لمینت سرامیکی یا پرسلن

لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر (روش غیر مستقیم)

لایه‌های نازک از جنس سرامیک که به سطح خارجی دندان چسبیده می‌شوند و موجب زیباتر شدن  دندان‌ها و همچنین اصلاح طرح لبخند می‌شوند. لمینت‌های سرامیکی جهت اصلاح ناهنجاری‌هایی مانند به‌هم ریختگی , کوتاهی و بلندی , اصلاح رنگ دندان همچنین شکستگی دندان و یا رفع فاصله میان دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخلاف ضخامت کم این نوع از لمینت‌ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و به آسانی دچار مشکل نمی‌شوند. پرسلن لمینت از موادی تشکیل شده که در برابر لکه‌ها و مواد شیمیایی مقاومت بالایی داشته بنابراین پس از چسباندن آن بر روی دندان نگران تغییر رنگ آن‌ها نباشید.

یکی از انواع لمینت، لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر میباشد که همانطور که از اسم آن پیداست از جنس سرامیک یا چینی بوده وظاهری زیباتر و با ثبات رنگ بیشتر میباشد که یکی از بهترین درمانهای زیبایی میباشد

بر خلاف کامپوزیت ونیر ،دو تا سه هفته برای تحویل نهایی زمان نیاز دارد.در این نوع لمینت ابتدا دندانها به اندازه ی بسیار کم با واحد میلیمتری تراش داده میشوندو بعد از دندانها قالبگیری صورت میگیرد سپس بعد از آماده شدن قالبهابه لابراتوار مجهز ارسال میشود.لابراتوار به درخواست بیمار و دندانپزشک ،رنگ مورد نظر را انتخاب میکند و دندانها تک به تک به نازکی و ظرافت هرچه بیشتر و در عین حال محکم ساخته میشوند .پس از پایان این مراحل لمینت را که به ظرافت پولک میباشد با سمان مخصوص به دندان میچسبانند.

پس از ترمیم دندان با روکش های لمینت سرامیکی، بیمار می تواند از زندگی نهایت لذت را ببرد، یعنی غذا بخورد و بجود بدون ترس از ترک خوردن یا افتادن ونیرها، زیرا مواد باندینگ به لطف فناوری های مدرن بسیار بادوام هستند و امکان لذت بردن از نتایج را تا 15 سال فراهم می کنند. سال یا حتی بیشتر همچنین لمینت ونیر سرامیکی نیازی به هیچ مشکل اضافی یا نگهداری خاصی ندارد زیرا لمینت ونیرهای مرغوب با رنگدانه‌های اطراف واکنش نشان نمی‌دهند و تغییر رنگ نمی‌دهند، بنابراین بیماران می‌توانند بدون ترس از لکه شدن از قهوه، شراب قرمز و محصولات مشابه لذت ببرند.

دندان های آنها اصلاح دندان با استفاده از ونیرهای لمینت بهتر از لثه محافظت می کند و امکان مراجعه کمتر به دندانپزشک را در آینده فراهم می کند. مهمتر از همه این است که از دندان های خود مانند قبل از استفاده از روکش مراقبت کنید.

ویژگی های  لمینت دندان چیست؟

تمام لمینت ها بسیار نازک هستند و دوام بالایی دارند. خوشبختانه لمینت ها بسیار طبیعی به نظر می رسند و در بسیاری از موارد دیگران متوجه استفاده شما از لمینت نمی شوند. لمینت ها برای هر فرد سفارشی شده و به طور دائم به قسمت جلویی دندان ها متصل می شوند.

انواع لمینت دندان سرامیکی

 • یکی از این انواع لمینت های فلدسپاتیک می باشد.
 • نوع دیگر سیستم های ips است.
 • لمینت یک لمینت سرامیکی است که از سیستم های CAD-CAM استفاده می کند.
 • لمینت با روکش زیرکونیا و همچنین لمینت با پایه آلومینیومی.

هزینه لمینت پرسلن

برای اطلاع از قیمت لمینت پرسلن با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

لمینت پرسلن
لمینت پرسلن

مزایای لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیت

لمینت سرامیکی با اینکه دارای ضخامت کمتری است از استحکام فوق العاده ای برخوردار میباشد و به راحتی دچار آسیب و لب پریدگی نمیشود.همچنین به خاطر ضخامت بسیار کم لمینت سرامیکی ،نما و زیبایی آن بهتر است. لمینت سرامیکی به ندرت دچار سایش و تغییر رنگ میشودو نیازی به سرویس و مراقبتهای ماهیانه ندارد.

از معایب لمینتهای کامپوزیتی تغییر رنگ آنها است و اینکه باید هر شش ماه یک بار به دندانپزشک خود برای مراقبتهای دوره ای و احیاناً پولیش مراجعه نمایید .مسلماً با وجود مزایای بیشتر ، لمینت سرامیکی از هزینه بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی برخوردار است.

در صورت آسیب رسیدن به لمینت به دلیل تک به تک بودن آنها قابلیت تعویض وجود دارد .اگر به هر دلیلی تغییر رنگ بر روی آنها ایجاد شود با یک پالیش به شکل اولیه بر گرداننده شده و شفاف و براق میگردد

نکاتی که بعد از انجام لمینت سرامیکی باید انجام شود

 • رعایت بهداشت دهان و دندان حتی بیشتر از قبل 
 • جلوگیری از وارد آوردن ضربه محکم
 • استفاده از نخ دندان 
 • چکاپ هر شش ماه یکبار

چه کسانی نباید از ونیر سرامیکی استفاده کنند:

 • افرادی که عادت‌هایی مثل دندان قروچه کردن دارند
 • افرادی که ضخامت مینای دندان آنها کم است
 • افرادی که دندان‌هایشان به لب‌هایشان نزدیک است
 • افرادی که سایش دندانی شدید دارند

 

لمینت پرسلن
لمینت پرسلن

سوالات متداول

ویژگی های لمینت دندان چیست؟

تمام لمینت ها بسیار نازک هستند و دوام بالایی دارند. خوشبختانه لمینت ها بسیار طبیعی به نظر می رسند و در بسیاری از موارد دیگران متوجه استفاده شما از لمینت نمی شوند. لمینت ها برای هر فرد سفارشی شده و به طور دائم به قسمت جلویی دندان ها متصل می شوند.

لمینت دندان سرامیکی چند نوع است؟

• یکی از این انواع لمینت های فلدسپاتیک می باشد. • نوع دیگر سیستم های ips است. • لمینت یک لمینت سرامیکی است که از سیستم های CAD-CAM استفاده می کند. • لمینت با روکش زیرکونیا و همچنین لمینت با پایه آلومینیومی.

هزینه لمینت پرسلن چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت لمینت پرسلن با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

5/5 - (6 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 1. سلام وقتتون بخیر
  آیا لمینت دندان ماندگاری بالایی دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   تمام لمینت ها بسیار نازک هستند و دوام بالایی دارند. خوشبختانه لمینت ها بسیار طبیعی به نظر می رسند و در بسیاری از موارد دیگران متوجه استفاده شما از لمینت نمی شوند. لمینت ها برای هر فرد سفارشی شده و به طور دائم به قسمت جلویی دندان ها متصل می شوند.
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

خرابی و پوسیدگی دندان ها یکی از عوامل کشیدن دندان می باشد. بسته به نوع خرابی و پوسیدگی ایجاد شده مشخص می شود که دندان ها احتیاج به چه نوع جراحی دارند. برای مثال اگر دندان نهفته باشد جراحی نسج سخت و یا نسج نرم انجام می گیرد. نهفتگی دندان به خصوص در هنگام پیدا شدن دندان عقل و نبود فضای کافی در دهان ایجاد می شود. زمانی که از زمان رویش دندان جدید گذشته باشد اما همچنان دندان درون فک باقی بماند در نتیجه نیاز به جراحی های نسج نرم و یا سخت می باشد. دندان های عقل معمولا

مشاهده
جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم چیست؟ با از بین رفتن تاج دندان به هر دلیل بنا به تشخیص دندانپزشک بایستی ریشه از نسج دندان خارج گردد. برای خارج کردن ریشه دندان نیاز به جراحی می باشد.در جراحی دندان عقل در نسج نرم مقدار کمی از بافت لثه کنار زده می شود. گاهی دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به

مشاهده
وستیبول دندان

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ جراحی وستیبوبوپلاستی از جمله جراحی های قبل از پروتز می باشد که به منظور ایجاد جای مناسب جهت قرار گیری پروتز های دندانی در دهان انجام می گیرد. کم شدن عمق وستیبول می تواند به دلیل از دست دادن دندان های دائمی باشد که می تواند عامل اصلی انجام این جراحی و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت قرار گیری دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت های دندانی باشند. تکنیک های مختلفی جهت انجام این جراحی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار توسط دندانپزشک اجرا می شود. در هنگام اجرای این جراحی می توان همزمان پیوند استخوان و

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی عمل جراحی که جهت تغییر شکل دادن قسمت هایی از فک که دندان های آن از بین رفته است , آلوئولوپلاستی نام دارد. آلوئول بخشی از استخوان فک می باشد که دندان ها را در خود جای داده است.صاف کردن استخوان فک , روشی بسیار مناسب و ضروری برای قرار گیری دندان های مصنوعی در دهان می باشد. آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی:(جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم

مشاهده