قیمت لمینت دندان

در این مقاله خواهید خواند

قیمت لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟

قیمت لمینت دندان : حتما بار ها این جمله را شنیده اید که چهره هر شخصی با لبخند زیبا تر است. یک لبخند زیبا علاوه بر اینکه باعث میشود با نگاه در آیینه چهره ایی زیبا تر و شاداب تر از خود ببینید، باعث بخشیدن انرژی مثبت و حس خوب به دیگران هم میشود.

شکل ظاهری دندان ها در داشتن لبخند زیبا نقشی مهم و اساسی دارد. شکل ظاهری یک دندان بی نقص، سفید و بدون وجود نشانه هایی از پوسیدگی و سیاهی است.

اگر دندان های شما به دلیل برخی مواد غذایی یا جرم در طول زمان دچار تغییر رنگ شده اند یا به دلایل دیگر دچار پوسیدگی اند به معنی نیست که شما همیشه قرار است از داستن یک لبخند زیبا محروم باشید.

شما با انجام لمینت دندان میتوانید یک لبخند زیبا را به خود هدیه دهید. لمینت یا ونیر دندان روکش نازکی است که شما با کمک از آن میتوانید رنگ، اندازه و شکل دندان ای خود را بصورت دلخواه تنظیم کنید.

انجام لمینت یک کار زیبایی محسوب میشود که علاوه بر آن میتواند باعث افزایش مقاومت دندان های شما نیز بشود.

به علت نازک بودن لمینت، بعد از قرارگیری آن روی دندان هایتان شما هیچ لایه اضافه ایی در دهان خود حس نمیکنید و لمینت به هیچ وجه باعث اذیت شما نمیشود.

 

قیمت لمینت دندان
قیمت لمینت دندان

انواع لمینت دندان:

اگر بخواهیم انواع لمینت دندان را دسته بندی کنیم، میتوانیم آنها را در سه دسته لمنیت سرامیکی، لمینت کامپوزیتی و لمینت بدون تراش قرار دهیم.

لمینت سرامیکی:

اگر شما تمامی مراقبت های لازم را که دندانپزشک بعد از نصب لیمنت به شما میگوید را به درستی انجام دهید، طول عمر مفید لمینت سرامیکی برای شما حدود 15 الی 20 سال خواهد بود.

بعد از نهایی شدن تصمیم تان در رابطه با نصب لمینت سرامیکی، در دندانپزشکی از دندان های شما قالب گیری میشود و بعد از ارسال قالب دندان های شما به لابراتوار ساخت لمینت شما بصورت اختصاصی شروع میشود.

از مزایا لمینت سرامیکی میتوان به قدرت انعکاس نور و در نتیجه درخشان دیده شدن دندان ها و مقاومت در برابر تغییر رنگ و لکه پذیری اشاره کرد.

لمینت کامپوزیتی:

یکی از مزیت های لمینت کاپوزیتی این است که تمامی کار های شما تنها در یک جلسه دندانپزشکی انجام میشود. زیرا برای نصب لمینت کامپوزیتی بر روی دندان هایتان بر خلاف لمینت سرامیکی نیازی به قالب گرفتن از ندان ها نیست.

لمینیت کامپوزیتی از جنس خمیر بوده و بعد از قرارگیری بر روی دندان هایتان فرم دهی میشود. از مزایا لمینت کامپوزیتی میتوان به قیمت مناسب تر در مقایسه با لمینت سرامیکی، قابلیت ترمیم و انجام سریع تر اشاره کرد.

 

لمینت بدون تراش:

هزینه نصب لمینت بدون تراش نسبت به سایر لمینت ها بالاتر است. لمنیت های بدون تراش در لابراتوار ها بصورت بسیار نازک ساخته میشوند.

به علت نبود تجهیزات ساخت این لمینت ها در کشور، ساخت آنها در کشور های همسایه انجام میشود. ساخت لمینت بدون تراش در لابراتوار ها 3 الی 4 هفته به طول می انجامد.

 

قیمت لمینت دندان چقدر است؟

نمیتوان یک قیمت ثابت و کلی برای لمینت دندان تعیین کرد زیرا عوامل زیادی وجود دارد که قیمت را تحت تاثیر قرار میدهد. از جمله این موارد میتوان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • نوع لمینت (سرامیکی، کامپوزیت، بدون تراش)
  • تعرفه و قیمت های دندانپزشکی در سال جاری
  • تعداد دندان های در نظر گرفته شده برای لمینت
  • فرم لمینت
  • کیفیت و نوع مواد بسته به نوع لمینت انتخابی
  • مهارت دندان پزشک

برای گرفتن مشاوره تخصصی در رابطه نوع دندان های شما، مناسب ترین نوع لمینت برای دندان های شما و اطلاع از قمیت دقیق انواع لمینت دندان با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس  حاصل فرمایید:

02166916624

 

مراحل نصب لمینت دندان در کلینیک های دندانپزشکی:

صحبت و گرفتن مشاوه از دندانپزشک:

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از لمنیت دندان وجود دارد که شما بعد از انتخاب نوع مد نظر ، میتوانید انتخاب کنید لمینت شما در چه اندازه ایی ساخته شود و چه فرمی به دندان های شما بدهد.

برای انتخاب بهتر در این رابطه باید ابتدا با دندانپزشک خود مشورت کنید تا برسی نوع و میزان میزان آسیب دیدگی دندان های شما همچنین برسی اندازه فک شما لمینت مناسب و ویژگی های ان را برای دندان های شما انتخاب کند.

جرم گیری دندان:

قیمت لمینت دندان
قیمت لمینت دندان

 

برای اینکه قالب یا خمیر به درستی روی دندان های قرار بگیرد و ثابت شود و همچنین برای جلوگیری از عفونت بعد از نصب لمینت دندان لازم است ابتدا دندان های شما تراش داده شود تا هر گونه آلودگی که روی دندان های شما هست به طور کامل پاک شود.

در این همیشه اگر لمینت انتخابی شما برای دندان هایتان از نوعی سرامیکی بود دندان های شما به اندازه چند میلی متر تراش داده خواهند شد.

قالب گیری:

اگر نوع لمینت انتخابی شما لمینت سرامیکی یا لمینت بدون تراش باشیدف بعد از جرم گیری و تراش دندان باید از دندان های شما قالب گیری شود تا مناسب با آن قالب لمینت دندان شما در لابراتوار ها ساخته شود.

 

قرار دادن مواد لمینت بر روی دندان:

بعد از آماد سازی قالب یا خمیر مربوط به لمینت شما، نصب آن بر روی دندان هایتان به وسیله چسب مخصوص انجام میشود.

به علت دوام و استحکام بالا لمینت دندان از سایر روش های زیباسازی دندان طرفداران بیشتری دارد.

اگر شما هم به دنبال داشتن یک لبخند زیبا هستید برای مشاوره تلفی در رابطه با قیمت انواع لمینت و یافتن بهترین نوع لمینت برای دندان هایتان با کلینیک دندانپزشکی آلما در تماس باشید: 02166916624

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایملنت دندان

جلوگیری از عفونت ایمپلنت دندان

جلوگیری از عفونت ایمپلنت دندان: دندان های شما به علت عوامل مختلف از جمله خراب شدگی یا شکستگی ممکن است نیاز به کشیدن داشته باشد. بعد از کشیدن دندان، جای خالی آن ممکن است باعث اینجاد حس ناخوشایند در حالت عادی یا هنگام خوردن و نوشیدن شود. همچنین اگر دندان کشیده شده جز دندان هایی جلویی شما باشد در چهره شما هنگام صحبت کردن و لبخند زدن تاثیر زیادی برجای میگذارد. در گذشته برای جایگزینی دندان های خراب شده یا شکسته شده از دندان مصنوعی استفاده میشد که این روش دارای معایب زیادی بود از جمله انها میتوان به بهداشت

مشاهده

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه میشود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد. ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی مورد استفاده  قرار میگیرند و سپس درمان. ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون میشود.براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار میگیرند و بعد از خشک شدن با نور مخصوص، سیمی

مشاهده
جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان یکی از خدماتی است که کلینیک دندانپزشکی آلما انجام می دهند این جراحی ها می تواند از جراحی اصلاحی فک و …تا دیگر خدمات زیبایی شاما ایمپلنت و … را شامل شوند.

مشاهده
متخصص زیبایی دندان 

متخصص زیبایی دندان

متخصص زیبایی دندان اگر دندان های شما دچار جرم و لکه‌دار، تغییر رنگ، ساییدگی، شکستگی، ناهماهنگی، بدشکل یا شکاف بین آن‌ها هستند می توانند با توجه به وضعیت دندان یک راهکار زیبایی دندان به شما پیشنهاد دهند

مشاهده