عصب کشی دو مرحله ای

در این مقاله خواهید خواند

عصب کشی دو مرحله ای

عصب کشی دو مرحله ای با کلینیک آلما

دندان از دو بخش تاج و ریشه تشکیل شده است. تاج قسمت سفید رنگ قابل رویت است و ریشه در زیر تاج قرار دارد. پالپ هسته دندان و محل قرارگیری عصب و رگ‌های خونی است. اگر پالپ دچار عفونت شود، نیاز به تخلیه و پاک‌سازی دارد تا بعد با مواد مخصوص پر شود که به آن عصب کشی دندان گفته می‌شود. گاهی اوقات نیاز است که عصب کشی دندان در دو مرحله انجام شود که به آن عصب کشی دو مرحله ای گفته می‌شود. اگر شما هم نیاز به عصب کشی دارید، کلینیک دندانپزشکی آلما بهترین انتخاب برای انجام چنین کاری است.

عصب کشی دو مرحله ای
عصب کشی دو مرحله ای

عصب کشی دو مرحله ای دندان اگر به‌موقع انجام نشود، ممکن است چاره‌ای جز کشیدن دندان باقی نگذارد. هنگامی که پالت آسیب دیده است و امکان ترمیم خود به خودی وجود ندارد نیاز است که عصب کشی مرحله اول انجام شود. عفونت پالپ به‌صورت درد یا لق شدن دندان نمایان می‌شود. البته ممکن است عفونت به قدری گسترش یافته باشد که پالپ را نابود کرده و پیامی میان عصب‌ها رد و بدل نشود؛ بنابراین فرد تصور می‌کند که دندان خوب شده است، در حالیکه پس از مدتی علائم زیر پدیدار می‌شوند:

 • ورم صورت
 • تیره رنگ شدن دندان
 • ترشحات چرکی از دهان
 • احساس درد به هنگام جویدن
 • ورم لثه در اطراف دندان درگیر شده

آیا عصب کشی درد دارد؟

از آنجایی که به بیماران داره بیهوشی داده می شود، عصب کشی دردناک تر از یک روش دندانپزشکی معمولی، مانند پر کردن یا برداشتن دندان عقل نیست. با این حال، عصب کشی معمولاً بعد از عمل کمی درد یا بی‌حس است و حتی می‌تواند باعث ناراحتی خفیف برای چند روز شود.

قیمت عصب کشی دندان

برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

عصب کشی 

عصب کشی
عصب کشی

مراحل عصب کشی

مراحل عصب کشی به‌صورت زیر است:

 • بی حس کردن دهان
 • ایجاد سوراخ در تاج برای دسترسی به پالپ
 • تخلیه و برداشتن تمامی محفظه پالپ
 • تراشیدن دیواره‌های محفظه پالپ، ریشه و نوک ریشه
 • پر کردن پالپ با مواد پرکننده مخصوص
 • روکش کردن دندان در صورت لزوم برای کاهش احتمال شکستگی دندان

عصب کشی دو مرحله‌ای

در واقع همان درمان مجدد دندان عصب کشی شده است. ممکن است دندان طبق انتظار بهبود نیابد؛ در نتیجه نیاز به درمان مجدد داشته باشد. از عواملی که در ناموفق بودن عصب کشی مؤثر هستند، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • شکستن دندان
 • ایجاد پوسیدگی جدید
 • شکستن، ترک خوردن یا شل شدن روکش
 • خوب تمیز نشدن مجرای ریشه دندان به دلیل تنگی یا انحنا
 • شناسایی نشدن انشعاب‌های فرعی مجرای ریشه در درمان اولیه
 • به‌موقع انجام نشدن اتصال روکش یا ترمیم‌های دیگر بر روی دندان
 • آلوده شدن داخل دندان به بزاق دهان به هنگام ترمیم و در نتیجه بروز عفونت مجدد

رعایت بهداشت دهان و دندان پس از عصب کشی

هنگام انجام عصب کشی به دلیل تأثیر مواد بی‌حسی هیچ دردی احساس نخواهد شد. پس از انجام عصب کشی احتمال وجود درد خفیف برای چند روز وجود دارد که با داروهای مسکن تسکین می‌یابد. پس از انجام اولین جلسه عصب کشی نیاز است که یک تا دو هفته برای نصب روکش و تأثیر گذاری روند درمان صبر کرد. در این مدت باید از غذاهای نرم استفاده کرد و مسواک و نخ دندان فراموش نشود. پس از آن با ویزیت مجدد اگر نیاز باشد روکش گذاری انجام خواهد شد.

در این ملاقات پزشک دندان را بررسی می‌کند؛ چرا که ممکن است شاید به عصب کشی مجدد وجود داشته باشد. عصب کشی دو مرحله‌ای که در واقع درمان مجدد است نباید به تأخیر انداخته شود. قبل از اینکه شرایط دندان حادتر شود هرچه زودتر نسبت به درمان آن باید اقدام کرد. عصب کشی، چه یک مرحله باشد چه دو مرحله‌ای، به دلیل اینکه دندان ضعیف‌تر شده است عمری بین 10 تا 15 سال و حتی کمی بیشتر دارد.

لزوم رعایت بهداشت دهان و دندان پس از عصب کشی دو مرحله ای

جمع‌بندی

کلینیک دندانپزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک‌ها در تهران است. محیط آرام با پرسنل حرفه‌ای که بهترین جراحان و دندانپزشکان را گرد هم آورده است در عصب کشی همواره عالی عمل کرده است. شاید تصور عصب کشی دو مرحله ای آزاردهنده باشد اما گاهی به دلیل عوامل پیش بینی نشده چاره‌ای جز انجام آن نیست. دندان‌های خود را به متخصصان آلما بسپارید تا با بالاترین کیفیت، دندانی سالم و زیبا به شما تحویل دهند.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

سوالات متداول

آیا عصب کشی درد دارد؟

از آنجایی که به بیماران داره بیهوشی داده می شود، عصب کشی دردناک تر از یک روش دندانپزشکی معمولی، مانند پر کردن یا برداشتن دندان عقل نیست. با این حال، عصب کشی معمولاً بعد از عمل کمی درد یا بی‌حس است و حتی می‌تواند باعث ناراحتی خفیف برای چند روز شود.

عصب کشی چند مرحله دارد؟

بی حس کردن دهان ایجاد سوراخ در تاج برای دسترسی به پالپ تخلیه و برداشتن تمامی محفظه پالپ تراشیدن دیواره‌های محفظه پالپ، ریشه و نوک ریشه پر کردن پالپ با مواد پرکننده مخصوص روکش کردن دندان در صورت لزوم برای کاهش احتمال شکستگی دندان

قیمت عصب کشی دندان چقدر است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر گاهی اوقات ممکن است که همه عصب ها از بین نرفته در این صورت عصب کشی شما به مرحله دوم میرسد در غیر این صورت در مرحله اول کار شما تمام می شود
   برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر بعد از زدن امپول های بی حسی شما دیگه هیچ دردی رو احساس نمیکیند برای کسب اطاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی الما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی ثابت سرامیکی، یکی از تکنیک‌های پیشرفته در علم ارتودنسی است که برای اصلاح و بهبود ترتیب و تنظیم دندان‌ها و فک‌ها به کار می‌رود. در این روش، از اقلام سرامیکی با کیفیت بالا به عنوان براکت‌ها و سیم‌های ارتودنسی استفاده می‌شود که تا حد امکان به دندان‌ها تطابق داده می‌شوند و از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ارتودنسی سرامیکی این است که این روش تأثیر حداقلی بر روی ظاهر بیمار دارد، زیرا براکت‌ها به رنگ دندان‌ها یا شفافیت نزدیکی دارند و اغلب به سختی تشخیص داده می‌شوند. این امر باعث می‌شود که افراد

مشاهده
ارتودنسی الاینر

ارتودنسی الاینر

ارتودنسی دندان شفاف ارتودنسی الاینر : امروزه افراد بیشتر از گذشته به سلامت دندان ها و زیبایی آنها می پردازند ولی ممکن است شما در مورد انجام ارتودنسی به دلیل درد و ناراحتی که ممکن است ایجاد کند، نگران باشید. بسیاری از مردم در مورد استفاده از بریس های سنتی تردید دارند. پیشرفت در دندانپزشکی و به ویژه ارتودنسی، روش انجام کارها را به شدت تغییر داده است. در حال حاضر افراد بیشتری، به ویژه بزرگسالان، در مقایسه با گذشته، درمان های جدید ارتودنسی را انتخاب می کنند. اگر هنوز به طور قطعی نمیدانید که از کدام روش برای ارتودنسی

مشاهده
بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

بهترین آنتی بیوتیک عفونت دندان

عفونت دندان آبسه دندان یا همان عفونت دندان یک مشکل شایع است که به دنبال تخریب مینای دندان توسط باکتری‌های موجود در دهان اتفاق میفتد. مینای دندان به دلیل عدم رعایت بهداشت دچار پوسیدگی می‌شود و احتمال عفونت دندان و لثه را بالا می‌برد. در برخی موارد نیز عفونت دندان به دلیل جراحات حاصل از کشیدن دندان یا جراحی‌ها ایجاد می‌شود. در این مقاله با توضیح مختصری درمورد پریودنتال و علت علائم ایجاد آن به بررسی بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان می پردازیم. پزشکان دندانپزشکی آلما با دقت و بررسی تمام نکات مربوط به علت عفونت و شرایط سلامت

مشاهده
جدا شدن کامپوزیت دندان

جدا شدن کامپوزیت دندان

آسیب های کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان یک روش درمانی و ترمیمی در دندانپزشکی است. این کار به منظور ترمیم دندان، تغییر رنگ و فرم دندان انجام می شود. کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که از جنس رزین ساخته شده و هم رنگ دندان می باشد. پزشک متخصص این ماده خمیری شکل را روی دندان فرم می دهد و سپس به کمک اشعه ای خاص روی دندان تثبیت می کند. کامپوزیت دارای انواع مختلفی است که شامل ماکروفیل، میکروفیل، هیبریدی و نانو کامپوزیت می شود. کامپوزیت ماکروفیل از ذرات کوچکی ساخته شده است و همین امر سبب شده که استحکام

مشاهده