لمینت متحرک دندان

در این مقاله خواهید خواند

لمینت-متحرک-دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد.

با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و قالب هر دندان ساخته می‌شود؛ البته اخیراً لمینت‌های متحرکی وارد بازار شده که به‌صورت پیش‌ساخته هستند و با قیمتی به‌مراتب پایین‌تر به فروش می‌رسند.

برای اطلاع از قیمت لمینت دندان و سایر خدمات دندانپزشکی مثل ایمپلنت دندان و کامپپوزیت و … با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

لمینت متحرک دندان چیست؟

 لمینت متحرک دندان که به آن پلاک زیبایی نیز گفته می‌شود، یک روکش متحرک و فوری است که مانند دندان‌مصنوعی قابلیت جابه‌جایی دارد. از این محصول به‌منظور رفع ایرادات ظاهری دندان استفاده می‌کنند. ایجاد دندان‌هایی یکدست، سفیدی و تمیزی و به‌طورکلی رفع عیب‌های ظاهری دندان و اصلاح لبخند حاصل استفاده از این محصول جدید در صنعت زیبایی است.

این نوع لمینت به دلیل عدم نیاز به جراحی و ارزان ‌بودن آن، یک رقیب جدی برای انواع لمینت‌های دائم محسوب می‌شود؛ البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که لمینت متحرک دندان فقط جنبه زیبایی داشته و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان از این محصول به‌عنوان درمان استفاده نمود.

لمینت-متحرک-دندان-چیست؟

ویژگی‌های لمینت متحرک دندان

 از جمله ویژگی‌های مهم در استفاده از این محصول، زیبایی و رنگ سفید آن برای دندان‌ها است. ازآنجایی‌که این پوشش سرامیکی یا کامپوزیتی متناسب با قالب دندان‌های هر فرد ساخته می‌شود، در نتیجه تفاوت خاصی با دندان‌های طبیعی افراد نخواهد داشت. از دیگر ویژگی‌های مهم این محصول برای افراد شامل موارد زیر خواهد بود:

 • پوشش مناسب برای دندان‌های شکسته
 • حفظ ساختار طبیعی دندان بدون نیاز به تراش دندان‌ها
 • یکسان بودن با بافت لثه
 • مقاومت بالا در برابر لکه و خراش
 • قابلیت نصب آسان و سریع این محصول زیبایی

انواع لمینت متحرک دندان

 در حال حاضر روکش‌های متحرک لمینتی به دو دسته سفارشی و آماده تقسیم می‌شوند:

·         لمینت متحرک سفارشی

 برای استفاده از این نوع روکش متحرک می‌بایست به دندانپزشک مراجعه نمایید. بعد از معاینه دندان‌ها و نظر نهایی دندانپزشک، افراد مجاز به استفاده از این لمینت متحرک دندان خواهند شد. تحت این شرایط بیمار با انتخاب رنگ روکش فرایند قالب‌گیری را توسط دندان‌پزشک انجام می‌دهد. لازم به ذکر است که انجام این مرحله مستلزم دقت، ظرافت و تخصص خاصی است.

ازاین‌رو حتماً برای انجام خدمات لمینت به متخصصین خبره در این زمینه مراجعه نمایید. بعد از انجام قالب‌گیری، قالب‌ها به لابراتوارهای پروتز دندان فرستاده می‌شود. در مدت ‌زمان بین ۱ تا ۲ هفته فرایند آماده‌سازی این روکش به اتمام می‌رسد. بعد از آماده ‌شدن لمینت متحرک، دندانپزشک برای رفع معایب احتمالی آن را بر روی دندان بیمار امتحان می‌کند.

·         لمینت متحرک آماده

همان‌گونه که از نام این روکش‌های متحرک پیداست، جزو لمینت‌های از پیش ‌ساخته ‌شده است. در تولید این نوع از لمینت‌های متحرک از یک استاندارد خاص برای هر شخص پیروی می‌شود. این محصول را می‌توانید از برخی داروخانه‌های عامل فروش این محصول تهیه نمایید.

انواع-لمینت-متحرک-دندان

پرکاربردترین لمینت متحرک دندان

 از این روکش‌های متحرک به‌منظور افزایش زیبایی ظاهری دندان و برای پوشاندن معایب دندانی استفاده می‌شود، ولی باید عنوان کنیم یکی از موارد بسیار مهم در استفاده از این محصول به‌منظور پوشاندن فاصله بین دندان، پوشاندن لکه دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند و به‌منظور طراحی زیباتر طرح لبخند است. به همین علت باتوجه‌به شرایط افراد کاربرد این روکش متحرک نیز متفاوت خواهد بود.

ازاین‌رو افرادی که تنها به‌منظور زیبایی ظاهری دندان همچون پوشاندن لکه‌ها و روکش نمودن دندان‌های تغییر رنگ یافته از این محصول استفاده می‌کنند، گزینه مناسب نوع آماده آن است که به‌راحتی در دسترس بوده و دارای قیمت پایین‌تری است؛ اما افرادی که دارای مشکلات دندانی مثل فاصله بین ‌دندانی هستند، گزینه سفارشی این محصول بسیار کاربردی‌تر خواهد بود.

چرا که باتوجه‌به شرایط دندان‌ها و فک آنها دندانپزشک متخصص در این زمینه اقدام به قالب‌گیری نموده و مطابق با وضعیت بیمار، لمینت متحرک دندان را سفارش می‌دهد.

مزیت‌های لمینت متحرک دندان

 تحول گسترده بشر در زمینه ابزار زیبایی و سلامت، باعث خلق محصولات متنوع در زمینه‌های مختلف شده است. لمینت‌های متحرک دندان که جزو ابزار زیبایی در این زمینه هستند نیز بسیار مهم و کاربردی عمل می‌نمایند. در ادامه به مزیت‌های استفاده از این روکش متحرک اشاره خواهیم کرد:

 • ایجاد لبخندی زیبا با استفاده از این محصول برای اغلب افراد
 • امکان درآوردن این روکش هر زمان که خسته شوید.
 • عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان در این روش از لمینت نمودن دندان‌ها
 • ظرف مدت ‌زمان کوتاهی می‌توانید با انجام مراحل قالب‌گیری به این محصول زیبایی دست یابید.
 • در نوع آماده آن بدون در انتظار ماندن، بعد از خرید می‌توانید از این روکش متحرک استفاده کنید.
 • بدون درگیر نمودن لثه یا کام در ظرف مدت ۲ تا ۳ روز به‌راحتی به این محصول زیبایی عادت می‌کنید.
 • قیمت مناسب این محصول

مزیت‌های-لمینت-متحرک-دندان

معایب استفاده از لمینت‌های متحرک دندان

در کنار همه ویژگی‌ها و مزایای این محصول کاربردی، نمی‌توان از معایب آن غافل شد:

 • استفاده از این پلاک متحرک به دلیل امکان شکستگی مناسب مصرف مواد غذایی سخت نیست.
 • عمر کوتاه این لمینت‌ها به نسبت نوع دائمی آن
 • در صورت عدم استفاده درست از این لمینت متحرک دندان، امکان شکستگی آن وجود دارد.
 • عدم استفاده از این محصول در زمینه درمان و مسائل پیرامون آن
 • به دلیل استفاده از مواد خاص در تولید این محصول، امکان ایجاد آلرژی در برخی افراد وجود دارد.
 • عدم استفاده از این پلاک متحرک در هنگام خواب
 • باتوجه‌به فری سایز بودن لمینت متحرک دندان در نوع آماده، نصب و جا زدن اول آن سخت خواهد بود.
 • در نصب این نوع از لمینت هیچ‌گونه چسبی استفاده نمی‌شود، در نتیجه امکان خارج ‌شدن آن در زمان حرف‌ زدن یا غذا خوردن وجود دارد.
 • برای فرم دهی مناسب این روکش متحرک با دندان‌ها باید صبور بوده و زمان صرف نمایید.
 • این محصول بدون هیچ‌گونه چسبی بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد، در نتیجه با مصرف نوشیدنی‌های گرم امکان نرم ‌شدن بافت آن وجود دارد.

معایب-استفاده-از-لمینت‌های-متحرک-دندان

کلام پایانی

 استفاده از محصولات زیبایی صورت همچون لمینت متحرک دندان گزینه موقتی است. چرا که شما نمی‌توانید از آن به‌منظور درمان استفاده نمایید. درست است که این محصول با یک ‌لایه نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت باعث پوشاندن معایب ظاهری دندان‌ها با صرف زمان کم و قیمت پایین می‌شود، اما باتوجه‌به عدم استفاده درمانی و امکان شکستن آن، گزینه مناسبی به‌صورت دائم نخواهد بود.

روکش‌های لمینت آماده و سفارشی دو نوع پلاک متحرک در این زمینه در بازار است. افراد باتوجه‌به شرایط دندانی خود قادر هستند یکی از این دو گزینه‌ها را برای اصلاح لبخند و رفع ظاهری مشکلات دندان خود به‌صورت موقت انتخاب نمایند.

همانطور که اطلاع دارید خدمات زیبایی دندان شامل تخفیفات بیمه نمی شود. با این حال با توجه به تعهداتی که با شرکت بیمه خود دارید برخی از درمان ها تحت پوشش بیمه قرار می گیرند. حتی در بعضی موارد ایمپلنت دندان نیز جزو این خدمات می باشد.

کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با تمام بیمه های نام برده شده می باشد. برای اطلاع از خدمات درمانی بیمه خود و نوع پوشش هزینه ایمپلنت دندان توسط شرکت های بیمه، رو نام بیمه مدنظر خود کلیک کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده
خدمات ترمیم و درمانی دندان

خدمات ترمیم و درمانی دندان

ترمیم دندان برای اینکه یک لبخند زیبا داشته باشید، علاوه بر آنکه، باید روتین بهداشتی دندان‌ها را رعایت کنید، باید به طور منظم برای چکاپ به دندانپزشکی بروید تا مشکلی برای دندان هایتان پیش نیاید. زیبایی، یکدست بودن، تمیزی و خوش بویی دندان ها برای شما یک لبخند به یاد ماندنی را جای میگذارد. با تمامی مراقبت ها، ممکن است برای دندان های شما مشکلاتی نظیر: جرمگیری، پوسیدگی، عفونت های دندانی و دیگر موارد رخ دهد که شما باید سراغ خدمات ترمیم دندان رفته تا مشکل دندانی جدی تر نشود. خدمات ترمیم و درمانی دندان در داندانپزشکی آلما انجام می

مشاهده