پروتز متحرک دندان

در این مقاله خواهید خواند

پروتز متحرک دندان

پروتز های متحرک انواع دندان مصنوعی هستند که می توان آن ها را از دهان خارج کرد. این روش درمانی علاوه بر اهمیتی که برای سلامت دهان و دندان دارد بسیار بر روی زیبایی نیز تاثیر گذار است.این پروتزها شامل اوردنچرهاي متكي بر ايمپلنت، پروتز هاي كامل و پروتز هاي پارسيل مي باشند. شما می توانید درمان پروتز خود را با بالاترین کیفیت در کلینیک دندانپزشکی آلما انجام دهید.

تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پروتز متحرک دندان چیست؟

در چند دهه اخیر به لطف مراقبت و تحقیقات جدید دندانپزشکی پیشرفت زیادی کرده اند. در حالی که پروتزها اولین نوع محبوب پروتزهای متحرک بودند، بسیاری دیگر نیز معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند. پروتزهای متحرک دندان به دلیل مقرون به صرفه بودن و کمتر تهاجمی بودن نسبت به ایمپلنت و جراحی بسیار محبوب شده اند. آنها را می توان به راحتی در صورت عدم استفاده از آنها جدا کرد و هر زمان که دستگاه مورد نیاز بود جایگزین کرد. قطعات جزئی، بریس ها، پروتزها و سایر وسایل قابل استفاده هستند و اگر می خواهید از متخصصان محلی مراقبت های دندانی داشته باشید.

پروتز متحرک دندان در بعضی موارد به دلیل شرایط بیمار ، نمیتوان از پروتزهای دندانی ثابت برای فرد استفاده نمود .در این صورت میتوان از پروتزهای متحرک دندان به جای دندانهای از دست رفته استفادهنمود.پروتزهای متحرک را میتوان در موقع لزوم از دهان خارج نمود.

هزینه پروتز متحرک دندان

برای اطلاع از قیمت پروتز متحرک دندان با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 

هزینه-پروتز-متحرک-دندان

انواع پروتز متحرک دندان

 • پروتز پارسیل 

پروتز پارسیل به دو نوع میباشد :پروتز پارسیل اکریلی (فلیپر)وپروتز پارسیل کرم کبالت .پروتز پارسیل اکریلی یا فلیپر در واقع یک نوع پروتز موقت بوده ودر مواردی که فرد نمیتواند بی دندانی را تا زمان آماده شدن پروتز اصلی تحمل کند استفاده میشود.پروتز پارسیل کرم کبالت از دو قسمت اکریل که بخش صورتی دست دندان یا قسمت لثه ای پروتز میباشدوقسمت دیگر بخش فلزی پروتز  که شامل کرم کبالت است،تشکیل میگردد.این نوع پروتز در مواقعی که فرد دارای انتهای آزاد بی دندان میباشد و انجام پروتز ثابت یا بریج امکان پذیر نیست و فرد تمایل به انجام ایمپلنت ندارد ،انجام میگردد. در چند هفته اول، پروتز پارسیل جدید شما ممکن است حجیم به نظر آید، ولی دهان عادت کرده و آن را قبول می‌کند. گذاشتن و برداشتن پروتز مستلزم تمرین می‌باشد. پروتز باید به راحتی در جای خود قرار گیرد. هرگز با گاز گرفتن پروتز آن را با فشار به سر جای خود نرانید. این کار باعث خم شدن یا شکستن کلاسپها می‌شود.

 • دست دندان یا پروتز متحرک دندان کامل

دست دندانها انواعی از پروتزهای متحرک دندان میباشند که در افرادی که بی دندانی کامل دارند مورد استفاده قرار میگیرد.امروزه با درمان ایمپلنت و راحتی وشکل طبیعی که پروتزهای ثابت ایمپلنت دارند، متقاضیان دست دندان کمتر شده است و جایگزین آنها ایمپلنتها و اوردنچر شده است و تنها به دلیل کم هزینه تر بودن دست دندان را سفارش میدهند .

دست دندان ها از دو بخش تشکیل میشوند .بخش  دندانها که سفید هستند و بخش لثه پروتز که صورتی است .لثه نرم که به مدت کوتاه استفاده میشود در واقع  به صورت یک لایه با ضخامت۲-۱میلیمتر است که در زیر لثه سخت پروتز قرار میگیردتا تورم و التهابات لثه بیمار برطرف شده و باعث آزار فرد نگردد.باید به این نکته توجه داشت که در صورت استفاده طولانی مدت از لثه نرم ،بافت لثه فرد تخریب میشود و همچنین به دلیل سخت بودن نظافت وتمیز نگه داشتن لثه نرم به دلیل نوع بافت آنها ،احتمال رشد باکتریها و قارچها در آنها زیاد است.

 

انواع-پروتز-متحرک-دندان

 • اوردنچر 

یکی دیگر از انواع پروتز متحرک دندان اوردنچر میباشد که در واقع همان دست دندان است که بوسیله چند پایه ایمپلنت فیکس میشود. اوردنچر به نسبت دست دندان معمولی راحت تر است .

مزایای اوردنچر بر پایه ایمپلنت

 • در اوردنچر بر پایه ایمپلنت ،دست دندان به صورت دگمه فشاری روی ساختارهای روی ایمپلنت می نشیند و به این ترتیب ثبات و گیر دست دندان بهبود میابد.
 • از مزایای ایمپلنت جلوگیری از تحلیل پیشرونده استخوان در اثر از دست دادن دندانها است.استخوان در بر گیرنده دندان ،با از دست رفتن دندانها به تدریج دچار تحلیل میشود و به همین علت توصیه میشود در اسرع وقت بعد از دست دادن دندان،با ایمپلنت جایگزین گردد.
 • اوردنچر بر پایه ایمپلنت برای فک بالا و پایین قابل استفاده است .
 • با اوردنچر بر پایه ایمپلنت جویدن غذا و تغذیه ودر نتیجه گوارش و سلامتی بیمار بهبود می یابد.

مزایای پروتز متحرک چیست؟

 • یک روش دندانپزشکی کم تهاجمی که در آن می توانید دوباره به لبخند کامل برسید
 • یک پروتز مقرون به صرفه که اغلب نسبت به سایر گزینه ها هزینه کمتری دارد
 • داشتن مجموعه ای کامل از دندان ها که جویدن، گاز گرفتن و صحبت کردن را آسان تر می کند
 • احساس اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید، به خصوص هنگام لبخند زدن
 • سازگاری آسان با آن (بیشتر بیماران در عرض 1 تا 2 هفته پس از استفاده و استفاده مداوم به پروتزهای مصنوعی خود عادت می کنند)
 • آنها شکاف بین دندان ها را پر می کنند تا از جابجایی دندان های طبیعی جلوگیری کنند

مزایای-پروتز-متحرک-چیست؟

انجام پروتز متحرک با بیمه

همانطور که میدانید بسیاری از خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه می باشند و بخش قابل توجه ای از آن را پرداخت می کنند. پروتز متحرک دندان نیز شامل این خدمات می شوند. شما می توانید از سایر درمان های دندانپزشکی بیمه خود باغ کلیک بر روی نام بیمه مدنظرتان مطلع شوید.

خوشبختان کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرار داد با تمامی بیمه های بالا می باشد و شما می توانید از تخفیفات بیمه خود در این مرکز استفاده کنید.

سوالات متداول

پروتز متحرک دندان چیست؟

پروتزها اولین نوع محبوب پروتزهای متحرک بودند، بسیاری دیگر نیز معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند. پروتزهای متحرک دندان به دلیل مقرون به صرفه بودن و کمتر تهاجمی بودن نسبت به ایمپلنت و جراحی بسیار محبوب شده اند. آنها را می توان به راحتی در صورت عدم استفاده از آنها جدا کرد و هر زمان که دستگاه مورد نیاز بود جایگزین کرد. قطعات جزئی، بریس ها، پروتزها و سایر وسایل قابل استفاده هستند و اگر می خواهید از متخصصان محلی مراقبت های دندانی داشته باشید.

هزینه پروتز متحرک دندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت پروتز متحرک دندان با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مزایای پروتز متحرک چیست؟

یک روش دندانپزشکی کم تهاجمی که در آن می توانید دوباره به لبخند کامل برسید یک پروتز مقرون به صرفه که اغلب نسبت به سایر گزینه ها هزینه کمتری دارد داشتن مجموعه ای کامل از دندان ها که جویدن، گاز گرفتن و صحبت کردن را آسان تر می کند احساس اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید، به خصوص هنگام لبخند زدن سازگاری آسان با آن (بیشتر بیماران در عرض 1 تا 2 هفته پس از استفاده و استفاده مداوم به پروتزهای مصنوعی خود عادت می کنند)

5/5 - (6 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 1. سلام وقتتون بخیر
  کدوم نوع از پروتز متحرک دندان برای من مناسب است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   این موضوع به تشخیص دکتر شما بستگی دارد جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

خرابی و پوسیدگی دندان ها یکی از عوامل کشیدن دندان می باشد. بسته به نوع خرابی و پوسیدگی ایجاد شده مشخص می شود که دندان ها احتیاج به چه نوع جراحی دارند. برای مثال اگر دندان نهفته باشد جراحی نسج سخت و یا نسج نرم انجام می گیرد. نهفتگی دندان به خصوص در هنگام پیدا شدن دندان عقل و نبود فضای کافی در دهان ایجاد می شود. زمانی که از زمان رویش دندان جدید گذشته باشد اما همچنان دندان درون فک باقی بماند در نتیجه نیاز به جراحی های نسج نرم و یا سخت می باشد. دندان های عقل معمولا

مشاهده
جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم

جراحی دندان عقل در نسج نرم چیست؟ با از بین رفتن تاج دندان به هر دلیل بنا به تشخیص دندانپزشک بایستی ریشه از نسج دندان خارج گردد. برای خارج کردن ریشه دندان نیاز به جراحی می باشد.در جراحی دندان عقل در نسج نرم مقدار کمی از بافت لثه کنار زده می شود. گاهی دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به

مشاهده
وستیبول دندان

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ جراحی وستیبوبوپلاستی از جمله جراحی های قبل از پروتز می باشد که به منظور ایجاد جای مناسب جهت قرار گیری پروتز های دندانی در دهان انجام می گیرد. کم شدن عمق وستیبول می تواند به دلیل از دست دادن دندان های دائمی باشد که می تواند عامل اصلی انجام این جراحی و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت قرار گیری دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت های دندانی باشند. تکنیک های مختلفی جهت انجام این جراحی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار توسط دندانپزشک اجرا می شود. در هنگام اجرای این جراحی می توان همزمان پیوند استخوان و

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی عمل جراحی که جهت تغییر شکل دادن قسمت هایی از فک که دندان های آن از بین رفته است , آلوئولوپلاستی نام دارد. آلوئول بخشی از استخوان فک می باشد که دندان ها را در خود جای داده است.صاف کردن استخوان فک , روشی بسیار مناسب و ضروری برای قرار گیری دندان های مصنوعی در دهان می باشد. آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی:(جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم

مشاهده