هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند

در این مقاله خواهید خواند

هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند

هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند : با توجه به گستردگی اعمال و جراحی‌های زیبایی دندان، هزینه و دوام این موارد معمولاً مورد سوال است. هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند از جمله هزینه ارتودنسی از هر بیمار به بیمار دیگر کاملاً متفاوت بوده و بدون معاینه شدن مستقیم بیمار، نمی‌شود قیمتی واحد را برای آن در نظر گرفت که این متغیر بودن در زمان تخمین هزینه ارتودنسی با توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار و تجویز پزشک، تجهیزات و متریال درمانی و سایر موارد متغیر می باشد.

هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند : اصلاح طرح لبخند شامل اموری نظیر سفید کردن دندان، لمینت کردن، روکش‌گذاری، ارتودنسی، از بین بردن فاصله‌ی دندانی، برطرف کردن کوتاهی تاج دندان‌ها و غیره است که البته تمام این موارد برای همه‌ نیاز نخواهد شد. دندانپزشک بعد از معاینه و تشخیص مشکلات می‌تواند هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند به ویژه هزینه ارتودنسی را به طور مجزا و دقیق بیان کند.

ماندگاری اصلاح طرح لبخند :

کلا درمان و زیباسازی در حوزه دندان و به خصوص زیبایی از جمله اصلاح طرح لبخند دندان مستلزم مراقبت از دهان و دندان و نگهداری بعد از درمان است. برای مثال، سفید کردن دندان باید گاهی اوقات تکرار شود تا درخشان بودن دندان ها ماندگار باشد و حفظ شوند. دندان های مصنوعی چینی با کیفیت پایین ممکن است لب پر شده یا بشکنند و به تعویض نیاز داشته باشند. باندینگ کامپوزیت دائمی ممکن است لک بیافتد و باید بهبود پیدا کند یا تعویض شود. روکش های دندان عموما باید پس از ۱۰ تا ۱۵ سال تعویض شوند. اصلاح لبخند لثه ای نیز باید در طول زمان بهبود پیدا کند.

  در زیر به بیان نکاتی می پردازیم که در صورت رعایت تمامی آنها شما را دارای لبخند زیبا خواهد کرد:

– دریک لبخند زیبا خطی که از لبه برنده دندان های قدامی فک بالا عبور می کند می بایست در حین لبخند موازی لبه پایین باشد.
– خط لب بالا در حین لبخند می بایست از محل اتصال لبه لثه به دندان ها عبور کند. 
– در یک لبخند زیبا عمق فضاهای بین دندانی در لبه برنده دندان ها از نسبت های خاصی می بایست پیروی کند.
– درحالت نرمال، لبه دندان های قدامی فک بالا می بایست 1 تا 1/5 میلی متر جلوتر و پایین تر از لبه دندان های فک پایین باشد.
– مقدار دیده شده لبه برنده دندان های قدامی فک بالا در حالت استراحت لب، 3-2 میلیمتر باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های دندانپزشکی است که بوسیله انتخاب این روش دندانهایی سفید و مرتب داشته باشید.

مشاهده
قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر دندان های شما به دلیل برخی مواد غذایی یا جرم در طول زمان دچار تغییر رنگ شده اند یا به دلایل دیگر دچار پوسیدگی اند یکی از راه حل شما لمینت دندان است.

مشاهده

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد. ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی و سپس برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند. ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون می باشد. براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار می گیرند و بعد از

مشاهده