ایمپلنت یک روزه

در این مقاله خواهید خواند

ایمپلنت-یک-روزه

امروزه روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد. اما همه این روش ها دارای طول درمان طولانی هستند. به طور مثال در زمان کاشت پایه دندان و قبل از قرار دادن تاج دندان بر روی پایه ها چیزی حدود 3 تا 4 ماه زمان نیاز است. افراد در این مدت زمان نگران زیبایی لبخندشان هستند و گاهی از حضور پیدا کردن در جمع خجالت می کشند. یکی از راه حل های این مشکل ایمپلنت یک روزه می باشد. در این روش تا زمان آماده شدن تاج اصلی دندان یک تاج موقت بر روی پایه ها قرار می گیرد.

کلینیک دندانپزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک ها در تهران می باشد. همچنین شرایط پرداخت هزینه ایمپلنت اقساطی تهران را نیز برای مراجعه کنندگان خود فراهم نموده است. قیمت ایمپلنت دندان یکی از موضوعاتی است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد. شما می توانید برای پرداخت هزینه های درمان خود از شرایط ایمپلنت دندان با بیمه نیز استفاده کنید.

دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

فهرست مطالب

 • ایمپلنت یک روزه چیست؟
 • ایمپلنت یک روزه در تهران
 • مزایا ایمپلنت یک روزه
 • معایب ایمپلنت یک روزه
 • ایمپلنت یک روزه برای چه کسانی مناسب است؟
 • مراحل ایمپلنت یک روزه
 • تفاوت ایمپلنت یک روزه با سایر روش ها
 • عوارض ایمپلنت یک روزه
 • مراقبت های بعد از ایمپلنت یک روزه
 • قیمت ایمپلنت یک روزه
 • کلام پایانی

ایمپلنت یک روزه چیست؟

ایمپلنت یک روزه که یک روش فوری برای انجام ایمپلنت دندان می باشد، با نام ایمپلنت‌فوری نیز شناخته می شود. تمام مراحل ایمپلنت در یک روز نیز انجام می شود. اما باید بدانید که هزینه این نوع ایمپلنت کمی بیشتر از سایر روش ها می باشد. همانطور که گفته شد در این روش قبل از آماده شدن تاج دندان ها تاج مصنوعی بر روی دندان ها قرار می گیرد. همین موضوع سبب می شود تا ظاهر دندان های شما حفظ شود و از لبخند زدن و حضور پیدا کردن در جمع خجالت نکشید. امروزه ایمپلنت یک روزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و افراد زیادی برای ایمپلنت دندان خود از این روش استفاده می کنند.

 

ایمپلنت-یک-روزه-چیست؟

 

ایمپلنت یک روزه در تهران

اگر ساکن تهران هستید و به دنبال یک کلینیک عالی با دارا بودن بهترین پرسنل هستید. پیشنهاد ما کلینیک آلما نیز می باشد. این کلینیک با دارا بودن تجربه چندین ساله و بهترین متخصصین توانسته جز بهترین کلینیک های تهران قرار بگیرد. ایمپلنت یک روزه در تهران نیز توسط کلینیک آلما نیز انجام میگردد و شما می توانید ایمپلنت ‌فوری دندان را نیز با کمک بیمه و با روش پرداخت اقساطی انجام دهید.

مزایا ایمپلنت یک روزه

 • کاهش دوره درمان
 • جای گیری مناسب تاج دندان
 • جراحی کمتر
 • درد و خونریزی کمتر
 • حفظ و افزایش اعتماد بنفس بیشتر
 • افزایش زیبایی لبخند و دندان ها

مزایا-ایمپلنت-یک-روزه

معایب ایمپلنت یک روزه

 • هزینه بالا تر نسبت به سایر روش ها
 • درصد موفقیت کمی کمتر بوده و به شرایط خاصی بستگی دارد.
 • ممکن است این روش برای همه افراد مناسب نباشد.
 • نیازمند پزشکان و متخصصین با تجربه

ایمپلنت فوری برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا بیشتر افراد از طول درمان ایمپلنت دندان کلافه هستند. روش ایمپلنت یک روزه نیز شما را از طول درمان طولانی نیز نجات می دهد. اما این روش برای چه کسانی مناسب است؟ افرادی که دندان های جلویشان را از دست داده اند. کسانی که چاره ای جز کشیدن دندان ندارند. افرادی که از انجام جراحی می ترسند. افرادی که دندان ها را از دست داده اند و بیشتر دندان هایشان از بین رفته اند. مدت زمان و طول درمان این روش بسیار کمتر می باشد اما هزینه بیشتری نیز دارد.

مراحل ایمپلنت فوری

 1. تصویر برداری و معاینه دندان ها
 2. بی حسی موضعی
 3. کشیدن دندان ها
 4. قرار دادن ایمپلنت به روش پانچ و یا روش دیجیتال
 5. قرار دادن پروتز اولیه
 6. ساخت و قرار دادن پروتز دائمی

تفاوت ایمپلنت فوری با سایر روش ها

یکی از تفاوت های ایمپلنت یک روزه با سایر روش در طول درمان آنها می باشد. در سایر روش ها چیزی حدود 3 تا 4 ماه زمان خواهد برد؛ اما در روش ایمپلنت‌فوری تمام مراحل در یک روز انجام می شود و یک تاج موقت قرار می گیرد و پس از آماده شدن تاج اصلی آن بر روی پایه ها قرار خواهد گرفت. در این روش میزان جراحی، خونریزی ها  و جراحت ها کمتر می باشد و این روش مناسب افرادی است که از جراحی و درد ایمپلنت می ترسند.

 

تفاوت-ایمپلنت-فوری-با-سایر-روش-ها

 

عوارض ایمپلنت‌ فوری

 • در ایمپلنت یک روزه امکان بروز عفونت نیز وجود دارد اما در کوتاه مدت بر طرف می شود.
 • پایداری ایمپلنت در این روش کمتر از ایمپلنت معمولی می باشد.
 • ممکن است ایمپلنت های دندان در کوتاه مدت دچار شکستگی شوند.
 • اگر دندان ها دارای پوسیدگی و عفونتی بسیاری باشند پزشک روش سنتی را نیز پیشنهاد می کند.

مراقبت های بعد از ایمپلنت یک روزه

مراقبت های بعد از ایمپلنت نیز بسیار حائز اهمیت می باشند و سبب افزایش طول عمر ایمپلنت ها می باشد. تمام مراقبت هایی که از دندان های طبیعی خود می کنید برای ایمپلنت نیز لازم ضروری می باشد و سبب می شود تا ایمپلنت ها سالم بمانند و دچار آسیب و مشکل نشوند. مسواک، نخ دندان و استفاده از دهانشوی مناسب بسیار ضروری می باشد. علاوه بر تمام این مراقبت ها بسیار ضروری است که هر 6 ماه یکبار برای چکاپ به پزشک خود مراجعه کنید.

 

مراقبت-های-بعد-از-ایمپلنت-یک-روزه

 

قیمت ایمپلنت یک روزه

قیمت و هزینه ایمپلنت یک روزه مثل سایر روش ها پس از مراجعه به پزشک و انجام معاینات مشخص می شود. گاهی ممکن است به دلیل بروز هزینه های جانبی میزان هزینه ایمپلنت فوری افزایش یابد. همچنین برند ایمپلنت شما بر روی میزان قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. برای اطلاع از قیمت و هزینه ایمپلنت دندان می توانید به کلینیک دندانپزشکی آلما مراجعه کنید و پس از انجام معاینات از قیمت و هزینه ایمپلنت مطلغ شوید.

کلام پایانی

ایمپلنت یک روزه یکی از روش های موثر برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. این روش طول درمان کمتری دارد و میزان جراحی و خونریزی در این روش به حداقل می رسد. این روش دارای مزایا و معایبی است و همچنین مثل سایر روش ها ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد. یکی از بهترین کلینیک های تخصوصی در زمینه ایمپلنت کلینیک دندانپزشکی آلما می باشد که دارای تجربه چندین ساله و بهترین متخصصین می باشد. برای اطلاع از قیمت ایمپلنت می توانید به پزشکان این کلینیک مراجعه کنید.

دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

افتادن-پیچ-موقت-ایمپلنت

افتادن پیچ موقت ایمپلنت

ایمپلنت دندان Dental implant یا به قول معروف  دندان پیچی نوعی پیچ است که برای یک یا چند دندان از دست رفته گزینه مناسبی است و به عنوان ریشته دندان عمل می کند. به ندرت امکان افتادن این پیچ وجود دارد که به دلایل مختلفی مانند شل شدن پیچ ایمپلنت اتفاق می افتد. حال، دیگرعلت افتادن پیچ ایمپلنت چیست؟ و اگر پیچ ایمپلنت بیفتد چه کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات ادامه مطلب را مطالعه کنید.  دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ علت افتادن پیچ ایمپلنت گاهی اوقات فرایند ایمپلنت با شکست مواجه می شود و باعث افتادن پیچ آن می شود اما طبیعی است

مشاهده
آفت-بعد-از-ایمپلنت

آفت بعد از ایمپلنت

آفت، زخم های خوش خیم و غیر مسری بیضی شکلی هستند که در داخل دهان و قسمت های نرم ایجاد می شوند و معمولا رنگ آنها سفید و یا زرد است و باعث ایجاد سوزش در هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن می شود. علت ایجاد آفت هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما می تواند ریشه ژنتیکی داشته باشد و یا با توجه به سن تعداد دفعات ابتلا به آن کم یا زیاد شود و یا محرک های خارجی روی آن تاثیر گذار باشد. یکی از این عوامل ایمپلنت است که به طور غیرمستقیم باعث ایجاد آفت دهان

مشاهده
عمر-ایمپلنت-اینترالاک

عمر ایمپلنت اینترالاک

ایمپلنت دندان یک روش برای جایگزینی دندان از دست رفته شما میباشد بدین صورت که طی یک عمل جراحی، میله کوچک پیچی شکل داخل استخوان فک شما قرار میگیرد.ایمپلنت دندان از جمله جراحی هایی است که بسیار به مهارت دکتر و برند استفاده شده اهمیت دارد و در صورتی موفق و ماندگار خواهد بود که دندان پزشک با تجربه باشد و برند استفاده شده از کیفیت خوبی برخوردار باشد.اینترالاک یکی از برندهای محبوب آمریکایی در زمینه ایمپلنت است که این سیستم با استفاده از تکنولوژی های خاص، تنوع در محصولات و قیمت باعث جذابیت های باورنکردنی در بازار شده است.

مشاهده
ایمپلنت-بدون-جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از جدید ترین روش ها برای انجام ایمپلنت، روش ایمپلنت بدون جراحی است. روند کاشت ایمپلنت و بهبود در این روش با سرعت بالایی انجام می شود. علاوه بر آن در این روش کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی انجام می شود. کلینیک دندان پزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک های دندان پزشکی با هزینه ایمپلنت اقساطی تهران می باشد. در این کلینیک زیر نظر بهترین پزشکان معاینه و درمان می شوید. همچنین می توانید پس از معاینه از قیمت ایمپلنت دندان باخبر شوید و از خدمات ایمپلنت دندان با بیمه بهرمند شوید. افراد بسیاری می توانند از این

مشاهده