نیروهای مسلح

نیروهای مسلح

کلیه خدمات کلینیک آلما دنتال طرف قرارداد با بیمه نیرو‌های مسلح است.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی آلما با بسیاری از بیمه های پایه و تکمیلی طرف قرارداد می باشد که یکی از مزیت های این مرکز محسوب می شود. یکی از این بیمه ها بیمه تکمیلی نیروهای مسلح می باشد. این بیمه بسیاری از خدمات دندان پزشکی را شامل می شود، افرادی که تحت پوشش بیمه ی نیروهای مسلح می باشند، می توانند با توجه به تعرفه ی های تعیین شده، از هزینه های درمانی دندان پزشکی خود بکاهند. به عنوان مثال ایمپلنت دندان که یکی از پر هزینه ترین درمان های دندانپزشکی است، را می توانید با استفاده از بیمه نیروهای مسلح با قیمت پایین تری انجام دهید. در کلینیک آلما به طور تخصصی جراحی ایمپلنت دندان توسط پزشکان مجرب و حازق انجام می شود. جهت استفاده از سایر خدمات آلما مانند درمان ریشه، ترمیم، جراحی لثه و… و هم چنین اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان با بیمه نیروهای مسلح با ما تماس بگیرید.02166916624

ارتودنسی ثابت با بیمه نیروهای مسلح:

انواع مختلفی از درمان ارتودنسی وجود دارد. بهترین درمان برای شما بستگی به مشکل دقیق شما دارد.

اولین مرحله از هر درمانی، ارزیابی موقعیت فعلی دندان ها و چگونگی تغییر آنها در طول زمان است.

این اغلب شامل گرفتن عکس با اشعه ایکس ، ساخت مدل های گچ و عکس گرفتن از دندان های شما است.

سپس یک برنامه درمانی به شما داده خواهد شد. این ممکن است بیش از 1 راه را برای درمان مشکل شما پیشنهاد کند. در مورد گزینه های خود با ارتودنتیست خود صحبت کنید.

بهترین مرکز دندانپزشکی نیروهای مسلح، کلینیک دندان پزشکی آلما دنتال است.

لوازم ارتودنسی

در درمان ارتودنسی از وسایلی برای اصلاح موقعیت دندان ها استفاده می شود.

4 نوع اصلی عبارتند از:

 • بریس های ثابت – براکتی که نمی توانید آن را بردارید و از براکت هایی تشکیل شده است که به جلوی هر دندان چسبانده شده و با سیم به هم وصل شده اند.
 • بریس‌های متحرک – معمولاً صفحات پلاستیکی که سقف دهان را می‌پوشانند و روی برخی از دندان‌ها می‌بندند. اینها فقط برای دستیابی به حرکات بسیار محدود دندان قابل استفاده هستند
 • لوازم کاربردی – معمولاً یک جفت بریس پلاستیکی قابل جابجایی که به یکدیگر متصل شده یا طراحی شده‌اند تا با یکدیگر تعامل داشته باشند و بر روی دندان‌های بالا و پایین قرار بگیرند.
 • هدگیر – این یک وسیله ارتودنسی نیست، اما می توان آن را با سایر وسایل استفاده کرد و معمولاً در شب استفاده می شود.

در موارد شدیدتر، درمان ممکن است شامل براکت های ثابت به همراه جراحی برای حرکت دادن فک باشد. این درمان در بیمارستان انجام می شود.

بریس های ثابت

بریس های ثابت رایج ترین نوع دستگاه ارتودنسی هستند.

چند روز پس از نصب بریس ثابت، می‌توانید طیف طبیعی غذاها را بخورید. اما باید از مصرف برخی غذاها و نوشیدنی‌ها مانند تافی، شیرینی‌های سفت و نوشابه‌های گازدار اجتناب کنید، زیرا می‌توانند به دستگاه و دندان‌های شما آسیب برسانند.

اگر از یک وسیله ثابت استفاده می‌کنید و یک ورزش تماسی مانند راگبی انجام می‌دهید، باید از محافظ آدامس استفاده کنید تا هم از دهان و هم از دستگاه محافظت کند.

بریس های ثابت معمولاً از فلز ساخته می شوند، بنابراین در جلوی دندان های شما قابل توجه خواهند بود.

بسیاری از ارتودنتیست‌های خصوصی بریس‌های سرامیکی یا شفاف یا بریس‌های فلزی نصب شده در پشت دندان‌ها را پیشنهاد می‌کنند، اگرچه اینها معمولاً گران‌تر هستند.

بریس های متحرک

بریس های متحرک را می توان برای اصلاح مشکلات جزئی یا به عنوان بخشی از درمان با بریس ثابت استفاده کرد.

همچنین گاهی اوقات می توان از آنها برای جلوگیری از مکیدن انگشت شست کودکان استفاده کرد.

این بریس ها را فقط باید برای تمیز کردن یا به عنوان یک اقدام احتیاطی در طول فعالیت های خاص از دهان خارج کرد. متخصص ارتودنسی می تواند در این مورد به شما توصیه کند.

لوازم کاربردی

از دستگاه های کاربردی می توان برای درمان مشکلات مربوط به موقعیت فک بالا و پایین و دندان ها استفاده کرد.

بیشتر مردم نیاز دارند همیشه آنها را بپوشند. پیروی از دستورالعمل های ارتودنتیست خود در مورد نحوه و زمان استفاده از دستگاه بسیار مهم است. اگر به درستی پوشیده نشود، درمان موثر نخواهد بود.

ممکن است لازم باشد دستگاه کاربردی خود را برای تمیز کردن و هنگام غذا خوردن بردارید.

هدگیر

هدگیر برای اصلاح موقعیت دندان های عقب یا نگه داشتن آنها در موقعیت زمانی که دندان های جلو در حال درمان هستند استفاده می شود.

اکثر مردم فقط باید در عصر و شب از روسری استفاده کنند. هنگام پوشیدن روسری قادر به خوردن یا نوشیدن نخواهید بود.

سایر درمان ها

انواع دیگری از بریس‌ها به‌صورت خصوصی در دسترس هستند، مانند ترازکننده‌ها یا بریس‌های نامرئی یا لینگوال که روی پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند. شما باید با متخصص ارتودنسی خود صحبت کنید تا ببینید آیا می توان از آنها برای مشکل شما استفاده کرد یا خیر. هزینه این بریس ها معمولا بیشتر است. درمانگاه های تخصصی دندانپزشکی نیروهای مسلح همواره آماده خدمت رسانی به شما هستند.

نگهدارنده ها

در پایان دوره درمان ارتودنسی از ریتینرها استفاده می شود. آنها دندان های صاف شده را در جای خود نگه می دارند در حالی که لثه و استخوان اطراف با موقعیت جدید خود سازگار می شوند. نگهدارنده ها می توانند جدا شونده یا ثابت باشند.

تحت NHS، ارتودنتیست شما مسئول مراقبت از شما به مدت 12 ماه پس از پایان درمان معمول است. پس از این مدت، برای ادامه مراقبت، درمان مکرر، و هر گونه تعویض یا تعمیر نگهدارنده ها باید به صورت خصوصی هزینه کنید.

اگر استفاده از نگهدارنده خود را متوقف کنید، به احتمال زیاد دندان حرکت می کند. تغییر در موقعیت دندان های شما می تواند در طول زندگی ادامه یابد و طبیعی است.

تنها راه برای داشتن دندان های صاف دائمی استفاده از نگهدارنده طبق توصیه است.

از بین بردن دندان

در برخی موارد، ممکن است لازم باشد یکی از دندان های خود را برای اصلاح موقعیت و ظاهر دندان های مجاور خارج کنید.

 • جراحی لثه
 • کامپوزیت
 • جراحی بیماری های لثه
 • ایمپلنت دندان
 • لمینیت
 • پروتز دندان (ثابت و متحرک)
 • عصب کشی دندان
 • افزایش طول تاج
 • پیوند لثه
 • فرنکتومی
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • درمان ریشه
 • ترمیم
 • جرم گیری
 • جراحی و کشیدن دندان

آلما دنتال یک مرکز دندانپزشکی طرف قرارداد با نیروهای مسلح است که خدمات منحصر به فردی را در اختیار شما قرار می‌دهد. کلینیک آلما دنتال جز دندانپزشکی نیروهای مسلح تهران می‌باشد که در خیابان جمالزاده انقلاب قرار دارد.

ارتودنسی ثابت با بیمه نیروهای مسلح، عصب کشی دندان با بیمه نیرو های مسلح، پروتز دندان با بیمه نیروهای مسلح

3.6/5 - (56 امتیاز)