کامپوزیت دندان بدون تراش

در این مقاله خواهید خواند

کامپوزیت-دندان-بدون-تراش

کامپوزیت دندان بدون تراش

یکی از روش‌های لمینت دندان‌ها به جای لمینت‌های سرامیکی بدون تراش و با هزینه‌ای مناسب انجام می‌شود کامپوزیت دندان بدون تراش که روشی ترمیم برای سطح دندان‌ها به وسیله مواد پرکننده مدرن است را می‌توان نام برد. کامپوزیت‌های ونیر لایه‌های بسیار نازک از مواد رنگ دندان که با ضخامت بسیار کم بر روی سطح دندان‌ها جهت رفع لکه‌ها و زردی و ترک خوردگی دندان‌ها و یا از بین بردن شکل بد و فرم کج دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همان‌طور که از نام این لمینت‌ها مشخص است بدون تراشیدن دندان‌ها می‌توان ونیر کامپوزیت‌های هم رنگ با رنگ دندان که به حالت شفاف هستند بر روی سطح دندان‌ها قرار داد. در ادامه مقاله به بررسی دوام ماندگاری این نوع از ونیر کامپوزیت‌ها و ضخامت آن‌ها و یا روش نصب آن‌ها می‌پردازیم. از کامپوزیت های مختلف می توان روی ایمپلنت دندان هایی که رنگ متفاوتی به هر دلیلی دارند استفاده کرد.

شما می توانید جهت هرگونه سوال درباره کامپوزیت دندان و اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان با کارشناسان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید 02166916624

ونیر کامپوزیت دندان بدون تراش چیست؟

ونیر کامپوزیت‌های دندان بدون تراش برای به کارگیری به جای لمینت سرامیکی و یا سایر کامپوزیت‌ها بدون هیچ فشاری بر روی دندان بیمار استفاده می‌شود. این نوع از کامپوزیت‌ها از طریق لایه‌های نازک روکش به نام lumineer قابل اجرا بوده و نیازی به آماده سازی اولیه دندان ندارند. علاوه بر قرارگیری راحت این نوع از لمینت‌ها بر روی دندان نیازی به اصلاح و ترمیم ندارند. ظرافت , ماندگاری و دوام لایه‌های روکش لومینیر به تراش دندان و یا عدم تراش دندان‌ها بستگی دارد.

ونیر کامپوزیت لومینیر

لومینیرز نام تجاری از ونیر دندانی با انواع ساختار  که با تکنیک‌های مختلف برای اتصال طراحی خواهند شد و موجب قوی‌تر شدن ونیر خواهد شد. ونیر کامپوزیت‌های سنتی ضخامت حدودی 0.5 میلی‌متری داشته در حالی که ضخامت لومینیر کامپوزیت‌ها 0.3 میلی‌متر است. زیبایی و استحکام این نوع از کامپوزیت‌ها موجب محبوبیت آن‌ها شده است و علاوه بر آن بدون درد و خون‌ریزی و حتی تراش سطح بیرونی دندان‌ها قابل اجرا هستند. در مقایسه با سایر روکش‌های دندانی این نوع از روکش‌ها نازک‌تر بوده اما در پایان کار حجیم به نظر می‌رسند. طول عمر این نوع از روکش‌ها به میزان مراقب فرد و مسواک زدن و استفاده از نخ دندان بستگی دارد.

همانند سایر روکش‌های دندان ونیرهای لومینیر برای پوشاندن دندان‌های خردشده و یا ترک خورده , از بین بردن فاصله میان دندان‌ها و بهبود نامتوازن بودن فرم دندان‌ها از این ونیرهای مقاوم استفاده می‌شود.

Luminaire-composite-veneer

مزایای کامپوزیت بدون تراش

این نوع از کامپوزیت‌ها از بی‌ضررترین روکش‌های دندان هستندکه به راحتی بر روی دندان می‌چسبند و لایه‌ای محافظتی بسیار قوی و مقاوم در مقابل آسیب‌ها و آلودگی‌ها ایجاد می‌کنند. روکش‌های سنتی به دلیل ایجاد حفره‌ها و برآمدگی های بر روی مینای دندان ممکن است چسبندگی روکش به درستی انجام نشود و به همین دلی از دندان به خوبی محافظت نشود.

عدم حساسیت این روکش‌ها بر روی دندان‌ها از جمله مزایای استفاده از این کامپوزیت‌ها می‌باشد. مدت زمان قرارگیری این نوع از کامپوزیت‌ها بر روی دندان بسیار سریع و ساده بوده که در یک جلسه قابل اجرا خواهد بود. درمان موقتی که در روکش‌های قدیمی برای کاهش حساسیت دندان به مدت یک هفته  انجام می‌شود در این ونیرهای جدید نیازی به درمان موقتی نیست.

سایر مزایا کامپوزیت دندان: 

 • قابلیت ترمیم در صورت شکسته شدن و یا ترک خوردن ونیر
 • تقویت ساختار دندان‌ها
 • بدون نیاز به بی‌حسی
 • فرایند نصب سریع و راحت
 • ماندگاری مناسب
 • بدون نیاز به نصب ونیر کامپوزیت موقت

مزایای-کامپوزیت-بدون-تراش

معایب این نوع از کامپوزیت‌ها

 • به مرور زمان ممکن است تغییر رنگ دهد و دچار سایش شود.
 • ممکن است موجب التهاب لثه به دلیل تجمع پلاک‌های دندانی شود.
 • طول کمر کمتری نسبت له ونیرهای معمولی دارد.
 • به دلیل داشتن رنگی ثابت ممکن است لکه دار شود.
 • در مقایسه با سایر ونیرها شکننده هستند و به دلیل نازکی مناسب دندان بشدت آسیب دیده نیستند.

 رنگ کامپوزیت دندان بدون تراش

بعد از درمان تاحدی رنگ سفید و گچی این روکش‌ها پس از چند روز شفاف‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. در هنگام انتخاب رنگ کامپوزیت نمونه رنگ‌هایی که دندانپزشک بر روی دندان شما تست می‌کند ممکن است سفیدی به چشم نیاید اما در زمان اتمام سفیدی آن بیشتر نمایان خواهد شد.

انتخاب رنگ سفید برای دندان‌ها درشت و بیرون زده و یا دندا‌های نامرتب توصیه نمی‌شود . باتوجه به نکات گفته شده درهنگام انتخاب رنگ روکش توجه داشته باشید که تغییر رنگ ونیر پس از درمان امکان‌پذیر نبوده تا زمانی که تعویض شوند.

 رنگ-کامپوزیت-دندان-بدون-تراش

ضخامت ونیر کامپوزیت دندان

لمینت ها بسیار نازک و ظریف هستند و قطر آن‌ها بین 0.35 الی 1 میلی متر بوده که این روکش‌ها از نظر ضخامت با لنزهای تماسی هم ضخامت هستند. این لمینت‌ها نصف روکش‌های سرامیکی قدیمی ضخامت دارند. ضخامت ونیرکامپوزیت‌های قدیمی در حدود 2 الی 3 میلی متر می‌باشند. ضخامت این نوع از روکش‌ها زمانی که برروی دندان قرار می‌گیرند حاﺋز اهمیت می‌باشند.

قیمت کامپوزیت دندان بدون تراش

هزینه این این نوع از روکش‌های دندانی با توجه به ماندگاری بالایی نوع کامپوزیت انتخابی , تعداد واحدهای مورد استفاده برای دندان و میزان تجربه دندانپزشک بستگی دارد. شما می‌توانید جهت انجام این نوع روش درمانی بر روی دندان‌های خود و اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان بدون تراش از طریق شماره با کلینیک آلما در تماس باشید.

کامپوزیت دندان جزو کارهای زیبایی مرسوم دندانپزشکی می باشد که متقاضیان زیادی نیز دارد. شما می توانید برای اطلاع از شرایط تخفیفی بیمه خود برای خدمات دندانپزشکی روی نام بیمه خود کلیک کنید.

با اجرای اصولی کامپوزیت روی دندان لبخند زیباتری داشته باشید. کلینیک دندانپزشکی آلما.

سوالات متداول

تراشیدن دندان باعث بروز چه مشکلی می‌شود؟

پاسخ : یکی از مهم ترین معایبی که در طی تراشیدن دندان برای فرد ایجاد می‌شود افزایش احتمال عفونت و کم شدن پشتیبانی لثه و همچنین از دست دادن بافت سالم دندان می‌باشد.

ونیر کامپوزیت معمولی گران هستند یا ونیرهای بدون تراش؟

پاسخ : ونیرهای بدون تراش معمولا با هزینه کمتری نصب خواهند شد چراکه نیازی به تراشیدن دندان نمی‌باشد. با تپجه به حذف شدن هزینه لابراتوری کل پروسه در مطب انجام خواهد شد.

در چه صورت کامتوزیت می‌تواند منجربه ایجاد بوی بد در دهان شود؟

پاسخ : در صورتی که درزی میان کامپوزیت‌ها ایجاد شود و به خوبی نصب آن انجام نشود همچنین عدم رعایت بهداشت دهان و دندان موجب ایجاد بوی بد دردهان خواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده