ایمپلنت ثابت دندان

در این مقاله خواهید خواند

ایمپلنت ثابت دندان

ایمپلنت ثابت دندان چیست؟

ایمپلنت ثابت در واقع جایگزینی برای دندان های مصنوعی می باشد. دندان های مصنوعی متحرک معایب زیادی دارند و اکثر افرادی که از آن ها استفاده می کنند با مشکلاتی مواجه هستند. ایمپلنت ثابت می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد، عمر طولانی تری خواهد داشت، ظاهر و عملکرد طبیعی دارد و به حفظ استخوان فک کمک می کند. استفاده از این نوع دندان مصنوعی به شرایط فک و لثه افراد بستگی دارد که با توجه به تشخیص پزشک تجویز می گردد.

آیا دندان مصنوعی لق دارید که شما را آزار می دهد و چیزی را که می توانید بخورید محدود می کند یا خوردن و صحبت کردن برای شما دشوار شده است؟ در این صورت ایمپلنت ثابت دندان یک راه حل عالی برای رفع مشکل شما خواهد بود.

پروتزهای دندانی را می توان به طور دائمی تنها در 1 روز با استفاده از تعداد مقرون به صرفه و ثابت از ایمپلنت دندان برای قرار دادن پروتزهای خود بر روی آن ثابت کرد. یک فک بالا یا پایین کامل از دندان‌های زیبا می‌تواند متعلق به شما باشد و تنها از ۴ ایمپلنت در فک پایین و ۶ ایمپلنت در فک بالا استفاده کنید. همه روی 4 ایمپلنت دندان مدل سه بعدی قرار خواهد گرفت.

این مفهوم مقرون به صرفه و ایده آل برای کسانی است که از  دست دادن دندان رنج می برند و می خواهند دندان های ثابت داشته باشند، زیرا تنها از چهار ایمپلنت دندان برای حمایت از قوس کامل دندان های ثابت استفاده می کند اگر در حال حاضر دندان مصنوعی ندارید و می خواهید بهترین گزینه های خود را بدانید. مانند ایمپلنت های دندانی ، لطفاً صفحات ایمپلنت های دندانی ما را مشاهده کنید یا برای مشاوره با جراح باتجربه ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی آلما، با شماره 02166916624 تماس بگیرید.

ایمپلنت-ثابت-دندان-چیست؟

چه زمانی ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز باشد؟

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، ایمپلنت دندان ممکن است گزینه مناسبی باشد اگر:

 • استخوان فک کاملاً رشد کرده و سالم داشته باشید
 • بیماری لثه ندارند
 • شرایطی ندارید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد

استفاده از ایمپلنت برای تعمیر دائمی پروتز

این روش عالی است اگر:

 • پروتز های لق داشته باشید که بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد
 • بیماری لثه پریودنتال شدید و از دست دادن دندان داشته باشید
 • به دلیل از دست دادن دندان دچار از دست دادن استخوان فک شده اند
 • تاج ها و بریج های از کار افتاده همراه با دندان های لق که نیاز به کشیدن دارند
 • به شما گفته شده است که استخوان کافی برای ایمپلنت دندان ندارید

ایمپلنت ثابت برای چه کسانی مناسب است

این روش یک راه حل همیشگی برای مشکا از دست رفتن دندان می باشد. چه افرادی کیس مناسب برای ایمپلنت دندان هستند:

 • یک راه حل مقرون به صرفه برای دهان پر از دندان می خواهید
 • می خواهید غذاهایی را که قبلا استفاده می کردید مانند سیب یا آجیل بخورید
 • یک راه حل قابل پیش بینی می خواهید
 • می خواهید در همان روز با پروتزهای دائمی که آزادی شما را به شما باز می گرداند، کنار بروید

درمان با ایمپلنت دندان

روش‌های سنتی کاشت دندان با قوس کامل ثابت به 6 تا 10 ایمپلنت با یک دوره بهبودی نیاز دارند که در آن پل نمی‌تواند روی ایمپلنت‌ها ثابت شود. پیوند استخوان گسترده برای کاشت ایمپلنت نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

با استفاده از روش پروتز ایمپلنت ثابت، تماس استخوان با ایمپلنت بهینه شده و نیاز به هر گونه پیوند استخوان به حداقل می رسد.

ایمپلنت‌ های زاویه‌دار که در دهان شما قرار می‌دهیم می‌توانند در استخوانی با کیفیت بسیار بهتر که در جلوی استخوان فک شما وجود دارد، مدت بیشتری دوام بیاورند. این کار تعداد ایمپلنت‌ های دندانی مورد نیاز برای ترمیم کل قوس دندان را کاهش می‌دهد و ما را قادر می‌سازد تا در همان روز کاشت ایمپلنت دندان‌ را به‌طور دائم روی ایمپلنت‌ دندانی ثابت کنیم. کج کردن ایمپلنت همچنین به ما کمک می کند تا از ساختارهای آناتومیکی مانند اعصاب و سینوس ها جلوگیری کنیم.

درمان-با-ایمپلنت-دندان

ایمپلنت دندان ثابت در مقابل متحرک

اگر تمام یا بیشتر دندان های خود را از دست داده اید، پروتزهای ایمپلنتی بهترین گزینه برای جایگزینی آن ها هستند. برخلاف پروتزهای سنتی، پروتزهای متکی به ایمپلنت درست مانند دندان‌های طبیعی به فک شما متصل می‌شوند که به آن‌ها ثبات بیشتری می‌دهد و از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کند. به جای جایگزینی هر دندان از دست رفته با ایمپلنت دندان تک دندانی خود، یک پروتز با پشتیبانی از ایمپلنت به ما این امکان را می دهد که به طور استراتژیک چند ایمپلنت دندانی را روی یک قوس قرار دهیم تا مجموعه کاملی از دندان های جایگزین را پشتیبانی کنیم. به غیر از پروتزهای کامل یا جزئی، دو دسته اصلی دیگر برای پروتزهای متکی به ایمپلنت وجود دارد: ثابت یا متحرک.

ایمپلنت-دندان-ثابت-در-مقابل-متحرک

پروتزهای ثابت با پشتیبانی از ایمپلنت

پروتز ثابت با ایمپلنت قرار نیست هر روز درآورده شود و دوباره روی آن قرار گیرد، در عوض، این پروتزها به طور دائم به ایمپلنت دندان شما متصل می شوند. پروتز های ثابت مبتنی بر ایمپلنت بیشتر شبیه دندان های واقعی هستند. برای مراقبت از آنها، به سادگی مسواک می زنید – لازم نیست هر شب قبل از رفتن به رختخواب دندان های خود را بیرون بیاورید و از محلول های پاک کننده استفاده کنید. بسیاری از بیماران از این نوع ترمیم قدردانی می کنند زیرا به آنها اجازه می دهد فراموش کنند که حتی پروتز دارند.

یکی از نکات منفی پروتزهای ثابت با ایمپلنت این است که نسبت به پروتزهای متحرک با ایمپلنت به حمایت بیشتری از استخوان و بافت نیاز دارند. اگر توده استخوانی مورد نیاز برای پروتزهای ثابت با ایمپلنت را ندارید، باید یک گزینه متحرک انتخاب کنید یا ممکن است کاندیدای یک روش جایگزین، یعنی ترمیم قوس کامل All-on-4 باشید.

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت

پروتز های متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت (همچنین به عنوان پروتزهای ضربه ای شناخته می شوند) بیشتر شبیه دندان مصنوعی سنتی هستند – تفاوت اصلی این است که به جای استفاده از چسب برای نگه داشتن دندان مصنوعی در جای خود، از ایمپلنت های دندانی استفاده می شود.

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت نه تنها برای بیمارانی که توده استخوانی برای حمایت از پروتزهای ثابت ندارند گزینه بهتری هستند، بلکه برای بیمارانی که عادت به استفاده از پروتزهای مصنوعی سنتی دارند و بدشان نمی آید که پروتزهای مصنوعی خود را ببرند نیز مناسب است. در پایان روز برای تمیز کردن. برخی از بیماران حتی ممکن است این گزینه را ترجیح دهند زیرا تمیز کردن را آسان تر می دانند. پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت نیز مقرون به صرفه تر هستند.

گزینه های ایمپلنت دندان ثابت در مقابل متحرک:

همانطور که می بینید، هر یک از گزینه های پروتز با ایمپلنت دارای مزایا و معایبی هستند. پروتز ثابت با ایمپلنت بیشتر شبیه دندان های طبیعی شما است، اما گران تر است و همه بیماران دارای پاس استخوان مورد نیاز برای حمایت از آن نیستند. پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت راحت تر تمیز می شوند و هزینه کمتری دارند، اما بسیاری از بیماران دوست ندارند که این پروتزها آنقدر شبیه به تجربه داشتن دندان مصنوعی سنتی باشند.

در نهایت، بهترین راه برای تصمیم گیری که برای شما مناسب است این است که برای مشاوره مراجعه کنید. ما سابقه دندانپزشکی شما را مرور می کنیم، در مورد سبک زندگی شما با شما صحبت می کنیم، یک معاینه کامل انجام می دهیم و اهداف درمانی شما را مورد بحث قرار می دهیم. در نظر گرفتن همه این موارد به ما کمک می کند تا نوع ایمپلنت دندان را که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند، تعیین کنیم.

کلینیک دندانپزشکی آلما مجهز ترین و بهترین کلینیک دندانپزشکی مرکز تهران است که با اکثر بیمه ها مانند بیمه کوثر، بیمه پاسارگاد، بیمه بانک ملی و… طرف قرارداد می باشد. شما می توانید برای استعلام بیمه ها و اطلاع از قیمت ایمپلنت با بیمه با ما تماس بگیرید.

اگر می خواهید در مورد پروتزهای ایمپلنتی با پزشک خود صحبت کنید، با کلینیک آلما تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات تعیین کنید.

02166916624

سوالات متداول

چه زمانی ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز باشد؟

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، ایمپلنت دندان ممکن است گزینه مناسبی باشد اگر: استخوان فک کاملاً رشد کرده و سالم داشته باشید بیماری لثه ندارند شرایطی ندارید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد

ایمپلنت دندان ثابت در مقابل متحرک

اگر تمام یا بیشتر دندان های خود را از دست داده اید، پروتزهای ایمپلنتی بهترین گزینه برای جایگزینی آن ها هستند. برخلاف پروتزهای سنتی، پروتزهای متکی به ایمپلنت درست مانند دندان‌های طبیعی به فک شما متصل می‌شوند که به آن‌ها ثبات بیشتری می‌دهد و از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کند. به جای جایگزینی هر دندان از دست رفته با ایمپلنت دندان تک دندانی خود، یک پروتز با پشتیبانی از ایمپلنت به ما این امکان را می دهد که به طور استراتژیک چند ایمپلنت دندانی را روی یک قوس قرار دهیم تا مجموعه کاملی از دندان های جایگزین را پشتیبانی کنیم. به غیر از پروتزهای کامل یا جزئی، دو دسته اصلی دیگر برای پروتزهای متکی به ایمپلنت وجود دارد: ثابت یا متحرک.

قیمت ایمپلنت داندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت و مشاوره با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: 025166916624

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله ایمپلنت دندان ماندگار است. برای مشاوره حضوری با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 1. سلام وقتتون بخیر
  آیا امکان افتادن ایمپلنت دندان وجود دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد اما اگر این اتفاق برای شما رخ داده در اسرع وقت باید به دکتر مراجع کنید برای مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

افتادن-پیچ-موقت-ایمپلنت

افتادن پیچ موقت ایمپلنت

ایمپلنت دندان Dental implant یا به قول معروف  دندان پیچی نوعی پیچ است که برای یک یا چند دندان از دست رفته گزینه مناسبی است و به عنوان ریشته دندان عمل می کند. به ندرت امکان افتادن این پیچ وجود دارد که به دلایل مختلفی مانند شل شدن پیچ ایمپلنت اتفاق می افتد. حال، دیگرعلت افتادن پیچ ایمپلنت چیست؟ و اگر پیچ ایمپلنت بیفتد چه کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات ادامه مطلب را مطالعه کنید.  دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ علت افتادن پیچ ایمپلنت گاهی اوقات فرایند ایمپلنت با شکست مواجه می شود و باعث افتادن پیچ آن می شود اما طبیعی است

مشاهده
آفت-بعد-از-ایمپلنت

آفت بعد از ایمپلنت

آفت، زخم های خوش خیم و غیر مسری بیضی شکلی هستند که در داخل دهان و قسمت های نرم ایجاد می شوند و معمولا رنگ آنها سفید و یا زرد است و باعث ایجاد سوزش در هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن می شود. علت ایجاد آفت هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما می تواند ریشه ژنتیکی داشته باشد و یا با توجه به سن تعداد دفعات ابتلا به آن کم یا زیاد شود و یا محرک های خارجی روی آن تاثیر گذار باشد. یکی از این عوامل ایمپلنت است که به طور غیرمستقیم باعث ایجاد آفت دهان

مشاهده
عمر-ایمپلنت-اینترالاک

عمر ایمپلنت اینترالاک

ایمپلنت دندان یک روش برای جایگزینی دندان از دست رفته شما میباشد بدین صورت که طی یک عمل جراحی، میله کوچک پیچی شکل داخل استخوان فک شما قرار میگیرد.ایمپلنت دندان از جمله جراحی هایی است که بسیار به مهارت دکتر و برند استفاده شده اهمیت دارد و در صورتی موفق و ماندگار خواهد بود که دندان پزشک با تجربه باشد و برند استفاده شده از کیفیت خوبی برخوردار باشد.اینترالاک یکی از برندهای محبوب آمریکایی در زمینه ایمپلنت است که این سیستم با استفاده از تکنولوژی های خاص، تنوع در محصولات و قیمت باعث جذابیت های باورنکردنی در بازار شده است.

مشاهده
ایمپلنت-بدون-جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از جدید ترین روش ها برای انجام ایمپلنت، روش ایمپلنت بدون جراحی است. روند کاشت ایمپلنت و بهبود در این روش با سرعت بالایی انجام می شود. علاوه بر آن در این روش کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی انجام می شود. کلینیک دندان پزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک های دندان پزشکی با هزینه ایمپلنت اقساطی تهران می باشد. در این کلینیک زیر نظر بهترین پزشکان معاینه و درمان می شوید. همچنین می توانید پس از معاینه از قیمت ایمپلنت دندان باخبر شوید و از خدمات ایمپلنت دندان با بیمه بهرمند شوید. افراد بسیاری می توانند از این

مشاهده