لمینت سرامیکی یا پرسلن

لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر (روش غیر مستقیم)

یکی از انواع لمینتها ، لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر میباشد که همانطور که از اسم آن پیداست از جنس سرامیک یا چینی بوده وظاهری زیباتر و با ثبات رنگ بیشتر میباشد که یکی از بهترین درمانهای زیبایی میباشد

بر خلاف کامپوزیت ونیر ،دو تا سه هفته برای تحویل نهایی زمان نیاز دارد.در این نوع لمینت ابتدا دندانها به اندازه ی بسیار کم با واحد میلیمتری تراش داده میشوندو بعد از دندانها قالبگیری صورت میگیرد سپس بعد از آماده شدن قالبهابه لابراتوار مجهز ارسال میشود.لابراتوار به درخواست بیمار و دندانپزشک ،رنگ مورد نظر را انتخاب میکند و دندانها تک به تک به نازکی و ظرافت هرچه بیشتر و در عین حال محکم ساخته میشوند .پس از پایان این مراحل لمینت را که به ظرافت پولک میباشد با سمان مخصوص به دندان میچسبانند.

پس از ترمیم دندان با روکش های لمینت سرامیکی، بیمار می تواند از زندگی نهایت لذت را ببرد، یعنی غذا بخورد و بجود بدون ترس از ترک خوردن یا افتادن ونیرها، زیرا مواد باندینگ به لطف فناوری های مدرن بسیار بادوام هستند و امکان لذت بردن از نتایج را تا 15 سال فراهم می کنند. سال یا حتی بیشتر همچنین لمینت ونیر سرامیکی نیازی به هیچ مشکل اضافی یا نگهداری خاصی ندارد زیرا لمینت ونیرهای مرغوب با رنگدانه‌های اطراف واکنش نشان نمی‌دهند و تغییر رنگ نمی‌دهند، بنابراین بیماران می‌توانند بدون ترس از لکه شدن از قهوه، شراب قرمز و محصولات مشابه لذت ببرند.

دندان های آنها اصلاح دندان با استفاده از ونیرهای لمینت بهتر از لثه محافظت می کند و امکان مراجعه کمتر به دندانپزشک را در آینده فراهم می کند. مهمتر از همه این است که از دندان های خود مانند قبل از استفاده از روکش مراقبت کنید.

ویژگی های  لمینت دندان چیست؟

تمام لمینت ها بسیار نازک هستند و دوام بالایی دارند. خوشبختانه لمینت ها بسیار طبیعی به نظر می رسند و در بسیاری از موارد دیگران متوجه استفاده شما از لمینت نمی شوند. لمینت ها برای هر فرد سفارشی شده و به طور دائم به قسمت جلویی دندان ها متصل می شوند.

انواع لمینت دندان سرامیکی

 • یکی از این انواع لمینت های فلدسپاتیک می باشد.
 • نوع دیگر سیستم های ips است.
 • لمینت یک لمینت سرامیکی است که از سیستم های CAD-CAM استفاده می کند.
 • لمینت با روکش زیرکونیا و همچنین لمینت با پایه آلومینیومی.

هزینه لمینت پرسلن

برای اطلاع از قیمت لمینت پرسلن با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

لمینت پرسلن
لمینت پرسلن

مزایای لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیت

لمینت سرامیکی با اینکه دارای ضخامت کمتری است از استحکام فوق العاده ای برخوردار میباشد و به راحتی دچار آسیب و لب پریدگی نمیشود.همچنین به خاطر ضخامت بسیار کم لمینت سرامیکی ،نما و زیبایی آن بهتر است. لمینت سرامیکی به ندرت دچار سایش و تغییر رنگ میشودو نیازی به سرویس و مراقبتهای ماهیانه ندارد.

از معایب لمینتهای کامپوزیتی تغییر رنگ آنها است و اینکه باید هر شش ماه یک بار به دندانپزشک خود برای مراقبتهای دوره ای و احیاناً پولیش مراجعه نمایید .مسلماً با وجود مزایای بیشتر ، لمینت سرامیکی از هزینه بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی برخوردار است.

در صورت آسیب رسیدن به لمینت به دلیل تک به تک بودن آنها قابلیت تعویض وجود دارد .اگر به هر دلیلی تغییر رنگ بر روی آنها ایجاد شود با یک پالیش به شکل اولیه بر گرداننده شده و شفاف و براق میگردد

نکاتی که بعد از انجام لمینت سرامیکی باید انجام شود

 • رعایت بهداشت دهان و دندان حتی بیشتر از قبل 
 • جلوگیری از وارد آوردن ضربه محکم
 • استفاده از نخ دندان 
 • چکاپ هر شش ماه یکبار

چه کسانی نباید از ونیر سرامیکی استفاده کنند:

 • افرادی که عادت‌هایی مثل دندان قروچه کردن دارند
 • افرادی که ضخامت مینای دندان آنها کم است
 • افرادی که دندان‌هایشان به لب‌هایشان نزدیک است
 • افرادی که سایش دندانی شدید دارند
لمینت پرسلن
لمینت پرسلن

سوالات متداول

ویژگی های لمینت دندان چیست؟

تمام لمینت ها بسیار نازک هستند و دوام بالایی دارند. خوشبختانه لمینت ها بسیار طبیعی به نظر می رسند و در بسیاری از موارد دیگران متوجه استفاده شما از لمینت نمی شوند. لمینت ها برای هر فرد سفارشی شده و به طور دائم به قسمت جلویی دندان ها متصل می شوند.

لمینت دندان سرامیکی چند نوع است؟

• یکی از این انواع لمینت های فلدسپاتیک می باشد. • نوع دیگر سیستم های ips است. • لمینت یک لمینت سرامیکی است که از سیستم های CAD-CAM استفاده می کند. • لمینت با روکش زیرکونیا و همچنین لمینت با پایه آلومینیومی.

هزینه لمینت پرسلن چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت لمینت پرسلن با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

5/5 - (6 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 1. سلام وقتتون بخیر
  آیا لمینت دندان ماندگاری بالایی دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   تمام لمینت ها بسیار نازک هستند و دوام بالایی دارند. خوشبختانه لمینت ها بسیار طبیعی به نظر می رسند و در بسیاری از موارد دیگران متوجه استفاده شما از لمینت نمی شوند. لمینت ها برای هر فرد سفارشی شده و به طور دائم به قسمت جلویی دندان ها متصل می شوند.
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

جراحی دندان عقل در نسج سخت : دندان عقل در نسج سخت به زمانی اطلاق میشود که دندان عقل نهفته و کاملاً در زیر استخوان فک قرار گرفته باشد و روی آن هم استخوان باشد .نوع درمان و جراحی دندان عقل به پوزیشن و قرارگیری آن در استخوان فک بستگی دارد. در جراحی در نسج سخت  ، محل مربوطه برای خارج کردن دندان عقل برش جراحی  زده می شود ، بعد از برداشتن استخوان های اطراف دندان تقسیم و برش زده میشود تا دندان  بتواند به خوبی اخراج گردد . عمل دندان عقل نهفته در نسج نوع سخت بسیار مشکل بوده ودر صورت

مشاهده

جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم : دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به خوبی اجرا نمی شود  ، در مواقعی در هم ریختگی دندان ها به علت دندان عقل نهفته سبب نیاز فرد به ارتودنسی می شود و سبب پوسیدگی دندان عقل و دندان های کناری او میگردد  و همچنین بیماری های لثه ایی را نیز در بر دارد

مشاهده

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ وستیبولوپلاستی: وستیبول به فضای بین دندان ها و لب ها (این فضا شامل لثه و لبه استخوانی فرد می باشد) می باشد. وستیبولوپلاستی ( عمیق کردن وستیبول ، جهت افزایش ثبات دندان مصنوعی ) جراحی است که بسیار رایج می باشد و در آن عمق کف دهان افزایش داده می شود. و مناسب کسانی می باشد که دندان های خود را از دست دادند و می خواهند دندان مصنوعی بگذارند و یا برای آن دسته از بیمارانی که می خواهند پروتز های متحرک مبتنی و متکی بر ایمپلنت داشته باشند این تکنیک به جهت رسیدن به فضای کافی

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی: (جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم یا برداشتن و برش استخوان است. این عملیات  برای اصلاح مشکلات فکی که با ناهنجاری های فکی – دندانی مواجه هستند استفاده می شود. ناهنجاری هایی مانند پروگناتیسم یا جلو و بزرگ بودن فک بالا یا پایین، اوپن بایت، درد و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی و همچنین عقب رفتگی چانه. رشد نامتناسب فک بالا یا پایین باعث تغییر شکل

مشاهده