ارتودنسی الاینر

در این مقاله خواهید خواند

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی دندان شفاف

ارتودنسی الاینر : امروزه افراد بیشتر از گذشته به سلامت دندان ها و زیبایی آنها می پردازند ولی ممکن است شما در مورد انجام ارتودنسی به دلیل درد و ناراحتی که ممکن است ایجاد کند، نگران باشید. بسیاری از مردم در مورد استفاده از بریس های سنتی تردید دارند. پیشرفت در دندانپزشکی و به ویژه ارتودنسی، روش انجام کارها را به شدت تغییر داده است. در حال حاضر افراد بیشتری، به ویژه بزرگسالان، در مقایسه با گذشته، درمان های جدید ارتودنسی را انتخاب می کنند.

اگر هنوز به طور قطعی نمیدانید که از کدام روش برای ارتودنسی دندان های خود استفاده کنید می توانید با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس گرفته و یک وقت مشاوره و بررسی دندان هایتان را دریافت نمایید تا بهترین انتخاب را با توجه به وضعیت دندان ها داشته باشید. 02166916624

چه دندان های شما به طور طبیعی نامرتب باشند و چه از ترمیم نامناسب دندان رنج برده باشید، همیشه می توانید با بریس ها یا انجام ارتودنسی شفاف لبخندی مطمئن داشته باشید. برای کمک به شما در انتخاب درمان ارتودنسی مناسب، ما الاینر شفاف و بریس های سنتی را با هم مقایسه کرده ایم.

 

ارتودنسی الاینر
ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

یک ارتودنسی پیشرفته، یک فرآیند تراز کردن دندان ها است که از بریس های نامرئی متشکل از الاینر های پلاستیکی برای جابجایی دندان های بیمار برای اصلاح دندان های نامرتب استفاده می کند. این درمان موثر گزینه های زیر را برای حل مشکلات رایج ارتودنسی ارائه می دهد:

  • اوربایت، آندربایت و کراس بایت
  • دندان های شکاف
  • دندان های نامرتب (ازدحام).

هیچ محدودیت سنی برای ارتودنسی شفاف وجود ندارد به جز سلامت دهان و دندان بیمار.  نباید بیماری لثه داشته باشد. به طور کلی بهتر است بیمار را زمانی درمان کنید که تمام دندان ها در امده باشد و ارتودنسی الاینر برای اکثر کودکان خردسال نامناسب باشند.

بریس های سنتی

بریس های سنتی نسبتاً یک درمان ارتودنسی قدیمی هستند. دندانپزشک بریس های فلزی یا سرامیکی شفاف را به دندان های شما متصل می کند و آنها را به صورت دوره ای تنظیم می کند. شما نمی توانید آنها را حذف کنید و آنها گاهی اوقات مانع از انجام کارهای روزمره شما مانند صحبت کردن و خوردن می شوند.

ارتودنسی الاینر در مقابل بریس های سنتی – کدام یک بهتر است؟

وقتی صحبت از مقایسه اصول ارتودنسی برای اصلاح نامرتبی دندان ها می شود، تفاوت زیادی در هر دو روش درمانی وجود ندارد. ارتودنسی الاینر مانند بریس های سنتی، روی نواحی هدف دندان شما فشار وارد می کنند. به عبارت ساده تر، الاینرهای شما فشار مستقیم و کنترل شده ای را به دندان ها وارد می کنند تا آنها را به موقعیت ایده آل خود هدایت کند. هر مجموعه از الاینرهای شما برای دستیابی به یک حرکت خاص کاملاً کالیبره می شود، به طوری که در پایان درمان، تمام دندان های شما در مکان های جدید مورد نظر خود قرار می گیرند.

یک تفاوت اساسی بین نحوه حرکت بریس ها و نحوه حرکت دندان ها توسط الاینرها وجود دارد. بریس ها با استفاده از براکت ها و سیم ها، نیروی کششی را برای جابجایی دندان ها اعمال می کنند. اما الاینرها از نیروی فشار برای هدایت آرام دندان ها استفاده می کنند. تراز کننده ها می توانند دندان ها را در کمتر از 24 ساعت به موقعیت های جدید خود منتقل کنند، اما این بدان معنا نیست که هنوز زمان آن فرا رسیده است که به مجموعه بعدی تراز کننده ها بروید.

 

ارتودنسی الاینر
ارتودنسی الاینر

با این حال، چندین عامل مهم دیگر باعث می شود که ترازهای واضح با بریس های سنتی متفاوت باشند.

  • ترازهای شفاف از سینی های قابل جابجایی استفاده می کنند که به شما امکان می دهد نخ دندان و مسواک زدن را آسان کنید. در حالی که بریس های سنتی بیشتر شبیه موانعی برای بهداشت طبیعی دهان هستند زیرا نمی توانید آنها را بردارید.
  • شما می توانید به راحتی به خوردن وعده های غذایی خود با ترازهای شفاف ادامه دهید، زیرا گزینه ای برای حذف محتاطانه آنها دارید. برعکس، بریس‌های سنتی مانع از توانایی خوردن شما می‌شوند
  • با ترازهای واضح، می‌توانید بدون نگرانی در مورد ظاهر خود، با اطمینان اجتماعی، در جلسات شرکت کنید و با دوستان خود معاشرت کنید. از سوی دیگر، بریس‌های سنتی ممکن است باعث ایجاد احساس بدبینی در شما شوند.
  • الاینرهای شفاف یک درمان ارتودنسی بدون تحریک هستند و کمترین ناراحتی را در تنظیم ایجاد می کنند.
  • صحبت کردن با الاینر طبیعی است (با یک دوره تنظیم بسیار کوتاه در موارد بسیار کمی).
  • الاینرهای شفاف می توانند اکثر مال اکلوژن های رایج را درمان کنند اما نمی توانند همه موارد را درمان کنند. برخی از موارد بسیار پیچیده هستند و ممکن است به بریس های ثابت یا ترکیبی از وسایل ثابت به اضافه ترازهای شفاف نیاز داشته باشند.

چرا یک بیمار ارتودنسی الاینر را ترجیح می دهد؟

بسیاری از افراد ترازهای شفاف را به دلیل راحتی که در انجام کارهای روزمره ارائه می دهند ترجیح می دهند. بیمارانی که از تراز کننده های شفاف استفاده می کنند، باید آنها را به مدت 22 ساعت در روز برای پیشرفت موفقیت آمیز در درمان خود بپوشند. آنها به طور معمول می توانند دندان های خود را بدون هیچ گونه مانور پیچیده ای مسواک بزنند که در بریس های سنتی رایج است.

پس از پایان دوره براکت ها، دندانپزشکان یک نگهدارنده برای جلوگیری از جابجایی دندان ها در موقعیت اصلی می دهند.

نتیجه گیری

به طور کلی، ارتودنسی الاینر یک راه آسان برای بازگرداندن لبخند مطمئن شما هستند. آنها واضح هستند، ناراحتی کمی ایجاد می کنند و به شما اجازه می دهند کارهای روزانه خود را ادامه دهید. بنابراین، آنها قطعا بهتر از بریس های سنتی هستند. برای استفاده از خدمات ارتودنسی دندانپزشکی آلما دنتال تماس بگیرید تا ببینید آیا ارتودنسی الاینر برای شما مناسب هستند یا خیر . 02166916624

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی، یکی از تکنیک‌های پیشرفته در علم ارتودنسی است که برای اصلاح و بهبود ترتیب و تنظیم دندان‌ها و فک‌ها به کار می‌رود. در این روش، از اقلام سرامیکی با کیفیت بالا به عنوان براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی استفاده می‌شود که تا حد امکان به دندان‌ها تطابق داده می‌شوند و از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ارتودنسی سرامیکی این است که این روش تأثیر حداقلی بر روی ظاهر بیمار دارد، زیرا براکت‌ها به رنگ دندان‌ها یا شفافیت نزدیکی دارند و اغلب به سختی تشخیص داده می‌شوند. این امر باعث می‌شود که افراد

مشاهده
بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

عفونت دندان آبسه دندان یا همان عفونت دندان یک مشکل شایع است که به دنبال تخریب مینای دندان توسط باکتری‌های موجود در دهان اتفاق میفتد. مینای دندان به دلیل عدم رعایت بهداشت دچار پوسیدگی می‌شود و احتمال عفونت دندان و لثه را بالا می‌برد. در برخی موارد نیز عفونت دندان به دلیل جراحات حاصل از کشیدن دندان یا جراحی‌ها ایجاد می‌شود. در این مقاله با توضیح مختصری درمورد پریودنتال و علت علائم ایجاد آن به بررسی بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان می پردازیم. پزشکان دندانپزشکی آلما با دقت و بررسی تمام نکات مربوط به علت عفونت و شرایط سلامت

مشاهده
جدا شدن کامپوزیت دندان

جدا شدن کامپوزیت دندان

آسیب های کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان یک روش درمانی و ترمیمی در دندانپزشکی است. این کار به منظور ترمیم دندان، تغییر رنگ و فرم دندان انجام می شود. کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که از جنس رزین ساخته شده و هم رنگ دندان می باشد. پزشک متخصص این ماده خمیری شکل را روی دندان فرم می دهد و سپس به کمک اشعه ای خاص روی دندان تثبیت می کند. کامپوزیت دارای انواع مختلفی است که شامل ماکروفیل، میکروفیل، هیبریدی و نانو کامپوزیت می شود. کامپوزیت ماکروفیل از ذرات کوچکی ساخته شده است و همین امر سبب شده که استحکام

مشاهده
عصب کشی تخصصی دندان

عصب کشی تخصصی دندان

درمان ریشه دندان عصب کشی یک روش درمانی برای حفظ دندان است اما در همه موارد نمی توان از آن استفاده کرد. با این حال، عصب کشی دندان یا درمان ریشه، روشی است که نیاز به برداشتن اعصاب، رگ های خونی، میکروب ها و همچنین سموم از طریق دندان دارد. عصب کشی دندان درمان دندانی است که باید توسط دندانپزشک یا متخصص ریشه انجام شود تا دندان آسیب دیده یا پالپ مرده را نجات دهد. عصب کشی دندان یک عمل دندانپزشکی است که هدف آن تمیز کردن کامل دندان از عفونت دندان و در نتیجه پر کردن شکاف ایجاد شده

مشاهده