هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

در این مقاله خواهید خواند

ارتودنسی دندان با بیمه

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی : انجام ارتودنسی یکی از خدماتی است که در اکثر کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شود. ارتودنسی دندان یکی از روش های رایج برای درست کردن کجی دندان و ناهمواری دندان ها و تنظیم کردن زاویه دندان ها و فک می باشد.

ارتودنسی یک روش درمانی برای دندان ها محسوب میشود در حالی که لمینت دندان وکامپوزیت دندان ابتدا برای زیبایی و سپس برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند.

ارتودنسی هر فک شامل چند براکت و یک سیم در ضخامت های گوناگون می باشد. براکت ها با چسب مخصوص روی دندان قرار می گیرند و بعد از خشک شدن با نور مخصوص، سیمی ثابت می شود که ممکن است برای هر فرد طی مراحل درمان ضخامت های گوناگون به وسیله یک سری از کش های کوچک پلاستیکی بر روی براکت های روی دندان ثابت قرار می گیرد.

شما عزیزان می توانید از تمامی خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت دندان و ارتودنسی و ترمیم و…. کلینیک دندانپزشکی آلما با برهترین کیفیت و با دندانپزشکان مجرب برخوردار شوید. تماس: 02166916624

 

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

هزینه ایی که شما در قبال دریافت خدمات درمانی ارتودنسی دریافت می کنید وابسته به عوامل مختلفی می باشد.

اینکه شما به چه دلیلی تصمیم به انجام ارتودنسی می گیرید ویا چه نوع ارتودنسی برای دندان هایتان انتخاب می شود و مدت زمانی که ارتودنسی باید روی دندان های شما بماند تا فرایند درمان انجام شود بر روی هزینه پرداختی شما بطور مستقیم نقش دارند.

هزینه-ارتودنسی-با-بیمه-تامین-اجتماعی-چقدر-است؟

اگر شما تحت نظر بیمه های مختلف باشید، هزینه های شما ممکن است تا مقداری کاهش بیاید. انواع مختلف بیمه دندانپزشکی می تواند شما در کاهش هزینه ها یاری کند.

یکی از این بیمه ها بیمه تامین اجتماعی است که تا حدودی هزینه های انجام ارتودنسی را کاهش می دهد.

کلینیک دندانپزشکی آلما با شرکت های بیمه معتبر طرف قرارداد می باشد. برای اطلاع از خدمات دندانپزشکی بیمه خود و همچنین تخفیفات ارتودنسی بیمه، روی نام بیمه مدنظر کلیک کنید.

از آنجایی که انجام ارتودنسی علاوه بر اینکه یکی از خدمات درمانی محسوب می شود جز خدمات زیبایی نیز هست و بیمه تامین اجتماعی به همین دلیل هزینه های انجام ارتودنسی را پوشش نمی دهد.قوانین سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت مبلغ ارتودنسی متغیر است. بااین‌حال، اگر بیمه تأمین اجتماعی هستید، بهتر است به مراکز درمانی طرف قرارداد تأمین اجتماعی مراجعه کنید.

ارتودنسی مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

برای اینکه از خدمات دندانپزشکی بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید باید به مراکز و کلینیک های مخصوص تامین اجتماعی بروید. با این حال تعداد محدودی از این مراکز خدمات ارتودنسی را ارائه می دهند. برای انجام ارتودنسی با کیفیت و زیر نظر بهترین متخصصان دندانپزشک می توانید به کلینیک دندانپزشکی آلما مراجعه کنید.

بیمارستان میلاد از مراکز درمانی است که بیمه شدگان تامین اجتماعی می توانند در آنجا کار ارتودنسی دندان خود را انجام دهند. گذشته از میزان پوشش هزینه ارتودنسی توسط این بیمه، یکی از مزایای درمان در بیمارستان میلاد تهران وجود تمامی تجهیزات لازم جهت درمان ارتودنسی می باشد.

کاربردهای ارتودنسی

ارتودنسی برای رفع ناهنجاری های دهان و فک مورد استفاه قرار می گیرد. در ادامه برخی از ناهنجاری های فک و دندان که ارتودنسی توانایی رفع آنها را دارد برسی می کنیم.

اوربایت

اوربایت یکی از مشکلات مربوط به دندان است که بر روی زیبایی صورت به ویژه قسمت پایینی آن تاثیر زیادی دارد.

در اوربایت زمانی رخ می دهد که هنگام قرار گرفتن فک بالا و پایین روی هم , دندان های فک پایین توسط فک بالا پوشانده می شوند.این پوشاندن از حالت عادی بیشتر است و باعث بروز مشکلاتی در صحبت کردن و غذا خوردن می شود.

مکیدن انگشت در کودکی و زمینه ژنتیکی از عوامل مبتلا شدن به اوربایت هستند.

آندربایت

در آندربایت فک پایینی شخص به اندازه خیلی کمی جلو بوده و بالاتر بودن میزان رشد دندان های پایینی نسبت به دندان های بالایی باعث شده تا دندان های فک پایین مقداری از دندان های فک بالا را بپوشانند.

برای درمان این مشکل بهتر است در سنین پایین تر اقدام شود زیرا با بالا رفتن و محکم شدن ساختار استخوانی درمان آندربایت کمی مشکل خواهد بود.

کراس بایت

در رابطه با این مشکل باید گفت که اگر شما در حالت عادی سعی کنید دندان های دو فک بالا و پایین خود را روی هم قرار دهید متوجه این خواهد شد که دندان های فک بالا و پایینی شما کاملا در یک سطح قرار میگیرندو با یکدیگر تراز هستند.

اما در فراد مبتلا به کراس بایت این حالت رخ نمی دهد. در کراس بایت دندان ها با یکدیگر تراز نیستند و شخص مبتلا به این مشکل زمانی که سعی می کند دندان هایش را روی هم قرار دهد متوجه می شود که سطح قرارگیری دندان های فک بالا و پایین با یکدیگر تراز  نیستند.

مکیدن انگشت و دیر در آمدن دندان های اولیه یا دندان های اصلی می توانند زمینه ساز این مشکل باشند.

دندان های نامرتب

در بیشتر مراجعه کنندگان به کلینیک های دندانپزشکی  جهت انجام ارتوردنسی مشاهده می شود که این اشخاص هیچ مشکلی در رابطه با تراز بودن دندان های دو فک ندارند و دلیل مراجعه آنها نامرتب قرار گرفتن دندان هایشان است.

در واقع می توان گفت داشتن دندان های نامرتب بیشتر دلیل مراجعه افراد برای انجام ارتودنسی می باشد.

مجددا مکیدن انگشت، ژنتیک و کوچک تر بودن فک بالا و پایین از جمله عوامل تاثیرگذار در رشد دندان ها بصورت نامرتب و کج هستند.

اگر دندان های شما دارای هر یک از مشکلات ذکر شده می باشد ،می توانید جهت رسیدگی و درمان هرچه سریع تر با شماره ما در کلینیک دندان پزشکی آلما در تماس باشید:02166916624

انواع ارتودنسی

انواع-ارتودنسی

ارتودنسی ثابت

در این نوع ارتودنسی براکت ها با چسب مخصوص روی دندان های شما فیکس می شوند و پس از قرارگیری سیم روی براکت ها امکان جابه جایی براکت و سیم وجود ندارد. در این نوع درمان بیمار لازم نیست برای اثر بخشی درمان کار خاصی را انجام دهدو این  مورد یکی از مزیت های ارتودنسی ثابت محسوب می شود.

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک برای رفع مشکل دندان های نامرتب مورد استفاده قرار می گیرد. البته این روش درمانی زمانی پاسخگو است که نامرتبی و کجی دندان های شما شدید نباشد. زیرا این روش درمان برای مرتب سازی دندان هایی با درصد نا مرتبی پایین مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که از اسم این نوع ارتودنسی پیداست، شما می توانید در زمان هایی که لازم بود آن را از دهان خود خارج کنید. ارتودنسی متحرک زیبایی بیشتری نسبت به سایر ارتودنسی ها دارد و یکی دیگر از مزیت های آن قیمت پایین تر آن است.

ارتودنسی-متحرک

ارتودنسی پشت دندانی

ارتودنسی پشت دندانی نیز تا حدودی مشابه ارتودنسی ثابت است به طوری که بعد از نصب آن روی دندان امکان جابه جایی براکت و سیم وجود ندارد. تنها تفاوت ارتودنسی پشت دندانی با ارتودنسی ثابت این است که این نوع ارتودنسی در پشت دندان قرار می گیرد و از نمای رو به رو قابل دیدن نیست.

ارتودنسی-پشت-دندانی

ارتودنسی دیمون دندان

بخاطر شکل ظاهری و نوع کارکرد این نوع ارتودنسی، اکثر افراد فکر می کنند که ارتودنسی دیمون یک ارتودنسی متحرک است اما برخلاف تصور ارتودنسی دیمون جز دسته ارتودنسی های ثابت قرار می گیرد.در این نوع ارتودنسی برای ثابت نگه داشتن براکت روی سیم از کش های پلاستیکی استفاده نمی شود، نحوه کار این نوع ارتودنسی بصورت کشویی است و براکت ها با لغزیدن روی سیم هرجایی از دندان که نیاز بود برای مدتی قرار می گیرند.

ارتودنسی-دیمون-دندان

ارتودنسی سرامیکی دندان

ممکن است همه افراد با وجود براکت ها فلزی بر روی دندان های خود ارتباط برقرار نکنند و حس می کنند که براکت های فلزی از زیبایی چهره آنها می کاهد. برای اینکه این افراد نیز بتوانند فرایند درمان خود را طی کنند نوع شفافی از براکت ها تحت عنوان ارتودنسی سرامیکی وجود دارد که به شکل شفاف و تقریبا نامرئی روی دندان ها قرار می گیرند.

ارتودنسی-سرامیکی-دندان

ارتودنسی سرامیکی نسبت به سایر ارتودنسی ها هزینه بیشتری دارد و همچنین ممکن است به زمان طولاتی تری برای اثرگذاری احتیاج داشته باشد.

در آخر توجه داشته باشید که ارتودنسی بهتر است در سنین هرچه پایین تر انجام شود. زیرا با افزایش سن و زیاد شدن تراکم استخوان ها حرکت دندان ها و استخوان های فک مشکل تر می شود و شما ممکن است در طول فرایند درمان اذیت شوید.

برای دریافت مشاوره ارتودنسی و اطلاع دقیق از هزینه ارتودنسی آزاد و هزینه ارتودنسی تحت پوشش بیمه با کلینیک دندانپزشکی آلما در تماس باشید:02166916624

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده