ایمپلنت دندان بالا و پایین

در این مقاله خواهید خواند

ایمپلنت-دندان-بالا-و-پایین

ایمپلنت دندان بالا و پایین (Upper and lower dental implants) به معنای جایگزینی  چند یا تمامی دندان‌های فک با استفاده از تکنیک ایمپلنت است. این روش مشابه کاشت دندان برای جایگزینی یک دندان  استفاده می‌شود، اما برای پوشش تمام یا بیشتر دندان‌های فک بالا و پایین کاربرد دارد. با توجه به اینکه تعداد کل دندان‌ها 28 عدد است ولی 20 دندان اصلی در فرآیند جویدن غذا نقش دارند، استفاده از 20 ایمپلنت امکان جایگزینی کامل فک بالا و پایین وجود دارد.

این روش نه تنها ظاهر دندان‌ها را به حالت طبیعی برمی‌گرداند بلکه غذا خوردن را برای فرد بسیار آسان می‌کند. قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک آلما بسیار مناسب می باشد و می تون از بیمه برای انجام ایمپلنت دندان در این کلینیک دندانپزشکی استفاده کرد، همچنین کلینیک آلما اقدام به ارائه خدمات اقساطی کرده است، برای اطلاع از هزینه ایمپلت اقساطی تهران با ما تماس بگیرید.

دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

فهرست مطالب:

  • چه افرادی کاندید انجام ایمپلنت دندان بالا و پایین هستند؟
  • مزایای ایمپلنت دندان بالا و پایین
  • ایمپلنت دندان بالا
  • ایمپلنت دندان پایین
  • ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟
  • هزینه ایمپلنت کامل فک
  • کلام آخر

چه افرادی مناسب انجام ایمپلنت دندان بالا و پایین هستند؟

اگر شما یکی یا چند دندان خود را از دست داده‌اید یا وضعیت دندان‌هایتان به حدی آسیب دیده است که عملکرد و استحکام آن‌ها ضعیف شده و عملاً کاربردی ندارند، کاندید مناسبی برای انجام ایمپلنت دندان بالا و پایین هستید. افرادی که به دنبال داشتن دندان‌هایی با ظاهر زیبا و عملکرد مطلوب هستند، با تایید پزشک، می‌توانند در مسیر ایمپلنت دندان فک بالا و پایین گام بردارند. مهم است که قبل از اقدام به این روش، تراکم استخوان فک کافی در ناحیه‌ای که قرار است ایمپلنت کاشته شود وجود داشته باشد و بافت دهان سالم باشد. این روش برای افرادی مناسب است که به دنبال ماندگاری بالا و دوام خوبی در دندان‌هایشان هستند.

 

چه-افرادی-کاندید-انجام-ایمپلنت-دندان-بالا-و-پایین-هستند؟

 

مزایای ایمپلنت دندان بالا و پایین

 ظاهری طبیعی و زیبا

ایمپلنت به گونه‌ای طراحی شده است که شبیه دندان‌های طبیعی شما باشند و لبخندی زیبا و طبیعی را برای شما به ارمغان بیاورند.

عملکردی عالی

ایمپلنت دندان بالا و پایین، عملکردی مشابه دندان‌های طبیعی شما دارند و به شما کمک می‌کند به راحتی غذا بخورید و صحبت کنید.

دوام بالا

ایمپلنت‌های دندانی با مراقبت مناسب می‌توانند چندین دهه یا حتی بیشتر عمر کنند.

افزایش اعتماد به نفس: داشتن لبخندی زیبا می‌تواند اعتماد به نفس شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

بهبود وضعیت سلامت عمومی

ایمپلنت دندان بالا و پایین( (Upper and lower dental implantsبه دلیل بهبود سلامت دهان و دندان و کیفیت فرآیند آسیاب غذا و متعاقب آن فرآیند هضم که منجر به بهره‌مندی بدن از غذا و رفع مشکلات سیستم گوارشی مانند: سوء هاضمه، زخم معده و بیماری‌های روده می‌شود.

ایمپلنت دندان بالا و پایین، باعث کاهش رشد باکتری‌ها در داخل دهان که باعث حفظ ایمنی دندان‌ها و لثه‌ها می‌شود.

امکان کاشت دندان بعد از پیوند استخوان فک.

بهبود ظاهر کلی دهان و صورت همچنین با حفظ سلامت کامل دندان‌ها و لثه‌ها برای زمان بسیار طولانی.

ایمپلنت دندان بالا

معمولا ایمپلنت فک بالا تقاضای بیشتری نسبت به فک پایین دارد. چون دندان‌های فک بالا بیشترین نقش را در طرح لبخند و زیبایی فرد دارند. بنابراین هنگام کاشت ایمپلنت دندان، اگر دندان‌های موجود برداشته شوند، بیمار باید مدت زمانی بدون دندان بماند. در فک بالا، مشکلاتی مانند وجود سینوس‌ها، کمبود ارتفاع استخوان، و تراکم کمتر استخوان وجود دارد که می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

یکی از مشکلات اصلی و مهم ایمپلنت دندان فک بالا، نداشت تراکم کافی استخوان فک است که به خاطر وجود حفره‌های سینوسی رخ می­دهد. حجم، کیفیت، و تراکم استخوان فک بالا بسیار اهمیت دارد. در صورتی که در این زمینه مشکلاتی وجود داشته باشد، متخصص دندانپزشک ابتدا باید آن را برطرف نماید و بعد اقدام به کاشت ایمپلنت دندان فک بالا و هر عملیات دیگر کند.

ایمپلنت دندان پایین

دندان‌های فک پایین به دلیل اینکه نقش اساسی در فرایند جویدن و هضم غذا دارند برای سلامت فرد بیشتر اهمیت دارند. بنابراین ایمپلنت یک روش عالی برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته است. البته کاشت دندان‌های آسیا فک پایین کمی مشکل و پیچیده‌تر از فک بالا است زیرا تراکم رشته‌های عصبی در قسمت‌های عقبی فک پایین بیشتر است. برای موفقیت در این روش، فک پایین باید حداقل ارتفاع 7 تا 10 میلی‌متری داشته باشد.

 

ایمپلنت-دندان-پایین

 

ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

ایمپلنت دندان بالا و پایین، در طی یک پروسه طولانی انجام می‌شود و مدت زمان آن برای هر شخص به نسبت شخص دیگر با توجه به نوع مشکل  فرق می‌کند. در صورتی که تراکم استخوان فک شما مناسب و کافی باشد قادر هستید ایمپلنت‌های فوری به کار ببرید. در غیر این صورت باید یک پروسه 7 ماهه یا بیشتر را طی نمایید. برای حفظ ایمپلنت‌های دندانی خود و اطمینان از ماندگاری آنها، باید مراقبت‌های بهداشتی دهان و دندان را به طور مرتب انجام دهید. این شامل مسواک زدن دو بار در روز، نخ دندان کشیدن و معاینات منظم دندانپزشکی است.

آیا مراحل کاشت فک بالا با فک پایین متفاوت است؟

خیر، فرآیند پیوند فک بالا و فک پایین نیز به همین ترتیب انجام می‌شود و این مراحل عبارتند از:

پزشک دهان بیمار را معاینه می‌کند تا نوع ایمپلنت‌های دندان مصنوعی مناسب او را مشخص کند.

 

آیا-مراحل-کاشت-فک-بالا-با-فک-پایین-متفاوت-است؟

 

هزینه ایمپلنت کامل فک

قیمت ایمپلنت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله جنس ایمپلنت دندان، کشور سازنده آن، نوع متریالی که برای ساخت استفاده شده است، زمان کاشت. هر یک از این عوامل نقش مهمی در تعیین قیمت ایمپلنت دارد و باید به دقت در نظر گرفته شوند. کیفیت و روش صحیح کاشت ایمپلنت بسیار حیاتی است و باید توسط یک متخصص ماهر انجام شود. اگر استخوان فک به اندازه کافی قوی نباشد، این امر می‌تواند بر قیمت ایمپلنت دندان بالا و پایین، تأثیر بگذارد و نیاز به فراهم کردن بستر مناسب دارد.

شما می‌توانید جهت کم هزینه از ایمپلنت دندان با بیمه تامین اجتماعی بیمه تکمیلی و همچنین از پرداخت هزینه ایمپلنت اقساطی تهران استفاده کنید.

 در زیر لیست بیمه های طرف قرارداد با کلینیک آلما آورده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

کلام آخر

اگر تمام یا اکثر دندان‌های خود را از دست داده‌اید و به دنبال راه حلی دائمی و طبیعی برای جایگزینی آنها هستید، ایمپلنت دندان بالا و پایین، گزینه مناسبی برای شما باشد. برای تعیین اینکه آیا ایمپلنت‌های دندانی برای شما مناسب هستند یا خیر، با یک دندانپزشک متخصص ایمپلنت مشورت کنید. هزینه ایمپلنت کامل فک می‌تواند بسته به عوامل مختلفی مانند تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، پیچیدگی روش و محل زندگی شما متفاوت باشد. با این حال، ایمپلنت‌های دندانی یک سرمایه گذاری ارزشمند در سلامت و کیفیت زندگی شما هستند.

دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایمپلنت-بدون-جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از جدید ترین روش ها برای انجام ایمپلنت، روش ایمپلنت بدون جراحی است. روند کاشت ایمپلنت و بهبود در این روش با سرعت بالایی انجام می شود. علاوه بر آن در این روش کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی انجام می شود. کلینیک دندان پزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک های دندان پزشکی با هزینه ایمپلنت اقساطی تهران می باشد. در این کلینیک زیر نظر بهترین پزشکان معاینه و درمان می شوید. همچنین می توانید پس از معاینه از قیمت ایمپلنت دندان باخبر شوید و از خدمات ایمپلنت دندان با بیمه بهرمند شوید. افراد بسیاری می توانند از این

مشاهده
افتادن-کاور-اسکرو-ایمپلنت

افتادن کاور اسکرو ایمپلنت

کاور اسکرو یکی از وسایل و اجزای مهم ایمپلنت دندان می باشد. در واقع کاور اسکرو همان پیچ کوچکی است که در قسمت بالایی ایمپلنت قرار می گیرد تا از نفوذ لثه و مواد غذایی به داخل ایمپلنت جلوگیری کند. آن تا زمان بسته شدن هیلینگ بر روی فیکسچر یعنی مرحله دوم جراحی در جای خود می ماند. یکی از سوالاتی که در این دوران ممکن است برای افراد پیش آید این است که زمان افتاد افتادن کاور اسکرو ایمپلنت چه کار کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تقریبا این اتفاق غیر ممکن است. کلینیک دندانپزشکی آلما یکی

مشاهده
افتادن-روکش-ایمپلنت

افتادن روکش ایمپلنت

ایمپلنت دندان یا به قول معروف دندان پیچی ،یک پیچ از جنس تیتانیوم است که دندان پزشک متخصص داخل استخوان فک، درست مثل ریشه دندان، قرار میدهد. این پیچ را با جراحی به استخوان فک شما پیوند میزنند و معمولا این روش بسیار پر طرفدار و برای جایگزینی دندان های از دست رفته، آسیب دیده، پوسیده یا سایر مشکلات سلامت دهان و دندان شما مناسب میباشد.ایمپلنت دندان  و یا درمان مشکل افتادن روکش ایمپلنت در بسیاری از کلینیک های دندان پزشکی در حال انجام است. برای اطلاعات بیشتر از هزینه ایمپلنت اقساطی تهران با ما در تماس باشید. دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مشاهده
ایمپلنت-یک-روزه

ایمپلنت یک روزه

امروزه روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد. اما همه این روش ها دارای طول درمان طولانی هستند. به طور مثال در زمان کاشت پایه دندان و قبل از قرار دادن تاج دندان بر روی پایه ها چیزی حدود 3 تا 4 ماه زمان نیاز است. افراد در این مدت زمان نگران زیبایی لبخندشان هستند و گاهی از حضور پیدا کردن در جمع خجالت می کشند. یکی از راه حل های این مشکل ایمپلنت یک روزه می باشد. در این روش تا زمان آماده شدن تاج اصلی دندان یک تاج موقت بر روی پایه ها قرار می گیرد.

مشاهده