اینویزیلاین چیست؟

در این مقاله خواهید خواند

اینویزیلاین

 اینویزیلاین یک درمان ارتودنسی است که بدون استفاده از بریس های فلزی دندان ها را صاف می کند. اینویزیلاین مجموعه‌ای از بریس‌های شفاف سفارشی است که دندان‌های شما را می‌پوشاند و به آرامی آن‌ها را در طول زمان به موقعیت مناسب می برد. از آنجایی که شفاف هستند نسبت به بریس‌های فلزی سنتی کمتر قابل توجه هستند و هنچنین با توجه به متحرک بودن آن ها، میتوان آن ها را جا به چا کرد.

اکثر مردم می خواهند لبخند خود را بهبود بخشند اما فکر می کنند که بریس های سنتی و فلزی تنها گزینه پیش روی آنها است. در بریس های شفاف اینویزیلاین، هیچ براکت یا سیم فلزی وجود ندارد که در حین درمان مانع لبخند زدن شما در بین دوستانتان باشد. با بریس‌های شفاف اینویزیلاین، دندان‌های شما می‌توانند در نیمی از زمانی که دندان هایتان با بریس‌های سنتی نیاز دارد، راحت، زیبا و به‌طور دقیق تراز شوند. چه پدر و مادری باشید که در حال بررسی مقالات درمان ارتودنسی برای نوجوان خود هستید، چه بزرگسالی که سال ها درمان را به تعویق انداخته است، اینویزیلاین یک راه حل موثر و محتاطانه است.

اینویزیلاین
اینویزیلاین

اینویزیلاین از چه چیزی ساخته شده است؟

ترازهای شفاف اینویزیلاین از پلاستیک بدون BPA ساخته شده است و نسبت به بریس های فلزی سنتی بسیار راحت تر هستند. این ترازهای شفاف سفارشی، برای صاف کردن فاصله ی دندان های شما و ایجاد لبخند زیبایی که همیشه خواستارش هستید استفاده میشود. قبل از دریافت ترازهای شفاف اینویزیلاین، با متخصصان ما مشورت خواهید کرد تا در مورد اهداف خود از این عمل و همچنین آنچه می توانید از درمان خود انتظار داشته باشید صحبت کنید. در وب سایت کلینیک تخصصی آلما بیشتر بدانید.

چه کسی می تواند این بریس های شفاف را بپوشد؟

اینویزیلاین
اینویزیلاین

هم نوجوانان و هم بزرگسالان می توانند اینویزیلاین بپوشند. از این بریس های شفاف برای بستن فاصله بین دندان ها و همچنین درمان اوربایت، آندربایت، اپن بایت، کراس بایت و دندان های بیش از حد شلوغ و نامرتب استفاده می شود. پس از معاینه و عکسبرداری با اشعه ایکس از دندان های شما، می توانیم در مورد اینکه آیا اینویزیلاین، درمان ارتودنسی مناسبی برای شماست یا خیر صحبت کنیم.

طرح درمان به ما میکوید که دندان های شما چگونه باید جابه جا شوند و چه مدت طول می کشد تا آنها به درستی تراز و همسان شوند. 

پوشیدن اینویزیلاین چگونه کار می کند؟

این را باید بدانید که شما در تمام طول روز، به جز زمان هایی که غذا می خورید، نخ دندان می کشید و دندانهای‌تان را مسواک می زنید، از الاینر استفاده خواهید کرد. از آنجایی که بریس‌های اینویزیلاین قابل جابجایی هستند، می‌توانید هر زمان که در طول روز نیاز داشتید آن‌ها را بردارید.

اینویزیلاین
اینویزیلاین

پوشیدن اینویزیلاین خیلی راحت است و شما میتوانید به کارهای روزمره تان ادامه دهید و خللی در زندگی تان ایجاد نمیکند. هنگامی که الاینرهای خود را دریافت می کنید، باید بریس های شفاف را روی دندان های خودتان قرار دهید. سپس شما باید هر ست از تراز کننده را به مدت دو هفته بپوشید و سپس به ست بعدی تراز کننده ها تغییر دهید. در ابتدا، الاینرهای شما محکم قرار می گیرند زیرا برای حرکت دادن آرام و دقیق دندان های شما طراحی شده اند. پس از چند روز، دندان های شما به تدریج مکان شان تغییر میکند. سپس متوجه خواهید شد که الاینرهای شما پس از گذشت مدتی کمی شل می شوند. در همین حال اگر شروع به احساس سستی کردند، زودتر از دو هفته آنها را عوض نکنید، چون شما باید به مدت دو هفته کامل آنها را در دهان خود داشته باشید و زودتر از این موعد، در روند درمان شما اختلال ایجاد میکند. این زمان به دندان ها و لثه اجازه میدهد تا با موقعیت جدید هماهنگ شوند. 

مزایای اینویزیلاین نسبت به بریس های سنتی

اینویزیلاین
اینویزیلاین

هنگام بررسی گزینه های موجود برای درمان ارتودنسی خود، دانستن مزایای اینویزیلاین نسبت به بریس های سنتی بسیار حائز اهمیت است.

 •  شفاف هستند؛ و در نتیجه اکثر مردم متوجه نمی شوند که شما آنها را پوشیده اید یا خیر.
 • حرکت دندان های شما با اینویزیلاین نسبت به بریس های سنتی دقیق تر است.
 • حفظ سلامت دهان و دندان با اینویزیلاین بسیار آسان تر است. 
 • این ترازها بسیار راحت تر از بریس های فلزی است و دندان ها یا لثه های شما را تحریک نمی کند.
 • ایضا اینویزیلاین در زمان شما صرفه جویی می کند. برخلاف بریس‌هایی که برای تعویض سیم قوس و انجام تنظیمات نیاز به مراجعه مکرر به مطب دارند، در این مورد معاینات کمتری به مطب با اینویزیلاین خواهید داشت. همچنین زمان درمان در این روش اغلب کوتاه تر است.

آیا اینویزیلاین معایبی دارد؟

با توجه به اینکه بیمار برنامه درمانی را به درستی دنبال می کند ، هیچ ضرر واقعی برای درمان اینویزیلاین وجود ندارد . متأسفانه، اگر بیمار از سینی‌ها طبق دستورالعمل استفاده نکند، زیرا آنها باید تقریباً به طور مداوم پوشیده شوند، جدا از هنگام خوردن، نوشیدن یا تمیز کردن دندان‌ها برای تأثیرگذاری، درمان بی‌اثر خواهد بود.

اینویزیلاین می تواند به صاف کردن و تراز کردن دندان ها کمک کند و مشکلات مربوط به بایت و دندان های شکاف یا کج را حل کند. با این حال، ضروری است که دندانپزشک وضعیت دندان ها را قبل از شروع درمان ارزیابی کند، زیرا برای اینکه اینویزیلاین موثر باشد ، باید سالم باشند. برخی از بیماران با مشکلات پیچیده دندانی ممکن است برای درمان اینویزیلاین مناسب نباشند و ممکن است به انواع دیگر مداخلات نیاز داشته باشند.

جمع بندی:

اینویزیلاین یا ارتودنسی نامرئی برای مواردی مثل ناهماهنگی دندان ها و فاصله استفاده میشود. بطور کلی اگر مشکل ناهماهنگی دندان هایتان جدی نیست، ارتودنسی نامرئی گزینه خوبی برای شماست.

بنابراین، شما باید به یک کلینیک تخصصی و خیلی خوب مراجعه کرده و درباره مشکلات پیش آمده برای دندان هایتان از آنها مشاوره بگیرید. مسلما آنها بهترین گزینه را با در نظر گرفتن شرایط شما به شما میگویند.

برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

سوالات متداول

اینویزیلاین از چه چیزی ساخته شده است؟

ترازهای شفاف اینویزیلاین از پلاستیک بدون BPA ساخته شده است و نسبت به بریس های فلزی سنتی بسیار راحت تر هستند. این ترازهای شفاف سفارشی، برای صاف کردن فاصله ی دندان های شما و ایجاد لبخند زیبایی که همیشه خواستارش هستید استفاده میشود. قبل از دریافت ترازهای شفاف اینویزیلاین، با متخصصان ما مشورت خواهید کرد تا در مورد اهداف خود از این عمل و همچنین آنچه می توانید از درمان خود انتظار داشته باشید صحبت کنید. در وب سایت کلینیک تخصصی آلما بیشتر بدانید.

مزایای اینویزیلاین نسبت به بریس های سنتی اینویزیلاین

هنگام بررسی گزینه های موجود برای درمان ارتودنسی خود، دانستن مزایای اینویزیلاین نسبت به بریس های سنتی بسیار حائز اهمیت است. شفاف هستند؛ و در نتیجه اکثر مردم متوجه نمی شوند که شما آنها را پوشیده اید یا خیر. حرکت دندان های شما با اینویزیلاین نسبت به بریس های سنتی دقیق تر است. حفظ سلامت دهان و دندان با اینویزیلاین بسیار آسان تر است. این ترازها بسیار راحت تر از بریس های فلزی است و دندان ها یا لثه های شما را تحریک نمی کند.

آیا اینویزیلاین معایبی دارد؟

با توجه به اینکه بیمار برنامه درمانی را به درستی دنبال می کند ، هیچ ضرر واقعی برای درمان اینویزیلاین وجود ندارد . متأسفانه، اگر بیمار از سینی‌ها طبق دستورالعمل استفاده نکند، زیرا آنها باید تقریباً به طور مداوم پوشیده شوند، جدا از هنگام خوردن، نوشیدن یا تمیز کردن دندان‌ها برای تأثیرگذاری، درمان بی‌اثر خواهد بود. ..

به این مطلب امتیاز دهید

4 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت و مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

 1. سلام وقتتون بخیر
  ایا اینویزیلاین به دندان اسیب میرساند؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   خیر این عمل به دندان شما هیچ اسیبی وارد نمیکند برای مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس:۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی، یکی از تکنیک‌های پیشرفته در علم ارتودنسی است که برای اصلاح و بهبود ترتیب و تنظیم دندان‌ها و فک‌ها به کار می‌رود. در این روش، از اقلام سرامیکی با کیفیت بالا به عنوان براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی استفاده می‌شود که تا حد امکان به دندان‌ها تطابق داده می‌شوند و از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ارتودنسی سرامیکی این است که این روش تأثیر حداقلی بر روی ظاهر بیمار دارد، زیرا براکت‌ها به رنگ دندان‌ها یا شفافیت نزدیکی دارند و اغلب به سختی تشخیص داده می‌شوند. این امر باعث می‌شود که افراد

مشاهده
ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی دندان شفاف ارتودنسی الاینر : امروزه افراد بیشتر از گذشته به سلامت دندان ها و زیبایی آنها می پردازند ولی ممکن است شما در مورد انجام ارتودنسی به دلیل درد و ناراحتی که ممکن است ایجاد کند، نگران باشید. بسیاری از مردم در مورد استفاده از بریس های سنتی تردید دارند. پیشرفت در دندانپزشکی و به ویژه ارتودنسی، روش انجام کارها را به شدت تغییر داده است. در حال حاضر افراد بیشتری، به ویژه بزرگسالان، در مقایسه با گذشته، درمان های جدید ارتودنسی را انتخاب می کنند. اگر هنوز به طور قطعی نمیدانید که از کدام روش برای ارتودنسی

مشاهده
بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

عفونت دندان آبسه دندان یا همان عفونت دندان یک مشکل شایع است که به دنبال تخریب مینای دندان توسط باکتری‌های موجود در دهان اتفاق میفتد. مینای دندان به دلیل عدم رعایت بهداشت دچار پوسیدگی می‌شود و احتمال عفونت دندان و لثه را بالا می‌برد. در برخی موارد نیز عفونت دندان به دلیل جراحات حاصل از کشیدن دندان یا جراحی‌ها ایجاد می‌شود. در این مقاله با توضیح مختصری درمورد پریودنتال و علت علائم ایجاد آن به بررسی بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان می پردازیم. پزشکان دندانپزشکی آلما با دقت و بررسی تمام نکات مربوط به علت عفونت و شرایط سلامت

مشاهده
جدا شدن کامپوزیت دندان

جدا شدن کامپوزیت دندان

آسیب های کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان یک روش درمانی و ترمیمی در دندانپزشکی است. این کار به منظور ترمیم دندان، تغییر رنگ و فرم دندان انجام می شود. کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که از جنس رزین ساخته شده و هم رنگ دندان می باشد. پزشک متخصص این ماده خمیری شکل را روی دندان فرم می دهد و سپس به کمک اشعه ای خاص روی دندان تثبیت می کند. کامپوزیت دارای انواع مختلفی است که شامل ماکروفیل، میکروفیل، هیبریدی و نانو کامپوزیت می شود. کامپوزیت ماکروفیل از ذرات کوچکی ساخته شده است و همین امر سبب شده که استحکام

مشاهده