مراقبت از عصب کشی دندان

در این مقاله خواهید خواند

root canal

در عصب کشی به دلیل اینکه ریشه دندان درمان می شود و سپس روکش روی آن گذاشته می شود، حساسیت بالایی دارد. مراقبت از عصب کشی دندان باعث می شود تا خرابی و شکستگی روی دندان بوجد نیاید. برای دریافت تمامی خدمات دندانپزشکی و عصب کشی دندان با بهترین قیمت می توانید با ما تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از ایمپلنت دندان با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

دستورات بعد از عصب کشی که باید رعایت کنید!

عصب کشی دندان یا روت کانال (Root Canal) یک پروسه دندانپزشکی است که شامل از بین بردن بخش داخلی و نرم دندان یا پالپ (pulp) است. پالپ از اعصاب، بافت همبند و عروق خونی ساخته شده است كه به رشد دندان کمک می‌كند. در بیشتر موارد، دندان‌پزشک عمومی یا متخصص اندودنتیست عصب کشی را تحت بی‌حسی موضعی انجام خواهند داد. در اینجا به چند سوال رایج درباره عصب کشی و مراقبت از عصب کشی دندان خواهیم پرداخت.

چه مدت طول می‌کشد تا عصب دندان بهبود یابد؟

آسیب عصبی ممکن است موقتی باشد و بهبودی آن تا 6 ماه طول کشد، اما در موارد شدید، آسیب عصبی پس از کشیدن دندان عقل می‌تواند دائمی باشد. بسیاری از افراد پس از کشیدن دندان عقل خود دچار بی‌حسی یا سوزن سوزن شدن در صورت یا فک می‌شوند. بعد از چند روز این وضعیت باید به حالت عادی برگردد.

درد تزریق بی‌حسی دندان چقدر طول می‌کشد؟

با بیشتر بی‌حسی‌های موضعی، دندان شما به مدت 2-3 ساعت بی‌حس می‌شود، در حالی که لب‌ها و زبان شما 3-5 ساعت پس از زمان تزریق بی‌حس می‌شوند. همان‌طور که جریان خون ماده، بی‌حس کننده را از محل تزریق می‌برد تا متابولیزه یا تجزیه شود، احساس بی‌حسی به تدریج محو می‌شود.

مراقبت از عصب کشی دندانچگونه درد ناشی از تزریق دندان را می‌شود متوقف کرد؟

به‌عنوان بخشی از فرآیند پر کردن دندان شما، متخصصان کلینیک آلما ممکن است نوعی بیهوشی را برای اطمینان از اینکه شما هیچ درد غیرضروری را تجربه نخواهید کرد، انجام دهند.

یک راه حل عالی استفاده از یخ و سایر محصولات یخ‌زده یا سرد برای بی‌حس کردن لثه‌هایی است که دردش باعث دردسر شما می‌شوند.

چه مدت طول می‌کشد تا درد عصب کشی دندان بهبود یابد؟

اکثر بیماران پس از چند روز از درد عصب کشی دندانشان خلاص می‌شوند. در موارد نادر، برخی از بیماران عوارضی را تجربه می‌کنند و بهبودی ممکن است یک یا حتی دو هفته طول بکشد.

مراقبت از عصب کشی دندانآسیب عصبی ناشی از جراحی دندان ترمیم می‌شود؟

آسیب‌های عصبی در روش‌های معمول جراحی دندان و دهان نادر است اما با مراقبت از عصب کشی دندان قابل درمان است. یک معاینه کامل و به موقع برای به حداکثر رساندن میزان موفقیت ترمیم جراحی ضروری است.

چگونه می‌توان درد عصب کشی را سریع‌تر بهبود بخشید؟

با این نکات سریع‌تر از درد عصب کشی رهایی پیدا کنید!

 •       هنگام خواب سر را بالا بیاورید و تا چند ساعت بعد از عصب کشی دندان غذا نخورید.
 •       طی دوره مشخصی از  داروی ضد درد مصرف کنید تا کمی بهبود یابد.
 •       هر 12 ساعت یک بار آب نمک گرم را درون دهان خود غرغره کنید.
 •       تا چند روز از هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید.
 •       از هر چیزی که می‌تواند باعث التهاب شود اجتناب کنید.

غذاهایی که بعد از عصب کشی دندان باید از آن اجتناب کنید.

حتماً شنیده‌اید که پزشکان و افرادی که تجربه عصب کشی داشته‌اند نکاتی را یادآور می‌شوند که رعایت آن‌ها از واجبات است. در زیر برخی از این نکات را مشاهده خواهید کرد.

 •       غذاها و نوشیدنی‌های بسیار گرم و بسیار سرد که می‌توانند دندان‌های حساس را تحریک کنند.
 •       غذاهای چسبنده مانند آدامس، کارامل و آب‌نبات‌های دیگر.
 •       غذاهای جویدنی مانند استیک و نان خرد شده
 •       غذاهای سفت مانند آجیل
 •       غذاهای ترد مانند چوب ‌شور و چیپس ترتیلا

آیا می‌توان بعد از عصب کشی دندان مسواک زد؟

پس از عصب کشی دندان، می‌توانید با مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان کشیدن روزانه، مراقبت‌ از عصب کشی دندان را از سر بگیرید. باید مراقب باشید مسواک را در دو روز اول روی دندان عصب کشی شده نکشید تا درد آن دوباره تحریک نشود. به محض اتمام درد آن می‌توانید با خیالی آسوده تمامی دندان‌های خود را مثل سابق مسواک بکشید.

آیا می‌توان بعد از عصب کشی دندان آب نوشید؟

دستورالعمل‌های عمومی بعد از درمان عصب ریشه برای نوشیدن مایعات به این گونه است که مایعات به نحو خاصی جلودار مراقبت های بعد از عصب کشی نخواهند بود. به این معنا که مایعات دندان را آزار نمی‌دهد، بنابراین نوشیدن مایعات در هر زمانی پس از عصب کشی مجاز است. هنگامی‌که اثر بیهوشی از بین رفت، می‌توانید در سمت مخالف درمان غذا بخورید (جویدن).

مراقبت از عصب کشی دندانآیا باید پس از انجام عصب کشی دندان آنتی بیوتیک مصرف کرد؟

آنتی بیوتیک بعد از عصب کشی دندان ضروری نیست. پس از درمان ریشه، زمان کمی طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود یابد. بعد از عصب کشی دندان چیزهای ترد یا سفت نخورید. مراقبت از عصب کشی دندان پس از درمان بسیار مهم است.

چه چیزی لثه‌ها را بعد از انجام عصب کشی دندان آرام می‌کند؟

البته که شما مجبور به تحمل درد وحشتناک ناشی از عصب کشی دندان نیستید. اینجاست که علم به کار می‌آید و راه‌هایی را برای رهایی از این عذاب گزارش داده است. ز جمله روش‌های تسکین دهنده برای درد لثه عبارتند از:

 •       کمپرس گرم و سرد، یک ‌راه عالی و آسان برای تسکین درد لثه، استفاده از کمپرس روی لثه برای تسکین درد است.
 •       شستشو با آب نمک
 •       آب اکسیژنه
 •       کیسه‌های چای
 •       روغن درخت چای
 •       خمیر زردچوبه
 •       مسکن‌های بدون نسخه
 •       ژل‌های موضعی خوراکی

مراقبت های بعد از گذاشتن روکش

مهم ترین نکته بعد از روکش دندان مراقبت های بهداشتی دهان دندان است، زدن مسواک و کشیدن نخ دندان باید بطور منظم انجام شود. این نکته را فراموش نکید که در هنگام کشیدن نخ دندان روی روکشی که تازه گذاشته شده است، بسیار آرام انجام شود.

در زمان های اولیه بعد از گذاشتن روکش بهتر است از جویدن غذا های سفت و خشک با دندان خود پرهیز کنید.

عصب کشی در کلینیک دندانپزشکی آلما

کلینیک پزشکی و دندانپزشکی آلما با هدف پیشگیری و آموزش حفظ و بهبود وضعیت بهداشت دهان، به تمامی افراد در چند شعبه از اقصی ایران توانسته است رضایت تمامی مراجعین خود را درزمینه‌ی سلامت و زیبایی دندان‌هایشان جلب کند. همچنین این کلینیک توانسته است درزمینه‌ی درمان و جلوگیری از پیشرفت ضایعه‌های دندان خدمات منحصر به‌ فردی را ارائه دهد.

خشبختانه کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از شرکت های بیمه می باشد. شما می توانید از تمامی خدمات دندانپزشکی بیمه خود در این مرکز استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و معرفی تخفیفات درمان دندان بیمه خود روی نام آن کلیک کنید.

جالب است بدانید خدماتی که در جلسه اول مراجعه به کلینیک آلما در اختیار شما قرار داده می‌شود به ‌صورت رایگان است. شما می‌توانید به مراجعه مرتب و چکاپ سلامت دندان‌های خود از صدمه به ریشه دندان و در نتیجه عصب شی آن نیز جلوگیری نمایید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

سوالات متداول

چه مدت طول می‌کشد تا عصب دندان بهبود یابد؟

آسیب عصبی ممکن است موقتی باشد و بهبودی آن تا 6 ماه طول کشد، اما در موارد شدید، آسیب عصبی پس از کشیدن دندان عقل می‌تواند دائمی باشد. بسیاری از افراد پس از کشیدن دندان عقل خود دچار بی‌حسی یا سوزن سوزن شدن در صورت یا فک می‌شوند. بعد از چند روز این وضعیت باید به حالت عادی برگردد.

چه مدت طول می‌کشد تا درد عصب کشی دندان بهبود یابد؟

اکثر بیماران پس از چند روز از درد عصب کشی دندانشان خلاص می‌شوند. در موارد نادر، برخی از بیماران عوارضی را تجربه می‌کنند و بهبودی ممکن است یک یا حتی دو هفته طول بکشد.

آیا می‌توان بعد از عصب کشی دندان مسواک زد؟

پس از عصب کشی دندان، می‌توانید با مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان کشیدن روزانه، مراقبت‌ از عصب کشی دندان را از سر بگیرید. باید مراقب باشید مسواک را در دو روز اول روی دندان عصب کشی شده نکشید تا درد آن دوباره تحریک نشود. به محض اتمام درد آن می‌توانید با خیالی آسوده تمامی دندان‌های خود را مثل سابق مسواک بکشید.

هزینه عصب کشی دندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت عصب کشی دندان با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

 1. سلام
  چه مدت طول میکشه تا درد دندان بعد از عصب کشی از بین برود؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   آسیب عصبی ممکن است موقتی باشد و بهبودی آن تا ۶ ماه طول بکشد برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  حدود یک ماه پیش من دندونم رو یکجا عصب کشی کردم ولی هنوز دردم تموم نشده باید چیکار کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   ممکن است عصب دندان های شما کامل از بین نرفته باشد برای همین بعد از یک ماه هنوز درد دندان شما از بین نرفته است. برای مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده