بستن فاصله بین دندان

در این مقاله خواهید خواند

بستن فاصله بین دندان

برخی از افراد مانند دیوید لترمن و لارا استون افراد مشهور، فاصله بین دندان‌های خود را حفظ کرده‌اند، اما بسیاری ترجیح می‌دهند که دندان‌هایشان با فاصله و فرم یکسان باشد. در اینجا سه ​​گزینه وجود دارد که دندانپزشکان ترمیمی و زیبایی در مرکز دندانپزشکی جامع آلما برای بستن فاصله بین دندان و دستیابی به لبخندی زیبا از آنها استفاده می کنند:

 • باندینگ دندان
 • روکش های چینی
 • بریس های اینویزیلاین

 چرا بین دندان های شما خالی است؟

 • عدم تطابق بین اندازه استخوان های فک و اندازه دندان ها. اگر استخوان فک شما خیلی بزرگ و دندان های شما خیلی کوچک است، ممکن است فضای اضافی بین دندان ها را تجربه کنید.
 • دندان های از دست رفته یا کم اندازه می توانند باعث حرکت دندان های مجاور و تلاش برای کمک به بستن یک شکاف شوند. این حرکت می تواند فاصله های جدیدی بین دندان ها ایجاد کند.
 • یک فرنوم لبی بزرگ (تکه ای از بافت که از داخل لب بالایی تا لثه امتداد دارد) می تواند شکاف ایجاد کند. گاهی اوقات، ممکن است بیش از حد بزرگ شود و از بین دو دندان جلویی عبور کند و مانع از بسته شدن طبیعی فضای بین این دندان ها شود.
 • عادات بدی مانند مکیدن شست می تواند دندان های جلویی را به جلو بکشد و شکاف ایجاد کند.
 • فضاها می توانند به دلیل رفلکس بلع نادرست ایجاد شوند. هنگام قورت دادن، زبان شما باید به سقف دهان فشار بیاورد، اما برخی از افراد زبان خود را به دندان های جلویی خود فشار می دهند. این فشار باعث حرکت دندان ها و ایجاد شکاف بین دندان های جلویی می شود.
 • بیماری لثه باعث ضعیف شدن و عقب نشینی استخوان فک شما می شود. از آنجایی که استخوان فک از دندان های شما حمایت می کند، از دست دادن استخوان می تواند باعث شل شدن و حرکت آن ها شود.

باندینگ دندان

باندینگ کامپوزیت یک روش نسبتا آسان برای بستن فاصله بین دندان ها ارائه می دهد. با باندینگ، ماده ای همرنگ دندان به نام رزین کامپوزیت به دندان ها چسبانده می شود تا شکل و رنگ آن ها تغییر کند. مدت زمان پیوند بین بیماران متفاوت است و به طور متوسط ​​بین سه تا هفت سال است. از آنجایی که رزین کامپوزیت به صورت میکرو مکانیکی به دندان چسبیده است، بسیار ایمن است. ما می‌توانیم طیف وسیعی از رنگ‌های دندان را با هم تطبیق دهیم و وقتی سایه مناسب انتخاب شود، نتیجه نهایی کاملاً با هم ترکیب می‌شود.

بستن فاصله بین دندان
بستن فاصله بین دندان

هنگامی که رزین بریده می شود یا لکه می شود، تعمیر یا تعویض نسبتا آسان است. ممکن است به بیهوشی نیاز باشد یا نباشد، و کل عمل در یک نوبت انجام می شود. در مقایسه با روش‌های دیگر، باندینگ احتمالاً ساده‌ترین و سریع‌ترین گزینه است، اما این ماده راحت‌تر لکه‌دار می‌شود و سریع‌تر از پرسلن یا دندان‌های طبیعی سایش می‌شود.

برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با کارشناسان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

روکش های چینی

روکش های پرسلن را اغلب می توان برای بستن فاصله بین دندان ها مورد استفاده قرار داد و به ویژه زمانی که فاصله یا شکل چند دندان جلویی ناهموار باشد، مفید هستند. ونیرها پوسته های نازکی به اندازه ناخن هستند که روی سطح جلویی دندان ها قرار می گیرند تا ظاهر آن ها را بهبود بخشند.

انواع مختلفی از روکش های چینی وجود دارد که برخی به نازکی یک لنز تماسی هستند که می توانند لبخند شما را تغییر دهند و لکه ها، تراشه ها یا دندان های نامرتب را بپوشانند. برخلاف روکش‌ها، روکش‌ها معمولاً به آماده‌سازی دندان و برداشتن ساختار طبیعی دندان کمتر نیاز دارند.

روکش های پرسلن به طور متوسط ​​چهار تا دوازده سال عمر می کنند که بیشتر از رزین کامپوزیت است. اگرچه نازک هستند، اما کاملاً محکم و بادوام هستند و مانند چسباندن، بسیار مطمئن هستند. رنگ ترکیبی سفارشی پرسلن بسیار زیبا است و به خوبی با شفافیت دندان های طبیعی مطابقت دارد.

نکاتی که قبل از انجام ایمپلنت باید بدانید!

بستن فاصله بین دندان
بستن فاصله بین دندان

روکش های پرسلن می توانند ترک بخورند و بریده شوند و در حالی که تعمیر آنها آسان نیست، می توان آنها را تعویض کرد. ایجاد فاصله یکنواخت و اشکال متناسب روی دندان‌های «لبخند» شما می‌تواند تا شش روکش طول بکشد، بنابراین ممکن است روکش‌ها هزینه بیشتری نسبت به باندینگ داشته باشند. و اگر ونیرهای چینی را انتخاب می کنید، احتمالاً از پوشیدن محافظ شب سود خواهید برد، به خصوص اگر دندان های خود را به هم فشار دهید یا ساییده کنید، زیرا پرسلن بسیار سخت است و می تواند باعث ساییدگی دندان های طبیعی شما در مقابل روکش شود.

تاج های دندان

گاهی اوقات با روکش کامل دندان به جای باندینگ یا روکش، نتایج بهتری خواهید داشت. روکش های دندانی کل دندان شما را می پوشانند و مانند روکش ها بسیار بیشتر از باندینگ ماندگاری دارند. روکش‌های دندان‌های «لبخند» جلویی شما دقیقاً برای زیباتر کردن صورت و سایر دندان‌های شما مطابقت دارند تا لبخند شما به طور طبیعی زیبا شود.

روکش‌های دندانی را می‌توان از مواد مختلفی با تصمیم گیری بر اساس زیبایی، عملکرد و طول عمر ساخت. مانند روکش‌ها، ممکن است با استفاده از روکش روی تمام دندان‌های لبخند خود بهترین نتایج را داشته باشید و معمولاً همه آنها به طور همزمان انجام می‌شوند. استفاده از نایت گارد بعد از درمان روکش زیبایی به محافظت از روکش ها و دندان های طبیعی زیر ترمیم ها کمک می کند.

بریس های اینویزیلاین

همچنین می‌توانید با استفاده از بریس‌ها، به بستن فاصله بین دندان هایتان اقدام کنید تا دندان‌هایتان را در موقعیت صحیح خود قرار دهید. زمانی که دندان های شما سالم و شکل جذابی داشته باشند، اما فاصله زیادی با هم دارند یا کج هستند، بریس ها انتخابی عالی هستند. بریس‌ها با از بین بردن شکاف‌ها و تراز کردن صحیح دندان‌ها به دندان‌های شما کمک می‌کنند تا به درستی به هم نزدیک شوند. به این ترتیب دندان های شما با لبخند شما هماهنگ می شوند.

bigstock Young Woman Puts Clear Aligner 137561999

بسیاری از افراد کاندیدای مناسبی برای سیستم ارتودنسی اینویزیلاین هستند. بریس‌های «نامرئی» اینویزیلاین از یک سری ترازکننده‌های شفاف استفاده می‌کنند که به تدریج دندان‌های شما را در موقعیت مناسب قرار می‌دهند. درمان ممکن است بین هشت تا هجده ماه طول بکشد و برخلاف بریس‌های فلزی، اکثر مردم حتی نمی‌دانند که شما دندان‌های خود را صاف می‌کنید. هم‌زمان‌های شفاف را می‌توان برای غذا خوردن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن حذف کرد، که تمیز نگه داشتن دندان‌های شما را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند.

اگرچه استفاده از بریس برای حرکت دادن دندان ها زمان بر است، اما می تواند مفیدترین باشد. دندان‌های صاف‌تر، دندان‌های سالم‌تری دارند، با نواحی کمتری بین دندان‌ها که می‌تواند غذا را به دام بیندازد، فضاهایی که راحت‌تر نخ دندان بکشند، و به طور کلی منجر به لثه‌های سالم‌تر می‌شوند. هیچ ساختار دندانی مانند روکش ها از بین نمی رود. این یک راه حل دائمی است، بر خلاف باندینگ و روکش ها، که باید به طور دوره ای تعمیر یا تعویض شوند. و اگرچه بریس‌های سنتی مزیت بهبود رنگ دندان را ندارند، اما الاینرهای اینویزیلاین می‌توانند به عنوان سینی سفیدکننده عمل کنند، بنابراین مردم اغلب ارتودنسی را با سفید کردن دندان ترکیب می‌کنند.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی آلما

اگر فاصله بین دندان‌های شما چیزی است که ترجیح می‌دهید تغییر دهید، ما بستن فاصله بین دندان هایتان را انجام میدهیم.

سوالات متداول

چگونه فاصله بین دندان های خود را ببندیم؟

باندینگ دندان، روکش های چینی، بریس های اینویزیلاین،

چرا بین دندان های شما خالی است؟

عدم تطابق بین اندازه استخوان های فک و اندازه دندان ها. اگر استخوان فک شما خیلی بزرگ و دندان های شما خیلی کوچک است، ممکن است فضای اضافی بین دندان ها را تجربه کنید. دندان های از دست رفته یا کم اندازه می توانند باعث حرکت دندان های مجاور و تلاش برای کمک به بستن یک شکاف شوند. این حرکت می تواند فاصله های جدیدی بین دندان ها ایجاد کند...

باندینگ دندان چطوری به از بین رفتم فاصله بیت دندان ها کمک می‌کند؟

باندینگ کامپوزیت یک روش نسبتا آسان برای بستن فاصله بین دندان ها ارائه می دهد. با باندینگ، ماده ای همرنگ دندان به نام رزین کامپوزیت به دندان ها چسبانده می شود تا شکل و رنگ آن ها تغییر کند. مدت زمان پیوند بین بیماران متفاوت است و به طور متوسط بین سه تا هفت سال است. از آنجایی که رزین کامپوزیت به صورت میکرو مکانیکی به دندان چسبیده است، بسیار ایمن است. ما می‌توانیم طیف وسیعی از رنگ‌های دندان را با هم تطبیق دهیم و وقتی سایه مناسب انتخاب شود، نتیجه نهایی کاملاً با هم ترکیب می‌شود.

3.6/5 - (5 امتیاز)

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  ایا باندینگ دندان فاصله دندان ها را از بین می برد؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   این یکی از روش های از بین بردن فاصله بین دندانها است برای مشاوره حضوری رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 2. سلام وقتتون بخیر
  ایا این روش ها دندان ها را تحت فشار قرار نمیدهد؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   خیر ولی این کار باید زیر نظر دکتر انجام بشه برای رزرو وقت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 3. سلام وقتتون بخیر
  هزینه روش باندینگ دندان چقدر میشود؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضری با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های دندانپزشکی است که بوسیله انتخاب این روش دندانهایی سفید و مرتب داشته باشید.

مشاهده
قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر دندان های شما به دلیل برخی مواد غذایی یا جرم در طول زمان دچار تغییر رنگ شده اند یا به دلایل دیگر دچار پوسیدگی اند یکی از راه حل شما لمینت دندان است.

مشاهده

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد. ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی و سپس برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند. ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون می باشد. براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار می گیرند و بعد از

مشاهده