ارتودنسی نامرئی – مزایا و معایب

در این مقاله خواهید خواند

Advantages and disadvantages of invisible orthodontics

ارتودنسی نامرئی

بریس های نامرئی مجموعه ای از ترازهای شفاف و پلاستیکی هستند که گاهی به جای بریس های فلزی برای صاف کردن دندان ها استفاده می شوند. این نوع ارتودنسی که به آن ارتودنسی متحرک نیز گفته میشود، به دلیل دارا بودن مزایای زیاد به یک انتخاب محبوب برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. از جمله این مزیت ها میتوان به غیرقابل تشخیص بودن آن توسط افراد اشاره کرد.

اگرچه تقاضا و محبوبیت فزاینده ای برای بریس های نامرئی وجود دارد، اما ممکن است انتخاب مناسبی برای همه نباشد. مزایا و معایبی وجود دارد که باید قبل از تعهد در نظر بگیرید.

هنگامی که بیمار تصمیم بگیرد که میخواهد عمل ارتودنسی انجام دهد، متخصص ارتودنسی ما با توجه به شرایط او، بهترین نوع درمان ارتودنسی را پیشنهاد می‌کند.

مانند بریس های سنتی، بریس های نامرئی نیز می توانند دندان های شما را صاف کرده و لبخندی زیبا به شما هدیه دهند. چندین گزینه موثر وجود دارد که معمولا توسط متخصصان ارتودنسی توصیه می شود. اگر می خواهید دندان های خود را صاف کنید، باید زمانی را برای یادگیری گزینه های مختلف اختصاص دهید. این کار به شما کمک می کند تا تصمیمی آگاهانه در مورد گزینه ایده آل بگیرید.

یکی از فاکتور های مهم زیبایی صورت ردیف بودن دندان و هماهنگی بین آن ها می باشد. افرادی که دندان های نامرتبی دارند حس اعتماد به نفس پایینی نیز خواهند داشت. در کلینیک دندانپزشکی آلما ارتودنسی دندان با بهترین کیفیت انجام می شود. برای اطلاع از خدمات دندان پزشکی مانند جراحی ایمپلنت دندان می توانید با ما تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما توضیح دهیم که ارتودنسی نامرئی چیست و چه مزیا و معایبی دارد؟

ارتودنسی نامرئیمزایای ارتودنسی نامرئی

 • مزیت بزرگ ارتودنسی نامرئی همانطور که از نامش پیداست شفاف بودن آن است. بنابراین این فضیلت، برای بیمارانی که نمیخواهند زیبایی صورت خود را در طی پروسه درمان از دست بدهند، ایده آل به نظر میرسد.

 

 • علاوه بر این لازم نیست تکنیک مسواک زدن با روش معمول متفاوت باشد و بریس ها را می توان ابتدا خارج و با آب و صابون شسته یا مسواک زد. همچنین احتمال باقی ماندن غذا بین دندان ها و ایجاد پوسیدگی دندان یا بیماری لثه بسیار کمتر از ارتودنسی معمولی است.

 

 • مزیت بزرگ دیگر این است که می توان آنها را برای خوردن جدا کرد، بنابراین مطمئن هستید که هنگام خوردن نوشیدنی یا غذا، بریس های شما کثیف یا لک نمی شود. به دلیل اینکه این نوع ارتودنسی یک براکت قابل جدا شدن است، حتی نیازی به تغییر رژیم غذایی هم نیست.

 

 • همینطور خوب است بدانید، که ارتودنسی نامرئی (متحرک)، زخم یا تحریکی در لثه ایجاد نمی کنند؛ که بریس های ارتودنسی معمولی گاهی می توانند باعث این مشکل شوند.

معایب ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئیارتودنسی نامرئیقطعا مزایای این نوع ارتودنسی خیلی بیشتر از معایب آن است ولی ما در این مقاله قصد داریم تا خیلی واضح هر آنچه را که شما باید بدانید را به شما بگوییم.

 • یکی از معایب اصلی ارتودنسی نامرئی (شفاف)، متحرک بودن آن است. بنابراین شما در معرض خطر از دست دادن آن هستید. البته این مورد هیچگاه در بیماران واقعاً مسئول نشان داده نمیشود.
 • یکی دیگر از معایب ارتودنسی نامرئی این است که هزینه درمان آن بیشتر از ارتودنسی معمولی است و این به این دلیل است که هر اسپلینت برای هر بیمار سفارشی و شخصی سازی شده است.
 • علاوه بر این، ما همیشه باید آنها را برای خوردن ویا نوشیدن برداریم. نه تنها این، بلکه مصرف غذا و یا نوشیدنی هایی بجز آب ممنوع است.

در کلینیک دندانپزشکی آلما، متخصص ارتودنسی ما مناسب ترین نوع ایمپلنت را با توجه به مورد شما به شما پیشنهاد میدهد.

مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی

به طور معمول، اکثر درمان‌های ارتودنسی نامرئی می‌توانند بین 6 تا 36 ماه طول بکشند، اگرچه مواردی وجود دارند که در زمان کمتری برطرف می‌شوند و موارد دیگر ممکن است به چند ماه بیشتر نیاز داشته باشند. مدت زمان بر اساس یک مورد به مورد تعیین می شود. برای اینکه بدانید درمان ارتودنسی نامرئی شما دقیقا چه مدت باید طول بکشد، باید به یک متخصص مراجعه کنید تا مورد شما را ارزیابی کند. مدت زمانی که به دستگاه خود نیاز دارید ممکن است بسته به نوع راه حل ارتودنسی شفافی که انتخاب کرده اید و سختی مورد شما کمی متفاوت باشد.

آیا به ارتودنسی نامرئی علاقه دارید؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی نامرئی، لطفا در اسرع وقت با ما تماس بگیرید تا برای شما نوبت مشاوره رزرو کنیم.

ارتودنسی نامرئیچه زمانی میتونم آن‌ها را خارج کنم؟

حداقل 22 ساعت در روز برای تثبیت موقعیت‌ها، توصیه می‌کنیم آن هم فقط در هنگام خوردن غذا، هنگام مسواک زدن و هنگام مصرف نوشیدنی‌های گرم مثل چای یا قهوه، آنها را بردارید تا از آسیب به اسپلینت جلوگیری شود. در ضمن این را هم باید بدانید که وقتی از آن ها استفاده نمیکنید، مثلا در هنگام خواب و یا حمام کردن، آن ها را درون جعبه مخصوص خود بگذارید تا از آسیب رسیدن جلوگیری کنید.

ارتودنسی نامرئی چگونه کار میکند؟

اول از همه یک مطالعه شخصی توسط پزشک، سپس با اشعه ایکس، عکس ها و مدل های دهان انجام می‌شود. در مرحله بعد، یک شبیه سازی سه بعدی از درمان ساخته میشود که در آن حرکات تمام دندان ها شبیه سازی شده و علاوه بر آن، یک پایان مجازی از مورد مورد نظر شما ایجاد می کنیم. زمانی که برنامه درمانی را داشتیم، با الاینرها شروع می کنیم که بسته به مورد، هر چند روز یکبار تعویض می شود؛ البته معمولاً یک بار در ماه ویزیت با متخصص ارتودنسی انجام می شود.

آیا ارتودنسی نامرئی دردناک است؟

بعضی از افراد ممکن است در روزهای اول هر مرحله جدید از درمان، بخصوص زمانی که شروع به پوشیدن یک تراز کننده جدید می کنند، کمی ناراحتی موقت را تجربه کنند. نگران نباشید، ما به شما میگوییم که این طبیعی است و معمولاً از به عنوان احساس فشار یاد می شود. این نشان می دهد که الاینرها به خوبی کار می کنند، به تدریج دندان ها را حرکت می دهند و به شما کمک می کنند تا به نتیجه مطلوب برسید. این ناراحتی باید طی چند روز از بین برود ولی اگر ادامه پیدا کرد حتما در اسرع وقت به متخصص خود در کلینیک دندانپزشکی تخصصی آلما مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

سوالات متداول

مزایا ارتودنسی نامرئی چیست؟

• یکی از معایب اصلی ارتودنسی نامرئی (شفاف)، متحرک بودن آن است. بنابراین شما در معرض خطر از دست دادن آن هستید. البته این مورد هیچگاه در بیماران واقعاً مسئول نشان داده نمیشود. • یکی دیگر از معایب ارتودنسی نامرئی این است که هزینه درمان آن بیشتر از ارتودنسی معمولی است و این به این دلیل است که هر اسپلینت برای هر بیمار سفارشی و شخصی سازی شده است. • علاوه بر این، ما همیشه باید آنها را برای خوردن ویا نوشیدن برداریم. نه تنها این، بلکه مصرف غذا و یا نوشیدنی هایی بجز آب ممنوع است.

مزایا ارتودنسی نامرئی چیست؟

• مزیت بزرگ ارتودنسی نامرئی همانطور که از نامش پیداست شفاف بودن آن است. بنابراین این فضیلت، برای بیمارانی که نمیخواهند زیبایی صورت خود را در طی پروسه درمان از دست بدهند، ایده آل به نظر میرسد. • علاوه بر این لازم نیست تکنیک مسواک زدن با روش معمول متفاوت باشد و بریس ها را می توان ابتدا خارج و با آب و صابون شسته یا مسواک زد. همچنین احتمال باقی ماندن غذا بین دندان ها و ایجاد پوسیدگی دندان یا بیماری لثه بسیار کمتر از ارتودنسی معمولی است. • مزیت بزرگ دیگر این است که می توان آنها را برای خوردن جدا کرد، بنابراین مطمئن هستید که هنگام خوردن نوشیدنی یا غذا، بریس های شما کثیف یا لک نمی شود. به دلیل اینکه این نوع ارتودنسی یک براکت قابل جدا شدن است، حتی نیازی به تغییر رژیم غذایی هم نیست.

هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت ارتودنسی نامرئی با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

4 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اطلاع از قیمت و مشاوره تخصصی با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

 1. سلام وقتتون بخیر
  ارتودنسی نامرئی هم مثل ارتودنسی ثابت عمل می‌کند؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله ولی تشخیص این موضوع که شما به ارتودنسی نامرئی نیاز دارید یا ارتودنسی ثابت به تشخیص دکتر شما بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایمپلنت-دندان-با-پودر-استخوان

ایمپلنت دندان با پودر استخوان

برای تقویت استخوان فک زمانی که پایه ایمپلنت نتواند در استخوان فک به خوبی کاشته شود از پودر استخوان استفاده می شود. بسیاری از افراد نیازمند ایمپلنت دندان با پودر استخوان می باشند و ما در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را درمورد پودر استخوان برای ایمپلنت ارائه دهیم. ایمپلنت دندان یکی از بهترین راه ها برای جبران دندان از دست رفته می باشد و مانند یک دندان طبیعی سال های طولانی برای شما باقی می ماند. شما می توانید برای انجام ایمپلنت دندان به کلینیک دندانپزشکی آلما در تهران مراجعه کمنید. همچنین کلینیک آلما اقدام ارائه خدمت

مشاهده
ارتودنسی تک دندان

ارتودنسی تک دندان

مسئله این است که اکثر بیمارانی که به دنبال درمان ارتودنسی هستند، به خصوص بزرگسالان، تنها در صورتی این کار را انجام می دهند که موارد شدید شلوغی، ناهماهنگی فک ها یا چرخش دندان داشته باشند. با این حال، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که دقیقاً در مورد ارتودنسی تک دندان یک یا دو دندان کج به سمت داخل، بیرون یا به هر طریقی چه باید کرد. چگونه می توان دندان های کمی کج را اصلاح کرد؟ آیا درمان شما خیلی طول می کشد؟ بایت های سالم با دندان های کمی کج معمولاً دلایلی است که باعث

مشاهده
بستن فاصله بین دندان

بستن فاصله بین دندان

برخی از افراد مانند دیوید لترمن و لارا استون افراد مشهور، فاصله بین دندان‌های خود را حفظ کرده‌اند، اما بسیاری ترجیح می‌دهند که دندان‌هایشان با فاصله و فرم یکسان باشد. در اینجا سه ​​گزینه وجود دارد که دندانپزشکان ترمیمی و زیبایی در مرکز دندانپزشکی جامع آلما برای بستن فاصله بین دندان و دستیابی به لبخندی زیبا از آنها استفاده می کنند: باندینگ دندان روکش های چینی بریس های اینویزیلاین برای بستن فاصله بین دندان و بسیاری از خدمات دندانپزشکی دیگر با هزینه مناسب در کلینیک دندانپزشکی آلما. در این مرکز علاوه بر دریافت با کیفیت ترین درمان دندان می توانید

مشاهده
هزینه های ارتودنسی دندان

هزینه های ارتودنسی دندان

هزینه های ارتودنسی دندان ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که برای اصلاح، دندان‌های نامرتب و فک‌هایی که حالت نامناسب دارند استفاده می‌شود. این حالت فک و دندان در هنگام جویدن غذا مشکلاتی را به وجود می‌آورد و حتی دندان‌های نامرتب و بیرون زده در معرض شکستگی، ترک‌خوردگی و بیماری‌های پریودنتال را نیز به دنبال دارد. بهترین روش برای جلوگیری از این مشکلات ارتودنسی است نگران هزینه های ارتودنسی دندان نباشید، کلینیک دندانپزشکی آلما کلیه امور ارتودنسی را با مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهد. در این مقاله سعی داریم شما را با ارتودنسی و هزینه های ارتودنسی دندان بیشتر آشنا کنیم. پیشنهاد

مشاهده