عصب کشی دو مرحله ای

در این مقاله خواهید خواند

عصب کشی دو مرحله ای

زمانی که پوسیدگی ها به ریشه دندان می رسند و به کانال های ریشه آسیب وارد می شود نیاز به عصب کشی وجود دارد. اگرچه بیشتر عصب کشی ها در یک مرحله انجام می شود اما ممکن است میزان خرابی به قدر باشد که نیاز به عصب کشی دو مرحله ای پیدا کند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد عصب کشی و همچنین اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان با کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

عصب کشی دو مرحله ای با کلینیک آلما

دندان از دو بخش تاج و ریشه تشکیل شده است. تاج قسمت سفید رنگ قابل رویت است و ریشه در زیر تاج قرار دارد. پالپ هسته دندان و محل قرارگیری عصب و رگ‌های خونی است. اگر پالپ دچار عفونت شود، نیاز به تخلیه و پاک‌سازی دارد تا بعد با مواد مخصوص پر شود که به آن عصب کشی دندان گفته می‌شود. گاهی اوقات نیاز است که عصب کشی دندان در دو مرحله انجام شود که به آن عصب کشی دو مرحله ای گفته می‌شود. اگر شما هم نیاز به عصب کشی دارید، کلینیک دندانپزشکی آلما بهترین انتخاب برای انجام چنین کاری است.

عصب کشی دو مرحله ای
عصب کشی دو مرحله ای

عصب کشی دو مرحله ای دندان اگر به‌موقع انجام نشود، ممکن است چاره‌ای جز کشیدن دندان باقی نگذارد. هنگامی که پالت آسیب دیده است و امکان ترمیم خود به خودی وجود ندارد نیاز است که عصب کشی مرحله اول انجام شود. عفونت پالپ به‌صورت درد یا لق شدن دندان نمایان می‌شود. البته ممکن است عفونت به قدری گسترش یافته باشد که پالپ را نابود کرده و پیامی میان عصب‌ها رد و بدل نشود؛ بنابراین فرد تصور می‌کند که دندان خوب شده است، در حالیکه پس از مدتی علائم زیر پدیدار می‌شوند:

 • ورم صورت
 • تیره رنگ شدن دندان
 • ترشحات چرکی از دهان
 • احساس درد به هنگام جویدن
 • ورم لثه در اطراف دندان درگیر شده

آیا عصب کشی درد دارد؟

از آنجایی که به بیماران داره بیهوشی داده می شود، عصب کشی دردناک تر از یک روش دندانپزشکی معمولی، مانند پر کردن یا برداشتن دندان عقل نیست. با این حال، عصب کشی معمولاً بعد از عمل کمی درد یا بی‌حس است و حتی می‌تواند باعث ناراحتی خفیف برای چند روز شود.

قیمت عصب کشی دندان

برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما تماس بگیرید.

عصب کشی 

عصب کشی
عصب کشی

مراحل عصب کشی

مراحل عصب کشی به‌صورت زیر است:

 • بی حس کردن دهان
 • ایجاد سوراخ در تاج برای دسترسی به پالپ
 • تخلیه و برداشتن تمامی محفظه پالپ
 • تراشیدن دیواره‌های محفظه پالپ، ریشه و نوک ریشه
 • پر کردن پالپ با مواد پرکننده مخصوص
 • روکش کردن دندان در صورت لزوم برای کاهش احتمال شکستگی دندان

عصب کشی دو مرحله‌ای

در واقع همان درمان مجدد دندان عصب کشی شده است. ممکن است دندان طبق انتظار بهبود نیابد؛ در نتیجه نیاز به درمان مجدد داشته باشد. از عواملی که در ناموفق بودن عصب کشی مؤثر هستند، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • شکستن دندان
 • ایجاد پوسیدگی جدید
 • شکستن، ترک خوردن یا شل شدن روکش
 • خوب تمیز نشدن مجرای ریشه دندان به دلیل تنگی یا انحنا
 • شناسایی نشدن انشعاب‌های فرعی مجرای ریشه در درمان اولیه
 • به‌موقع انجام نشدن اتصال روکش یا ترمیم‌های دیگر بر روی دندان
 • آلوده شدن داخل دندان به بزاق دهان به هنگام ترمیم و در نتیجه بروز عفونت مجدد

رعایت بهداشت دهان و دندان پس از عصب کشی

هنگام انجام عصب کشی به دلیل تأثیر مواد بی‌حسی هیچ دردی احساس نخواهد شد. پس از انجام عصب کشی احتمال وجود درد خفیف برای چند روز وجود دارد که با داروهای مسکن تسکین می‌یابد. پس از انجام اولین جلسه عصب کشی نیاز است که یک تا دو هفته برای نصب روکش و تأثیر گذاری روند درمان صبر کرد. در این مدت باید از غذاهای نرم استفاده کرد و مسواک و نخ دندان فراموش نشود. پس از آن با ویزیت مجدد اگر نیاز باشد روکش گذاری انجام خواهد شد.

در این ملاقات پزشک دندان را بررسی می‌کند؛ چرا که ممکن است شاید به عصب کشی مجدد وجود داشته باشد. عصب کشی دو مرحله‌ای که در واقع درمان مجدد است نباید به تأخیر انداخته شود. قبل از اینکه شرایط دندان حادتر شود هرچه زودتر نسبت به درمان آن باید اقدام کرد. عصب کشی، چه یک مرحله باشد چه دو مرحله‌ای، به دلیل اینکه دندان ضعیف‌تر شده است عمری بین 10 تا 15 سال و حتی کمی بیشتر دارد.

لزوم رعایت بهداشت دهان و دندان پس از عصب کشی دو مرحله ای

جمع‌بندی

کلینیک دندانپزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک‌ها در تهران است. محیط آرام با پرسنل حرفه‌ای که بهترین جراحان و دندانپزشکان را گرد هم آورده است در عصب کشی همواره عالی عمل کرده است. شاید تصور عصب کشی دو مرحله ای آزاردهنده باشد اما گاهی به دلیل عوامل پیش بینی نشده چاره‌ای جز انجام آن نیست. دندان‌های خود را به متخصصان آلما بسپارید تا با بالاترین کیفیت، دندانی سالم و زیبا به شما تحویل دهند.

شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

هزینه عصب کشی دو مرحله ای با بیمه

تفاوتی ندارد که عصب کشی شما یک مرحله ای باشد یا دو مرحله ای بیمه این درمان دندانپزشکی را تحتخ پوشش خود قرار می دهد. شما با توجه به تعهداتی که با شرکت بیمه ای خود دارید می توانید از تخفیف آن برای درمان عصب کشی دو مرحله ای استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر از سایر خدمات دندانپزشکی بیمه خود روی نام آن کلیک کنید.

گفتن این نکته ضروریست که کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرار داد با تمامی بیمه های نام برده می باشد و شما با خیال راحت می توانید از خدمات بیمه خود در این مرکز استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا عصب کشی درد دارد؟

از آنجایی که به بیماران داره بیهوشی داده می شود، عصب کشی دردناک تر از یک روش دندانپزشکی معمولی، مانند پر کردن یا برداشتن دندان عقل نیست. با این حال، عصب کشی معمولاً بعد از عمل کمی درد یا بی‌حس است و حتی می‌تواند باعث ناراحتی خفیف برای چند روز شود.

عصب کشی چند مرحله دارد؟

بی حس کردن دهان ایجاد سوراخ در تاج برای دسترسی به پالپ تخلیه و برداشتن تمامی محفظه پالپ تراشیدن دیواره‌های محفظه پالپ، ریشه و نوک ریشه پر کردن پالپ با مواد پرکننده مخصوص روکش کردن دندان در صورت لزوم برای کاهش احتمال شکستگی دندان

قیمت عصب کشی دندان چقدر است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر گاهی اوقات ممکن است که همه عصب ها از بین نرفته در این صورت عصب کشی شما به مرحله دوم میرسد در غیر این صورت در مرحله اول کار شما تمام می شود
   برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.
   شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی آلما تماس بگیرید.

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   خیر بعد از زدن امپول های بی حسی شما دیگه هیچ دردی رو احساس نمیکیند برای کسب اطاعات بیشتر با متخصصان ما در کلینیک دندان پزشکی الما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

درد-دندان-عقل-به-کجا-می-زند

درد دندان عقل به کجا می زند

درد دندان عقل ممکن است به حدی باشد که زندگی شما را مختل کند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که درد دندان عقل به کجا می زند و کدام یک نشانه خرابی دندان عقل است؟ درد دندان عقل ممکن است بطور هم زمان چند دندان شما را درگیر کند و همچنین به سایر قسمت های فک و صورت نیز سرایت می کند. شما می توانید برای درمان دندان خود و جراحی و کشیدن دندان عقل به کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران محدوده انقلاب مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر خدمات این مرکز و

مشاهده
مینا-دندان

مینا دندان

بسیاری از افراد بر اهمیت روتین دندانپزشکی خود تاکید می کنند، اما تعداد کمی از افراد غیر متخصص می دانند که مینا چیست. به نظر می رسد درک مینای دندان بخش مهمی از سلامت شما است. در این مقاله علائه بر پاسخ به این پرسش روش های مراقبت از مینا دندان نیز بررسی شده است. کلینیک دندانپزشکی آلما واقع در غرب تهران (میدان انقلاب)، یکی از بهترین مراکزی است که شما می توانید برای انجام خدمات ترمیم دندان و سایر درمان دیگر مانند ایمپلنت دندان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴ مینای دندان چیست

مشاهده
لمینت-متحرک-دندان

لمینت متحرک دندان

 Dental Removable  laminate  یا همان لمینت متحرک دندان، یکی از خدمات زیبایی دهان و دندان در دنیای امروز محسوب می‌شود. این محصول زیبایی که گاهی به آن کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، یک کاور یا روکش نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. با استفاده از این لمینت به‌نوعی یک پلاک بر روی دندان‌ها قرار گرفته و معایب و ایرادات دندان‌ها را مخفی و ظاهری بهتر و زیباتر به دندان‌ها و لبخند افراد خواهد داد. این ابزار زیبایی یک پلاک متحرک از نوعی پلیمر غیرسمی یا صمغ دندان است که در مراکز و لابراتوارهای مجاز متناسب با شکل و

مشاهده
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی 1403 قیمت ایمپلنت دندان با بیمه 1403: دندانپزشکی یکی از خدمات بسیار مهمی است که هر فرد باید برای سلامت دندان خود به آن توجه ویژگی کنند. بیمه، یک راه عالی برای تأمین هزینه های مالی مراقبت‌های پزشکی است. اگر به خدمات دندانپزشکی گسترده‌تری نیاز دارید، باید از بیمه‌های دندانپزشکی برای ایمپلنت و غیره استفاده کنید. این طرح‌ها، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به درمان‌های ترمیمی مانند دندانپزشکی برای ایمپلنت، کانال ریشه، روکش دندان، پروتز و سایر خدمات پرهزینه نیاز دارند.کلینیک دندانپزشکی آلما طرف قرارداد با بسیاری از بیمه ها می باشد از

مشاهده