ترمیم زیبایی دندان جلو

در این مقاله خواهید خواند

ترمیم زیبایی دندان جلو

ترمیم زیبایی دندان جلو

دلایل متعددی وجود دارد که فرد ممکن است به دنبال زیبایی دندان جلو یا درمان های دندانپزشکی ترمیمی روی دندان های جلو باشد.نارضایتی از ظاهر کلی دندان‌هایتان گرفته تا آسیب‌های گسترده‌ای که نیاز به ترمیم دارند، می‌تواند تصمیم سختی باشد. هر دو گزینه لبخندی روشن تر و سفیدتر ارائه می دهند، اما هر دو روش درمانی مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

روکش ها 

روکش ها و روکش های دندانی دو نوع ترمیم دندان هستند که می توانند ظاهر و عملکرد زیبایی دندان های شما را بهبود بخشند. تفاوت اصلی بین این دو روش درمانی این است که روکش دندان کل دندان را می پوشاند، در حالی که روکش ها فقط سطح جلویی را می پوشانند.

دندانپزشکان می توانند تاج و روکش دندان را روی هر دندانی، از جمله دندان هایی که هنگام لبخند زدن در معرض آن قرار می گیرند، اعمال کنند.

قیمت ترمیم زیبایی دندان جلو

برای کسب اطاعات بیشتر و مشاوره حضوری با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

ترمیم تاج دندان 

ترمیم دندان: روکش های دندانی طوری طراحی شده اند که روی دندان های موجود یا ایمپلنت های دندانی قرار بگیرند. روکش دندان می تواند ظاهر زیبایی یک دندان بدشکل یا تغییر رنگ را به طور کامل بازیابی کند . علاوه بر این، روکش می تواند از دندانی که آسیب زیادی دیده است محافظت کرده و به آن ثبات دهد. روکش های دندانی به صورت سفارشی ساخته می شوند تا هم از نظر رنگ و هم از نظر ظاهر با بقیه دندان های شما مطابقت داشته باشند.

فرآیند تاج دندان

روکش ها نیاز به آماده سازی برای دندان زیرین دارند، از جمله براده کردن مینای دندان برای ایجاد فضایی برای تاج. سپس قالبی از دندان تراشیده شده و دندان های اطراف آن به آزمایشگاه متخصص در ایجاد تاج دندان ارسال می شود. هنگامی که روکش شما آماده شد، دندانپزشک شما تاج را محکم در جای خود محکم می کند و لبخند شما بازسازی می شود.

روکش های دندان 

روکش دندان یک پوشش فوق العاده نازک هستند که به سطح جلوی دندان شما می چسبند. روکش های دندانی لبخندی سفیدتر و یکنواخت تر ایجاد می کنند که طبیعی به نظر می رسد. اگر یکی از دندان های جلویی شما آسیب زیادی دیده باشد، از جمله اگر دندان شکسته، شکسته، تغییر رنگ یا کوچکتر از حد معمول باشد، ممکن است ونیرها توصیه شود. می توان از یک روکش برای پوشاندن دندان شکسته یا تراشیده استفاده کرد، یا ممکن است تصمیم بگیرید که شش تا هشت روکش بگیرید تا ظاهری یکنواخت و متقارن ایجاد کنید.

فرآیند روکش دندان

معمولاً قبل از گرفتن روکش دندان نیاز به اشعه ایکس است. دندانپزشکان نیز باید دندان ها را برای روکش ها آماده کنند. تقریباً نیم میلی متر از مینای دندان از سطح هر دندان پاک می شود. سپس قالب گرفته شده و به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود. هنگامی که روکش ها به مطب تحویل داده شدند، هر روکش دندان با استفاده از نوع خاصی از سیمان دندان به سطح هر دندان متصل می شود.

ترمیم زیبایی دندان جلو

سایر گزینه های دندانپزشکی زیبایی

اگر دندان شما شکسته، ترک خورده یا شکسته است، باید در اسرع وقت به دندانپزشک خود مراجعه کنید. در صورت عدم درمان، دندان آسیب دیده ممکن است عفونی شود و احتمالاً باعث از دست دادن دندان شما شود. درمان دندان شکسته یا شکسته بستگی به میزان آسیب شدید دندان دارد. اگر تنها یک تکه کوچک از مینای دندان شکسته شود، ترمیم معمولاً می تواند در یک جلسه و با باندینگ دندان انجام شود. دندانی که به شدت آسیب دیده است ممکن است به روشی طولانی تر و پرهزینه تر برای بازگرداندن لبخند شما نیاز داشته باشد.

گزینه های خود را با یک ارائه دهنده دندانپزشکی مورد اعتماد بحث کنید

اگر مطمئن نیستید که درمان ترمیم دندان بهترین راه حل برای ترمیم آسیب به دندان های جلویی شما است، پس از معاینه دندان آسیب دیده، بهتر می توانیم یک گزینه درمانی را برای شما توصیه کنیم. یک دندان باید به اندازه کافی قوی باشد تا از روکش ها حمایت کند، به این معنی که اگر مشکل زیبایی جدی دارید، تاج ممکن است انتخاب بهتری باشد.

برای راهنمایی و مشاوره بهتر می توانید با کلینیک دندانپزشکی الما تماس بگیرید.

سوالات متداول

فرآیند روکش دندان به چه صورت است؟

معمولاً قبل از گرفتن روکش دندان نیاز به اشعه ایکس است. دندانپزشکان نیز باید دندان ها را برای روکش ها آماده کنند. تقریباً نیم میلی متر از مینای دندان از سطح هر دندان پاک می شود. سپس قالب گرفته شده و به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود. هنگامی که روکش ها به مطب تحویل داده شدند، هر روکش دندان با استفاده از نوع خاصی از سیمان دندان به سطح هر دندان متصل می شود.

چرا ترمیم زیبایی دندان جلو ضروری است؟

دلایل متعددی وجود دارد که فرد ممکن است به دنبال زیبایی دندان جلو یا درمان های دندانپزشکی ترمیمی روی دندان های جلو باشد.نارضایتی از ظاهر کلی دندان‌هایتان گرفته تا آسیب‌های گسترده‌ای که نیاز به ترمیم دارند، می‌تواند تصمیم سختی باشد. هر دو گزینه لبخندی روشن تر و سفیدتر ارائه می دهند، اما هر دو روش درمانی مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

قیمت ترمیم زیبایی جلو دندان چقدر است؟

برای کسب اطاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

3 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  هزینه ترمیم دندان های جلویی چقدر میشه؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت ترمین دندان های جلویی با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های دندانپزشکی است که بوسیله انتخاب این روش دندانهایی سفید و مرتب داشته باشید.

مشاهده
قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر دندان های شما به دلیل برخی مواد غذایی یا جرم در طول زمان دچار تغییر رنگ شده اند یا به دلایل دیگر دچار پوسیدگی اند یکی از راه حل شما لمینت دندان است.

مشاهده

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد. ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان و کامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی و سپس برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند. ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون می باشد. براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار می گیرند و بعد از

مشاهده