پر کردن دندان با کامپوزیت

در این مقاله خواهید خواند

پر کردن دندان با کامپوزیت

پر کردن دندان با کامپوزیت

هنگامی که شما حفره ایجاد می کنید، دندانپزشک شما پوسیدگی را از دندان شما خارج می کند و از یک پرکننده برای پوشاندن یا پر کردن ناحیه ای که مواد پوسیده شده است استفاده می کند.

به طور سنتی، پرکننده ها ماده ای نقره ای رنگ بودند که به نام آمالگام شناخته می شد و برخلاف سایه دندان طبیعی کاملاً قابل مشاهده بود. با گذشت زمان، گزینه های دیگری ایجاد شد که یکی از آنها ترکیبی بود.

پرکننده‌های کامپوزیت ترکیبی به رنگ دندان از پلاستیک و سرامیک هستند که آن‌ها را به گزینه‌ای عالی برای دندان‌هایی تبدیل می‌کند که هنگام صحبت یا لبخند در معرض یا قابل مشاهده هستند.

پر کردن دندان با کامپوزیت می تواند به عنوان بخشی از درمان ترمیم دندان برای پوسیدگی دندان استفاده شود. این کامپوزیت ها مخلوطی از پلاستیک و شیشه هستند و می توانند با بقیه دندان های بیمار هماهنگ شوند. این امر منجر به زیبایی بهتری می شود زیرا تعمیرات انجام شده مانند زمانی که از پرکننده های آمالگام نقره استفاده می شود، ظاهری نابجا به نظر نمی رسد.

ترمیم با کامپوزیت به دلیل تطبیق پذیری اغلب در ترمیم های دندانی استفاده می شوند. آنها را می توان برای رسیدگی به مسائل مختلف ناشی از پوسیدگی دندان، مانند حفره ها و آسیب به ساختار دندان استفاده کرد. همچنین می توان از  کامپوزیت ونیر برای رفع شکستگی، بریدگی و شکستگی دندان استفاده کرد.

پوسیدگی دندان توسط باکتری هایی ایجاد می شود که در دهان زندگی می کنند و اسیدهایی را ایجاد می کنند که به مینای دندان آسیب می زند. این میکروب ها قند موجود در ذرات غذایی چسبیده روی دندان را مصرف کرده و آنها را به اسیدهایی تبدیل می کنند که ساختار دندان را از بین می برند. پوسیدگی دندان معمولاً با تشکیل یک حفره کوچک روی لایه بیرونی دندان شروع می شود، سپس سوراخ تا زمانی که به لایه داخلی می رسد منبسط می شود. می‌تواند عصب و رگ‌های خونی در محفظه پالپ دندان را در معرض اسیدهایی قرار دهد که می‌توانند آن‌ها را تحریک کنند و باکتری‌هایی که می‌توانند آن ناحیه را آلوده کنند. هر چه فرد بیشتر برای رسیدگی به پوسیدگی دندان صبر کند، درمان آن پیچیده تر می شود. مرحله اولیه فقط به درمان های ساده مانند درمان های فلوراید و پر کردن نیاز دارد، در حالی که مراحل شدیدتر ممکن است نیاز به درمان ریشه یا کشیدن کانال داشته باشد.

نحوه استفاده از پرکننده های کامپوزیت در درمان های ترمیم دندان

استفاده از رزین کامپوزیت یک روش غیر تهاجمی است که نیازی به حذف مینای دندان ندارد. معمولاً هنگام استفاده از رزین های کامپوزیت از داروهای بی حس کننده استفاده نمی شود مگر اینکه دندانپزشک نیاز به برداشتن مواد پوسیده دندان داشته باشد.

فرآیند

قبل از اعمال رزین کامپوزیت، دندانپزشک دندان های بیمار را با محلول اچینگ آماده می کند. این کار سطوح دندان را زبر می کند و به آن اجازه می دهد تا بهتر با کامپوزیت پیوند بخورد. قبل از اینکه دندانپزشک مواد پوسیده را در صورت درمان حفره ای در حال درمان باشد، ممکن است یک بی حسی موضعی تجویز شود.

سپس دندانپزشک از نمودار رنگی برای انتخاب کامپوزیت متناسب با دندان های بیمار استفاده می کند. کامپوزیت مستقیماً روی دندان بیمار اعمال می شود و به دلخواه قالب گیری می شود. سپس دندانپزشک آن را با نور کیورینگ سخت می کند. این فرآیند چندین بار تکرار می شود تا زمانی که نتیجه مورد نظر حاصل شود. درمان دندان دارای حفره حدود 45 دقیقه طول می کشد. ترمیم دندان با رزین کامپوزیت تنها به یک بار مراجعه به دندانپزشک نیاز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

پس از ترمیم آسیب های ناشی از پوسیدگی دندان با رزین کامپوزیت

پس از ترمیم دندان ها با رزین های کامپوزیت دوره نقاهتی وجود ندارد و اکثر بیماران پس از آن هیچ درد یا ناراحتی را تجربه نمی کنند. دندان‌هایی که با باندینگ کامپوزیت ترمیم شده‌اند بیشتر مستعد ایجاد لکه و تغییر رنگ هستند، بنابراین بیماران باید از مصرف چیزهایی که می‌توانند آن‌ها را لکه‌دار کنند، خودداری کنند.

دندان های آسیب دیده خود را بازیابی کنید

اگر دندان‌هایی دارید که در اثر پوسیدگی آسیب دیده‌اند، با کلینیک آلما تماس بگیرید.

سوالات متداول

پر کردن دندان با کامپوزیت چیست؟

پر کردن دندان با کامپوزیت می تواند به عنوان بخشی از درمان ترمیم دندان برای پوسیدگی دندان استفاده شود. این کامپوزیت ها مخلوطی از پلاستیک و شیشه هستند و می توانند با بقیه دندان های بیمار هماهنگ شوند. این امر منجر به زیبایی بهتری می شود زیرا تعمیرات انجام شده مانند زمانی که از پرکننده های آمالگام نقره استفاده می شود، ظاهری نابجا به نظر نمی رسد.

قیمت پر کردن دندان با کامپوزیت چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت پرکردن دندان با کامپوزیت، با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

4.5/5 - (10 امتیاز)

5 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  قیمت پر کردن دندان با کامپوزیت چقدر میشه؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  آیا پر کردن دندان با کامپوزیت به دندان آسیب میزند؟

 3. سلام وقتتون بخیر
  من دندان های خودم رو در کلینیک آلما با کامپوزیت پر کردم خیلی راضی بودم ممنون از کلینک خیلی خوبتون
  رفتار پرسنل خیلی خوب بود

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   باعث افتخار است که از خدمات ما راضی بودید ممنون از نظر لطفتتون به ما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های دندانپزشکی است که بوسیله انتخاب این روش دندانهایی سفید و مرتب داشته باشید.

مشاهده
قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر دندان های شما به دلیل برخی مواد غذایی یا جرم در طول زمان دچار تغییر رنگ شده اند یا به دلایل دیگر دچار پوسیدگی اند یکی از راه حل شما لمینت دندان است.

مشاهده

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد. ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی و سپس برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند. ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون می باشد. براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار می گیرند و بعد از

مشاهده