office بلیچینگ

زیبایی شناسی به یک موضوع مهم در جامعه مدرن تبدیل شده است. ظاهر و رنگ دندان برای بسیاری از افرادی که به دنبال درمان دندانپزشکی هستند مهم است. بسیاری از بیماران در حال حاضر به دنبال رضایت شخصی هستند و تقاضا برای یک لبخند جذاب افزایش یافته است. بلیچینگ دندان به یکی از محبوب ترین روش های زیبایی ارائه شده در دندانپزشکی تبدیل شده است. سه روش بلیچینگ مورد استفاده قرار گرفته است: بلیچینگ در مطب و استفاده از محصولات بدون نسخه. برخی از اثرات نامطلوب گذرا بر روی مخاط دهان و دندان ها مانند حساسیت دندان، تحریک لثه، فرسایش دندان و سایش دندان گزارش شده است. بیشتر اثرات موضعی به تکنیک اپراتور و غلظت عامل سفید کننده بستگی دارد. عوارض جانبی عمده بلیچینگ دندان، حساسیت دندان و تحریک لثه است. گزارش های متعددی در مورد حساسیت دندان به عنوان یک عارضه جانبی بلیچینگ وجود دارد. هدف از این بررسی کوچک ارائه یک طرح کلی از تحریک لثه و نشان دادن چگونگی جلوگیری از تحریک لثه در بلیچینگ در مطب است.

این نوع بلیچینگ در مطب و صرفاً توسط دندانپزشک انجام میگردد.در این روش بعد از گذاشتن مواد محافظ بر روی لثه ها،ماده سفید کننده استاندارد وزارت بهداشت با درصد بالا  روی دندانها گذاشته میشود.که بعد از گذشت زمان مناسب که معمولاً ۱۵ دقیقه است شسته شده و مجدد تا حداکثر سه مرحله  تکرار میگردد .بعد از انجام بلیچینگ به طور چشمگیر دندانهای شما سفید میگردد و به مرور زمان با تأثیر بیشتر مواد ،سفیدتر هم میشود. ماده بلیچ دارای اکسیژن نوزاد است که مواد رنگی که در دندان نفوذ کردند را پاک می کند. ماده بلیچی که در روش آفیس بلیچینگ استفاده میشه بسیار قوی تر از روش هوم بلیچینگ می باشد. باید حتما توسط دندانپزشک انجام شود.

هزینه office بلیچینگ:

برای اطلاع از قیمت office بلیچینگ با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

office بلیچینگ
office بلیچینگ

نکاتی که بعد از office بلیچینگ باید رعایت شود

 • بعد از انجام بلیچینگ تا مدت ۲۴ ساعت ازکشیدن سیگار و نوشیدن و خوردن مواد رنگی مانند چای ،قهوه،شکلات،نوشابه های رنگی و…خودداری نمایید.وتا حد امکان مصرف این مواد را کم نمایید .
 • بهداشت دهان و دندان را بهتر از قبل رعایت فرمایید.
 • تا یک هفته از خمیر دندانهای مخصوص دندانهای حساس مانند سنسوداین استفاده نمایید.

عوارض office بلیچینگ

در صورتیکه بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام شود عارضه ای ندارد .تنها شکایتی که بیماران بعد از انجام بلیچینگ در مطب دارند،حساس شدن دندانها میباشد که این مشکل بعد از مدتی خودبه خود و یا ترجیحاً با استفاده از خمیر دندانهای سنسوداین رفع میگردد.

روش office  یا بلیچینگ دندان در مطب سریعتر از روش بلیچینگ دندان در خانه نتیجه می دهد ولی بهتر است جهت ماندگاری سفیدی بدست آمده از آن ، در ادامه از روش بلیچینگ دندان در خانه (Home Bleaching) استفاده شود، تا برای مدتی طولانی دندان ها سفید باقی بمانند.

نکته: ترمیمهای دندانی، روکشها، لمینیتها با بلیچینگ روشن تر نمی شوند و یا به عبارتی تغییر رنگ نمی دهند.
توجه توجه : قبل از بلیچ حتما باید تمام دندان  های پوسیده درمان شوند وگرنه مشکلات زیاد از جمله حساسیت شدید ایجاد می شود.

قبل از شروع روش بلیچینگ در مطب، دندانپزشک باید عوارض جانبی احتمالی را به بیمار اطلاع دهد و باید با استفاده از یک بند لاستیکی یا محافظ لثه لایت کیور از لثه محافظت کند. در صورت بروز تحریک لثه، دندانپزشک باید فوراً لثه را با آب شستشو دهد. تجویز موضعی ویتامین E به لثه قبل از بلیچینگ در مطب ممکن است برای جلوگیری از تحریک لثه به دلیل چسبندگی تصادفی یک ماده سفید کننده مفید باشد. امیدواریم در آینده نزدیک استفاده از ویتامین E در بلیچینگ داخل مطب رواج بیشتری پیدا کند.

سوالات متداول

office بلیچینگ چیست؟

این نوع بلیچینگ در مطب و صرفاً توسط دندانپزشک انجام میگردد.در این روش بعد از گذاشتن مواد محافظ بر روی لثه ها،ماده سفید کننده استاندارد وزارت بهداشت با درصد بالا روی دندانها گذاشته میشود.که بعد از گذشت زمان مناسب که معمولاً ۱۵ دقیقه است شسته شده و مجدد تا حداکثر سه مرحله تکرار میگردد .بعد از انجام بلیچینگ به طور چشمگیر دندانهای شما سفید میگردد و به مرور زمان با تأثیر بیشتر مواد ،سفیدتر هم میشود. ماده بلیچ دارای اکسیژن نوزاد است که مواد رنگی که در دندان نفوذ کردند را پاک می کند. ماده بلیچی که در روش آفیس بلیچینگ استفاده میشه بسیار قوی تر از روش هوم بلیچینگ می باشد. باید حتما توسط دندانپزشک انجام شود.

هزینه office بلیچینگ چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت office بلیچینگ با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

عوارض office بلیچینگ چیست؟

در صورتیکه بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام شود عارضه ای ندارد .تنها شکایتی که بیماران بعد از انجام بلیچینگ در مطب دارند،حساس شدن دندانها میباشد که این مشکل بعد از مدتی خودبه خود و یا ترجیحاً با استفاده از خمیر دندانهای سنسوداین رفع میگردد. روش office یا بلیچینگ دندان در مطب سریعتر از روش بلیچینگ دندان در خانه نتیجه می دهد ولی بهتر است جهت ماندگاری سفیدی بدست آمده از آن ، در ادامه از روش بلیچینگ دندان در خانه (Home Bleaching) استفاده شود، تا برای مدتی طولانی دندان ها سفید باقی بمانند. نکته: ترمیمهای دندانی، روکشها، لمینیتها با بلیچینگ روشن تر نمی شوند و یا به عبارتی تغییر رنگ نمی دهند. توجه توجه : قبل از بلیچ حتما باید تمام دندان های پوسیده درمان شوند وگرنه مشکلات زیاد از جمله حساسیت شدید ایجاد می شود.

4.9/5 - (10 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   در صورتیکه بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام شود عارضه ای ندارد .تنها شکایتی که بیماران بعد از انجام بلیچینگ در مطب دارند،حساس شدن دندانها میباشد که این مشکل بعد از مدتی خودبه خود و یا ترجیحاً با استفاده از خمیر دندانهای سنسوداین رفع میگردد.
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

خرابی و پوسیدگی دندان ها یکی از عوامل کشیدن دندان می باشد. بسته به نوع خرابی و پوسیدگی ایجاد شده مشخص می شود که دندان ها احتیاج به چه نوع جراحی دارند. برای مثال اگر دندان نهفته باشد جراحی نسج سخت و یا نسج نرم انجام می گیرد. نهفتگی دندان به خصوص در هنگام پیدا شدن دندان عقل و نبود فضای کافی در دهان ایجاد می شود. زمانی که از زمان رویش دندان جدید گذشته باشد اما همچنان دندان درون فک باقی بماند در نتیجه نیاز به جراحی های نسج نرم و یا سخت می باشد. دندان های عقل معمولا

مشاهده
جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم چیست؟ با از بین رفتن تاج دندان به هر دلیل بنا به تشخیص دندانپزشک بایستی ریشه از نسج دندان خارج گردد. برای خارج کردن ریشه دندان نیاز به جراحی می باشد.در جراحی دندان عقل در نسج نرم مقدار کمی از بافت لثه کنار زده می شود. گاهی دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به

مشاهده
وستیبول دندان

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ جراحی وستیبوبوپلاستی از جمله جراحی های قبل از پروتز می باشد که به منظور ایجاد جای مناسب جهت قرار گیری پروتز های دندانی در دهان انجام می گیرد. کم شدن عمق وستیبول می تواند به دلیل از دست دادن دندان های دائمی باشد که می تواند عامل اصلی انجام این جراحی و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت قرار گیری دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت های دندانی باشند. تکنیک های مختلفی جهت انجام این جراحی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار توسط دندانپزشک اجرا می شود. در هنگام اجرای این جراحی می توان همزمان پیوند استخوان و

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی عمل جراحی که جهت تغییر شکل دادن قسمت هایی از فک که دندان های آن از بین رفته است , آلوئولوپلاستی نام دارد. آلوئول بخشی از استخوان فک می باشد که دندان ها را در خود جای داده است.صاف کردن استخوان فک , روشی بسیار مناسب و ضروری برای قرار گیری دندان های مصنوعی در دهان می باشد. آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی:(جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم

مشاهده