هزینه ترمیم دندان

در این مقاله خواهید خواند

هزینه ترمیم دندان

اگر دندان های کج، فرسوده، تغییر رنگ، آسیب دیده یا ناسالم دارید، ممکن است دندانپزشک شما ترمیم دندان یا ترمیم دندان را توصیه کند. چندین نوع مختلف از ترمیم دندان وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

ترمیم دندان می تواند عملکرد طبیعی دندان های شما را بازیابی کند، به علاوه از آسیب های اضافی ناشی از پوسیدگی جلوگیری می کند. این روش ها همچنین می توانند ظاهر دندان های شما را بازگردانند و به دلایل زیبایی می توانند مفید باشند.

در بسیاری از موارد، یک روش ترمیم دندان ممکن است عملکرد و ظاهر دندان را به طور همزمان بازیابی کند.

انواع ترمیم دندان

تعدادی روش وجود دارد که می تواند ظاهر و عملکرد دندان ها را بازیابی کند. نوع روش ترمیم مورد نیاز شما با توجه به نوع و دامنه آسیب دندانی شما تعیین می شود.

روش های رایج ترمیم دندان عبارتند از:

هزینه ترمیم دندان
هزینه ترمیم دندان

پرکردن دندان

از پر کردن برای پر کردن حفره ای استفاده می شود که در اثر پوسیدگی دندان ایجاد می شود. این رایج ترین نوع ترمیم دندان است.

پر کردن در مطب دندانپزشکی انجام می شود و نیازی به مراقبت متخصص ندارد.

دندانپزشک شما پوسیدگی دندان را تمیز کرده و حفره را پر می کند. چندین ماده مختلف ممکن است در پر کردن دندان استفاده شود، از جمله آمالگام نقره یا رزین کامپوزیت.

اگر دندان نزدیک جلوی دهان شما باشد و هنگام صحبت کردن یا لبخند زدن قابل مشاهده باشد، ممکن است دندانپزشک شما استفاده از مواد همرنگ دندان را برای پر کردن توصیه کند.

رزین های کامپوزیتی (پرکردن سفید):

این مواد جدیدتری هستند که برای پرکردن دندان استفاده می شوند و به چند دلیل بر پرکردگی های آمالگام ترجیح داده می شوند. آنها به رنگ دندان های شما هستند و مانند پرکردگی های فلزی منبسط و منقبض نمی شوند و به دندان ها آسیب نمی رسانند. با این حال، آنها به اندازه پرکننده های فلزی قوی و بادوام هستند.

هزینه ترمیم دندان
هزینه ترمیم دندان

گلاس آینومر:

این ماده بیشتر از رزین های کامپوزیت مانند یک درزگیر عمل می کند و مات است.

گلاس آینومر اصلاح شده با رزین: این شیشه مشابه شیشه آینومر است، اما دارای رنگ مینای دندان برای هماهنگی بهتر با دندان ها است و برای ماندگاری بیشتر ساخته شده است.

با متخصص دندانپزشکی خود صحبت کنید تا مشخص کنید کدام پرکننده برای دندان شما بهترین است.

تاج ها

روکش های دندانی نوعی کلاهک هستند که روی کل دندان قرار می گیرند. تاج دندان برای محافظت از موارد زیر استفاده می شود:

 • دندان هایی با حفره های بیش از حد بزرگ برای پرکردن دندان
 • دندان های ضعیف یا ترک خورده
 • دندان های فرسوده
 • یک دندان آسیب پذیر بعد از کانال ریشه
 • آنها همچنین برای لنگر انداختن پلی که جایگزین دندان های از دست رفته است استفاده می شود.

روکش ها توسط دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی معروف به پروتز دندان قرار می گیرد. اگر به روکش نیاز دارید، دندانپزشک شما ممکن است بتواند آن را در مطب خود بسازد.

در بیشتر موارد، یک متخصص دندانپزشکی از دندان شما قالب می گیرد و آن را به آزمایشگاه می فرستد، جایی که تاج شما ساخته می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک روکش موقت روی دندان طبیعی شما قرار می گیرد تا زمانی که دندانپزشک شما بتواند آن را با روکش واقعی جایگزین کند.

ایمپلنت ها

ایمپلنت ها ریشه های مصنوعی هستند که دندان های جایگزین مانند تاج یا بریج را در جای خود نگه می دارند. دو نوع اصلی وجود دارد:

اندوستال: در این نوع، ریشه مصنوعی در استخوان فک سوراخ می شود.

ساب پریوستئال: ریشه مصنوعی روی استخوان فک یا بالای آن قرار می گیرد. این نوع ایمپلنت زمانی انجام می شود که استخوان فک سالم کافی برای نگه داشتن ایمپلنت اندوستال در محل وجود نداشته باشد.

ایمپلنت های دندانی شبیه دندان های طبیعی هستند. آنها می توانند به بهبود نیش و گفتار شما کمک کنند.

ایمپلنت قبل از تکمیل نیاز به چندین روش دارد. اگرچه ممکن است چندین ماه طول بکشد تا تکمیل شوند، اما ممکن است چندین دهه دوام بیاورند.

جراحان دهان و دندان و پریودنتیست ها از دندانپزشکانی هستند که روش های کاشت ایمپلنت را انجام می دهند.

دندان مصنوعی

پروتز یکی دیگر از گزینه های سنتی جایگزینی دندان است پروتزهای کامل جایگزین کل قوس دندان های از دست رفته می شوند. پروتز پارسیل جایگزین چندین دندان از دست رفته در نواحی مختلف می شود. دندان های مصنوعی روی لثه های شما قرار می گیرند و استخوان فک زیر آن ها را پشتیبانی می کند.

شما همچنین می توانید از پروتزهای متکی به ایمپلنت استفاده کنید. این وسایل مشابه دندان مصنوعی سنتی هستند. اما به جای اینکه روی لثه ها برای حمایت قرار گیرند، به ایمپلنت های دندانی متصل می شوند. این در مقایسه با پروتزهای معمولی ثبات بسیار بیشتری را ارائه می دهد.

هزینه ترمیم دندان
هزینه ترمیم دندان

هزینه ترمیم دندان

هزینه های ترمیم دندان بر اساس نوع کاری که انجام می دهید، موقعیت جغرافیایی شما و هر بیمه ای که ممکن است داشته باشید متفاوت است.

طرح های بیمه سلامت دندانپزشکی متفاوت است. بررسی کنید تا ببینید طرح شما چقدر برای روشی که در نظر دارید پرداخت خواهد کرد. در برخی موارد، آنها ممکن است هزینه یک نوع ترمیم دندان را بپردازند اما نوع دیگری را نه. این ممکن است به شما کمک کند تا تعیین کنید که کدام روش را می خواهید انجام دهید.

هزینه ترمیم دندان با بیمه

برخی از شرکت های بیمه سلامت دندان دارای حداکثر پوشش مادام العمر یا سالانه هستند. باتوجه به این که با چه بیمه ای قرار داد دارید و نوع بیمه شما تکمیلی است یا خیر، مقدار پوشش هزینه های بیمه متفاوت می باشد.

شرکت های بیمه نام برده شده بیشتر هزینه های ترمیم دندان را تحت پوشش قرار داده اند. در کلینیک دندانپزشکی آلما می توانید از تمامی خدمات دندانپزشکی بیمه خود به طور کامل بهره مند شوید. برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع درمان دندان و همچنین هزینه ایمپلنت دندان با بیمه روی نام بیمه خود کلیک کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همچنین شما میتوانید جهت مشورت با مشاوران ما در کلینیک دندانپزشکی آلما، با ما تماس بگیرید تا بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

سوالات متداول

انواع ترمیم دندان

پرکردن دندان رزین های کامپوزیتی (پرکردن سفید) تاج ها ایمپلنت ها دندان مصنوعی

هزینه ترمیم دندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  من دوتا دندونای جلوم بینش سیاه شده ارثی از مادرم دارم والان دندون جلوم سمت راستی هم ازطرف چپ وهم راست داره ازپشت سیاه میشه وباید ترمیم کنم کدوم مواد بهتره برای پر کردن دندونم واینکه روکشم لازم داره دندونم یانه؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 2. سلام وقتتون بخیر
  من 2 تا از دندونام خراب شده و درد شدیدی دارم باید چه کاری انجام بدم از نظر شما؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   سلام وقت بخیر برای دندان های جلو استفاده از کامپوزیت بهتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت پرکردن دندان با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده