ایمپلنت دندان با روش دیجیتال

در این مقاله خواهید خواند

ایمپلنت-دندان-با-روش-دیجیتال

امروزه روش های نوینی برای ایمپلنت دندان وجود دارد که کار را هم برای بیمار و هم پزشک راحت تر نموده است. ایمپلنت دندان با روش دیجیتال یکی از جدیدترین روش ها می باشد. در این روش برای انجام ایمپلنت از دستگاه های سه بعدی استفاده می شود. درصورتی که یکی از مراحل جراحی و یا ساخت روکش ایمپلنت با استفاده از دستگاه دیجیتالی انجام شود؛ می توان گفت ایمپلنت دندان با روش دیجیتال انجام شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما با دارا بودن تجهیزات دیجیتالی می تواند این روش درمانی را برای بیماران خود انجام دهد. برای اطلاع از هزینه ایمپلنت اقساطی تهران نیز می توانید به این کلینیک مراجعه کرده و پس از مشورت و انجام معاینات از قیمت ایمپلنت دندان مطلع شوید. همچنین ایمپلنت دندان با بیمه یکی از گزینه های اقتصادی برای انجام ایمپلنت دندان می باشد.

دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

فهرست مطالب

 • ایمپلنت دندان با روش دیجیتال چیست؟
 • فناوری های ایمپلنت دیجیتال
 • مزایا ایمپلنت دندان با روش دیجیتال
 • تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی
 • عوارض ایمپلنت دیجیتال
 • عمر ایمپلنت دیجیتال
 • قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران
 • کلام پایانی

ایمپلنت دندان با روش دیجیتال چیست؟

امروزه وسعت دنیای دیجیتال نسبت به قبل افزایش یافته است و توانسته وارد علم پزشکی و دندانپزشکی بشود. همین موضوع سبب شده تا خطا در علم پزشکی به حداقل خود برسد و درمان بسیار موثر تر واقع شود. همچنین سرعت کار افزایش یابد. ایمپلنت دندان با روش دیجیتال به نوعی از ایمپلنت می گویند که حداقل در یکی از مراحل آن از دستگاه های دیجیتالی استفاده شده باشد. انجام ایمپلنت دندان با روش دیجیتال برای تمام افراد واجد شرایط ایمپلنت معمولی نیز قابل انجام می باشد و شرایط بهرمندی از این روش تفاوت زیادی با روش ایمپلنت معمولی ندارد.

 

ایمپلنت-دندان-با-روش-دیجیتال-چیست؟

 

فناوری های ایمپلنت دیجیتال

قالب گیری دیجیتال

قالب گیری دیجیتال با کمک دستگاه دیجیتالی انجام می شود. در این روش دستگاه اسکن وارد دهان بیمار شده و شرایط دهان فرد را به صورت کامل اسکن می کند. سپس نتیجه اسکن به کامپیوتر فرستاده می شود. در این روش دیگر نیاز به استفاده از خمیر قالب گیری نیست و نیاز نیست در مدت زمان طولانی خمیر در دهان بماند.

عکس برداری دیجیتال

عکس برداری دیجیتال نیز یکی دیگر از پیشرفت های فناوری می باشد که کار را برای بیماران و پزشکان آسان می نماید. البته لازم به ذکر است که این روش برای همه مناسب نیست گاهی پزشک تشخیص می دهد با استفاده از روش معمولی عکس برداری انجام شود.

دوربین داخل دهانی

دوربین داخل دهان نیز یکی از کاربردی ترین وسایل و تجهیزات پزشکی است. این دوربین دارای یک لامپ کوچک می باشد که داخل دهان را روشن می کند. با این دستگاه می توان تصاویر واضحی از داخل دهان بیمار داشته باشید.

مدل سازی سه بعدی

برای انجام ایمپلنت پزشک به یک راهنمای جراحی نیاز دارد. با استفاده از مدل سازی سه بعدی می توان این راهنما را تهیه نمود. راهنمای جراحی کمک می کند تا محل و وضعیت استخوان و عصب مشخص شود. این امر سبب می شود تا پزشک جراحی را با کمترین برش انجام دهد. داشتن برش کمتر با کوتاه تر شدن دوره نقاهت رابطه مستقیم دارد.

 

مدل-سازی-سه-بعدی

 

مزایا ایمپلنت دندان با روش دیجیتال

ایمپلنت دندان با روش دیجیتال مزیت های بسیاری دارد و به دلیل کاهش درد و خونریزی در این روش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دقت بالا در این روش میزان موفقیت ایمپلنت را افزایش می دهد و درصدی از نگرانی های بیمار را کاهش می دهد.

 • کاهش درد بیمار
 • سرعت بالا در مراحل درمان
 • دقت بالا
 • کاهش خطا
 • آسان شدن ذخیره و حفظ اطلاعات بیمار

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

ایمپلنت دیجیتال و معمولی باهم تفاوت هایی دارند و البته استفاده از روش دیجیتال مزیت های بسیاری دارد. استفاده از روش دیجیتال سبب افزایش دقت کار خواهد شد اما در روش معمولی نیز دقت کمتر می باشد و امکان خطا وجود دارد. مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال و دوره نقاهت آن نسبت به ایمپلنت معمولی بسیار کمتر می باشد. لازم است بدانید نتیجه ظاهری در روش ایمپلنت دیجیتالی بسیار بهتر از روش معمولی است. علاوه بر آن سرعت بهبود نیز در ایمپلنت دندان با روش دیجیتال بیشتر می باشد. تفاوت مهم و آخرین مورد هزینه ایمپلنت می باشد، که در روش دیجیتال به علت کاهش مراحل درمان هزینه های شما نیز کاهش می یابد.

عوارض ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دندان با روش دیجیتال نسبت به روش معمولی عوارض کمتری دارد. اما بروز عوارض نیز پس از انجام ایمپلنت کاملا طبیعی می باشد. برخی عوارض شایع ایمپلنت دیجیتال عبارت اند از:

 • عفونت پس از ایمپلنت
 • عقب نشینی بافت لثه
 • بروز در و بی حسی لثه
 • التهاب سینوس ها
 • امکان شل شدن ایمپلنت

عمر ایمپلنت دیجیتال

یکی از سوالات متداول و مهم برای بیماران این است، که عمر ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟ لازم است بدانید با توجه به استفاده از تجهیزات با کیفیت و با دقت بالا میزان موفقیت ایمپلنت دیجیتال نسبت به سایر روش ها بیشتر می باشد. ایمپلنت دندان با روش دیجیتال نیز عمر مفیدی دارد و گاها تا پایان عمر می تواند بدون هیچگونه مشکلی همراه شما باشد.

 

عمر-ایمپلنت-دیجیتال

 

قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران

هزینه انجام ایمپلنت نیز یکی از متدوال ترین سوالات مراجعه کنندگان است. پاسخ به این سوال و میزان هزینه برای تمامی افراد یکسان نیست و میزان هزینه بسته به شرایط بیمار می باشد. برای اطلاع از میزان قیمت و هزینه ها باید به کلینیک پزشک مراجعه کنید. کلینیک آلما نیز یکی از بهترین کلینیک ها برای انجام ایمپلنت دندان با روش دیجیتال می باشد. همچنین شما می توانید از شرایطی همچون پرداخت اقساطی و بیمه نیز استفاده کنید.

این مرکز طرف قرارداد با بسیاری از شرکت های بیمه می باشد. درزیر لیست بیمه های طرف قرارداد با کلینیک آلما آورده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

کلام پایانی

انجام ایمپلنت یکی از روش های درمانی برای جایگزین کردن دندان های آسیب دیده می باشد. ایمپلنت دندان با روش های گوناگونی انجام می گردد، که یکی از آنها روش دیجیتال می باشد. این روش مزایای بسیاری دارد و دقت آن بسیار بالا می باشد. افزایش دقت در کاشت ایمپلنت میزان خطا را به حداقل رسانده و درصد موفقیت آن را افزایش می دهد. افرادی که شرایط انجام ایمپلنت معمولی را داشته باشند می توانند از ایمپلنت دندان با روش دیجیتال نیز برخوردار شوند. این روش با حداقل درد و خونریزی انجام می شود که این برای بیمار بسیار خوش آیند می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایمپلنت-بدون-جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از جدید ترین روش ها برای انجام ایمپلنت، روش ایمپلنت بدون جراحی است. روند کاشت ایمپلنت و بهبود در این روش با سرعت بالایی انجام می شود. علاوه بر آن در این روش کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی انجام می شود. کلینیک دندان پزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک های دندان پزشکی با هزینه ایمپلنت اقساطی تهران می باشد. در این کلینیک زیر نظر بهترین پزشکان معاینه و درمان می شوید. همچنین می توانید پس از معاینه از قیمت ایمپلنت دندان باخبر شوید و از خدمات ایمپلنت دندان با بیمه بهرمند شوید. افراد بسیاری می توانند از این

مشاهده
افتادن-کاور-اسکرو-ایمپلنت

افتادن کاور اسکرو ایمپلنت

کاور اسکرو یکی از وسایل و اجزای مهم ایمپلنت دندان می باشد. در واقع کاور اسکرو همان پیچ کوچکی است که در قسمت بالایی ایمپلنت قرار می گیرد تا از نفوذ لثه و مواد غذایی به داخل ایمپلنت جلوگیری کند. آن تا زمان بسته شدن هیلینگ بر روی فیکسچر یعنی مرحله دوم جراحی در جای خود می ماند. یکی از سوالاتی که در این دوران ممکن است برای افراد پیش آید این است که زمان افتاد افتادن کاور اسکرو ایمپلنت چه کار کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تقریبا این اتفاق غیر ممکن است. کلینیک دندانپزشکی آلما یکی

مشاهده
افتادن-روکش-ایمپلنت

افتادن روکش ایمپلنت

ایمپلنت دندان یا به قول معروف دندان پیچی ،یک پیچ از جنس تیتانیوم است که دندان پزشک متخصص داخل استخوان فک، درست مثل ریشه دندان، قرار میدهد. این پیچ را با جراحی به استخوان فک شما پیوند میزنند و معمولا این روش بسیار پر طرفدار و برای جایگزینی دندان های از دست رفته، آسیب دیده، پوسیده یا سایر مشکلات سلامت دهان و دندان شما مناسب میباشد.ایمپلنت دندان  و یا درمان مشکل افتادن روکش ایمپلنت در بسیاری از کلینیک های دندان پزشکی در حال انجام است. برای اطلاعات بیشتر از هزینه ایمپلنت اقساطی تهران با ما در تماس باشید. دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مشاهده
ایمپلنت-یک-روزه

ایمپلنت یک روزه

امروزه روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد. اما همه این روش ها دارای طول درمان طولانی هستند. به طور مثال در زمان کاشت پایه دندان و قبل از قرار دادن تاج دندان بر روی پایه ها چیزی حدود 3 تا 4 ماه زمان نیاز است. افراد در این مدت زمان نگران زیبایی لبخندشان هستند و گاهی از حضور پیدا کردن در جمع خجالت می کشند. یکی از راه حل های این مشکل ایمپلنت یک روزه می باشد. در این روش تا زمان آماده شدن تاج اصلی دندان یک تاج موقت بر روی پایه ها قرار می گیرد.

مشاهده