ارتودنسی بدون کشیدن دندان

در این مقاله خواهید خواند

ارتودنسی بدون کشیدن دندان

ارتودنسی بدون کشیدن دندان: ارتودنسی که اغلب به عنوان ارتوپدی دندانی و صورت نامیده می شود، شاخه خاصی از دندانپزشکی است که به اصلاح دندان های شلوغ و کج و تغییر رشد استخوان ها برای ایجاد آرایش طبیعی، منظم و لبخندی زیبا می پردازد. دندانپزشکانی که در این زمینه تخصص دارند، متخصص ارتودنسی نامیده می شوند. وقتی صحبت از درمان ارتودنسی می شود اولین چیزی که به ذهن فرد می رسد ارتودنسی ثابت و کشیدن دندان است. اگر دندانپزشک تان به شما گفته است که به درمان ارتودنسی نیاز دارید و نمی‌دانید که آیا برای صاف کردن دندان‌ها نیاز به کشیدن دندان دارید یا خیر، کلینیک دندانپزشکی آلما شما را در این زمینه راهنمایی می کند.

شما می توانید برای اطلاع از تمامی خدمات دندانپزشکی کلینیک آلما دنتال از جمله ایمپلنت دندان با ما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 آیا درمان ارتودنسی بدون کشیدن دندان انجام می شود؟

اغلب می بینیم که بیماران ارتودنسی یک یا چند دندان را برای درمان بریس خارج می کنند. اما آیا کشیدن دندان برای همه بیماران ارتودنسی ضروری است؟ نه این نیست. واقعیت این است که اکثر بیماران می توانند دندان های خود را با بریس یا الاینرهای اینویزیلاین بدون نیاز به برداشتن دندان ها صاف کنند. همه چیز به شدت مشکل اساسی بستگی دارد. موارد خفیف تا متوسط ​​ناهماهنگی دندان معمولاً نیازی به کشیدن ندارد. از طرف دیگر، مشکلات پیچیده تر نیاز به برداشتن دندان ها دارند.

درمان-ارتودنسی

 آیا کشیدن دندان در درمان ارتودنسی ضروری است؟

هر بیمار ارتودنسی برای درمان ارتودنسی نیازی به برداشتن دندان های خود ندارد. در عوض، تنها بیمارانی نیاز به کشیدن دارند که فضای موجود در فک‌ها برای تنظیم مجدد دندان‌ها کافی نیست. در این موارد، دندانپزشکان یا ارتودنتیست ها یک یا چند دندان را از هر دو طرف – بسته به میزان فضای مورد نیاز – برمی دارند و سپس دندان های باقی مانده را مجدداً تراز می کنند. بنابراین، اگر یک مورد کوچک از شلوغی دندان ها یا شکاف بیش از حد دارید، ممکن است نیازی به کشیدن دندان های خود نداشته باشید. متخصص ارتودنسی به شما می گوید که آیا نیاز به کشیدن دندان برای بریس ها دارید یا خیر.

آیا کشیدن دندان های پرمولر در ارتودنسی عوارضی دارد؟

دندان‌های پرمولر – آن‌هایی که بین دندان‌های جلویی ما و دندان‌های مولر عقبی قرار می‌گیرند – از رایج‌ترین دندان‌هایی هستند که برای اهداف ارتودنسی کشیده می‌شوند. کشیدن دندان های پرمولر برای نیازهای ارتودنسی هیچ گونه عارضه یا عارضه ای ایجاد نمی کند، مشروط بر اینکه دندانپزشک مجرب یا جراح دهان این عمل را انجام دهد. دندانپزشک شما به طور کامل میزان فضای مورد نیاز برای تراز کردن مجدد دندان های شما را برنامه ریزی می کند و تنها پس از آن عمل کشیدن دندان را ادامه می دهد. از این رو، فضای ایجاد شده پس از کشیدن دندان به طور کامل برای اطمینان از تراز و اکلوژن بهینه دندان مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ فضای اضافی که ممکن است باعث عوارض بعدی شود باقی نمی ماند.

کشیدن-دندان

 آیا برای بریس نیاز به کشیدن دندان دارم؟

همه نیازی به کشیدن دندان برای بریس ندارند. درعوض، کشیدن دندان تنها زمانی مورد نیاز است که فضای کافی در فک‌ها وجود نداشته باشد تا امکان تراز بهینه دندان‌ها فراهم شود. این می تواند به دلایل مختلفی مانند فک های بیش از حد کوچک ، دندان های نامتناسب بزرگتر یا وجود دندان های اضافی (دندان های اضافی ) رخ دهد. در این مواقع، دندانپزشکان مجبورند یک یا چند دندان را بکشند تا فضای کافی در فک‌ها ایجاد شود تا دندان‌های باقی‌مانده دوباره مرتب شوند.

چگونه می توان تصمیم گرفت که آیا دندان ها را هنگام استفاده از بریس درآوریم یا خیر؟

دندانپزشک شما معاینه بالینی کاملی از دندان های شما در طول ملاقات اولیه شما انجام می دهد. آنها همچنین تصاویر اشعه ایکس و مدل های مطالعه دندان های شما را تجسم می کنند. این به آنها اجازه می دهد تا علت اصلی و میزان فضای مورد نیاز برای تراز کردن دندان ها را درک کنند. در موارد ناهماهنگی جزئی دندان، معمولاً نیازی به کشیدن دندان نیست. با این حال، زمانی که مقدار فضای لازم برای تراز کردن دندان‌ها کمتر از فضای موجود در فک‌ها باشد، کشیدن دندان ضروری می‌شود. بنابراین، دندانپزشک شما پس از معاینه دقیق به شما اطلاع می دهد که آیا نیاز به کشیدن دارید یا خیر.

کدام نوع از بریس های دندانی مناسب ترند؟

امروزه انواع مختلفی از بریس‌ها برای صاف کردن دندان‌ها موجود است، مانند بریس‌های ثابت، ارتودنسی متحرک، بریس‌های سرامیکی یا ترازهای متحرک اینویزیلاین. دستگاه ارتودنسی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد به شدت مشکل اساسی و ترجیح بیمار بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک گزینه درمانی آزمایش شده و قابل اعتماد هستید که نتایج سریع ارائه می دهد، ممکن است بریس های سنتی را در نظر بگیرید. از سوی دیگر، اگر راحتی را ترجیح می دهید و به یک گزینه درمانی نامحسوس نیاز دارید، بریس های شفاف یا ترازهای متحرک ممکن است مناسب تر باشند.

 آیا جایگزین دیگری برای بریس های دندانی وجود دارد؟

به لطف دندانپزشکی مدرن، چندین جایگزین برای بریس های فلزی سنتی در دسترس است. به عنوان مثال، می‌توانید از بریس‌های سرامیکی بهره‌مند شوید، این بریس‌های همرنگ دندان هستند که روی لبخند و زیبایی چهره شما تأثیری نمی‌گذارند. به طور مشابه، می‌توانید بریس‌های لینگوال را در نظر بگیرید، که دستگاه‌هایی هستند که به قسمت داخلی یا سطوح زبانی دندان‌ها متصل می‌شوند. در نهایت، جایگزین دیگری برای بریس های ثابت، ترازهای شفاف قابل جابجایی است. دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی شما می تواند بهترین گزینه را برای نیازهای دندانی شما به شما پیشنهاد دهد.

جایگزین-دیگری-برای-بریس

چرا بسیاری از بزرگسالان اکنون بریس می گیرند؟

امروزه بزرگسالان به طور فزاینده ای نسبت به ظاهر فیزیکی و شخصیت خود آگاه می شوند. بزرگسالان این روزها علاوه بر جذاب به نظر رسیدن و پوشیدن لباس های زیبا، دوست دارند لبخندی زیبا نیز داشته باشند. علاوه بر این، ارتودنسی مدرن به افراد در هر سنی – چه شانزده و چه شصت ساله – اجازه می دهد تا دندان های خود را صاف کنند. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از بزرگسالان تحت درمان ارتودنسی هستند.

آیا هنوز هم می توانید با دندان لق بریس بگیرید؟

لق شدن دندان نشان دهنده یک مشکل اساسی است. بنابراین، دندانپزشک شما ابتدا آن را قبل از شروع درمان برطرف می کند. به طور معمول، دندان های متحرک خفیف را می توان با تمیز کردن دندان های حرفه ای یا درمان پریودنتال پیشرفته ترمیم کرد. با این حال، در برخی موارد که دندان قابل ترمیم نیست، آن را کشیده و با یک پروتز متکی به ایمپلنت جایگزین می‌کنند.

 بریس های دندان چگونه کار می کنند؟

بریس های دندانی با استفاده از چسب به دندان ها چسبانده می شوند. هر براکت ارتودنسی شامل یک شکاف است که سیم ارتودنسی از آن عبور می کند و دندان ها را به هم متصل می کند. بسته به نوع و گیج سیم مورد استفاده، کشش در سیم ارتودنسی باعث ایجاد فشار بر روی دندان ها می شود و آنها را مجبور می کند در جهت مورد نظر حرکت کنند. به این ترتیب بریس های دندانی به تدریج حرکت می کنند و دندان ها را دوباره مرتب می کنند.

اگر ارتودنسی که انجام می دهید به توصیه دندانپزشک باشد و جنبه درمانی داشته باشد، بیمه ها هزینه آن را پوشش می دهند. کلینیک دندانپزشکی آلما دنتال با بسیاری از بیمه های کشور طرف قرار داد می باشد. هر کس با هر بیمه ای که دارد می تواند در این مرکز کار درمان دندان خود را انجام دهد. برای اطلاع از تمامی خدمات دندانپزشکی بیمه خود روی نام آن کلیک کنید.

برای مشاوره تخصصی با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا کشیدن دندان در درمان ارتودنسی ضروری است؟

هر بیمار ارتودنسی برای درمان ارتودنسی نیازی به برداشتن دندان های خود ندارد. در عوض، تنها بیمارانی نیاز به کشیدن دارند که فضای موجود در فک‌ها برای تنظیم مجدد دندان‌ها کافی نیست. در این موارد، دندانپزشکان یا ارتودنتیست ها یک یا چند دندان را از هر دو طرف - بسته به میزان فضای مورد نیاز - برمی دارند و سپس دندان های باقی مانده را مجدداً تراز می کنند. بنابراین، اگر یک مورد کوچک از شلوغی دندان ها یا شکاف بیش از حد دارید، ممکن است نیازی به کشیدن دندان های خود نداشته باشید. متخصص ارتودنسی به شما می گوید که آیا نیاز به کشیدن دندان برای بریس ها دارید یا خیر.

آیا کشیدن دندانهای پرمولر در ارتودنسی عوارضی دارد؟

دندان‌های پرمولر - آن‌هایی که بین دندان‌های جلویی ما و دندان‌های مولر عقبی قرار می‌گیرند - از رایج‌ترین دندان‌هایی هستند که برای اهداف ارتودنسی کشیده می‌شوند. کشیدن دندان های پرمولر برای نیازهای ارتودنسی هیچ گونه عارضه یا عارضه ای ایجاد نمی کند، مشروط بر اینکه دندانپزشک مجرب یا جراح دهان این عمل را انجام دهد. دندانپزشک شما به طور کامل میزان فضای مورد نیاز برای تراز کردن مجدد دندان های شما را برنامه ریزی می کند و تنها پس از آن عمل کشیدن دندان را ادامه می دهد. از این رو، فضای ایجاد شده پس از کشیدن دندان به طور کامل برای اطمینان از تراز و اکلوژن بهینه دندان مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ فضای اضافی که ممکن است باعث عوارض بعدی شود باقی نمی ماند.

کدام نوع از بریس های دندانی مناسب ترند؟

امروزه انواع مختلفی از بریس‌ها برای صاف کردن دندان‌ها موجود است، مانند بریس‌های ثابت، ارتودنسی متحرک، بریس‌های سرامیکی یا ترازهای متحرک اینویزیلاین. دستگاه ارتودنسی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد به شدت مشکل اساسی و ترجیح بیمار بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک گزینه درمانی آزمایش شده و قابل اعتماد هستید که نتایج سریع ارائه می دهد، ممکن است بریس های سنتی را در نظر بگیرید. از سوی دیگر، اگر راحتی را ترجیح می دهید و به یک گزینه درمانی نامحسوس نیاز دارید، بریس های شفاف یا ترازهای متحرک ممکن است مناسب تر باشند.

5/5 - (7 امتیاز)

8 پاسخ

 1. ممنون از توضیحاتتون
  نمیدونستم ارتودنسی بدون کشیدن دندان هم ممکنه
  مرسی

 2. سلام وقتتون بخیر
  ایا ارتودنسی دندان بدون کشیدن دندان واقعا امکان پذیر هست؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله ولی تمام این موارد به وضعیت دندان های شما بستگی دارد برای رزور وقت و مشاوره با کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

  2. سلام وقت شما هم بخیر
   بله ولی بستگی به دندان شما دارد برای مشاوره حضوری با کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 3. سلام وقتتون بخیر
  آیا کشیدن دندان در ارتودنسی ضروری است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر با توجه به وضعیت فعلی دندان هایتان دکتر تصمیم این موضوع را میگیرد.
   برای رزور وقت و مشاوره با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 4. سلام وقتتون بخیر
  چطور ارتودنسی بدون کشیدن دندان امکان پذیر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   این امکان وجود دارد ولی قبل از هر چیزی دکتر باید دندان شما را معاینه کند در صورتی که دکتر تایید کند این موضوع امکان پذیر است
   برای رزرو وقت و مشاوره با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده