خدمات ترمیم و درمانی دندان

در این مقاله خواهید خواند

خدمات ترمیم و درمانی دندان

ترمیم دندان

برای اینکه یک لبخند زیبا داشته باشید، علاوه بر آنکه، باید روتین بهداشتی دندان‌ها را رعایت کنید، باید به طور منظم برای چکاپ به دندانپزشکی بروید تا مشکلی برای دندان هایتان پیش نیاید. زیبایی، یکدست بودن، تمیزی و خوش بویی دندان ها برای شما یک لبخند به یاد ماندنی را جای میگذارد.

با تمامی مراقبت ها، ممکن است برای دندان های شما مشکلاتی نظیر: جرمگیری، پوسیدگی، عفونت های دندانی و دیگر موارد رخ دهد که شما باید سراغ خدمات ترمیم دندان رفته تا مشکل دندانی جدی تر نشود.

خدمات ترمیم و درمانی دندان در داندانپزشکی آلما انجام می شود. علاوه بر آن؛ خدمات دیگری نظیر: خدمات زیبایی (لمینت، بلیچینگ، ایمپلمنت و غیره) را میتوانید در کلینیک معتبر دندانپزشکی انجام دهید.

کلینیک تخصصی آلما طرف قرار داد بسیاری از شرکت های معتبر بیمه ازجمله بیمه ایران ، بیمه البرز ، بیمه ملت ، بانک ملی ، بانک رفاه ، بانک صادرات ، بانک ملت ، بیمه آتیه سازان بیمه دانا ، بیمه آسیا ، بیمه پاسارگاد ، بیمه پارسیان و بیمه کوثر می باشد. عزیزانی که تحت پوشش این بیمه ها قرار دارند می توانند از تخفیفات آن در این مرکز بهره مند شوند.

برای دریافت خدمات دندانپزشکی به صورت حرفه ای با قیمتی مناسب و همچنین ایمپلنت دندان می توانید با کلینیک دندانپزشکی آلما دنتال تماس بگیرید تا برای شما یک وقت مشاوره تعیین نمایید.02166916624

در این مقاله قصد داریم تا درباره انواع مختلف خدمات ترمیم و درمانی دندان‌ها با شما صحبت کنیم تا به اطلاعات شما اضافه شود و هرچه سریع تر برای چکاپ دندان ها خود را برسانید.

ترمیم دندان یعنی چه؟

به زبان ساده، فرآیندی برای بازسازی دندان‌ها می باشد. به این منظور که، اگر دندانی دچار شکستگی، فرسایش، پوسیدگی و یا خراشیدگی باشد در این نوع خدمات، دکتر می تواند دندان شما را درمان کند. روش های مختلفی برای ترمیم وجود دارد، با این حال، ابتدا دکتر دندان شما را بررسی میکند و بهترین و بهینه ترین روش ترمیم را روی دندان شما پیاده سازی میکند.

روش های مختلف ترمیم شامل: روکش دندان، پر کردن دندان، ترمیم کامپوزیتی و دندان های مصنوعی است که در ادامه هر کدام را مفصلا بررسی خواهیم کرد. به طور کل، اگر دندان شما پوسیده و یا شکسته است، پیشنهاد میشود هر چه سریع تر به دنبال درمان آن باشید تا به ریشه و دیگر دندان ها آسیبی نرساند.

خدمات ترمیم و درمانی دندان
خدمات ترمیم و درمانی دندان

نحوه تشخیص دندان پزشک برای خدمات ترمیمی

برای اینکه دندان شما درمان شود، فرایندی را باید طی کرد و توسط دکتر ویزیت شد، پیش از هرچیزی، دندان شما توسط دکتر بررسی می شود و نوع ترمیم مورد نیاز و مقدار آن را دندانپزشک تعیین میکند.

پس از آن، قسمتی از دندان پوسیده شده را با دستگاهی سوراخ میکنند تا قسمت پوسیدگی به طور کل از بین برود. بعد از اینکه به طور کامل، پوسیدگی ها رفع شد، باید با مواد مورد نظر ترمیمی قسمت حفر شده را به خوبی پر کرد که این مواد انواع مختلفی دارد و ما تا انتهای مقاله شما را با این مدل موادها اینکه چه نوع ترمیمی برای شما مناسب است آشنا میکینم.

انواع خدمات ترمیم در دندانپزشکی

با مراجعه منظم به دندانپزشک می توان از خطر پوسیدگی دندان، بیماری لثه و کشیدن دندان جلوگیری کرد. در ادامه، مهم ترین و رایج ترین خدمات ترمیمی دندان را  معرفی خواهیم کرد:

پر کردن دندان

پرکردن دندان از رایج ترین خدمات دندانپزشکی می باشد. دندانپزشکان از این روش زمانی استفاده می کنند که، دندان بیمار دچار پوسیدگی شده باشد. در اصل، با این روش میتوانید ساختار دندان هایتان را هم حفظ کنید. هنگامی که قسمت های پوسیده تراشید می شوند، مواد کامپوزیت را به قسمت خالی می چسبانند تا دندان حالت طبیعی خودش را داشته باشد. این عمل پر کردن دندان؛ در یک جلسه تمام می شود. برای حفظ ظاهر دندان و زیبایی آن امروزه از مواد هم رنگ دندان برای پر کردن آن استفاده می شود.

بریج دندان

از این روش زمانی استفاده می کنند که بین دندان های از دست رفته فاصله و یا شکاف وجود داشته باشد، با این حال یک ترکیبی از چندین تاج دندانی برای پوشش آن شیارها استفاده میکنند. این بریج ها به دندان های دو طرف متصل می شود. تعداد جلسات لازم برای انجام بریج دندان، 3 الی 4 جلسه می باشد.

عصب کشی

زمانی مه پوسیدگی دندان آنقدر زیاد می شود که به ریشه دندان رسیده و آن روی کانال های ریشه اثر می گذارد دندان نیاز به عصب کشی پیدا می کند. پالپ یا همان ریشه دندان قسمت های حساسی از لثه هستند که اکسیژن و مواد مغزی را به مرکز دندان می رسانند. این بافت همراه با عروق خونی و اعصاب می باشد.

در طول عصب کشی و درمان ریشه، عصب آسیب‌دیده از دندان خارج می‌شود. دندانپزشک با فایل‌ های کوچک کانال‌ های ریشه را تمیز می‌کند. بعد از اینکه داخل دندان تمیز و خشک شد، با مواد پرکننده‌ که تا انتهای ریشه می‌رود، پر می‌شود.

این کار همچنین از دندان در برابر شکستگی که ممکن است پس از درمان ریشه ایجاد شود نیز محافظت می‌کند. عصب کشی و تمیز کردن کانال ریشه ممکن است در چند جلسه انجام شود و پس از آن پر کردن محل پوسیدگی ها انجام می شود. در مواردی که پوسیدگی زیاد بودخ بعد از انجام عصب کشی روکش بر روی دندان قرار می گیرد.

عصب-کشی

روکش دندان

برای اینکه از دندان های پر شده، محافظت کنید، روکش دندان بهترین گزینه می باشد.در این روش، دندان ها به طور کامل از لثه تا انتهای آن، تحت محافظت قرار میگیرد. برای اینکه روکش به خوبی روی دندان بنشیند، دندان آسیب دیده را کوتاه و یا جراحی لثه صورت میگیرد که به چندین جلسه نیاز دارد. زمانی که پوسیدگی ها برداشته می شوند مخصوصا بعد از عصب کشی که این پوسیدگی ها به ریشه دندان می رسد، دندان کوچک و حساس می شود. برای جلوگیری از شکستن و خراب شدن دوباره دندان از روکش برای آن استفاده می شود.

ایمپلنت دندان

گاهی دیگر نمی توان دندان را حفظ کرد و نیاز به کشیدن آن است. برای اینکه دندان های طبیعی داشته باشید، ایمپلنت بهترین گزینه می باشد. متخصص ترمیم دندان، از ایمپلنت به جای ریشه دندان استفاده میکند تا سلامت استخوان دندان حفظ شود. یکی از رایج ترین خدمات دندانی به حساب می آید. ایمپلنت دندان یکی از گران ترین خدمات دندان پزشکی می باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت ایمپلنت دندان به سایت آلما دنتال مراجعه کنید.

ایمپلنت-دندان

باندینگ کامپوزیت

کامپوزیت برای درمان دندان پوسیده استفاده می شود و از روش های ترمیمی دندان است. این روش زمانی کارساز است که دندان جلویی شما دچار شکستگی شده باشد که پر کردن آن دشوار باشد، با این روش شما می توانید دندان شکسته را ترمیم و بازسازی کنید تا زیبایی لبخندتان به شما بازگردد. روش آن به این صورت است که، لایه به لایه روی دندان ها اعمال می شود و پس از سفت شدن تراش های لازم انجام می شود.

اینله و آنله

اینله زمانی استفاده می شود که تاج دندان سالم باشد، در حالی که، آنله برای بازیابی تاج آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کل، برای پر کردن دندان هایی به کار می رود که نیاز به یک روکش کوچک دارند.

انواع مواد برای خدمات ترمیم

برای پر کردگی و روکش ها نیاز به یک سری مواد داریم در ادامه مهم ترین موادها را به شما خواهیم گفت:

  • رزین کامپوزیت: این مدل کامپوزیت، قالب گیری خوبی دارند و به راحتی به سطح دندان میچسبند. این مواد برای پر کردن بسیار مناسب بوده. چرا که ترمیم طبیعی و قوی تر نسبت به دیگر موادها دارد.
  • آمالگام: یک ترکیب قوی از جیوه، مس، نقره و سایر فلزات است. استفاده از آمالگام جزء قدیمی ترین روش ها برای پر کردن دندان ها است که امروزه کمتر کسی این نوع ماده را استفاده میکند. زیرا، با مرور زمان، باعث تغییر رنگ دندان ها می شود.
  • زیرکونیا: این ماده با یک فرآیند شیمیایی تبدیل به یک ساختار بلوری میشود. از لحاظ مقاومت و کیفیت به رزین کامپوزیت شباهت دارد. بیماران براساس نوع رنگی این دو میتوانند یکی از آن ها را انتخاب کنند.
  • سرامیک دندان: یک گزینه خوب برای روکش ها و بریج ها به حساب می آید چرا که مقاوم است و میتوان رنگ آن را مطابق با خواسته بیمار تغییر داد.

در نتیجه

هدف ما این است که شما همیشه در هر حالی یک لبخند زیبا را داشته باشید! هر کدام از این خدمات ترمیم و درمانی دندان باید در زمان درست و به موقع صورت بگیرد تا کمترین آسیب را به دندان شما وارد کند. اگر به موقع دست به کار نشوید، هزینه های کلانی را باید برای دندان هایتان بپردازید.

در کلینیک دندانپزشکی آلما دنتال با ارائه خدمات دندانپزشکی در بهترین کیفیت و همچنین تحت پوشش بودن این مرکز توسط اکثر بیمه های معتبر، آماده خدمت رسانی به مراجعان محترم می باشد.

سوالات متداول

خدمات ترمیم دندان شامل چه چیزهایی میشود؟

ترمیم دندان شامل پر کردن، روکش، ایمپلنت،کامپوزیت و دیگر موارد میشود.

عوارض ترمیم دندان چه میباشد؟

از شایع ترین خطرات میتوان به، حساسیت های بعد از عمل اشاره کرد که با مصرف داروهای مناسب قابل درمان است.

هزینه ترمیم دندان چه قدر است؟

هزینه ترمیم دندان به عوامل زیادی نظیر، مواد استفاده شده، نوع ترمیم، مهارت و دیگر موارد بستگی دارد اما به طور کل هزینه ها از 2 میلیون تومان شروع میشود.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده