جرم گیری دندان با لیزر

در این مقاله خواهید خواند

جرم گیری دندان با لیزر

یکی از راه های رسوب زدایی و از بین بردن جرم های دندان، جرم گیری دندان با لیزر می باشد. جرم گیری دندان باعث جلوگیری از پیشرفت بیماری لثه می شود. با حذف باکتری ها و پلاک از روی دندان از خرابی و پوسیدگی دندان جلوگیری می شود.

لیزر از تکنولوژی هایی است که بصورت گسترده در دندانپزشکی و بخصوص جرم گیری دندان با لیزر کاربرد دارد. با استفاده از لیزر خیلی سریع و بدون درد و خون ریزی جرم های دندان لز بین می رود.

برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر خدمات دندانپزشکی مثل ایمپلنت دندان با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

جرم گیری لیزری دندان ها چگونه می تواند برای شما مفید باشد؟

مقابله با بیماری های دندان یکی از سختی هایی است که اکثر افراد با آن روبرو هستند. درمان های مرتبط با این بیماری ها دشوار است، زیرا هم دردناک تر و هم پرهزینه هستند. با پیشرفت نوآوری، یکی از چیزهای جدیدی که در بیشتر محیط های کاری دندانپزشکی شروع به نفوذ کرده است، لیزر است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی چگونگی جرم گیری دندان با لیزر بپردازیم.

با چه وسیله ای می توان از لیزر برای درمان مشکلات دندانی استفاده کرد؟

لیزرهای بالقوه پایه های درمان بیماری لثه را در کنار درمان دندان ها به ارمغان می آورد.

لیزر دندانپزشک معمولی را قادر می سازد تا در کنار درمان فرورفتگی ها به طور واضح بر روی پلاکی که دندان را در بر گرفته است تمرکز کند. متخصص دندانپزشکی می تواند از این نوآوری جدید برای انجام سریع تر و بسیار ساده تر درمان شما استفاده کند.

در حال حاضر جرم گیری لیزری دندانپزشکی هنوز در حال انجام است، زیرا بیشتر در محیط های کاری دندانپزشکی برای درمان روشن کردن دندان ها و سایر روش های ساده استفاده می شود.

جرم گیری لیزری دندان ها در سراسر جهان رواج یافته است و باعث می شود که بیماران و همچنین دندانپزشک نتایج بهتری را ارائه دهند. مقابله با مشکلات سخت لثه با این روش ساده می شود.

هزینه جرم گیری لیزری دندان نیز برای بیماران بسیار مقرون به صرفه است. در حال حاضر بسیاری از دندانپزشکان برای خدمات بهتر، به دنبال جرم گیری لیزری و روت پلنینگ روی بیماران خود هستند. این درمان از لحاظ تکنولوژیکی پیشرفته مستلزم مراجعه کمتری به مطب دندانپزشکی است و طی چند جلسه، درمان با دقت انجام می شود.

 

جرم گیری دندان با لیزر
جرم گیری دندان با لیزر

روش های مورد استفاده برای جرم گیری لیزری و برنامه ریزی ریشه:

سیستم جرم گیری لیزری و برنامه ریزی ریشه شامل جرم گیری کامل تمام سموم باکتریایی، پلاک ها و ذخایر تارتار از روی دندان ها و سطوح ریشه شما می شود. پس از پوسته‌گذاری، فرآیند برنامه‌ریزی ریشه شروع می‌شود، که باعث می‌شود هر ناحیه خشن روی سطوح پایه‌های شما صاف شود.

لایه برداری ریشه برای صاف نگه داشتن سطوح ریشه انجام می شود که به جلوگیری از اتصال مجدد ارگانیسم های میکروسکوپی، پلاک و تارتار در زیر خط لثه کمک می کند.

 مزایای جرم گیری دندان با لیزر

 • رشد مجدد بافت را برای بهبود سریع تر و بافت های سالم تر ترویج می کند
 • لیزر باکتری ها و بافت های بیمار را از بین می برد
 •  ترازو برای از بین بردن جرم از سطح دندان و ریشه

مراقبت از دندان های خود پس از جرم گیری دندان با لیزر

 • مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید
 • استفاده از محصولات تنباکو را متوقف کنید، زیرا توانایی بدن شما برای مبارزه با عفونت لثه را کاهش می دهد و بهبود را به تاخیر می اندازد.

جرم گیری لیزری دندان ها

عمدتاً دو روش در جرم گیری لیزری و روت پلنینگ استفاده می شود، بسیاری از دندانپزشکان ها از هر دو روش استفاده می کنند، اما ممکن است برخی فقط از یکی از آنها استفاده کنند.

ابزارهای دستی: یک اسکالریس کریت و دندانپزشکی که برای برداشتن جرم به صورت دستی استفاده می شود. رسوبات تارتار دندان شما از ریشه جدا می شود.

ابزار اولتراسونیک: اسپری آب خنک از طریق نوک نوک فلزی ارتعاشی از طریق این ابزار اولتراسونیک انجام می شود. این ابزار آب را از طریق خروجی کوچک اسپری می کند و تارتار از بین می رود.

 

جرم گیری دندان با لیزر
جرم گیری دندان با لیزر

جرم گیری با لیزر دندان ها چقدر دردناک است؟

در طول این عمل، متخصص دندانپزشکی از بی حسی موضعی برای بی حس کردن لثه ها و پایه های زیرین دندان های شما استفاده می کند. مقیاس بندی و برنامه ریزی ریشه ممکن است کمی ناراحتی شما را ایجاد کند. هزینه جرم گیری لیزری دندان معمولاً به دلیل چندین فرآیند درگیر در آن کمی بیشتر است.

به‌علاوه، می‌توانید پیش‌بینی کنید که لثه‌هایتان با توجه به بیهوشی تا حدودی ظریف و بی‌حس باشد، اما چیز دیگری، در صورتی که تا دو روز آینده بیشترین توجه را به خرج دهید، لثه‌هایتان باید قاب را بازیابی کنند و سالم باشند. و با شدیدترین ملاحظات منظورم مسواک زدن روزانه با یک برس الیاف ظریف، نخ دندان کشیدن و بطور مثبت عدم استفاده از تنباکو است، زیرا تنباکو مانع از روند ترمیم می شود.

در اینجا برخی از روش هایی که از طریق آنها جرم گیری لیزری دندان می تواند به طرق مختلف برای شما مفید باشد آورده شده است:

این روی دندان های سالم دیگر تأثیر نمی گذارد: زمانی که در حال انجام درمان دندانپزشکی هستید، همیشه این احتمال وجود دارد که دندان ها یا بافت های سالم شما تحت تأثیر قرار گیرند. با این حال، جرم گیری لیزری و برنامه ریزی ریشه، تمام قسمت های لثه را درمان می کند و بر دندان ها یا بافت های سالم تأثیر منفی نمی گذارد. در اینجا دندان و بافت آسیب دیده به راحتی متمایز می شود و این امر باعث راحتی بیشتر می شود.

 

جرم گیری دندان با لیزر
جرم گیری دندان با لیزر

شرایط نادر برش

بستن لثه:

درمان اولیه شامل بریدن لثه همراه با دندان های عفونی می شد. در اینجا، بافت سالم نیز هنگام برش بافت عفونی قطع می شود. اما در جرم گیری لیزری دندان ها، دندانپزشک مجبور به بریدن لثه نیست و قسمت عفونی درمان می شود. به ندرت هر دندانپزشکی لثه را برش می دهد.

انعطاف پذیری در درمان:

ابزار لیزری مورد استفاده در درمان بسیار انعطاف پذیر هستند و به راحتی می توان آن را مطابق با نیاز تنظیم کرد. در جرم گیری لیزری و برنامه ریزی ریشه که در آن درمان روی قسمت های مختلف لثه انجام می شود بسیار مفید است. تا حد زیادی بیمار را آرام می کند.

 

هزینه جرم گیری لیزری دندان ها نسبتاً پایین است:

جرم گیری دندان با لیزر
جرم گیری دندان با لیزر

هزینه جرم گیری لیزری خیلی بیشتر از روش غیر لیزری نیست و فقط کمی بیشتر از آن است. با این وجود، ارزش زیبایی پس از جرم گیری با لیزر خیلی بالاتر است.

به بهبودی سریع‌تر کمک می‌کند:

به طور کلی، درمان بدون لیزر زمان بیشتری را برای بهبودی پس از درمان انجام شده روی دندان در بر می‌گیرد. با این حال، لیزر درمانی می تواند با سرعت بسیار بیشتری بهبود یابد. در ابتدا کمی ناراحتی وجود خواهد داشت و بعد از چند روز همه چیز به حالت عادی باز می گردد. می تواند به بیماران کمک کند تا سریعتر به روال عادی خود بازگردند.

کاهش مراجعه به کلینیک:

هزینه جرم گیری لیزری دندان هنگام انجام درمان غیر لیزری بسیار کمتر است. برای حفره های کوچک و بزرگ، جرم گیری لیزری دندان می تواند تمام حفره ها را از روی دندان خارج کند. جرم گیری لیزری و برنامه ریزی ریشه به سادگی درمان را برای بیماران بسیار آسان و بدون درد کرده است. هزینه جرم گیری لیزری دندان ها به نواحی مختلفی که درمان را انجام می دهید و کلینیکی که درمان را انجام می دهید بستگی دارد. جرم گیری لیزری در تمام انواع مشکلات لثه به خوبی عمل می کند.

جرم گیری دندان با بیمه

بسیاری از خدمات دندانپزشکی مثل جرم گیری دندان شامل تخفیفت بیمه می شود. باید بدانید که برای بهره مندی از این تخفیفات باید به کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه خود بروید. خوشبختانه کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از شرکت ها بیمه می باشد و شما به راحتی می توانید در این مرکز درمان دندان خود را انجام دهید. بیمه های همکار با دندانپزشکی آلما:

برای اطلاع از درمان هایی که تحت پوشش بیمه شما می باشد می توانید روی نام بیمه مدنظر خود کلیک کنید.

سوالات متداول

بعد از جرم گیری دندان با لیزر چه کارهایی باید انجام دهیم؟

مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید استفاده از محصولات تنباکو را متوقف کنید، زیرا توانایی بدن شما برای مبارزه با عفونت لثه را کاهش می دهد و بهبود را به تاخیر می اندازد.

مزایای جرم گیری دندان با لیزر چیست؟

رشد مجدد بافت را برای بهبود سریع تر و بافت های سالم تر ترویج می کند لیزر باکتری ها و بافت های بیمار را از بین می برد ترازو برای از بین بردن جرم از سطح دندان و ریشه

هزینه جرم گیری دندان با لیزر چقدر می‌شود؟

برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  آیا جرم گیری دندان با لیرز برای دندان ضرری نداره؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر لیزر برای دندان هیچ ضرری ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  آیا جرم گیری دندان با لیزر درد دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر جرم گیری دندان کاملا بدون درد انجام میشود برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 3. سلام وقتتون بخیر
  هزینه جرم گیری دندان با لیزر چقدر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده