جراحی فلپ

در این مقاله خواهید خواند

جراحی فلپ پرودنتال

یکی از بیماری های شایع لثه پریودنتال می باشد که بر اثر تجمع جرم روی بدناه دندان ایجاد می شود، این جرم ها باعثث عفونت لثه و ایجاد پاکت و درنهایت باعث چسبندگی بافت لثه می شود درواقع جرم ها در فضایی به نام جیب که در زمان مسواک زدن غیرقابل دسترس است جمع می شوند، رشد زیاد این باکتری ها باعث ایجاد حساسیت، خون ریزی و درد می شود. جراحی فلاپ برای درمان بیماری های پیشرفته لثه تجویز می شود. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی بیماری های لثه به کلینیک دندانپزشکی آلما مراجعه کنید. در این مرکز با کیفیت ترین خدمات دندانپزشکی با شرایط عالی ارائه می شود، همچنین می توانید از تخفیفات بیمه خود برای درمان دندان و لثه بطور کامل استفاده کنید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

جراحی فلپ چیست؟

جراحی فلپ در صورت تجمع بیش از حد باکتری ها در دهان به وجود آمدن پلاک اضافی در صورتی که با مصرف  دارو مانع عفونت شد, به بیمار پیشنهاد می شود. زمانی که بافت لثه از از دندان جدا شده باشند محل مناسبی برای تجمع و رشد بامتری ها فراهم می شود چرا که مسواک زدن این ناحیه درد غیر قابل دسترس بوده و به مرور موجب التهاب و خونریزی بافت ها و لثه می شود. جراحی فلپ به جهت پاکسازی ریشه و لثه از عفونت و ترمیم استخوان انجام می شود که جهت انجام آن ئناحیه مورد نظر با بی حسی موضعی و دندان پزشک به ریشه و استخوان دسترسی دارد. در این جراحی بافت متورم از میان دندان و استخوان فک خارج می شود.

جراحی فلپ نوعی جراحی لثه است که توسط متخصص جراح لثه وبرروی لثه بیمار شده و ملتهب انجام میگردد .در این جراحی ریشه و استخوان آسیب دیده از عفونت را تمیز کرده ولثه درمان میشود.جراحی فلپ برای بیمارانی توصیه میشود که دچار پریودنتیت متوسط تا پیشرفته لثه باشند .در جراحی فلپ ابتدا دندان شما بی حس میگردد ولثه توسط تیغ جراحی برداشته  و به عقب برگرداننده میشود تا جراح بتواند به ریشه و استخوان پشتیبان دندان دسترسی داشته باشد.

کلیه بافتهای بیمار لثه از بین دندانها و شکافهای بین استخوان دندان خارج شده ،کلیه پلاکها وجرمهای عمیق دندان برداشته شده ولبه های ریشه دندان صاف و هموارمیشود تا لثه بعد از درمان بتواند مجدداً به دندان متصل شده وبتواند به حالت اولیه برگردد.در پایان کار لثه ها دوباره سرجای خود برگرداننده شده و در محل اصلی بخیه میشود.رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از دهان شویه های آنتی باکتریال مانند کلرهگزیدین بعد از جراحی های لثه اکیداً توصیه میشود.این دهان شویه ها با از بین بردن باکتری های ایجاد شده از ایجاد و رشد پلاکهای دهان جلوگیری کرده و به بهبودی دهان ولثه ها کمک میکند.

جراحی فلپ پرودنتال
جراحی فلپ پرودنتال

هدف از جراحی فلپ پریودنتال چیست ؟

 • بازسازی بافت های لثه و پیوند دوباره ی آنها به دندان.
 • از بین بردن و یا کاهش پاکت پریودنتال (لثه)
 • شکل دادن و زیبایی لثه
 • بهبود محیط دهان جهت حفظ سلامت دهان و دندان و مراقبت و نگهداری

هزینه جراحی فلپ لثه

این روش درمانی هزینه ی زیادی ندارد و در کل قیمت مناسبی دارد، بطور کلی هزینه های جراحی فلپ لثه بین 2 تا 3 میلیون تومان می باشد.

برای اطلاع از قیمت و رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: 02166916624

تعرفه جراحی فلپ لثه با بیمه

جراحی فلاپ برای درمان لثه بسیار ضروری است، به همین دلیل بخشی از هزینه های جراحی لثه تحت پوشش بیمه ها قرار می گیرد. شما می توانید در کلینیک دندانپزشکی آلما از تمامی خدمات درمانی بیمه خود بطور کامل  برخوردار شوید. برای اطلاع بیشتر از سایر خدمات دندانپزشکی بیمه خود روی نام آن کلیک کنید.

کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با تمام بیمه های نام برده شده می باشد. برای اطلاع از خدمات درمانی بیمه خود و نوع پوشش هزینه ایمپلنت دندان توسط شرکت های بیمه، رو نام بیمه مدنظر خود کلیک کنید.

جراحی فلپ لثه چگونه انجام می شود؟

ابتدا بایستی با بی حسی موضعی لثه بی حس شود که به همین منظور یک شات برای بی حس کردن ناحیه دریافت می کنید. سپس پریودنتیست از یک چاقوی جراحی برای جدا کردن لثه از دندان استفاده می کند. آنها به شکل فلپ بلند یا جمع می شوند. این به پریودنتیست دسترسی مستقیم به ریشه ها و استخوان های حامی دندان ها می دهد.

بافت ملتهب از بین دندان ها و هر گونه سوراخ (نقص) در استخوان برداشته می شود. سپس پریودنتیست روشی به نام جرم گیری و پلانینگ ریشه را برای تمیز کردن پلاک و تارتار انجام می دهد. اگر نقایص استخوانی دارید، پریودنتیست شما ممکن است آنها را برطرف کند. به این روش کانتورینگ استخوانی می گویند. لبه های استخوان را با استفاده از سوهان یا فرزهای چرخان صاف می کند.

در نهایت، لثه ها در مقابل دندان ها قرار گرفته و در جای خود بخیه می شوند. برخی از پریودنتیست ها از بخیه هایی استفاده می کنند که خود به خود حل می شوند. برخی دیگر از بخیه هایی استفاده می کنند که باید یک هفته تا 10 روز بعد برداشته شوند. پریودنتیست شما همچنین ممکن است محل جراحی را با بانداژ بپوشاند. به این بسته یا پانسمان پریودنتال می گویند.

سخن پایانی

درمان به موقع بیماری های لثه بسیار حائز اهمیت و مهم می باشد. انجام جراحی های لثه  به ویژی جراحی فلپ در صورت تشخیص دندانپزشک بایستی برای جلوگیری از التهاب و درمان عفونت برای بازسازی و ترمیم لثه آسیب دیده انجام شود. از دیگر مزایای این جراحی بر طرف شدن التهاب به وجود آمده در لثه به دلیل باکتری های و عفونت موجود بوده همچنین از لق شدن و افتادن دندان ها نیز جلوگیری می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: 02166916624

سوالات متداول

جراحی فلپ چیست؟

جراحی فلپ نوعی جراحی لثه است که توسط متخصص جراح لثه وبرروی لثه بیمار شده و ملتهب انجام میگردد .در این جراحی ریشه و استخوان آسیب دیده از عفونت را تمیز کرده ولثه درمان میشود.جراحی فلپ برای بیمارانی توصیه میشود که دچار پریودنتیت متوسط تا پیشرفته لثه باشند .در جراحی فلپ ابتدا دندان شما بی حس میگردد ولثه توسط تیغ جراحی برداشته و به عقب برگرداننده میشود تا جراح بتواند به ریشه و استخوان پشتیبان دندان دسترسی داشته باشد.

هدف از جراحی فلپ پریودنتال چیست ؟

بازسازی بافت های لثه و پیوند دوباره ی آنها به دندان. از بین بردن و یا کاهش پاکت پریودنتال (لثه) شکل دادن و زیبایی لثه بهبود محیط دهان جهت حفظ سلامت دهان و دندان و مراقبت و نگهداری

هزینه جراحی فلپ چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت و رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: 02166916624

5/5 - (6 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: 02166916624

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر بعد از زدن بی حسی با دیگه متوجه هیچ دردی نمی‌شودید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: 02166916624

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

خرابی و پوسیدگی دندان ها یکی از عوامل کشیدن دندان می باشد. بسته به نوع خرابی و پوسیدگی ایجاد شده مشخص می شود که دندان ها احتیاج به چه نوع جراحی دارند. برای مثال اگر دندان نهفته باشد جراحی نسج سخت و یا نسج نرم انجام می گیرد. نهفتگی دندان به خصوص در هنگام پیدا شدن دندان عقل و نبود فضای کافی در دهان ایجاد می شود. زمانی که از زمان رویش دندان جدید گذشته باشد اما همچنان دندان درون فک باقی بماند در نتیجه نیاز به جراحی های نسج نرم و یا سخت می باشد. دندان های عقل معمولا

مشاهده
جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم چیست؟ با از بین رفتن تاج دندان به هر دلیل بنا به تشخیص دندانپزشک بایستی ریشه از نسج دندان خارج گردد. برای خارج کردن ریشه دندان نیاز به جراحی می باشد.در جراحی دندان عقل در نسج نرم مقدار کمی از بافت لثه کنار زده می شود. گاهی دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به

مشاهده
وستیبول دندان

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ جراحی وستیبوبوپلاستی از جمله جراحی های قبل از پروتز می باشد که به منظور ایجاد جای مناسب جهت قرار گیری پروتز های دندانی در دهان انجام می گیرد. کم شدن عمق وستیبول می تواند به دلیل از دست دادن دندان های دائمی باشد که می تواند عامل اصلی انجام این جراحی و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت قرار گیری دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت های دندانی باشند. تکنیک های مختلفی جهت انجام این جراحی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار توسط دندانپزشک اجرا می شود. در هنگام اجرای این جراحی می توان همزمان پیوند استخوان و

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی عمل جراحی که جهت تغییر شکل دادن قسمت هایی از فک که دندان های آن از بین رفته است , آلوئولوپلاستی نام دارد. آلوئول بخشی از استخوان فک می باشد که دندان ها را در خود جای داده است.صاف کردن استخوان فک , روشی بسیار مناسب و ضروری برای قرار گیری دندان های مصنوعی در دهان می باشد. آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی:(جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم

مشاهده