما برای بستن فاصله بین دندان و دستیابی به لبخندی زیبا از آنها استفاده می کنند: باندینگ دندان روکش های چینی بریس های اینویزیلاین برای بستن فاصله بین دندان و بسیاری از خدمات دندانپزشکی دیگر با هزینه مناسب در کلینیک دندانپزشکی آلما. در این مرکز علاوه بر دریافت با کیفیت ترین درمان دندان می توانید

مشاهده
Advantages and disadvantages of invisible orthodontics

ارتودنسی نامرئی – مزایا و معایب

ارتودنسی نامرئی بریس های نامرئی مجموعه ای از ترازهای شفاف و پلاستیکی هستند که گاهی به جای بریس های فلزی برای صاف کردن دندان ها استفاده می شوند. این نوع ارتودنسی که به آن ارتودنسی متحرک نیز گفته میشود، به دلیل دارا بودن مزایای زیاد به یک انتخاب محبوب برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. از جمله این مزیت ها میتوان به غیرقابل تشخیص بودن آن توسط افراد اشاره کرد. اگرچه تقاضا و محبوبیت فزاینده ای برای بریس های نامرئی وجود دارد، اما ممکن است انتخاب مناسبی برای همه نباشد. مزایا و معایبی وجود دارد که باید قبل از

مشاهده
ارتودنسی ثابت دندان

همه چیز درباره ارتودنسی ثابت دندان

معمولا صورت افراد اولین چیزی است که در برخورد با آن‌ها توجه شما را جلب می‌کند. به همین دلیل بهتر است اگر می‌خواهید در اولین دیدار با دوستان احتمالی خود، جذاب و بی‌نقص به نظر برسید باید اعضای صورت بدون ایرادی داشته باشید. ارتودنسی ثابت دندان یک روش درمان موثر برای رفع ناهماهنگی دندان محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین ملاک برای زیبایی چهره، وجود دندان‌های بی‌نقص و مرتب است. اگر شما هم تمایل دارید اطلاعات مفید و دقیقی درباره مهم‌ترین روش صاف و مرتب کردن دندان‌ها یعنی ارتودنسی ثابت کسب کنید، لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. ارتودنسی

مشاهده