ارتودنسی تک دندان

در این مقاله خواهید خواند

ارتودنسی تک دندان

مسئله این است که اکثر بیمارانی که به دنبال درمان ارتودنسی هستند، به خصوص بزرگسالان، تنها در صورتی این کار را انجام می دهند که موارد شدید شلوغی، ناهماهنگی فک ها یا چرخش دندان داشته باشند. با این حال، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که دقیقاً در مورد ارتودنسی تک دندان یک یا دو دندان کج به سمت داخل، بیرون یا به هر طریقی چه باید کرد. چگونه می توان دندان های کمی کج را اصلاح کرد؟ آیا درمان شما خیلی طول می کشد؟

بایت های سالم با دندان های کمی کج معمولاً دلایلی است که باعث می شود بسیاری از بیماران تصمیم به چشم پوشی از مراقبت های ارتودنسی بگیرند. بسیاری از بزرگسالان معتقدند ارتودنسی تک دندان برای بیش از یک سال کمی افراطی به نظر می رسد. تنها زمانی تصمیم سخت تر است که دندان های ناهموار ظاهر لبخند شما را به خطر بیندازند.

بیایید کمی اطلاعات بیشتر در مورد علت اصلی کج شدن دندان ها، نحوه مراقبت از دهان شما به دلیل وضعیت ارتودنسی شما و آنچه که پس از مشاوره کامل با بهترین تیم ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی آلما اتفاق می افتد، بررسی کنیم.

شما عزیزان برای انجام تمامی خدمات دندانپزشکی و اطلاع از قیمت انواع درمان ها مانند ایمپلنت دندان و ارتودنسی با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مشکلات تک دندان کج

داشتن تنها یک دندان کج ممکن است یک مشکل جزئی به نظر برسد، اما همچنان به بیمار توصیه می کنیم که به دنبال درمان باشد. دلیل اصلی برای درمان این است که ظاهر و اعتماد به نفس شما با یک لبخند کامل افزایش می یابد. فقط یک دندان کوچک که در جای خود قرار ندارد می تواند از ویژگی های جذاب صورت شما بکاهد.

علت اصلی کج شدن دندان های جلو چیست؟

اگر یک یا دو دندان کج دارید، به احتمال زیاد نتیجه ازدحام بیش از حد یا کام باریک است. زمانی که دندان‌های شما فضای کافی نداشته باشند، دندان‌ های مجاور آن‌ها را به جلو یا پشت لبخند شما فشار می‌دهند.

همچنین ممکن است از دست دادن زودهنگام دندان شیری یا دائمی، باعث جا به جایی دندان‌های شما شود. پس از، از دست دادن دندان، دندان‌های اطراف شما به سمت فضای باز حرکت می‌کنند که باعث ناهماهنگی اضافی و به طور بالقوه چرخش دندان‌ها می‌شود و باعث کج شدن دندان‌ها می‌شود.

دلایلی برای نامرتبی دندان ها:

عوامل زیادی می تواند علت کج شدن و نامرتبی دندان ها باشد. رفتار های نا مناسب با دندان هاز در کودکی و در زمان رشد دندان های اصلی می تواند باعث ظاهر بهم ریختن دندان ها شود. از دلایل اصلی نامرتبی دندان ها:

 • رفلکس بلع نامناسب که باعث می‌شود زبان روی دندان‌های جلویی به جلو فشار بیاورد.
 • دندان های بیش از حد بزرگ

دلایلی-برای-نامرتبی-دندان

آیا ما می توانیم دندان های کج ارثی داشته باشیم؟

ناهنجاری های دندانی، به عبارت دیگر، نامرتبی دندان ها، اغلب ارثی هستند. آنچه ما در اینجا می خواهیم بگوییم این است که اگر والدین، پدربزرگ و مادربزرگ یا بستگان نزدیک شما از این بیماری های ارتودنسی رنج می برند، به احتمال زیاد شما یا فرزندانتان نیز از آن رنج خواهید برد.

همانطور که قبلا ذکر کردیم، برخی از افراد ممکن است از یک بیماری مادرزادی رنج ببرند، بنابراین الگوهای غیر طبیعی گاز گرفتن، رشد نامنظم فک بالا و پایین، شکاف لب یا کام همگی می‌توانند منجر به کج شدن دندان‌ها شوند.

آیا ترازهای شفاف اینویزیلاین می توانند دندان های کمی کج را صاف کنند؟

ما اغلب اینویزیلاین را برای مسائل جزئی تا متوسط ​​ارتودنسی مانند دندان های کج جدا شده توصیه می کنیم. این درمان ظریف‌تر از بریس‌های استاندارد است و اغلب زمان کمتری برای تکمیل آن نیاز دارد، به‌خصوص زمانی که نیازی به اصلاح کل نیش خود ندارید. در واقع، در برخی موارد، اینویزیلاین می تواند تا شش هفته طول بکشد.

به خاطر داشته باشید که اکثر بیماران قابل دوام اینویزیلاین تنها با موارد جزئی مشکلات ارتودنسی روبرو هستند. بزرگسالان و نوجوانان با موارد شدیدتر ناهنجاری دندانی و مال اکلوژن فک نیز ممکن است از اینویزیلاین استفاده کنند اما به همان اندازه نیاز به اتصالات اضافی دارند. این یک بحث برای زمان دیگری است زیرا ما عمدتاً با مواردی از یک جفت دندان کج سروکار داریم.

اگر تشخیص دهیم که شما کاندیدای مناسب اینویزیلاین هستید، از دندان های شما قالب دیجیتالی می گیریم. سپس از این تصاویر برای طراحی ترازهای واضح بر روی کامپیوتر استفاده خواهیم کرد و شکل را برای مطابقت با جابجایی تدریجی دندان های شما تغییر می دهیم.

یک آزمایشگاه اینویزیلاین از قالب ها برای ایجاد ترازهای شما از پلاستیک شفاف استفاده می کند که دیدن آن تقریبا غیرممکن خواهد بود. در بیشتر موارد، هر مجموعه از سینی های تراز را به مدت دو هفته می پوشید. بسته به نحوه پاسخ شما، ممکن است به سینی های اضافی یا زمان بیشتری برای درمان نیاز داشته باشید.

مطمئن شوید که از متخصص ارتودنسی خود در مورد طول درمان مورد انتظار سوال کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

بریس ها و شتاب دهنده های سنتی

اگر دندان های شما به شدت از خط خارج شده اند، ممکن است به جای آن بریس سنتی را پیشنهاد کنیم. بریس های فولادی ضد زنگ و انواع دیگر دستگاه های ارتودنسی معمولی بسیار قابل اعتماد و بادوام هستند و برای درمان ارتودنسی شما عالی هستند. ما همچنین بریس های شفاف را ارائه می دهیم. حتی اگر از براکت و سیم استفاده می کنند، بسیار محتاط تر از فلز هستند.

با این حال، بسیاری از بیماران ممکن است نگرانی های اولیه خود را در مورد طول درمان با بریس های معمولی حتی در این موارد برطرف کنند. اگر طبق دستور دندانپزشک خود از آنها استفاده کنید، می توانید زمان درمان را تا 60 درصد کوتاه کنید!

مزایای ارتودنسی تک دندان؟

اگرچه ممکن است یک یا دو دندان ناهموار به نظر یک نگرانی جزئی به نظر برسد، درمان ارتودنسی بسیار مهم است.

اولاً، می تواند ظاهر شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. اغلب، دندان‌های ناهموار جدا شده می‌توانند توجه را از سایر ویژگی‌های صورت شما دور کنند و باعث می‌شوند لبخند شما خارج از خط به نظر برسد.

در برخی موارد، آنها همچنین می توانند باعث شوند ارتودنسی تک دندان که شما کودکانه یا بزرگتر از آنچه هستید به نظر برسید.

دوم، مراقبت های ارتودنسی تک دندان می تواند سلامت دهان و دندان شما را نیز بهبود بخشد. دندان های روی هم اغلب باکتری ها را به دام می اندازند و تمیز کردن آنها بسیار دشوار است. بنابراین، اینویزیلاین یا بریس ها می توانند خطر پوسیدگی، تغییر رنگ و بیماری لثه را کاهش دهند.

روابط بیشتری بین سلامت دهان و دندان شما و بیماری قلبی وجود دارد، بنابراین اطمینان از اینکه سلامت دندان شما تا حد امکان بهینه باشد، برای بیماران در تمام سنین بسیار مفید خواهد بود.

علاوه بر این، یک دندان کج می تواند نیروی کل بایت شما را خنثی کند و باعث فشار روی دندان های جدا شده شود. در نهایت ممکن است بدون مراقبت مناسب از فرسایش دندان، دندان ترک خورده یا اختلال TMJ رنج ببرید.

مزایای-ارتودنسی-تک-دندان

در نهایت، ممکن است با در نظر گرفتن اینکه اصلاح ساختارهای دندانی کج یا نامرتب به بهبود برخی از مشکلات گفتاری کمک می کند، احساس آرامش کنید. از آنجایی که فردی با مشکلات گفتاری دست و پنجه نرم می کند، مطمئناً از غلبه بر این مشکلات و لذت بردن از احساس آرامش بیشتری در هنگام تعامل با مدرسه یا همکار خود قدردانی می کند.

ارتودنسی یک یا دو دندان کج می تواند یک فرآیند آسان و سریع با مزایای مادام العمر باشد. برای تعیین وقت ویزیت با ارتودنسی با کلینیک آلما تماس بگیرید.

پوشش ارتودنسی دندان توسط بیمه

همانطور که می دانید ارتودنسی جزو درمان هار زیبایی دندانپزشکی محسوب می شود، اما به علت آن که مرتب بودن دندان ها بسیار اهمیت دارد شرکت های بیمه تمام یا بخشی از هزینه درمان ارتودنسی تک دندان یا کامل را پرداخت می کند. در کلینیک دندانپزشکی آلما می توانید از تمامی خدمات دندانپزشکی بیمه خود استفاده کامل را ببریدو برای اطلاع بیشتر روی نام بیمه مد نظر کلیک کنید.

سوالات متداول

علت اصلی کج شدن دندان های جلو چیست؟

اگر یک یا دو دندان کج دارید، به احتمال زیاد نتیجه ازدحام بیش از حد یا کام باریک است. زمانی که دندان‌های شما فضای کافی نداشته باشند، دندان‌های مجاور آن‌ها را به جلو یا پشت لبخند شما فشار می‌دهند. همچنین ممکن است از دست دادن زودهنگام دندان شیری یا دائمی، باعث جا به جایی دندان‌های شما شود. پس از، از دست دادن دندان، دندان‌های اطراف شما به سمت فضای باز حرکت می‌کنند که باعث ناهماهنگی اضافی و به طور بالقوه چرخش دندان‌ها می‌شود و باعث کج شدن دندان‌ها می‌شود.

مزایای ارتودنسی تک دندان؟

اگرچه ممکن است یک یا دو دندان ناهموار به نظر یک نگرانی جزئی به نظر برسد، درمان ارتودنسی بسیار مهم است اولاً، البته می تواند ظاهر شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. اغلب، دندان‌های ناهموار جدا شده می‌توانند توجه را از سایر ویژگی‌های صورت شما دور کنند و باعث می‌شوند کل لبخند شما خارج از خط به نظر برسد. در برخی موارد، آنها همچنین می توانند باعث شوند ارتودنسی تک دندان که شما کودکانه یا بزرگتر از آنچه هستید به نظر برسید. دوم، مراقبت های ارتودنسی تک دندان می تواند سلامت دهان و دندان شما را نیز بهبود بخشد. دندان های روی هم اغلب باکتری ها را به دام می اندازند و تمیز کردن آنها بسیار دشوار است. بنابراین، اینویزیلاین یا بریس ها می توانند خطر پوسیدگی، تغییر رنگ و بیماری لثه را کاهش دهند.

دلایل نا مرتبی دندان ها چیست؟

رفلکس بلع نامناسب که باعث می‌شود زبان روی دندان‌های جلویی به جلو فشار بیاورد. دندان های بیش از حد بزرگ

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  قیمت ارتودنسی تک دندان چقدر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  آیا ممکن هست که با ارتودنسی یک دندان به بقیه دندان ها اسیب برسد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   این موضوعبه دندان های شما بستگی دارد و دکتر باید دندان های شما را معاینه کند برای رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 3. سلام وقتتون بخیر
  آیا دندان های کج ارثی با ارتودنسی درست میشن؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله در ارتودنسی دندان های کج ارثی شما کاملا درست می شوند برای مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایمپلنت-دندان-با-پودر-استخوان

ایمپلنت دندان با پودر استخوان

برای تقویت استخوان فک زمانی که پایه ایمپلنت نتواند در استخوان فک به خوبی کاشته شود از پودر استخوان استفاده می شود. بسیاری از افراد نیازمند ایمپلنت دندان با پودر استخوان می باشند و ما در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را درمورد پودر استخوان برای ایمپلنت ارائه دهیم. ایمپلنت دندان یکی از بهترین راه ها برای جبران دندان از دست رفته می باشد و مانند یک دندان طبیعی سال های طولانی برای شما باقی می ماند. شما می توانید برای انجام ایمپلنت دندان به کلینیک دندانپزشکی آلما در تهران مراجعه کمنید. همچنین کلینیک آلما اقدام ارائه خدمت

مشاهده
درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده