ارتودنسی تک دندان

در این مقاله خواهید خواند

ارتودنسی تک دندان

مسئله این است که اکثر بیمارانی که به دنبال درمان ارتودنسی هستند، به خصوص بزرگسالان، تنها در صورتی این کار را انجام می دهند که موارد شدید شلوغی، ناهماهنگی فک ها یا چرخش دندان داشته باشند. با این حال، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که دقیقاً در مورد ارتودنسی تک دندان یک یا دو دندان کج به سمت داخل، بیرون یا به هر طریقی چه باید کرد. چگونه می توان دندان های کمی کج را اصلاح کرد؟ آیا درمان شما خیلی طول می کشد؟

بایت های سالم با دندان های کمی کج معمولاً دلایلی است که باعث می شود بسیاری از بیماران تصمیم به چشم پوشی از مراقبت های ارتودنسی بگیرند. بسیاری از بزرگسالان معتقدند ارتودنسی تک دندان برای بیش از یک سال کمی افراطی به نظر می رسد. تنها زمانی تصمیم سخت تر است که دندان های ناهموار ظاهر لبخند شما را به خطر بیندازند.

بیایید کمی اطلاعات بیشتر در مورد علت اصلی کج شدن دندان ها، نحوه مراقبت از دهان شما به دلیل وضعیت ارتودنسی شما و آنچه که پس از مشاوره کامل با بهترین تیم ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی آلما اتفاق می افتد، بررسی کنیم.

شما عزیزان برای انجام تمامی خدمات دندانپزشکی و اطلاع از قیمت انواع درمان ها مانند ایمپلنت دندان و ارتودنسی با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مشکلات تک دندان کج

داشتن تنها یک دندان کج ممکن است یک مشکل جزئی به نظر برسد، اما همچنان به بیمار توصیه می کنیم که به دنبال درمان باشد. دلیل اصلی برای درمان این است که ظاهر و اعتماد به نفس شما با یک لبخند کامل افزایش می یابد. فقط یک دندان کوچک که در جای خود قرار ندارد می تواند از ویژگی های جذاب صورت شما بکاهد.

علت اصلی کج شدن دندان های جلو چیست؟

اگر یک یا دو دندان کج دارید، به احتمال زیاد نتیجه ازدحام بیش از حد یا کام باریک است. زمانی که دندان‌های شما فضای کافی نداشته باشند، دندان‌ های مجاور آن‌ها را به جلو یا پشت لبخند شما فشار می‌دهند.

همچنین ممکن است از دست دادن زودهنگام دندان شیری یا دائمی، باعث جا به جایی دندان‌های شما شود. پس از، از دست دادن دندان، دندان‌های اطراف شما به سمت فضای باز حرکت می‌کنند که باعث ناهماهنگی اضافی و به طور بالقوه چرخش دندان‌ها می‌شود و باعث کج شدن دندان‌ها می‌شود.

دلایلی برای نامرتبی دندان ها:

عوامل زیادی می تواند علت کج شدن و نامرتبی دندان ها باشد. رفتار های نا مناسب با دندان هاز در کودکی و در زمان رشد دندان های اصلی می تواند باعث ظاهر بهم ریختن دندان ها شود. از دلایل اصلی نامرتبی دندان ها:

 • رفلکس بلع نامناسب که باعث می‌شود زبان روی دندان‌های جلویی به جلو فشار بیاورد.
 • دندان های بیش از حد بزرگ

دلایلی-برای-نامرتبی-دندان

آیا ما می توانیم دندان های کج ارثی داشته باشیم؟

ناهنجاری های دندانی، به عبارت دیگر، نامرتبی دندان ها، اغلب ارثی هستند. آنچه ما در اینجا می خواهیم بگوییم این است که اگر والدین، پدربزرگ و مادربزرگ یا بستگان نزدیک شما از این بیماری های ارتودنسی رنج می برند، به احتمال زیاد شما یا فرزندانتان نیز از آن رنج خواهید برد.

همانطور که قبلا ذکر کردیم، برخی از افراد ممکن است از یک بیماری مادرزادی رنج ببرند، بنابراین الگوهای غیر طبیعی گاز گرفتن، رشد نامنظم فک بالا و پایین، شکاف لب یا کام همگی می‌توانند منجر به کج شدن دندان‌ها شوند.

آیا ترازهای شفاف اینویزیلاین می توانند دندان های کمی کج را صاف کنند؟

ما اغلب اینویزیلاین را برای مسائل جزئی تا متوسط ​​ارتودنسی مانند دندان های کج جدا شده توصیه می کنیم. این درمان ظریف‌تر از بریس‌های استاندارد است و اغلب زمان کمتری برای تکمیل آن نیاز دارد، به‌خصوص زمانی که نیازی به اصلاح کل نیش خود ندارید. در واقع، در برخی موارد، اینویزیلاین می تواند تا شش هفته طول بکشد.

به خاطر داشته باشید که اکثر بیماران قابل دوام اینویزیلاین تنها با موارد جزئی مشکلات ارتودنسی روبرو هستند. بزرگسالان و نوجوانان با موارد شدیدتر ناهنجاری دندانی و مال اکلوژن فک نیز ممکن است از اینویزیلاین استفاده کنند اما به همان اندازه نیاز به اتصالات اضافی دارند. این یک بحث برای زمان دیگری است زیرا ما عمدتاً با مواردی از یک جفت دندان کج سروکار داریم.

اگر تشخیص دهیم که شما کاندیدای مناسب اینویزیلاین هستید، از دندان های شما قالب دیجیتالی می گیریم. سپس از این تصاویر برای طراحی ترازهای واضح بر روی کامپیوتر استفاده خواهیم کرد و شکل را برای مطابقت با جابجایی تدریجی دندان های شما تغییر می دهیم.

یک آزمایشگاه اینویزیلاین از قالب ها برای ایجاد ترازهای شما از پلاستیک شفاف استفاده می کند که دیدن آن تقریبا غیرممکن خواهد بود. در بیشتر موارد، هر مجموعه از سینی های تراز را به مدت دو هفته می پوشید. بسته به نحوه پاسخ شما، ممکن است به سینی های اضافی یا زمان بیشتری برای درمان نیاز داشته باشید.

مطمئن شوید که از متخصص ارتودنسی خود در مورد طول درمان مورد انتظار سوال کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

بریس ها و شتاب دهنده های سنتی

اگر دندان های شما به شدت از خط خارج شده اند، ممکن است به جای آن بریس سنتی را پیشنهاد کنیم. بریس های فولادی ضد زنگ و انواع دیگر دستگاه های ارتودنسی معمولی بسیار قابل اعتماد و بادوام هستند و برای درمان ارتودنسی شما عالی هستند. ما همچنین بریس های شفاف را ارائه می دهیم. حتی اگر از براکت و سیم استفاده می کنند، بسیار محتاط تر از فلز هستند.

با این حال، بسیاری از بیماران ممکن است نگرانی های اولیه خود را در مورد طول درمان با بریس های معمولی حتی در این موارد برطرف کنند. اگر طبق دستور دندانپزشک خود از آنها استفاده کنید، می توانید زمان درمان را تا 60 درصد کوتاه کنید!

مزایای ارتودنسی تک دندان؟

اگرچه ممکن است یک یا دو دندان ناهموار به نظر یک نگرانی جزئی به نظر برسد، درمان ارتودنسی بسیار مهم است.

اولاً، می تواند ظاهر شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. اغلب، دندان‌های ناهموار جدا شده می‌توانند توجه را از سایر ویژگی‌های صورت شما دور کنند و باعث می‌شوند لبخند شما خارج از خط به نظر برسد.

در برخی موارد، آنها همچنین می توانند باعث شوند ارتودنسی تک دندان که شما کودکانه یا بزرگتر از آنچه هستید به نظر برسید.

دوم، مراقبت های ارتودنسی تک دندان می تواند سلامت دهان و دندان شما را نیز بهبود بخشد. دندان های روی هم اغلب باکتری ها را به دام می اندازند و تمیز کردن آنها بسیار دشوار است. بنابراین، اینویزیلاین یا بریس ها می توانند خطر پوسیدگی، تغییر رنگ و بیماری لثه را کاهش دهند.

روابط بیشتری بین سلامت دهان و دندان شما و بیماری قلبی وجود دارد، بنابراین اطمینان از اینکه سلامت دندان شما تا حد امکان بهینه باشد، برای بیماران در تمام سنین بسیار مفید خواهد بود.

علاوه بر این، یک دندان کج می تواند نیروی کل بایت شما را خنثی کند و باعث فشار روی دندان های جدا شده شود. در نهایت ممکن است بدون مراقبت مناسب از فرسایش دندان، دندان ترک خورده یا اختلال TMJ رنج ببرید.

مزایای-ارتودنسی-تک-دندان

در نهایت، ممکن است با در نظر گرفتن اینکه اصلاح ساختارهای دندانی کج یا نامرتب به بهبود برخی از مشکلات گفتاری کمک می کند، احساس آرامش کنید. از آنجایی که فردی با مشکلات گفتاری دست و پنجه نرم می کند، مطمئناً از غلبه بر این مشکلات و لذت بردن از احساس آرامش بیشتری در هنگام تعامل با مدرسه یا همکار خود قدردانی می کند.

ارتودنسی یک یا دو دندان کج می تواند یک فرآیند آسان و سریع با مزایای مادام العمر باشد. برای تعیین وقت ویزیت با ارتودنسی با کلینیک آلما تماس بگیرید.

پوشش ارتودنسی دندان توسط بیمه

همانطور که می دانید ارتودنسی جزو درمان هار زیبایی دندانپزشکی محسوب می شود، اما به علت آن که مرتب بودن دندان ها بسیار اهمیت دارد شرکت های بیمه تمام یا بخشی از هزینه درمان ارتودنسی تک دندان یا کامل را پرداخت می کند. در کلینیک دندانپزشکی آلما می توانید از تمامی خدمات دندانپزشکی بیمه خود استفاده کامل را ببریدو برای اطلاع بیشتر روی نام بیمه مد نظر کلیک کنید.

سوالات متداول

علت اصلی کج شدن دندان های جلو چیست؟

اگر یک یا دو دندان کج دارید، به احتمال زیاد نتیجه ازدحام بیش از حد یا کام باریک است. زمانی که دندان‌های شما فضای کافی نداشته باشند، دندان‌های مجاور آن‌ها را به جلو یا پشت لبخند شما فشار می‌دهند. همچنین ممکن است از دست دادن زودهنگام دندان شیری یا دائمی، باعث جا به جایی دندان‌های شما شود. پس از، از دست دادن دندان، دندان‌های اطراف شما به سمت فضای باز حرکت می‌کنند که باعث ناهماهنگی اضافی و به طور بالقوه چرخش دندان‌ها می‌شود و باعث کج شدن دندان‌ها می‌شود.

مزایای ارتودنسی تک دندان؟

اگرچه ممکن است یک یا دو دندان ناهموار به نظر یک نگرانی جزئی به نظر برسد، درمان ارتودنسی بسیار مهم است اولاً، البته می تواند ظاهر شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. اغلب، دندان‌های ناهموار جدا شده می‌توانند توجه را از سایر ویژگی‌های صورت شما دور کنند و باعث می‌شوند کل لبخند شما خارج از خط به نظر برسد. در برخی موارد، آنها همچنین می توانند باعث شوند ارتودنسی تک دندان که شما کودکانه یا بزرگتر از آنچه هستید به نظر برسید. دوم، مراقبت های ارتودنسی تک دندان می تواند سلامت دهان و دندان شما را نیز بهبود بخشد. دندان های روی هم اغلب باکتری ها را به دام می اندازند و تمیز کردن آنها بسیار دشوار است. بنابراین، اینویزیلاین یا بریس ها می توانند خطر پوسیدگی، تغییر رنگ و بیماری لثه را کاهش دهند.

دلایل نا مرتبی دندان ها چیست؟

رفلکس بلع نامناسب که باعث می‌شود زبان روی دندان‌های جلویی به جلو فشار بیاورد. دندان های بیش از حد بزرگ

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  قیمت ارتودنسی تک دندان چقدر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  آیا ممکن هست که با ارتودنسی یک دندان به بقیه دندان ها اسیب برسد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   این موضوعبه دندان های شما بستگی دارد و دکتر باید دندان های شما را معاینه کند برای رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 3. سلام وقتتون بخیر
  آیا دندان های کج ارثی با ارتودنسی درست میشن؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله در ارتودنسی دندان های کج ارثی شما کاملا درست می شوند برای مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه 1403 دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند. قیمت ایمپلنت دندان تهران ۱۴۰3 یکی از سؤالات متداولی که افراد از ما می‌پرسند، این است که چرا هزینه

مشاهده
خدمات ترمیم و درمانی دندان

خدمات ترمیم و درمانی دندان

ترمیم دندان برای اینکه یک لبخند زیبا داشته باشید، علاوه بر آنکه، باید روتین بهداشتی دندان‌ها را رعایت کنید، باید به طور منظم برای چکاپ به دندانپزشکی بروید تا مشکلی برای دندان هایتان پیش نیاید. زیبایی، یکدست بودن، تمیزی و خوش بویی دندان ها برای شما یک لبخند به یاد ماندنی را جای میگذارد. با تمامی مراقبت ها، ممکن است برای دندان های شما مشکلاتی نظیر: جرمگیری، پوسیدگی، عفونت های دندانی و دیگر موارد رخ دهد که شما باید سراغ خدمات ترمیم دندان رفته تا مشکل دندانی جدی تر نشود. خدمات ترمیم و درمانی دندان در داندانپزشکی آلما انجام می

مشاهده
فلوراید تراپی و سن مناسب

فلورایدتراپی و سن مناسب

فلوراید تراپی فلوراید تراپی و سن مناسب برای انجام آن: همه ما دوست داریم دندان های سفید و سالمی داشته باشیم و از پوسیدگی دندان هایمان جلوگیری کنیم. فلوراید تراپی یک روش شناخته شده و مطمئن برای مقاوم سازی دندان ها در برابر پوسیدگی است. اکثر پوسیدگی ها ی بزرگسالی ریشه در کودکی دارد و فلوراید تراپی می تواند از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کند. فلوراید را به عنوان یک ماده ضد پوسیدگی می شناسند که انجام کامل دوره آن بسیار مفید است. وقتی برای فلوراید تراپی به مطب دندان پزشک مراجعه می کنید؛ در مرحله اول دندان

مشاهده