فلورایدتراپی و سن مناسب

در این مقاله خواهید خواند

فلوراید تراپی و سن مناسب

فلوراید تراپی

فلوراید تراپی و سن مناسب برای انجام آن: همه ما دوست داریم دندان های سفید و سالمی داشته باشیم و از پوسیدگی دندان هایمان جلوگیری کنیم. فلوراید تراپی یک روش شناخته شده و مطمئن برای مقاوم سازی دندان ها در برابر پوسیدگی است. اکثر پوسیدگی ها ی بزرگسالی ریشه در کودکی دارد و فلوراید تراپی می تواند از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کند. فلوراید را به عنوان یک ماده ضد پوسیدگی می شناسند که انجام کامل دوره آن بسیار مفید است.

وقتی برای فلوراید تراپی به مطب دندان پزشک مراجعه می کنید؛ در مرحله اول دندان های شما را معاینه می کند و با خمیر و برس مخصوص دندان هارا تمیز می کند. پس از تمیز شدن دندان ها فلوراید را بر روی دندان ها میزند. وقتی که فلوراید را به دندان ها میزنند چند باری باید آب دهان خود را خالی کنید ولی به مدت 30 دقیقه نمی توانید دهان خود را بشویید یا چیزی بخورید.

کلینیک تخصصی دهان و دندان آلما طرف قرار داد با بیمه های زیر بوده و عزیزان تحت پوشش این بیمه ها می توانند از خدمات دندانپزشکی با تخفیف در این مرکز استفاده کنند.

شما می توانید برای اطلاع از فلوراید تراپی و انجام خدمات زیبایی دندان ازجمله بلچینگ دندان و یا لمینت دندان و ایمپلنت دندان با کلینیک دندانپزشکی تماس گرفته و یک وقت مشاوره تعیین نمایید: 02166916624

  • فلوراید تراپی و سن مناسب
    فلوراید تراپی و سن مناسب

چه سنی برای فلوراید تراپی مناسب است؟

شاید این سوال شما هم باشد که چه سنی برای فلوراید تراپی بهتر است؟ باید بگوییم که بهترین زمان برای فلوراید تراپی زمانی است که تمام دندان های شیری روییده اند و تا زمانی که دندان های آسیا دائم می رویند ادامه پیدا کند. این امر باید هر 3 یا 6 ماه یکبار انجام شود. فلوراید تراپی باید توسط دندان پزشک کودک و در مطب انجام شود. در بعضی مواقع پزشک برای کودکان بالای شش سال که در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارند دهانشویه فلوراید تجویز می کند.

دندان های دائمی که تازه روییده اند در معرض پوسیدگی هستند و بی توجهی به این موضوع یا درست مسواک نزدن باعث پوسیدگی آنها می شود. اما باید بدانید که دندان های آسیایی بیشتر از سایر دندان ها در معرض این خطر هستند. کودکان نمی توانند به خوبی از دندان های خود مراقبت کنند، حتی برخی روش صحیح مسواک زدن را به خوبی نیاموختند پس این وظیفه بزرگتر ها است که تا زمانی که کودکان بتوانند به خوبی این کار را انجام دهند مراقب سلامت دهان و دندان کودکان خود باشند تا از پوسیدگی دندان هایشان جلوگیری کنند.

فلوراید تراپی بزرگسالان

فلوراید تراپی برای بزرگسالان نیز انجام می شود اما اگر در کودکی انجام شود خیلی بهتر است. با افزایش سن دندان ها ضعیف تر از قبل می شودند و بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرد. اما وقتی از کودکی فلوراید تراپی انجام شود در بزرگسالی دیگر نگران پوسیدگی دندان ها نخواهید بود. اما باید بدانید که اگر در بزرگسالی نیز تصمیم به انجام این کار گرفتید اصلا دیر یا تصمیم اشتباهی نیست. فلوراید تراپی در بزرگسالان به عنوان یک محافظ از دندان ها عمل می کند. فلوراید از پوسیدگی زود هنگام دندان ها جلوگیری می کند.

باید بدانید که فلوراید در برخی غذا ها و آب نیز وجود دارد و البته خمیردندان ها یا دهانشویه هایی که حاوی فلوراید هستند را میتوانید از داروخانه تهیه کنید. شما می توانید فلوراید را به صورت های ژل، فوم یا وارنیش دریافت کنید؛ این موارد تاثیر بیشتری نسبت به دهانشویه ها و خمیر دندان های حاوی فلوراید دارند. با اینکه فلوراید تراپی در کودکی بهتر است اما برای بزرگسالان نیز سودمند است و می توان برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها به مطب دندان پزشک مراجعه کرد و از این خدمات استفاده نمود.

فلوراید-تراپی-بزرگسالان

اقدامات لازم قبل از فلوراید تراپی

قبل از اینکه برای فلوراید تراپی نزد دندان پزشک بروید باید به مقدار کافی غذا و مایعات مصرف کند چون بعد از فلوراید تراپی برای زمان مشخصی نمیتوانند چیزی بنوشند یا بخورند. حتما پیش از فلوراید تراپی دندان ها را مسواک کنید و از هر گونه جرم قابل مشاهده آن را پاک کنید.

بعد از انجام فلوراید تراپی انجام برخی امور ضروری است تا بتوانید نتیجه خوبی بگیرید. برای مثال از خوردن و نوشیدن حداقل تا نیم ساعت بعد از فلوراید تراپی پرهیز کنید و اجازه دهید تا فلوراید به طور کامل در دندان ها نفوذ پیدا کند. همچنین از مسواک کردن دندان ها تا شش ساعت بعد پرهیز کنید. برای خوردن و نوشیدن هم باید برخی موارد را رعایت کنید که حتما راجب این مورد به گفته های پزشک خود توجه کنید. برخی افراد نیز از قرص فلوراید استفاده می کنند. این مورد باید با آب مصرف شود و بهتر است قبل خواب مصرف کنید تا بیشتر روی دندان ها بماند.

4 دلیل که باعث پوسیدگی دندان در بزرگسالان می شود؟

  • مشکل دهان خشک
  • از بین رفتن لثه
  • مصرف سیگار
  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • شیمی درمانی یا پرتو درمانی
فلوراید تراپی و سن مناسب
فلوراید تراپی و سن مناسب

نتیجه

همانطور که در این مقاله اشاره شد “فلوراید تراپی و سن مناسب” یکی از روش های جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است. بهترین زمان برای فلوراید تراپی نیز کودکی است درست زمانی که تمام دندان های شیری روییده اند و تا زمانی که دندان های آسیا دائم می رویند ادامه پیدا کند. این امر باید هر 3 یا 6 ماه یکبار انجام شود؛ اما باید بدانید که فلوراید تراپی در بزرگسالان نیز انجام می شود و به همان اندازه سودمند است. برای دریافت فلوراید  باید به مطب پزشک مراجعه کنید و به دیگر تجویز های ایشان برای بعد از فلوراید تراپی عمل کنید. عوامل دیگری هم نیز سبب پوسیدگی دندان ها می شود که عبارت اند از سیگار کشیدن، شیمی درمانی و پرتو درمانی، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و دیگر مواردی که باید تا جایی که می توانید از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کنید.

کلینیک دندانپزشکی آلما دنتال با ارائه خدمات دندان پزشکی و همچنین فلورایدتراپی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب آماده خدمت رسانی به شیما عزیزان می باشد. لبخند زیبای شما آرزوی ماست.

سوالات متداول

یکی از روش هایی که از دندان ها در برابر پوسیدگی حفاظت می کند کدام است؟

فلوراید تراپی یک روش شناخته شده و مطمعن برای مقاوم سازی دندان ها در برابر پوسیدگی است. اکثر پوسیدگی ها ی بزرگسالی ریشه در کودکی دارد و فلوراید تراپی میتواند از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کند. فلوراید را به عنوان یک ماده ضد پوسیدگی می شناسند که انجام کامل دوره آن برای کودکان بسیار مفید است.

فلوراید تراپی در چه سنی بهتر است آیا در بزرگسالی تاثیر دارد؟

بهترین زمان برای فلوراید تراپی زمانی است که تمام دندان های شیری روییده اند و تا زمانی که دندان های آسیا دائم می رویند ادامه پیدا کند. این امر باید هر 3 یا 6 ماه یکبار انجام شود. فلوراید تراپی باید توسط دندان پزشک کودک و در مطب انجام شود. در بعضی مواقع پزشک برای کودکان بالای شش سال که در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارند دهانشویه فلوراید تجویز می کند. بله؛ فلوراید تراپی در بزرگسالان نیز انجام می شود و باعث جلوگیری از پوسیدگی زودرس دندان ها می شود.

آیا فلوراید تراپی برای بزرگسالان هم انجام می شود؟

بله؛ فلوراید تراپی برای بزرگسالان نیز انجام می شود اما اگر در کودکی انجام شود خیلی بهتر است. با افزایش سن دندان ها ضعیف تر از قبل می شودند و بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرد. اما وقتی از کودکی فلوراید تراپی انجام شود در بزرگسالی دیگر نگران پوسیدگی دندان ها نخواهید بود. فلوراید تراپی برای بزرگسالان معمولا به روش های وارنیش تراپی در مطب و خمیر تجویزی یا شستشوی خانگی انجام می شود.

5/5 - (4 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده