مزایا و معایب بلیچینگ دندان

در این مقاله خواهید خواند

مزایا و معایب بلیچینگ دندان

دندان هایی که زرد شدند و یا لکه روی آن ها قرار دارد تاثیر منفی بر روی زیبایی صورت و لبخند ما می گذارد. یکی از راه های رفع این نقص بلیچینگ دندان می باشد. در کلینیک دندانپزشکی آلما می توانید با کیفیت ترین بلیچینگ با کمترین تخریب دندانی را دریافت کنید. برای اطلاع از سایر خدمات دندانپزشکی این مرکز و قیمت ایمپلنت دندان 1403 با ما تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

در این مقاله قصد داریم با تمرکز بر مزایا و معایب بلیچینگ دندان در مطب، به برخی از این سوالات و موارد دیگر بپردازیم.

 • قبل از سفید کردن دندان در مطب چه کاری باید انجام دهم؟
 • بلیچینگ دندان در مطب
 • سفید کردن دندان در مطب چگونه کار می کند؟
 • به چه تعداد ویزیت و روش های سفید کردن دندان در مطب نیاز دارید؟
 • آیا سفید کردن دندان در مطب دردناک یا ناراحت کننده است؟
 • مزایا و معایب سفید کردن دندان در مطب چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان رایج ترین روش در دندانپزشکی زیبایی است. بلیچینگ دندان یکی از محافظه‌ کارانه‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین درمان‌های دندانپزشکی برای دندان‌های بدرنگ نسبت به روش‌های تهاجمی مانند روکش، روکش یا باندینگ برای افزایش لبخند فردی است.

برای افرادی که دندان ها و لثه های سالم و ترمیم نشده دارند ایده آل است. سفید کردن دندان نمی تواند تغییر رنگ کاملی ایجاد کند اما ممکن است سایه موجود را روشن کند و دائمی نباشد.

در حال حاضر، مواد سفید کننده که مورد استفاده قرار می گیرند عمدتاً بر پایه هیدروژن پراکسید یا پراکسید کاربامید هستند. عامل اکسید کننده پراکسید به تخلخل های موجود در ساختار کریستالی میله مانند مینا نفوذ کرده و لکه را می شکند.

بلیچینگ دندان خود در مطب دندانپزشکی به دلیل استفاده از غلظت های بالای مواد سفید کننده می تواند نتایج سریعی به همراه داشته باشد. بنابراین، برای بهبود لبخندتان ممکن است ارزش آن را داشته باشد که خودتان را برای این عمل آماده کنید.

 

مزایا و معایب بلیچینگ دندان
مزایا و معایب بلیچینگ دندان

قبل از بلیچینگ حرفه ای دندان باید چه کاری انجام دهید:

 • شما باید دندان های خود را مسواک بزنید.
 • برای جلوگیری از خشکی یا درد لب ها، از بالم لب استفاده کنید.
 • همچنین باید دندان های خود را تمیز کنید.

از بین بردن پلاک و جرم در خانه چالش برانگیز است. خلاص شدن از شر آنها سخت است. متأسفانه، به کمک یک دندانپزشک یا یک متخصص بهداشت دندان نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر، حذف آنها قبل از سفید کردن دندان واقعا ضروری است.

 • منظورمان پلاک دندان و التهاب لثه است.

چرا؟

 • زیرا ژل سفید کننده نمی تواند از طریق جرم و پلاک نفوذ کند، وجود آنها منجر به نتایج لکه دار خواهد شد.

علاوه بر این، هنگامی که یک متخصص بهداشت، دندان های شما را جلا می دهد، برخی از لکه های سطحی شما را پاک می کند. از این رو، ژل بلیچینگ دندان بهتر به مینای دندان شما نفوذ می کند.

در نهایت، تمیز کردن دندان ممکن است برخی از حفره های پرکردگی دندان را نشان دهد. و باید قبل از بلیچینگ دندان به این موارد رسیدگی شود!

اما آیا تمیز کردن دندان برای بازگرداندن رنگ اصلی دندان ها کافی است؟ اگر چنین است، می توانید از هزینه و زمان اضافی روش های سفید کردن دندان، چه در خانه و چه در مطب دندان، جلوگیری کنید.

جواب منفی است متاسفانه.

تمیز کردن و بلیچینگ دندان ممکن است برای از بین بردن لکه های سطحی شما کافی باشد. اما برای لکه‌های عمیق‌تر که به مینای دندان و حتی عاج نفوذ می‌کنند، باید به یک «رویکرد قوی‌تر» تغییر مسیر دهید و اینجا معمولاً جایی است که بلیچینگ دندان در مطب وارد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفید کردن دندان های حرفه ای به خواندن ادامه دهید.

برای برخی از روش های سفید کننده، دندانپزشک شما ژل را در هر جلسه در معرض دید فعال می کند. او برای این کار از یک نور UV با شدت بالا استفاده خواهد کرد.

قیمت بلیچینگ دندان

برای اطلاع از قیمت بلیچینگ دندان و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

هزینه بلیچینگ دندان با بیمه

شرکت های بیمه هزینه خدمات زیبایی دندان را تحت پوشش قرار نمی دهند. بلیچینگ دندان نیز از کارهای زیبایی محسوب می شود. اما باتوجه به تعهداتی که با بیمه خود دارید می توانید از سایر تخفیفات آن ها در درمان دندانپزشکی استفاده کنید. کلینیک دندانپزشکی آلما از مراکز طرف قرارداد با بسیاری از شرکت های بیمه می باشد.

برای اطلاع از خدمات دندانپزشکی بیمه خود روی نام آن کلیک کنید.

مزایا و معایب بلیچینگ دندان
مزایا و معایب بلیچینگ دندان

به چند جلسه ویزیت و روش های سفید کردن دندان در مطب نیاز دارید؟

دندانپزشک شما معمولاً مجبور نیست رژیمی را با چندین ویزیت برای بازگرداندن لبخند درخشان شما تنظیم کند. میانگین یک بازدید است. البته بسته به نتایج یا نتیجه دلخواه شما، ممکن است جلسه دیگری لازم باشد.

همچنین ممکن است دندانپزشک شما ادامه درمان را با سینی های سفید کننده خانگی پیشنهاد دهد. بنابراین، تحویل سینی ممکن است به تکمیل فرآیند بلیچینگ کمک کند. اگرچه بسته به هر مورد، رویکرد دندانپزشکتان ممکن است متفاوت باشد.

در برخی از روش های حرفه ای سفید کردن از منبع نور استفاده می کنند. منبع نوری که به بهترین وجه پراکسید هیدروژن را فعال می کند در طیف آبی است. این به این دلیل است که مولکول های پراکسید هیدروژن نور را در این طول موج ها جذب می کنند.

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه فعال سازی نور (بلیچینگ قوی با نور با شدت بالا) با ژل های سفید کننده پراکسید هیدروژن با غلظت بالا منجر به سفید کردن موثرتر با اثر طولانی تر می شود، وجود ندارد.

بیایید دنیای منابع نور را ترک کنیم و به چند سوال کاربردی تر برگردیم.

 

مزایا و معایب بلیچینگ دندان
مزایا و معایب بلیچینگ دندان

آیا سفید کردن دندان در مطب دردناک یا ناراحت کننده است؟

مطمئن باشید، این روش نه دردناک است و نه ناراحت کننده.

از این رو، هنجار متداول این است که اکثر بیماران در طول کل عمل بسیار آرام هستند.

مزایا و معایب بلیچینگ دندان در مطب چیست؟

اگر می‌خواهید نتایج سریعی داشته باشید، روش‌های داخل مطب راه رو به جلو هستند. برخلاف روش های بلیچینگ دندان خانگی، نتایج پس از یک جلسه یک ساعته سریع و قابل مشاهده است.

روش‌های بلیچینگ دندان در خانه در عوض کندتر هستند و در نظر گرفته شده است که در یک دوره 2-4 هفته استفاده شوند. همچنین قیمت کمتری دارند.

مزایای سفید کردن دندان ها

اگر دندان های خود را با دندانپزشک سفید کنید، می توانید احساس آرامش و امنیت کنید، زیرا این روش توسط یک متخصص نظارت و انجام می شود. شما همچنین می توانید تغییرات را بلافاصله بعد از جلسه متوجه شوید، که اگر فوراً به نتیجه نیاز داشته باشید، یک مزیت عالی است. از مزایای زیبایی سفید کردن دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دندان های سفیدتر هنگام لبخند زدن و صحبت کردن به شما اعتماد به نفس می دهد.
 • افراد حرفه ای تر و تمیزتر به نظر می رسند.
 • باعث افزایش عزت نفس شما می شود.

سخنان پایانی

بلیچینگ دندان ها یکی از خدمات دندانپزشکی زیبایی میباشد که زردی دندان های شما را به کلی از بین میبرد و باعث میشود تا دندان هایی سفید و لبخندی زیبا داشته باشید.

جهت بلیچینگ دندان یا (Bleaching) در کلینیک تخصصی دندانپزشکی آلما با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان رایج ترین روش برای سفید کردن دندان‌ها در دندانپزشکی زیبایی است. بلیچینگ دندان یکی از محافظه‌کارانه‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین درمان‌های دندانپزشکی برای دندان‌های بدرنگ نسبت به روش‌های تهاجمی مانند روکش، روکش یا باندینگ برای افزایش لبخند فردی است.

مزایای بلیچینگ دندان چیست؟

اگر دندان های خود را با دندانپزشک سفید کنید، می توانید احساس آرامش و امنیت کنید، زیرا این روش توسط یک متخصص نظارت و انجام می شود. شما همچنین می توانید تغییرات را بلافاصله بعد از جلسه متوجه شوید، که اگر فوراً به نتیجه نیاز داشته باشید، یک مزیت عالی است. از مزایای زیبایی سفید کردن دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد: دندان های سفیدتر هنگام لبخند زدن و صحبت کردن به شما اعتماد به نفس می دهد. افراد حرفه ای تر و تمیزتر به نظر می رسند. باعث افزایش عزت نفس شما می شود.

قبل از بلیچینگ دندان چه کار‌هایی باید انجام دهیم؟

شما باید دندان های خود را مسواک بزنید. برای جلوگیری از خشکی یا درد لب ها، از بالم لب استفاده کنید. همچنین باید دندان های خود را تمیز کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

 1. سلام وقتتون بخیر
  بیلیچینگ دندان چقدر ماندگار است و برای ماندگاری بیشتر چه خوراکی هایی باید مصرف کنیم

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   ماندگاری بلیچینگ دندان بسیار وابسته به سبک زندگی شماست. استفاده از مواد غذایی دارای رنگ مثل چای و ادویه ها و استعمال دخانیت باعث کوتاه تر شدن عمر بلیچینگ خواهد شد. در صورتی که از مواد غذایی رنگدانه دار استفاده شود سریعا باید اقدام به شستشوی دهان بشود.

 2. سلام وقتتون بخیر
  هرچه مصرف دخانیات بیشتر باشد تاثیر و ماندگاری بلیچینگ کمتر هست.

  1. سلام وقتتون بخیر
   هرچه مصرف دخانیات بیشتر باشد تاثیر و ماندگاری بلیچینگ کمتر هست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان یکی از خدماتی است که کلینیک دندانپزشکی آلما انجام می دهند این جراحی ها می تواند از جراحی اصلاحی فک و …تا دیگر خدمات زیبایی شاما ایمپلنت و … را شامل شوند.

مشاهده
زیبایی دندان با لمینت

زیبایی دندان با لمینت

زیبایی دندان با لمینت چیست؟ لمینت دندان پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز فرد توسط مواد رنگی دندان طراحی می شود. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان ها و بهبود ظاهر آن ها به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شوند. کلینیک دندانپزشکی آلما با در اختیار داشتن پیشرفته ترین تجهیزات و مواد برای لمینت دندان و همچنین سایر خدمات دندانپزشکی آماده درمان دندان های شما عزیزان می باشد. برای اطلاع از قیمت لمینت دندان با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟ خیر،

مشاهده

ترمیم زیبایی دندان جلو

دندان ها جلویی بیشتر از هرچیز دیگری روی زیبایی صورت ما تاثیر می گذارند. اگر به هر دلیل مانند شکستگی و یا لک شدن دندان های جلویی زیبایی خود را از دست داده باشند، لبخند ما دلنشین نخواهد بود و به تبع آن اعتماد بنفس پایینی در جمع خواهیم داشت. ترمیم زیبایی دندان جلو امروزه به رفع این مشکل کمک کرده. با پیشرفت دندانپزشکی رفع نواقص دندان ها بسیار ساده و سریع شده. در کلینیک دندانپزشکی آلما با مجهز ترین ابزار و متریال می توانید کار ترمیم زیبایی دندان جلو خود را انجام دهید. کلینیک دندانپزشکی آلما با داشتن بهترین

مشاهده
لمینت سرامیکی دندان

مزایا و معایب لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان دندانپزشکی زیبایی ترکیبی از اصول علمی و توانایی هنری است. لمینت سرامیکی دندان یکی از محبوب ترین روش های درمانی برای دستیابی به خط لبخند زیبا می باشد. لمینت سرامیکی دندان یک درمان بی ضرر است که به دندان های شما استحکام و زیبایی می بخشد. در این درمان حتی می توانید شکل و رنگ دندان های خود را انتخاب کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا دریابید که آیا کاندیدای مناسبی برای لمینت سرامیکی دندان‌ هایتان هستید یا خیر؟ برای انجام خدمات دندانپزشکی با بالاترین کیفیت زیر نظر بهترین دندانپزشکان تهران با کلینیک دندانپزشکی

مشاهده