ترمیم زیبایی دندان جلو

در این مقاله خواهید خواند

دندان ها جلویی بیشتر از هرچیز دیگری روی زیبایی صورت ما تاثیر می گذارند. اگر به هر دلیل مانند شکستگی و یا لک شدن دندان های جلویی زیبایی خود را از دست داده باشند، لبخند ما دلنشین نخواهد بود و به تبع آن اعتماد بنفس پایینی در جمع خواهیم داشت. ترمیم زیبایی دندان جلو امروزه به رفع این مشکل کمک کرده. با پیشرفت دندانپزشکی رفع نواقص دندان ها بسیار ساده و سریع شده. در کلینیک دندانپزشکی آلما با مجهز ترین ابزار و متریال می توانید کار ترمیم زیبایی دندان جلو خود را انجام دهید.

کلینیک دندانپزشکی آلما با داشتن بهترین دندانپزشکان و بروزترین ابزار آماده انجام خدمات دندانپزشکی شما می باشد. برای اطلاع قیمت تمامی خدمات دندانپزشکی مثل ترمیم و ایمپلنت دندان با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

انواع روش های زیبایی دندان جلو

دلایل متعددی وجود دارد که فرد ممکن است به دنبال زیبایی دندان جلو یا درمان های دندانپزشکی ترمیمی روی دندان های جلو باشد. نارضایتی از ظاهر کلی دندان‌ هایتان گرفته تا آسیب‌های گسترده‌ای که نیاز به ترمیم دارند، می‌تواند تصمیم سختی باشد. هر دو گزینه لبخندی روشن تر و سفیدتر ارائه می دهند، اما هر دو روش درمانی مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

روکش دندان

روکش و روکش های دندانی دو نوع ترمیم دندان هستند که می توانند ظاهر و عملکرد زیبایی دندان های شما را بهبود بخشند. تفاوت اصلی بین این دو روش درمانی این است که روکش دندان کل دندان را می پوشاند، در حالی که روکش ها فقط سطح جلویی را می پوشانند.

دندانپزشکان می توانند تاج و روکش دندان را روی هر دندانی، از جمله دندان هایی که هنگام لبخند زدن در معرض آن قرار می گیرند، اعمال کنند. این روش یکی از روش های محبوب برای رفع نواقص ندان است. این پروتز ثابت در ابتدا توسط دندانپزشک قالب گیری می شود و روی دندان ها قرار می گیرد. انواع روکش دندان شامل:

 • روکش تمام فلز
 • روکش فلز- سرامیک
 • روکش تمام سرامیک

برای اطلاع از قیمت روکش دندان و سایر خدمات با کلینیک دندانپزشکی آلما تکاس بگیرید: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 

روکش-دندان 

ترمیم تاج دندان 

ترمیم دندان: روکش دندان طوری طراحی شده اند که روی دندان های موجود یا ایمپلنت دندانی قرار بگیرند. روکش دندان می تواند ظاهر زیبایی یک دندان بدشکل یا تغییر رنگ را به طور کامل بازیابی کند . علاوه بر این، روکش می تواند از دندانی که آسیب زیادی دیده است محافظت کرده و به آن ثبات دهد. روکش های دندانی به صورت سفارشی ساخته می شوند تا هم از نظر رنگ و هم از نظر ظاهر با بقیه دندان های شما مطابقت داشته باشند. در قدیم روکش های فلزی مثل طلا و نقره رایج بوده ولی امروزه با پیشرفت دندانپزشکی ترمیم تاج دندان مطابق با بقیه دندان ها بوده و هماهنگی و زیبایی آن حفظ می شود. این موضوع در دندان های جلویی که در معرض دید هستند اهمیت فراوانی دارد.

ترمیم تاج دندان

دندان های جلویی بسیار معرض آسیب و شکستگی هستند. بسیار پیش می آید که قسمتی از دندان جلویی می شکند. اما دیگر جای نگرانی نیست با روش های ترمیم متفاوت مثل ترمیم تاج دندان قسمت از دست رفته دندان دو باره مثل روز اولش توسط دندانپزشک ساخته می شود.

روکش ها نیاز به آماده سازی برای دندان زیرین دارند، از جمله براده کردن مینای دندان برای ایجاد فضایی برای تاج. سپس قالبی از دندان تراشیده شده و دندان های اطراف آن به آزمایشگاه متخصص در ایجاد تاج دندان ارسال می شود. هنگامی که روکش شما آماده شد، دندانپزشک شما تاج را محکم در جای خود محکم می کند و لبخند شما بازسازی می شود.

روکش تک دندانی

روکش تک دندانی زمانی استفاده می شود که دندان از همه نظر سالم است و فقط به دلایلی تغییر رنگ داده و زیبایی اول خود را ندارد. همچنین زمانی که قسمتی از دندان شکسته باشد می توان از این روکش برای ترمیم زیبایی آن استفاده کرد.

روکش تک دندان یک پوشش فوق العاده نازک هستند که به سطح جلوی دندان شما می چسبند. روکش های دندانی لبخندی سفیدتر و یکنواخت تر ایجاد می کنند که طبیعی به نظر می رسد. اگر یکی از دندان های جلویی شما آسیب زیادی دیده باشد، از جمله اگر دندان شکسته، شکسته، تغییر رنگ یا کوچکتر از حد معمول باشد، ممکن است ونیرها توصیه شود. می توان از یک روکش برای پوشاندن دندان شکسته یا تراشیده استفاده کرد، یا ممکن است تصمیم بگیرید که شش تا هشت روکش بگیرید تا ظاهری یکنواخت و متقارن ایجاد کنید.

فرآیند روکش دندان

معمولاً قبل از گرفتن روکش دندان نیاز به اشعه ایکس است. دندانپزشکان نیز باید دندان ها را برای روکش ها آماده کنند. تقریباً نیم میلی متر از مینای دندان از سطح هر دندان پاک می شود. سپس قالب گرفته شده و به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود. هنگامی که روکش ها به مطب تحویل داده شدند، هر روکش دندان با استفاده از نوع خاصی از سیمان دندان به سطح هر دندان متصل می شود.

ترمیم دندان جلو با کامپوزیت

کامپوزیت دندان جلویی مانند بقیه دندان ها می باشد با این تفاوت که فقط برای دندان های قدامی انجام میشود. دندانپزشک بدون هیچ اقدام تهاجمی و فقط با یک لایه پلیمر تازک روی دندان را می پوشانتد تا نواقص آن رفع شود. این کامپوزیت توسط یک چسب مخصوص که در اصطلاح به آن باندینگ می گویند به صورت لایه لیه روی دندان قرار گرفته و پس از اتمام کار دندان پولیش داده می شود.

انتخاب رنگ کامپوزیت توسط دندانپزشک و مراجعه کننده باتوجه به رنگ سایر دندان ها انتخاب می شود تا با هاماهنگی بین آن ها زیبایی آن ها بیشتر شود.

مواردی که از کامپوزیت دندان استفاده می شود

اگر شما یکی از مشکلات زیر را دارید کیس مناسبی برای کامپوزیت دندان می باشید:

 • دندان کج
 • شکستگی و ترک روی دندان جلویی
 • رنگ زرد و لکه روی دندان
 • ناهماهنگ بودن سایز دندان قدامی
 • فاصله بین دو دندان جلویی
 • نامنظمی دندان ها
 • دندان خرگوشی 

 

 

ترمیم-دندان-جلو-با-کامپوزیت

سایر گزینه های دندانپزشکی زیبایی

اگر دندان شما شکسته، ترک خورده یا شکسته است، باید در اسرع وقت به دندانپزشک خود مراجعه کنید. در صورت عدم درمان، دندان آسیب دیده ممکن است عفونی شود و احتمالاً باعث از دست دادن دندان شما شود. درمان دندان شکسته یا شکسته بستگی به میزان آسیب شدید دندان دارد. اگر تنها یک تکه کوچک از مینای دندان شکسته شود، ترمیم معمولاً می تواند در یک جلسه و با باندینگ دندان انجام شود. دندانی که به شدت آسیب دیده است ممکن است به روشی طولانی تر و پرهزینه تر برای بازگرداندن لبخند شما نیاز داشته باشد.

گزینه های خود را با یک ارائه دهنده دندانپزشکی مورد اعتماد بحث کنید.

ترمیم دندان های فاصله دار و کج

یکی دیگر از خدمات زیبایی دندان ترمیم دندان های فاصله دار و کج می باشد. افرادی دندان های کجی دارند با روش های مختلف ارتودنسی می توانند به صورت دائم این مشکل را رفع کنند. با کامپوزیت های دندانی نیز می توان این کجی ها را پوشاند و ظاهر دندان را ترمیم کرد.

فاصله بین دندان ها ممکن است برای بعضی افراد ناخوشایند به نظر برسد. با کامپوزیت دندان نیز می توان این مشکل را رفع کرد. تفاوتی بین کامپوزیت دندان با فاصله با سایر دندان ها وجود ندارد و به همان روش انجام می شود.

قیمت کامپوزیت دندان جلو

هزینه کامپوزیت دندان باتوجه به موادی که استفاده می شود و همچنین مهارت دندانپزشک متفاوت است. بطور میانگین قیمت کامپوزیت هر واخد دندان در سالی که گذشت بین 1 میلیون تا 4 میلیون تومان بوده است. طبیعی است که این هزینه در سال آینده افزایش خواهد داشت.

شما می توانید برای انجام کامپوزیت دندان جلویی خود با منصفانه ترین قیمت به کلینیک دندانپزشکی آلما مراجعه کنید. برای اطلاع از قیمت بروز کامپوزیت دندان با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

هزینه زیبایی دندان جلویی

همه ی خدمات زیبایی دندان گران نمی باشند. هر فرد باتوجه به میزان توانایی خود می تواند برای زیبا سازی دندان خود اقدام کند. همانطور که می دانید کارهای زیبایی دندان از تخفیف بیمه برخوردار نمی باشند اما برخی از این خدمات جزو خدمات درمانی دندانپزشکی محسوب می شوند و شما باتوجه به قرار دادی که با شرکت بیمه خود دارید می توانید از این تخفیفات استفاده کنید.

کلینیک دندانپزشکی آلما با بیشتر شرکت های بیمه طرف قرار داد است و بیمه شدگان می توانند از تمامی خدمات دندانپزشکی بیمه خود در این کلینیک به راحتی و با خیال آسوده استفاده کنند. شرکت های بیمه که با آلما دنتال همکاری می کنند:

برای اطلاع از درمان هایی که تحت پوشش بیمه شما می باشد می توانید روی نام بیمه مدنظر خود کلیک کنید.

 

هزینه-زیبایی-دندان-جلویی

اگر مطمئن نیستید که درمان ترمیم دندان بهترین راه حل برای ترمیم آسیب به دندان های جلویی شما است، پس از معاینه دندان آسیب دیده، بهتر می توانیم یک گزینه درمانی را برای شما توصیه کنیم. یک دندان باید به اندازه کافی قوی باشد تا از روکش ها حمایت کند، به این معنی که اگر مشکل زیبایی جدی دارید، تاج ممکن است انتخاب بهتری باشد. برای راهنمایی و مشاوره بهتر می توانید با کلینیک دندانپزشکی الما تماس بگیرید.

سوالات متداول

فرآیند روکش دندان به چه صورت است؟

معمولاً قبل از گرفتن روکش دندان نیاز به اشعه ایکس است. دندانپزشکان نیز باید دندان ها را برای روکش ها آماده کنند. تقریباً نیم میلی متر از مینای دندان از سطح هر دندان پاک می شود. سپس قالب گرفته شده و به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود. هنگامی که روکش ها به مطب تحویل داده شدند، هر روکش دندان با استفاده از نوع خاصی از سیمان دندان به سطح هر دندان متصل می شود.

چرا ترمیم زیبایی دندان جلو ضروری است؟

دلایل متعددی وجود دارد که فرد ممکن است به دنبال زیبایی دندان جلو یا درمان های دندانپزشکی ترمیمی روی دندان های جلو باشد.نارضایتی از ظاهر کلی دندان‌هایتان گرفته تا آسیب‌های گسترده‌ای که نیاز به ترمیم دارند، می‌تواند تصمیم سختی باشد. هر دو گزینه لبخندی روشن تر و سفیدتر ارائه می دهند، اما هر دو روش درمانی مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

قیمت ترمیم زیبایی جلو دندان چقدر است؟

برای کسب اطاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

3 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  هزینه ترمیم دندان های جلویی چقدر میشه؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت ترمین دندان های جلویی با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده