جراحی دندان عقل در نسج نرم

در این مقاله خواهید خواند

جراحی دندان عقل در نسج نرم : دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به خوبی اجرا نمی شود  ، در مواقعی در هم ریختگی دندان ها به علت دندان عقل نهفته سبب نیاز فرد به ارتودنسی می شود و سبب پوسیدگی دندان عقل و دندان های کناری او میگردد  و همچنین بیماری های لثه ایی را نیز در بر دارد ،  در مواقعی حاد ، دندان عقل نهفته  کیست ، تومور دندانی  و درد های شدید ناشی از آبسه دندانی که بر اثر عفونت های زیاد صورت میگیرد  را برای فرد در بر دارد .در همین خصوص جراحی نسج نرم و سخت  برای سلامتی افراد الزامی می باشد.

ذر صورتی است که دندان عقل نهفته در زیر لثه باشد و روی دندان را بافت لثه گرفته و قسمتی از دندان در استخوان فک قرارداشته باشد . یک دندان معمولی که در نسج نرم نهفته است را می توان با یک جراحی ساده وارد فضای دهان کرد اما اگر این نهفتگی در مورد دندان عقل باشد، بهتر است کل دندان کشیده شود. این جراحی اهمیت دارد زیرا می تواند از مشکلات متعدد دهان و دندان پیشگیری کند. انتخاب نوع درمان و جراحی بستگی به موقعیت قرارگیر ی دندان عقل داردو تشخیص آن به عهده دندانپزشک می باشد.این عمل به سختی جراحی در نسج سخت نمیباشد .

این جراحی همانند کشیدن دندان عقل بدون جراحی توسط متخصص جراح دهان و دندان و به نوعی دندانپزشکی بدون درد می باشد که  انجام می شود .

قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم

برای اطلاع از قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم و رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: 02166916624

جراحی دندان عقل در نسج نرم

معمولا این جراحی به صورت سرپایی و ساده صورت میگیرد و نیاز به مراقبت های سخت برای بیماران نمی باشد 

جراحی در این نوع روی دندان که از طریق بافت لثه ایی پوشیده شده است این بافت لثه ایی توسط متخصص برداشته می شود و فلپ جراحی صورت میگیرد ، در لثه توسط متخصص و ابزار مخصوص و پیشرفته  یک برش کوچک در ناحیه  ایجاد می شود  و سپس دندان خارج می گردد .

گاهی اوقات، دندان عقل که نهفته شده یا به طور کامل از سطح لثه نشکند، می تواند باعث مشکلات دندانی شود. مواد غذایی و باکتری ها می توانند در اطراف لبه دندان عقل به دام بیفتند و باعث ایجاد پلاک شوند که می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • پوسیدگی دندان  (پوسیدگی دندان)
 • بیماری لثه  (همچنین ژنژیویت یا بیماری پریودنتال نامیده می شود)
 • پریکورونیت – زمانی که پلاک باعث عفونت بافت نرم اطراف دندان می شود
 • سلولیت  – یک عفونت باکتریایی در گونه، زبان یا گلو
 • آبسه  – مجموعه ای از چرک در دندان عقل یا بافت اطراف در نتیجه عفونت باکتریایی
 • کیست و رشد خوش خیم – به ندرت، دندان عقلی که لثه را نبریده باشد، کیست ایجاد می کند (تورم پر از مایع)

بسیاری از این مشکلات را می توان با آنتی بیوتیک ها  و دهانشویه های ضد عفونی کننده درمان کرد.

برداشتن دندان عقل معمولاً زمانی توصیه می‌شود که سایر درمان‌ها جواب نداده باشند.

سوالات متداول

جراحی دندان عقل در نسج نرم چیست؟

دندان ها به علت وجود دندان عقل ، فشرده شده و به همین دلیل ، کج و در هم پوشیده می شوند که در این صورت علاوه بر آسیب در زیبایی سبب دشوار شدن در نظافت و رسیدگی دندان ها می شود و بهداشت دندان ها به خوبی اجرا نمی شود ، در مواقعی در هم ریختگی دندان ها به علت دندان عقل نهفته سبب نیاز فرد به ارتودنسی می شود و سبب پوسیدگی دندان عقل و دندان های کناری او میگردد و همچنین بیماری های لثه ایی را نیز در بر دارد ، در مواقعی حاد ، دندان عقل نهفته کیست ، تومور دندانی و درد های شدید ناشی از آبسه دندانی که بر اثر عفونت های زیاد صورت میگیرد را برای فرد در بر دارد .در همین خصوص جراحی نسج نرم و سخت برای سلامتی افراد الزامی می باشد.

چرا باید دندان عقل را بکشیم؟

پوسیدگی دندان (پوسیدگی دندان) بیماری لثه (همچنین ژنژیویت یا بیماری پریودنتال نامیده می شود) پریکورونیت - زمانی که پلاک باعث عفونت بافت نرم اطراف دندان می شود سلولیت - یک عفونت باکتریایی در گونه، زبان یا گلو آبسه - مجموعه ای از چرک در دندان عقل یا بافت اطراف در نتیجه عفونت باکتریایی کیست و رشد خوش خیم - به ندرت، دندان عقلی که لثه را نبریده باشد، کیست ایجاد می کند (تورم پر از مایع)

قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم و رزرو وقت با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: 02166916624

5/5 - (6 امتیاز)

6 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  هزینه جراحی دندان عقل در نسج نرم چقدر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   این علائم ممکن است به این معنی باشد که دندان عقل بیرون آمده است و باید قبل از ایجاد مشکلات جدی تری، دندان های عقل را خارج کرد.

   درد
   عفونت در دهان
   تورم صورت
   تورم خط لثه در پشت دهان در اطراف دندان عقل
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 2. سلام وقتتون بخیر
  قیمت جراحی دندان عقل در نسج نرم چقدر است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مشابه

جراحی دندان عقل در نسج سخت

جراحی دندان عقل در نسج سخت : دندان عقل در نسج سخت به زمانی اطلاق میشود که دندان عقل نهفته و کاملاً در زیر استخوان فک قرار گرفته باشد و روی آن هم استخوان باشد .نوع درمان و جراحی دندان عقل به پوزیشن و قرارگیری آن در استخوان فک بستگی دارد. در جراحی در نسج سخت  ، محل مربوطه برای خارج کردن دندان عقل برش جراحی  زده می شود ، بعد از برداشتن استخوان های اطراف دندان تقسیم و برش زده میشود تا دندان  بتواند به خوبی اخراج گردد . عمل دندان عقل نهفته در نسج نوع سخت بسیار مشکل بوده ودر صورت

مشاهده

وستیبولوپلاستی

وستیبولوپلاستی چیست؟ وستیبولوپلاستی: وستیبول به فضای بین دندان ها و لب ها (این فضا شامل لثه و لبه استخوانی فرد می باشد) می باشد. وستیبولوپلاستی ( عمیق کردن وستیبول ، جهت افزایش ثبات دندان مصنوعی ) جراحی است که بسیار رایج می باشد و در آن عمق کف دهان افزایش داده می شود. و مناسب کسانی می باشد که دندان های خود را از دست دادند و می خواهند دندان مصنوعی بگذارند و یا برای آن دسته از بیمارانی که می خواهند پروتز های متحرک مبتنی و متکی بر ایمپلنت داشته باشند این تکنیک به جهت رسیدن به فضای کافی

مشاهده

آلوئولوپلاستی (استئوتومی)

آلوئولوپلاستی (استئوتومی) فکی – دندانی: (جراحی اصلاح فک ) جراحی ای است که در آن استخوان ها برای اصلاح بد شکلی فکی – دندانی برش داده می شوند تا جا به جا، تغییر و باز تنظیم شوند. کلمه Osteotomy به معنی تقسیم یا برداشتن و برش استخوان است. این عملیات  برای اصلاح مشکلات فکی که با ناهنجاری های فکی – دندانی مواجه هستند استفاده می شود. ناهنجاری هایی مانند پروگناتیسم یا جلو و بزرگ بودن فک بالا یا پایین، اوپن بایت، درد و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی و همچنین عقب رفتگی چانه. رشد نامتناسب فک بالا یا پایین باعث تغییر شکل

مشاهده

جراحی فلپ

جراحی فلپ چیست؟ جراحی فلپ نوعی جراحی لثه است که توسط متخصص جراح لثه وبرروی لثه بیمار شده و ملتهب انجام میگردد .در این جراحی ریشه و استخوان آسیب دیده از عفونت را تمیز کرده ولثه درمان میشود.جراحی فلپ برای بیمارانی توصیه میشود که دچار پریودنتیت متوسط تا پیشرفته لثه باشند .در جراحی فلپ ابتدا دندان شما بی حس میگردد ولثه توسط تیغ جراحی برداشته  و به عقب برگرداننده میشود تا جراح بتواند به ریشه و استخوان پشتیبان دندان دسترسی داشته باشد. کلیه بافتهای بیمار لثه از بین دندانها و شکافهای بین استخوان دندان خارج شده ،کلیه پلاکها وجرمهای عمیق دندان برداشته شده ولبه های ریشه

مشاهده