جراحی دندان عقل در نسج نرم

در این مقاله خواهید خواند

جراحی دندان عقل در نسج نرم

با از بین رفتن تاج دندان به هر دلیل بنا به تشخیص دندانپزشک بایستی ریشه از نسج دندان خارج گردد. برای خارج کردن ریشه دندان نیاز به جراحی می باشد.در جراحی دندان عقل در نسج نرم مقدار کمی از بافت لثه کنار زده می شود. گاهی دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به خوبی اجرا نمی شود. در مواقعی در هم ریختگی دندان ها به علت دندان عقل نهفته سبب نیاز فرد به ارتودنسی می شود و سبب پوسیدگی دندان عقل و دندان های کناری او می گردد و همچنین بیماری های لثه ایی را نیز در بر دارد ،  در مواقعی حاد ، دندان عقل نهفته  کیست ، تومور دندانی  و درد های شدید ناشی از آبسه دندانی که بر اثر عفونت های زیاد صورت می گیرد  را برای فرد در بر دارد .در همین خصوص جراحی نسج نرم و سخت  برای سلامتی افراد الزامی می باشد.

در صورتی که دندان عقل نهفته در زیر لثه باشد و روی دندان را بافت لثه گرفته و قسمتی از دندان در استخوان فک قرارداشته باشد . یک دندان معمولی که در نسج نرم نهفته است را می توان با یک جراحی ساده وارد فضای دهان کرد اما اگر این نهفتگی در مورد دندان عقل باشد، بهتر است کل دندان کشیده شود. این جراحی اهمیت دارد زیرا می تواند از مشکلات متعدد دهان و دندان پیشگیری کند. انتخاب نوع درمان و جراحی بستگی به موقعیت قرارگیر ی دندان عقل دارد و تشخیص آن به عهده دندانپزشک می باشد.این عمل به سختی جراحی در نسج سخت نمی باشد .

این جراحی همانند کشیدن دندان عقل بدون جراحی توسط متخصص جراح دهان و دندان و به نوعی دندانپزشکی بدون درد می باشد که انجام می شود .

قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم

برای اطلاع از قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم و رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: 02166916624

جراحی دندان عقل در نسج نرم

معمولا این جراحی به صورت سرپایی و ساده صورت می گیرد و نیاز به مراقبت های سخت برای بیماران نمی باشد. 

جراحی در این نوع روی دندان که از طریق بافت لثه ایی پوشیده شده است این بافت لثه ایی توسط متخصص برداشته می شود و فلپ جراحی صورت می گیرد ، در لثه توسط متخصص و ابزار مخصوص و پیشرفته  یک برش کوچک در ناحیه  ایجاد می شود و سپس دندان خارج می گردد .

گاهی اوقات، دندان عقل که نهفته شده یا به طور کامل از سطح لثه نشکند، می تواند باعث مشکلات دندانی شود. مواد غذایی و باکتری ها می توانند در اطراف لبه دندان عقل به دام بیفتند و باعث ایجاد پلاک شوند که می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • پوسیدگی دندان  (پوسیدگی دندان)
 • بیماری لثه  (همچنین ژنژیویت یا بیماری پریودنتال نامیده می شود)
 • پریکورونیت – زمانی که پلاک باعث عفونت بافت نرم اطراف دندان می شود.
 • سلولیت  – یک عفونت باکتریایی در گونه، زبان یا گلو
 • آبسه  – مجموعه ای از چرک در دندان عقل یا بافت اطراف در نتیجه عفونت باکتریایی
 • کیست و رشد خوش خیم – به ندرت، دندان عقلی که لثه را نبریده باشد، کیست ایجاد می کند (تورم پر از مایع)

بسیاری از این مشکلات را می توان با آنتی بیوتیک ها  و دهانشویه های ضد عفونی کننده درمان کرد.

برداشتن دندان عقل معمولاً زمانی توصیه می‌شود که سایر درمان‌ها جواب نداده باشند.

سوالات متداول

جراحی دندان عقل در نسج نرم چیست؟

دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به خوبی اجرا نمی شود ، در مواقعی در هم ریختگی دندان ها به علت دندان عقل نهفته سبب نیاز فرد به ارتودنسی می شود و سبب پوسیدگی دندان عقل و دندان های کناری او میگردد و همچنین بیماری های لثه ایی را نیز در بر دارد ، در مواقعی حاد ، دندان عقل نهفته کیست ، تومور دندانی و درد های شدید ناشی از آبسه دندانی که بر اثر عفونت های زیاد صورت میگیرد را برای فرد در بر دارد .در همین خصوص جراحی نسج نرم و سخت برای سلامتی افراد الزامی می باشد.

چرا باید دندان عقل را بکشیم؟

پوسیدگی دندان (پوسیدگی دندان) بیماری لثه (همچنین ژنژیویت یا بیماری پریودنتال نامیده می شود) پریکورونیت - زمانی که پلاک باعث عفونت بافت نرم اطراف دندان می شود سلولیت - یک عفونت باکتریایی در گونه، زبان یا گلو آبسه - مجموعه ای از چرک در دندان عقل یا بافت اطراف در نتیجه عفونت باکتریایی کیست و رشد خوش خیم - به ندرت، دندان عقلی که لثه را نبریده باشد، کیست ایجاد می کند (تورم پر از مایع)

قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم و رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: 02166916624

5/5 - (6 امتیاز)

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  هزینه جراحی دندان عقل در نسج نرم چقدر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   این علائم ممکن است به این معنی باشد که دندان عقل بیرون آمده است و باید قبل از ایجاد مشکلات جدی تری، دندان های عقل را خارج کرد.

   درد
   عفونت در دهان
   تورم صورت
   تورم خط لثه در پشت دهان در اطراف دندان عقل
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 2. سلام وقتتون بخیر
  قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم چقدر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

خرابی و پوسیدگی دندان ها یکی از عوامل کشیدن دندان می باشد. بسته به نوع خرابی و پوسیدگی ایجاد شده مشخص می شود که دندان ها احتیاج به چه نوع جراحی دارند. برای مثال اگر دندان نهفته باشد جراحی نسج سخت و یا نسج نرم انجام می گیرد. نهفتگی دندان به خصوص در هنگام پیدا شدن دندان عقل و نبود فضای کافی در دهان ایجاد می شود. زمانی که از زمان رویش دندان جدید گذشته باشد اما همچنان دندان درون فک باقی بماند در نتیجه نیاز به جراحی های نسج نرم و یا سخت می باشد. دندان های عقل معمولا

مشاهده
وستیبول دندان

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ جراحی وستیبوبوپلاستی از جمله جراحی های قبل از پروتز می باشد که به منظور ایجاد جای مناسب جهت قرار گیری پروتز های دندانی در دهان انجام می گیرد. کم شدن عمق وستیبول می تواند به دلیل از دست دادن دندان های دائمی باشد که می تواند عامل اصلی انجام این جراحی و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت قرار گیری دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت های دندانی باشند. تکنیک های مختلفی جهت انجام این جراحی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار توسط دندانپزشک اجرا می شود. در هنگام اجرای این جراحی می توان همزمان پیوند استخوان و

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی عمل جراحی که جهت تغییر شکل دادن قسمت هایی از فک که دندان های آن از بین رفته است , آلوئولوپلاستی نام دارد. آلوئول بخشی از استخوان فک می باشد که دندان ها را در خود جای داده است.صاف کردن استخوان فک , روشی بسیار مناسب و ضروری برای قرار گیری دندان های مصنوعی در دهان می باشد. آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی🙁جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم

مشاهده
جراحی فلپ پرودنتال

جراحی فلپ

جراحی فلپ چیست؟ جراحی فلپ در صورت تجمع بیش از حد باکتری ها در دهان به وجود آمدن پلاک اضافی در صورتی که با مصرف  دارو مانع عفونت شد, به بیمار پیشنهاد می شود . زمانی که بافت لثه از از دندان جدا شده باشند محل مناسبی برای تجمع و رشد بامتری ها فراهم می شود چرا که مسواک زدن این ناحیه درد غیر قابل دسترس بوده و به مرور موجب التهاب و خونریزی بافت ها و لثه می شود. جراحی فلپ به جهت پاکسازی ریشه و لثه از عفونت و ترمیم استخوان انجام می شود که جهت انجام آن

مشاهده