زیبایی و طرح لبخند 

داشتن دندانهای سفید و مرتب و زیبا و در نتیجه لبخندی جذاب به طور بسیار مؤثر در زیبایی و جذابیت شما نقش دارد و اعتماد به نفس بالای شما را به همراه دارد. لبخند، توانایی فرد در بیان طیف وسیعی از احساسات با ساختار و حرکت دندان ها و لب ها، اغلب می تواند تعیین کند که یک فرد چقدر می تواند در جامعه با اعتماد به نفس بهتری عمل کند.

البته اهمیت دادن به لبخند زیبا چیز جدیدی نیست ،طراحی لبخند به اصول علمی و هنری بسیاری اشاره دارد که در مجموع در نظر گرفته شده می تواند لبخندی زیبا خلق کند. این اصول از طریق داده‌های جمع‌آوری‌شده از بیماران، مدل‌های تشخیصی، تحقیقات دندانپزشکی، اندازه‌گیری‌های علمی و مفاهیم هنری اساسی زیبایی ایجاد می‌شوند. از دیدگاه بیمار، زیبایی ادراک فرد از زیبایی را اندازه گیری می کند، همانطور که در ضرب المثل ذکر شده است: “زیبایی در چشم بیننده است.” این تصور از زیبایی ممکن است تحت تأثیر مفاهیم فرهنگی، قومی یا نژادی زیبایی باشد و ممکن است با استانداردهای ایجاد شده در جامعه دندانپزشکی متفاوت باشد.

اصلاح طرح لبخند در واقع ترکیبی از رشته های تخصصی دندانپزشکی به ویژه ارتودنسی،ترمیمی زیبایی و انواع پروتز است .متخصصین دندانپزشکی در مرحله اول بیمار را ویزیت و کاملاً بررسی نموده و با توجه به آناتومی ومرفولوژی دندانها و پوسیدگی ها و بیماریهای دندان و با در نظر گرفتن اینکه سلامتی دندانها در اولویت اصلی قرار گیرد طرح درمان جهت بیمار در پرونده ثبت میگردد. در درمانهای زیبایی اقدامات متخصص در جهت زیباتر نمودن دندانها یی میباشد که دچار شکستگی ،نقایص مادرزادی ،دورنگی،بدشکلی ،نامرتبی ها ، فواصل بین دندانی و یا هرگونه شکایتی که بیمار از وضع ظاهری دندانها دارد ،است.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی آلمامی تواند به شما کمک کند تا به لبخند دلخواهتان برسید .افتخار ما تقدیم لبخندی زیبا همراه با دندانهایی سالم و مرتب ،سفید و درخشان است که بتواند تأثیر مطلوب در اعتماد به نفس شما داشته باشد.

با آلما مرواریدهای دهانتان همیشه سلامت و زیباست.

زیبایی و طرح لبخند
زیبایی و طرح لبخند

هزینه خدمات زیبایی

برای اطلاع از انواع خدمات زیبایی با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

اهمیت سلامت لثه ها در اصلاح طرح لبخند

صحبت راجب سلامت لثه ممکن است در ابتدا موضوعی نه چندان مهم به نظر برسد، که توجهات را به سوی خود جلب نمی کند، اما به واقع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بسیاری از افراد به خصوص خانم ها در اینکه هنگام حرف زدن یا خندیدن، لثه آنها مشخص شود، حساسیت زیادی دارند. برای اصلاح طرح لبخند در بیماران، درمان لثه ها نیز یکی دیگر از روش های درمانی زیبایی می باشد. در صورتی که هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه بیرون باشد، دندانپزشک می تواند با جراحی لثه مقدار آنها را کمتر و در عوض طول تاج دندانها را بیشتر کند. لازم به ذکر است دندانپزشک قبل از اصلاح طرح لبخند باید از سلامت لثه به طور کامل اطمینان پیدا کند. 

چه کسانی نباید لمینت کنند؟

رئیس انجمن دندان‌پزشکان ایران اعلام کرد بیمارانی که دندان قروچه دارند یا بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی‌کنند، گزینه‌های خوبی برای لبخندهای هالیوودی و طرح لبخند نیستند.

سفید کردن یا بلیچینگ

دندان ها به دلایل متفاوتی ممکن است زرد و تیره شوند. دلایلی مانند مصرف مواد غذایی مانند قهوه، شکلات، انواع توت که موجب لکه دار شدن دندان ها می شوند. این تغییر رنگ به علت آن است که با بالا رفتن سن، مینای دندان تحلیل رفته و لایه ی زرد زیرین که دنتین نام دارد، بیشتر نمایان می شود. البته برخی افراد با دندان های زرد و تیره به دنیا می آیند که در چنین افرادی علت ژنتیکی است. در صورتی که قصد سفید کردن دندان هایتان را دارید می توانید از درمان های خانگی و یا بلیچینگ در مطب دندانپزشک استفاده کنید.

زیبایی و طرح لبخند
زیبایی و طرح لبخند

اصلاح لبخند لثه ای به کمک لیفت لثه

لبخند لثه ای به این معناست که لثه ها بیش از حد معمول روی دندان ها را پوشانده اند. این حالت موجب کوچک به نظر رسیدن دندان ها و کودکانه شدن لبخند می شود. خوشبختانه برای اصلاح لبخند لثه ای می توان از کانتورینگ یا لیفت لثه کمک گرفت تا قسمت بیشتری از تاج دندان نمایان شده و دندان ها بلند تر به نظر برسند.

انواع روش‌ طراحی لبخند

روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند دندان‌ها وجود دارد که بنا به ویژگی‌های هر دندان این روش‌ها برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

باندینگ دندان : این روش طراحی لبخند بسیار مطمئن و برای بهبود ظاهر خراشیده , ترک خورده و یا تغییر رنگ داده دندان‌ها می‌باشند. جهت حذف فضاهای خالی میان دندان‌ها و نیز تغییر اندازه و یا شکل دندان از این روش کم زمان استفاده می‌شود.

ونیر پرسلن و یا لمینت دندان : این روش قابلیت اصلاح مشکلات دندان‌ها و یا ترمیم زیبایی را فراهم می‌آورد.این روکش‌ها بر روی دندان قرار گرفته و مشکلات ظاهری مانند خراشیدگی و یا کجی و تغییر رنگ دندان را پنهان می‌کند. در طی دو جلسه درمانی می‌توانید از این روش درمانی جهت اصلاح طرح لبخند دندان خود بهره‌مند شوید.

روکش دندان : روکش و یا پروتزهای دندانی ساخته شده با تکنولوژی CAD/CAM با زیبایی حداکثری و طراحی منحصر به فرد توانسته اند از مشکلات پروتزهای قبلی بکاهند. این روش تنها در طی یک جلسه قالب‌گیری شده و پس از آن قابل تحویل خواهد بود.

اصلاح لبخند لثه‌ای با ارتودنسی : این روش بهترین روش درمانی می‌باشد چراکه هیچ‌گونه تغییر و یا دستکاری بر روی سطح دندان انجام نمی‌شود و از این جهت مناسب دندان‌هایی می‌باشد که خوش رنگ و زیبا هستند و فقط دچار نامرتبی شده اند.در نتیجه با انجام این روش در طی مدت زمان طولانی دندان‌ها ظاهری مناسب و مرتب خواهند داشت.

پرکردن همرنگ دندان : استفاده از مواد کامپوزیتی دندان سفید به جای مواد فلزی که در روش‌های قدیمی به کار برده می‌شد, از دیگر روش‌های اصلاح طرح لبخند می‌باشند.

کاشت دندان : ایمپلنت و کاشت دندان برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته و پر کردن فضای خالی میان دندان‌ها که از انکور برجسته برای روکش دندان استفاده می‌شود.

جراحی لثه و فک : جهت اصلاح مشکلاتی همچون کوتاهی دندان‌ها و یا لبخند لثه‌ای و همچنین عقب و جلو بودن فک از جراحی های لثه و یا فک استفاده می‌شود.

سوالات متداول

لثه در زیبایی شما چه تاثیری دارد؟

صحبت راجب سلامت لثه ممکن است در ابتدا موضوعی نه چندان مهم به نظر برسد، که توجهات را به سوی خود جلب نمی کند، اما به واقع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از افراد به خصوص خانم ها در اینکه هنگام حرف زدن یا خندیدن، لثه آنها مشخص شود، حساسیت زیادی دارند. برای اصلاح طرح لبخند در بیماران، درمان لثه ها نیز یکی دیگر از روش های درمانی زیبایی می باشد. در صورتی که هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه بیرون باشد، دندانپزشک می تواند با جراحی لثه مقدار آنها را کمتر و در عوض طول تاج دندانها را بیشتر کند. لازم به ذکر است دندانپزشک قبل از اصلاح طرح لبخند باید از سلامت لثه به طور کامل اطمینان پیدا کند.

چه کسانی نباید لمینت کنند؟

رئیس انجمن دندان‌پزشکان ایران اعلام کرد بیمارانی که دندان قروچه دارند یا بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی‌کنند، گزینه‌های خوبی برای لبخندهای هالیوودی و طرح لبخند نیستند.

هزینه خدمات زیبایی چقدر است؟

برای اطلاع از انواع خدمات زیبایی با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

5/5 - (7 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام وقت شما هم بخیر
      جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

خرابی و پوسیدگی دندان ها یکی از عوامل کشیدن دندان می باشد. بسته به نوع خرابی و پوسیدگی ایجاد شده مشخص می شود که دندان ها احتیاج به چه نوع جراحی دارند. برای مثال اگر دندان نهفته باشد جراحی نسج سخت و یا نسج نرم انجام می گیرد. نهفتگی دندان به خصوص در هنگام پیدا شدن دندان عقل و نبود فضای کافی در دهان ایجاد می شود. زمانی که از زمان رویش دندان جدید گذشته باشد اما همچنان دندان درون فک باقی بماند در نتیجه نیاز به جراحی های نسج نرم و یا سخت می باشد. دندان های عقل معمولا

مشاهده
جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم چیست؟ با از بین رفتن تاج دندان به هر دلیل بنا به تشخیص دندانپزشک بایستی ریشه از نسج دندان خارج گردد. برای خارج کردن ریشه دندان نیاز به جراحی می باشد.در جراحی دندان عقل در نسج نرم مقدار کمی از بافت لثه کنار زده می شود. گاهی دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به

مشاهده
وستیبول دندان

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ جراحی وستیبوبوپلاستی از جمله جراحی های قبل از پروتز می باشد که به منظور ایجاد جای مناسب جهت قرار گیری پروتز های دندانی در دهان انجام می گیرد. کم شدن عمق وستیبول می تواند به دلیل از دست دادن دندان های دائمی باشد که می تواند عامل اصلی انجام این جراحی و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت قرار گیری دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت های دندانی باشند. تکنیک های مختلفی جهت انجام این جراحی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار توسط دندانپزشک اجرا می شود. در هنگام اجرای این جراحی می توان همزمان پیوند استخوان و

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی عمل جراحی که جهت تغییر شکل دادن قسمت هایی از فک که دندان های آن از بین رفته است , آلوئولوپلاستی نام دارد. آلوئول بخشی از استخوان فک می باشد که دندان ها را در خود جای داده است.صاف کردن استخوان فک , روشی بسیار مناسب و ضروری برای قرار گیری دندان های مصنوعی در دهان می باشد. آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی:(جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم

مشاهده