ایمپلنت دندان جلو چقدر طول می‌کشد؟

در این مقاله خواهید خواند

ایمپلنت دندان جلو

این روزها ایمپلنت های دندانی به طور گسترده ای در دندانپزشکی مورد استفاده قرار گرفته اند و درمان انتخابی برای دندان های از دست رفته هستند. اگر میخواهید بدانید که ایمپلنت دندان جلو چقدر طول میشکد با ما در این مقاله همراه باشید.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان جایگزینی مصنوعی برای ریشه دندان است که معمولاً از آن ساخته می شود.

تیتانیوم هنگامی که به طور ماهرانه مورد استفاده قرار می گیرند، یک درمان بسیار قابل اعتماد ارائه می دهند.

استخوان اطراف با گذشت زمان رشد بیشتر استخوان روی سطح ایمپلنت ثبات ایمپلنت را افزایش می دهد.

به منظور حمایت از دندان‌های جایگزین، ایمپلنت‌های دندانی معمولاً دارای نوعی

رزوه داخلی پیچ یا فضای پست هستند، که امکان نصب انواع اجزا را فراهم می کند.

پس از نصب، این قطعات پایه و اساس پشتیبانی طولانی مدت را فراهم می کنند.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

چه کسانی برای کاشت دندان مناسب هستند؟

ایمپلنت های دندانی برای اکثر بزرگسالان با سلامت عمومی مناسب هستند. آنها می توانند

فقط زمانی که رشد استخوان فک متوقف شده به کلینیک درمانی جهت ارتودنسی مراجعه کنند.

برای بیماران جوان تر، عاداتی مانند نوشیدن زیاد الکل یا سیگار کشیدن می تواند باعث افزایش آن شود.

تعدادی از مشکلات مرتبط با بهبودی اولیه و پس از آن، ممکن است برای آنها بد باشد.

برای سلامت طولانی مدت لثه و استخوان اطراف هر ایمپلنت، سیگار کشیدن باید

کاهش یابد یا بهتر است به طور کلی کنار گذاشته شود. با این حال، هر مورد متفاوت است و اگر شما هر گونه مشکل پزشکی دارید، قبل از آن با یکی از متخصصان ایمپلنت ما صحبت کنید.

ایمپلنت های دندانی برای اکثر بزرگسالان با سلامت عمومی مناسب هستند.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

چگونه متوجه می شوید که برای ایمپلنت دندان جلو مناسب هستید؟

در مشاوره اولیه شما، یکی از متخصصان ما امکان سنجی ارائه درمان ایمپلنت را ارزیابی می کند. ما گزینه های شما را مورد بحث قرار می دهیم و دهان و دندان های باقی مانده شما را بررسی میکنیم تا ماهیت و میزان مشکلات فعلی دندان را کشف کنیم. معمولا اشعه ایکس این کار را انجام می دهد.

پس ابتدا باید یک عکس از دندان های خود تهیه کنید و پس از ویزیت، از این اشعه ایکس و مدل ها استفاده خواهد شد.

تعیین موقعیت مطلوب برای ایمپلنت، تعداد ایمپلنت هایی که باید در شکاف قرار داده شوند و کیفیت و حجم استخوانی که در دسترس است.

ایجاد سلامت پایه دندانی یک مرحله کلیدی در هر طرح درمانی است. در این اولین قرار با متخصصین ما ملاقات به شما اطلاع داده می شود که کدام مشکلات فوری هستند و چه درمانی برای رفع  هرگونه مشکل لثه یا مرتبط با دندان لازم است.

بعد از عمل ایمپلنت دندان چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 • دستورالعمل های بهداشت دهان و دندان را که توسط متخصص دندانپزشکی به شما داده شده است را با دقت دنبال کنید. تمیز کردن منظم ایمپلنت و دندان های اطراف برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت بسیار مهم است.
 • ویزیت های منظم را با ارائه دهنده دندانپزشک خود برنامه ریزی کنید.
 • اگر ایمپلنت شما شل یا دردناک است، فوراً به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

چالش ها و مسائل:

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

بیماری لثه (بیماری پریودنتال) یکی از دلایل اصلی از دست دادن استخوان است.

درمان ایمپلنت دندانی استخوان می تواند پیچیده تر باشد اما غیرممکن نیست.

قیمت ایمپلنت دندان جلو 

برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان جلو با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

ایمپلنت دندان جلو چقدر زمان میبرد؟

برای موارد معمول، از زمان کاشت ایمپلنت تا زمان گذاشتن اولین دندان، زمان درمان می تواند بین آنها متفاوت باشد.

سه تا شش ماه در دسترس بودن استخوان با کیفیت بهتر می تواند برای کاهش زمان درمان مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که زمان و مراقبت بیشتری لازم است.

ایمپلنت دندان جلو چقدر دوام خواهند داشت؟

هنگامی که ایمپلنت ها و بافت های نرم اطراف سالم هستند و دندان های جدید راحت و به درستی تنظیم شده اند، کیفیت توجه شخصی شما به بهداشت دهان و تمایل به شرکت در بررسی های نگهداری منظم است که بیشترین تأثیر را خواهد داشت.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

و اما در مورد اینکه چقدر دوام خواهند داشت…

هنگامی که ایمپلنت ها به خوبی مراقبت نمی شوند، پوششی از رسوبات سخت و نرم، ایجاد می شود که بسیار شبیه به آن است و روی دندان های طبیعی نادیده گرفته شده بیشتر یافت می شود. این رسوبات بدون درمان می توانند منجر به عفونت لثه، خونریزی، درد و ناراحتی عمومی شوند.

احتمالاً می توان گفت که ایمپلنت ها به اندازه دندان های طبیعی دوام خواهند داشت. ایمپلنت هایی که به خوبی نگهداری می شوند در استخوان به اندازه ی کافی قرار می گیرند.

انتظار می رود سال ها و احتمالاً تا پایان عمر شما دوام بیاورد. با این حال، همانطور که انتظار دارید تاج ها، پل ها و پر کردن هایی که نیاز به تعمیر یا تعویض گاه به گاه دارند، دندان های تکیه گاه ایمپلنت شما نیز ممکن است نیازهای نگهداری مشابهی در طول سال داشته باشند.

آیا تقویت استخوان بر طول درمان تاثیر می گذارد؟

اگر به تقویت استخوان نیاز دارید، ممکن است مدت زمان درمان شما را افزایش دهد. با این حال، زمانی که آن را با موفقیت اعمال کردید، نتیجه ایمپلنت (های) قرار داده شده را تا حد زیادی بهبود می بخشید. هنگامی که تقویت استخوان در جلوی دهان استفاده می شود، می تواند امکان ایجاد مقدار زیادی زمان را نیز فراهم کند.

شما میتوانید جهت مشاهده نمونه کارها و همچنین ارتباط با مشاوران ما به وبسایت کلینیک آلما مراجعه کنید.

سوالات متداول

ایمپلنت دندان جلو چقدر زمان می‌برد؟

برای موارد معمول، از زمان کاشت ایمپلنت تا زمان گذاشتن اولین دندان، زمان درمان می تواند بین آنها متفاوت باشد. سه تا شش ماه در دسترس بودن استخوان با کیفیت بهتر می تواند برای کاهش زمان درمان مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که زمان و مراقبت بیشتری لازم است.

ایمپلنت دندان جلو چقدر دوام خواهند داشت؟

هنگامی که ایمپلنت ها و بافت های نرم اطراف سالم هستند و دندان های جدید راحت و به درستی تنظیم شده اند، کیفیت توجه شخصی شما به بهداشت دهان و تمایل به شرکت در بررسی های نگهداری منظم است که بیشترین تأثیر را خواهد داشت.

هزینه ایمپلنت دندان جلو چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان جلو با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  ایمپلنت دندان چقدر ماندگاری دارد؟

  1. ایمپلنت دندان مثل دندان های خودتان عمل میکند باید به نظافت آن اهمین بدهید تا به ان اسیبی وارد نشود.برای مشاوره تخصصی با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیلی کم این موضوع پیش میاد ولی اگر دکتر شما کار را درست انجام نداده باشد امکان چینین مسئله ای هست.

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی، یکی از تکنیک‌های پیشرفته در علم ارتودنسی است که برای اصلاح و بهبود ترتیب و تنظیم دندان‌ها و فک‌ها به کار می‌رود. در این روش، از اقلام سرامیکی با کیفیت بالا به عنوان براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی استفاده می‌شود که تا حد امکان به دندان‌ها تطابق داده می‌شوند و از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ارتودنسی سرامیکی این است که این روش تأثیر حداقلی بر روی ظاهر بیمار دارد، زیرا براکت‌ها به رنگ دندان‌ها یا شفافیت نزدیکی دارند و اغلب به سختی تشخیص داده می‌شوند. این امر باعث می‌شود که افراد

مشاهده
ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی دندان شفاف ارتودنسی الاینر : امروزه افراد بیشتر از گذشته به سلامت دندان ها و زیبایی آنها می پردازند ولی ممکن است شما در مورد انجام ارتودنسی به دلیل درد و ناراحتی که ممکن است ایجاد کند، نگران باشید. بسیاری از مردم در مورد استفاده از بریس های سنتی تردید دارند. پیشرفت در دندانپزشکی و به ویژه ارتودنسی، روش انجام کارها را به شدت تغییر داده است. در حال حاضر افراد بیشتری، به ویژه بزرگسالان، در مقایسه با گذشته، درمان های جدید ارتودنسی را انتخاب می کنند. اگر هنوز به طور قطعی نمیدانید که از کدام روش برای ارتودنسی

مشاهده
بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

عفونت دندان آبسه دندان یا همان عفونت دندان یک مشکل شایع است که به دنبال تخریب مینای دندان توسط باکتری‌های موجود در دهان اتفاق میفتد. مینای دندان به دلیل عدم رعایت بهداشت دچار پوسیدگی می‌شود و احتمال عفونت دندان و لثه را بالا می‌برد. در برخی موارد نیز عفونت دندان به دلیل جراحات حاصل از کشیدن دندان یا جراحی‌ها ایجاد می‌شود. در این مقاله با توضیح مختصری درمورد پریودنتال و علت علائم ایجاد آن به بررسی بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان می پردازیم. پزشکان دندانپزشکی آلما با دقت و بررسی تمام نکات مربوط به علت عفونت و شرایط سلامت

مشاهده
جدا شدن کامپوزیت دندان

جدا شدن کامپوزیت دندان

آسیب های کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان یک روش درمانی و ترمیمی در دندانپزشکی است. این کار به منظور ترمیم دندان، تغییر رنگ و فرم دندان انجام می شود. کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که از جنس رزین ساخته شده و هم رنگ دندان می باشد. پزشک متخصص این ماده خمیری شکل را روی دندان فرم می دهد و سپس به کمک اشعه ای خاص روی دندان تثبیت می کند. کامپوزیت دارای انواع مختلفی است که شامل ماکروفیل، میکروفیل، هیبریدی و نانو کامپوزیت می شود. کامپوزیت ماکروفیل از ذرات کوچکی ساخته شده است و همین امر سبب شده که استحکام

مشاهده