ایمپلنت ثابت دندان

در این مقاله خواهید خواند

ایمپلنت ثابت دندان

ایمپلنت ثابت دندان چیست؟

آیا دندان مصنوعی لق دارید که شما را آزار می دهد و چیزی را که می توانید بخورید محدود می کند یا خوردن و صحبت کردن برای شما دشوار شده است؟ در این صورت ایمپلنت ثابت دندان یک راه حل عالی برای رفع مشکل شما خواهد بود.

پروتزهای دندانی را می توان به طور دائمی تنها در 1 روز با استفاده از تعداد مقرون به صرفه و ثابت از ایمپلنت های دندانی برای قرار دادن پروتزهای خود بر روی آن ثابت کرد. یک فک بالا یا پایین کامل از دندان‌های زیبا می‌تواند متعلق به شما باشد و تنها از ۴ ایمپلنت در فک پایین و ۶ ایمپلنت در فک بالا استفاده کنید. همه روی 4 ایمپلنت دندان مدل سه بعدی قرار خواهد گرفت.

این مفهوم مقرون به صرفه و ایده آل برای کسانی است که از  دست دادن دندان رنج می برند و می خواهند دندان های ثابت داشته باشند، زیرا تنها از چهار ایمپلنت دندان برای حمایت از قوس کامل دندان های ثابت استفاده می کند (اگر در حال حاضر دندان مصنوعی ندارید و می خواهید بهترین گزینه های خود را بدانید. مانند ایمپلنت های دندانی ، لطفاً صفحات ایمپلنت های دندانی ما را مشاهده کنید یا برای مشاوره با جراح باتجربه ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی آلما، با شماره 02166916624 تماس بگیرید.

 

چه زمانی ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز باشد؟

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، ایمپلنت دندان ممکن است گزینه مناسبی باشد اگر:

 • استخوان فک کاملاً رشد کرده و سالم داشته باشید
 • بیماری لثه ندارند
 • شرایطی ندارید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد

 

استفاده از 4 ایمپلنت برای تعمیر دائمی پروتزها عالی است اگر:

 

 • پروتزهای لق داشته باشید که بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد
 • بیماری لثه پریودنتال شدید و از دست دادن دندان داشته باشید
 • به دلیل از دست دادن دندان دچار از دست دادن استخوان فک شده اند
 • تاج ها و بریج های از کار افتاده همراه با دندان های لق که نیاز به کشیدن دارند
 • به شما گفته شده است که استخوان کافی برای ایمپلنت دندان ندارید

 

ممکن است درمان دندان مصنوعی ثابت برای شما مناسب باشد اگر:

 

 • یک راه حل مقرون به صرفه برای دهان پر از دندان می خواهید
 • می خواهید غذاهایی را که قبلا استفاده می کردید مانند سیب یا آجیل بخورید
 • یک راه حل قابل پیش بینی می خواهید
 • می خواهید در همان روز با پروتزهای دائمی که آزادی شما را به شما باز می گرداند، کنار بروید

با کلینیک آلما تماس بگیرید.  02166916624

 

ایمپلنت ثابت دندان
ایمپلنت ثابت دندان

درمان با ایمپلنت دندان

روش‌های سنتی کاشت دندان با قوس کامل ثابت به 6 تا 10 ایمپلنت با یک دوره بهبودی نیاز دارند که در آن پل نمی‌تواند روی ایمپلنت‌ها ثابت شود. پیوند استخوان گسترده برای کاشت ایمپلنت نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

با استفاده از روش پروتز ایمپلنت ثابت، تماس استخوان با ایمپلنت بهینه شده و نیاز به هر گونه پیوند استخوان به حداقل می رسد.

 

ایمپلنت‌های زاویه‌دار که در دهان شما قرار می‌دهیم می‌توانند در استخوانی با کیفیت بسیار بهتر که در جلوی استخوان فک شما وجود دارد، مدت بیشتری دوام بیاورند. این کار تعداد ایمپلنت‌های دندانی مورد نیاز برای ترمیم کل قوس دندان را کاهش می‌دهد و ما را قادر می‌سازد تا در همان روز کاشت ایمپلنت دندان‌ها را به‌طور دائم روی ایمپلنت‌های دندانی ثابت کنیم. کج کردن ایمپلنت ها همچنین به ما کمک می کند تا از ساختارهای آناتومیکی مانند اعصاب و سینوس ها جلوگیری کنیم.

 

ایمپلنت دندان ثابت در مقابل متحرک

اگر تمام یا بیشتر دندان های خود را از دست داده اید، پروتزهای ایمپلنتی بهترین گزینه برای جایگزینی آن ها هستند. برخلاف پروتزهای سنتی، پروتزهای متکی به ایمپلنت درست مانند دندان‌های طبیعی به فک شما متصل می‌شوند که به آن‌ها ثبات بیشتری می‌دهد و از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کند. به جای جایگزینی هر دندان از دست رفته با ایمپلنت دندان تک دندانی خود، یک پروتز با پشتیبانی از ایمپلنت به ما این امکان را می دهد که به طور استراتژیک چند ایمپلنت دندانی را روی یک قوس قرار دهیم تا مجموعه کاملی از دندان های جایگزین را پشتیبانی کنیم. به غیر از پروتزهای کامل یا جزئی، دو دسته اصلی دیگر برای پروتزهای متکی به ایمپلنت وجود دارد: ثابت یا متحرک. تفاوت اینجاست

 

پروتزهای ثابت با پشتیبانی از ایمپلنت

پروتز ثابت با ایمپلنت قرار نیست هر روز درآورده شود و دوباره روی آن قرار گیرد، در عوض، این پروتزها به طور دائم به ایمپلنت های دندانی شما متصل می شوند. پروتزهای ثابت مبتنی بر ایمپلنت بیشتر شبیه دندان های واقعی هستند. برای مراقبت از آنها، به سادگی مسواک می زنید – لازم نیست هر شب قبل از رفتن به رختخواب دندان های خود را بیرون بیاورید و از محلول های پاک کننده استفاده کنید. بسیاری از بیماران از این نوع ترمیم قدردانی می کنند زیرا به آنها اجازه می دهد فراموش کنند که حتی پروتز دارند.

 

یکی از نکات منفی پروتزهای ثابت با ایمپلنت این است که نسبت به پروتزهای متحرک با ایمپلنت به حمایت بیشتری از استخوان و بافت نیاز دارند. اگر توده استخوانی مورد نیاز برای پروتزهای ثابت با ایمپلنت را ندارید، باید یک گزینه متحرک انتخاب کنید یا ممکن است کاندیدای یک روش جایگزین، یعنی ترمیم قوس کامل All-on-4 باشید.

 

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت (همچنین به عنوان پروتزهای ضربه ای شناخته می شوند) بیشتر شبیه دندان مصنوعی سنتی هستند – تفاوت اصلی این است که به جای استفاده از چسب برای نگه داشتن دندان مصنوعی در جای خود، از ایمپلنت های دندانی استفاده می شود.

پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت نه تنها برای بیمارانی که توده استخوانی برای حمایت از پروتزهای ثابت ندارند گزینه بهتری هستند، بلکه برای بیمارانی که عادت به استفاده از پروتزهای مصنوعی سنتی دارند و بدشان نمی آید که پروتزهای مصنوعی خود را ببرند نیز مناسب است. در پایان روز برای تمیز کردن. برخی از بیماران حتی ممکن است این گزینه را ترجیح دهند زیرا تمیز کردن را آسان تر می دانند. پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت نیز مقرون به صرفه تر هستند.

 

گزینه های ایمپلنت دندان ثابت در مقابل متحرک:

همانطور که می بینید، هر یک از گزینه های پروتز با ایمپلنت دارای مزایا و معایبی هستند. پروتز ثابت با ایمپلنت بیشتر شبیه دندان های طبیعی شما است، اما گران تر است و همه بیماران دارای پاس استخوان مورد نیاز برای حمایت از آن نیستند. پروتزهای متحرک با پشتیبانی از ایمپلنت راحت تر تمیز می شوند و هزینه کمتری دارند، اما بسیاری از بیماران دوست ندارند که این پروتزها آنقدر شبیه به تجربه داشتن دندان مصنوعی سنتی باشند.

 

در نهایت، بهترین راه برای تصمیم گیری که برای شما مناسب است این است که برای مشاوره مراجعه کنید. ما سابقه دندانپزشکی شما را مرور می کنیم، در مورد سبک زندگی شما با شما صحبت می کنیم، یک معاینه کامل انجام می دهیم و اهداف درمانی شما را مورد بحث قرار می دهیم. در نظر گرفتن همه این موارد به ما کمک می کند تا نوع ایمپلنت دندان را که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند، تعیین کنیم.

اگر می خواهید در مورد پروتزهای ایمپلنتی با پزشک خود صحبت کنید، با کلینیک آلما تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات تعیین کنید.

02166916624

سوالات متداول

چه زمانی ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز باشد؟

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، ایمپلنت دندان ممکن است گزینه مناسبی باشد اگر: استخوان فک کاملاً رشد کرده و سالم داشته باشید بیماری لثه ندارند شرایطی ندارید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد

ایمپلنت دندان ثابت در مقابل متحرک

اگر تمام یا بیشتر دندان های خود را از دست داده اید، پروتزهای ایمپلنتی بهترین گزینه برای جایگزینی آن ها هستند. برخلاف پروتزهای سنتی، پروتزهای متکی به ایمپلنت درست مانند دندان‌های طبیعی به فک شما متصل می‌شوند که به آن‌ها ثبات بیشتری می‌دهد و از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کند. به جای جایگزینی هر دندان از دست رفته با ایمپلنت دندان تک دندانی خود، یک پروتز با پشتیبانی از ایمپلنت به ما این امکان را می دهد که به طور استراتژیک چند ایمپلنت دندانی را روی یک قوس قرار دهیم تا مجموعه کاملی از دندان های جایگزین را پشتیبانی کنیم. به غیر از پروتزهای کامل یا جزئی، دو دسته اصلی دیگر برای پروتزهای متکی به ایمپلنت وجود دارد: ثابت یا متحرک.

قیمت ایمپلنت داندان چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت و مشاوره با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

6 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: 025166916624

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله ایمپلنت دندان ماندگار است. برای مشاوره حضوری با کارشناسان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

 1. سلام وقتتون بخیر
  آیا امکان افتادن ایمپلنت دندان وجود دارد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد اما اگر این اتفاق برای شما رخ داده در اسرع وقت باید به دکتر مراجع کنید برای مشاوره حضوری با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سیاه شدن لثه بعد ایمپلنت

سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت

همیشه تلاش می‌شود راهکارهایی برای پوشاندن عیب و نقص‌ها ارائه شود. گاهی راهکارها منجر به بروز اتفاقات بعدی می‌شوند که بعضی از آن‌ها پیش بینی نشده هستند. ایمپلنت دندان راهی برای جایگزینی پایه‌های دائمی به جای دندان‌های معیوب شده و از بین رفته است. کاشت ایمپلنت را اگر به دست متخصص آن نسپارید منجرب به اتفاق های بدی می شود و باعث آسیب رساندن به خود به می‌شود سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت اتفاقی است که خوشایند نبوده و دیده شدن آن به هنگام لبخند زدن و یا صحبت کردن نه تنها جلوه‌ای نامطلوب دارد بلکه تاثیر منفی بر

مشاهده
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان پایه ای دائمی برای دندان های ثابت و جایگزین ایجاد میکنند. ایمپلنت دندان یک راه حل طولانی مدت و موثر برای افرادی است که دندان آنها به هر دلیلی از دست رفته. دندان های ایمپلنت مانند دندان های طبیعی عمل میکنند. چه زمانی ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز باشد؟ اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، ایمپلنت دندان ممکن است گزینه مناسبی باشد اگر: استخوان فک کاملاً رشد کرده و سالم داشته باشید بیماری لثه ندارند شرایطی ندارید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد دندانپزشک با شما صحبت خواهد کرد که آیا

مشاهده
ایمپلنت دندان

نکاتی که قبل از انجام ایمپلنت دندان باید بدانید!

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان پایهای دائمی برای دندان های ثابت و جایگزین ایجاد میکنند. ایمپلنت یک راه حل طولانی مدت و موثر برای افرادی است که دندان آنها به هر دلیلی از دست رفته. دندان های ایمپلنت مانند دندان های طبیعی عمل میکنند. چه چیزی باعث میشود که ایمپلنت احساس راحتی داشته باشد؟ پزشکان از یک فیکیچر کاشت تیتانیومی استفاده میکنند که با گذشت زمان به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید. برای اطمینان از سلامت و عملکرد مناسب ایمپلنت های خود، معاینات دندانپزشکی را برنامه ریزی کنید و توصیه های مربوط به تمیز کردن حرفه ای را

مشاهده
ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو

اصلی‌ترین کاری که ایمپلنت دندان جلو انجام می‌دهد محافظت از استخوان فک بوده و ظاهر و احساسی دقیقا شبیه به دندان خودتان دارد. این عمل به ریشه دندان‌های اصلی شباهت بسیاری دارد و موجب می‌شود تا با از دست دادن دندان خود، استخوان فک را از دست ندهید و استخوان فک‌تان قوی و سالم باقی بماند. روش درمان این عمل از قبل برنامه ریزی شده خواهد بود و عمل جراحی برای کاشت دندان جلو، عملی سریع بوده و ممکن است تنها به بی حسی موضعی نیاز داشته باشید. شیوه این درمان بدین صورت است که ابتدا در همان روز یک

مشاهده