فرق ایمپلنت با کاشت دندان

در این مقاله خواهید خواند

فرق-ایمپلنت-با-کاشت-دندان

دندان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی در افراد به شمار می‌رود به طوری که خالی بودن فضای یک دندان در دهان بسیار بیشتر از سایر عیوب صورت خودنمایی می‌کند. عوامل مختلفی همچون جنس دندان‌ها، مراقبت نادرست از دندان‌ها، استعمال دخانیات و … سبب پوسیدگی و آسیب به دندان‌ها می‌شوند که در صورت گسترش پوسیدگی به ناچار دندان را باید از دهان خارج کرد. این دسته از افراد همواره به دنبال راهکاری مطمئن جهت پر کردن  جای خالی دندان خود هستند. امروزه دندانپزشکان جهت پر کردن فضای خالی دندان از کاشت دندان و ایمپلنت استفاده می‌کنند. اما فرق ایمپلنت با کاشت دندان چیست؟ مزایای کاشت دندان و ایمپلنت چیست؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت و کاشت دندان و مطالب زیر تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

یکی از خدمات دندانپزشکی آلما انجام ایمپلنت دندان با جدیدترین روش ها می باشد، کلینیک دندانپزشکی آلما یکی از معتبرترین مراکز ایمپلنت دندان در غرب تهران میدان انقلاب می باشد.

دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

  • منظور از کاشت دندان چیست؟
  • مزایای کاشت دندان
  • منظور از ایمپلنت دندان چیست؟
  • مزایای ایمپلنت دندان
  • فرق ایمپلنت با کاشت دندان
  • هزینه کاشت دندان و ایمپلنت چقدر است؟
  • سخن پایانی

منظور از کاشت دندان چیست؟

یکی از بهترین و متداول‌ترین روش‌ها برای پر کردن فضای خالی دندان‌ها کاشت دندان است. در این روش دندانپزشکان با استفاده از پل دندان و یا دندان مصنوعی فضای خالی دندان شما را پر می‌کنند. دندان مصنوعی نصب شده در دهان شما همانند دندان طبیعی عمل می‌کند. این روش به دلیل طبیعی بودن، طول عمر و دوام بالا و همچنین هزینه مناسب طرفداران زیادی دارد.

 

منظور-از-کاشت-دندان-چیست؟

 

مزایای کاشت دندان

با استفاده از کاشت دندان می‌توانید با هزینه‌ای معقول در کوتاه ترین زمان ممکن دندان‌های از دست رفته خود را باز گردانید. از مزیت‌های کاشت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1ـ هزینه کمتر کاشت دندان در مقایسه با ایمپلنت یکی از مزیت‌های کاشت دندان بوده که سبب محبوبیت آن در بین افراد زیادی شده است.

2ـ گاهی  تشخیص دندانپزشک بنا به دلایل مختلفی از جمله آسیب دیدگی استخوان فک این است که فرد نمی‌تواند ایمپلنت دندانی انجام دهد. در این صورت روش‌های کاشت دندان بهترین و به صرفه‌ترین راهکار درمانی هستند.

3ـ این فرایند نسبت به ایمپلنت دندان در زمان کوتاه تری انجام می‌شود. کاشت دندان معمولا در عرض چند روز و یا چند هفته انجام می‌شود.

 

مزایای-کاشت-دندان

 

منظور از ایمپلنت دندان چیست؟

 اگر به دنبال روشی دائمی برای پر کردن دندان خود هستید، ایمپلنت دندان بهترین انتخاب است. در این روش ساختاری فلزی از جنس تیتانیوم و زیرکونیوم را در داخل استخوان فک قرار داده که نقشه ریشه دندان را ایفا می‌کند. این روش در مقایسه با کاشت دندان هزینه بالایی داشته و بالغ بر ۲5 سال ماندگاری دارد. متاسفانه همه افراد نمی‌‌توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند و شرط اصلی برای ایمپلنت، داشتن لثه‌های سالم است.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای زیاد این روش کاشت دندان سبب شده حتی با وجود قیمت بالای آن متقاضیان زیادی داشته باشد.‌ از جمله مزایای ایمپلنت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1ـ ایمپلنت دندان ماندگاری بسیار بالایی دارد و حداقل تا ۲۵ سال به همان کیفیت اولیه خود باقی می‌ماند.

2ـ این روش کاشت از آسیب دیدن استخوان‌های فک جلوگیری می‌کند. عدم پر کردن جای خالی دندان‌ها پس از یک سال سبب از بین رفتن 25 درصدی استخوان فک می‌شود.

3ـ ایمپلنت دندان از لحاظ ساختار ظاهری کاملا مشابه با دندان طبیعی خود فرد بوده و قابل تشخیص نیست.

4ـ جلوگیری از بیماری‌های لثه، عفونت و پوسیدگی از دیگر مزایای ایمپلنت دندان است.

5ـ با توجه به اینکه ایمپلنت دندانی بدون نیاز به تراشیدن دندان‌های کناری انجام می‌گیرد، سبب محافظت از سایر دندان‌ها می‌شود.

 

مزایای-ایمپلنت-دندان

 

فرق کاشت با ایمپلنت

به طور کلی ایمپلنت و کاشت دندان از لحاظ مفهومی مشابه هم هستند چرا که هدف اصلی این دو راهکار درمانی پر کردن فضای خالی دندان‌ است. اما برای درک بهتر تفاوت این دو در ادامه فرق ایمپلنت با کاشت دندان را برای شما بازگو می‌کنیم:

1ـ دندانپزشکان در کاشت دندان برای پر کردن جای خالی دندان از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. پایه، اباتمنت و تاج قسمت‌های تشکیل دهنده ایمپلنت دندانی هستند که سبب استحکام بیشتر آن نسبت به دندان مصنوعی شده‌اند. دندانپزشکان بخش‌های تشکیل دهنده ایمپلنت را مرحله به مرحله در دهان قرار داده و در نهایت یک دندان بسیار زیبا، محکم و طبیعی را به شما تحویل می‌دهند.

2ـ یکی از روش‌های کاشت دندان مصنوعی پل دندان بوده که در این روش دندان‌های موجود در دهان فرد نقش تکیه گاه را برای دندان مصنوعی ایفا می‌کنند. در ایمپلنت دندانی پایه تیتانیومی درون استخوان فک نصب شده و سپس اباتمنت و تاج بر روی آن قرار می‌گیرد.

هر دوی این روش طول عمر و ماندگاری بالایی دارند اما کیفیت دندان مصنوعی پس از گذشت ۱۰ سال افت کرده و باید نسبت به تعویض و یا ترمیم آن اقدام کرد. ماندگاری ایمپلنت دندان به دلیل استفاده از پایه فلزی و دیگر بخش‌های آن بسیار بیشتر از کاشت بوده و بالغ بر ۲۵ سال دوام دارد.

3ـ دیگر فرق ایمپلنت با کاشت دندان مراحل جراحی و نصب آن است. برای کاشت دندان پس از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی ابتدا باید دندانها ارزیابی شده و مشاوره‌های لازم انجام گیرد. آماده کردن دندان‌ها، نصب پروتز موقت و در نهایت نصب پروتز دائمی از دیگر مراحل کاشت دندان بوده که باید در کلینیک‌های معتبر انجام شود. از مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت دندان می‌توان به انجام مشاوره اولیه، بررسی وضعیت دندانها توسط دندانپزشک، کاشت ایمپلنت، قرارگیری اباتمنت در استخوان فک، گرفتن قالب، نصب کردن تاج موقت و در نهایت نصب تاج دائم اشاره کرد.

 

فرق-کاشت-با-ایمپلنت

 

هزینه کاشت دندان و ایمپلنت چقدر است؟

فرق ایمپلنت با کاشت دندان در هزینه‌های مربوط به آن بوده که قیمت ایمپلنت دندان بیشتر است. این هزینه‌ها با توجه به مواردی همچون فرایندهای جراحی، کیفیت مواد، زمان درمان، دندانپزشک و کلینیک متغیر است. البته ایمپلنت دندان با بیمه می‌تواند درصدی از هزینه‌ها را کاهش دهد. بعضی کلینیک‌ها علاوه بر پذیرش بیمه کاشت دندان و ایمپلنت را نیز به صورت اقساطی انجام می‌دهند. در تهران بهترین کلینیک­ های دندانپزشکی با مجرب­ترین پزشک­ ها وجود دارند. برای اطلاع از هزینه ایمپلنت دندان اقساطی تهران می‌توانید به کلینیک‌های دندانپزشکی معتبر مراجعه کنید.

 در زیر لیست بیمه های طرف قرارداد با کلینیک آلما آورده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

کاشت دندان و ایمپلنت به یک معنا هستند و هر دو راهکارهایی برای پر کردن جای خالی دندان هستند. مراحل جراحی و نصب، دوام و ماندگاری، زمان اجرا، هزینه و … فرق ایمپلنت و کاشت دندان هستند. دندانپزشکان پس از ارزیابی و بررسی وضعیت دندان‌ها و استخوان فک بهترین و مناسب‌ترین راهکار را به شما پیشنهاد می‌دهند. اگر بنا به نظر پزشک امکان انجام ایمپلنت را داشته و هیچ گونه مشکلی در پرداخت هزینه‌ها نداشتید، حتما از ایمپلنت دندان استفاده کنید چرا که ماندگاری بالاتری در مقایسه با کاشت دندان دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

ایمپلنت-بدون-جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از جدید ترین روش ها برای انجام ایمپلنت، روش ایمپلنت بدون جراحی است. روند کاشت ایمپلنت و بهبود در این روش با سرعت بالایی انجام می شود. علاوه بر آن در این روش کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی انجام می شود. کلینیک دندان پزشکی آلما یکی از بهترین کلینیک های دندان پزشکی با هزینه ایمپلنت اقساطی تهران می باشد. در این کلینیک زیر نظر بهترین پزشکان معاینه و درمان می شوید. همچنین می توانید پس از معاینه از قیمت ایمپلنت دندان باخبر شوید و از خدمات ایمپلنت دندان با بیمه بهرمند شوید. افراد بسیاری می توانند از این

مشاهده
افتادن-کاور-اسکرو-ایمپلنت

افتادن کاور اسکرو ایمپلنت

کاور اسکرو یکی از وسایل و اجزای مهم ایمپلنت دندان می باشد. در واقع کاور اسکرو همان پیچ کوچکی است که در قسمت بالایی ایمپلنت قرار می گیرد تا از نفوذ لثه و مواد غذایی به داخل ایمپلنت جلوگیری کند. آن تا زمان بسته شدن هیلینگ بر روی فیکسچر یعنی مرحله دوم جراحی در جای خود می ماند. یکی از سوالاتی که در این دوران ممکن است برای افراد پیش آید این است که زمان افتاد افتادن کاور اسکرو ایمپلنت چه کار کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تقریبا این اتفاق غیر ممکن است. کلینیک دندانپزشکی آلما یکی

مشاهده
افتادن-روکش-ایمپلنت

افتادن روکش ایمپلنت

ایمپلنت دندان یا به قول معروف دندان پیچی ،یک پیچ از جنس تیتانیوم است که دندان پزشک متخصص داخل استخوان فک، درست مثل ریشه دندان، قرار میدهد. این پیچ را با جراحی به استخوان فک شما پیوند میزنند و معمولا این روش بسیار پر طرفدار و برای جایگزینی دندان های از دست رفته، آسیب دیده، پوسیده یا سایر مشکلات سلامت دهان و دندان شما مناسب میباشد.ایمپلنت دندان  و یا درمان مشکل افتادن روکش ایمپلنت در بسیاری از کلینیک های دندان پزشکی در حال انجام است. برای اطلاعات بیشتر از هزینه ایمپلنت اقساطی تهران با ما در تماس باشید. دریافت نوبت: ۰۲۱۶۶۹۱۶۶۲۴

مشاهده
ایمپلنت-یک-روزه

ایمپلنت یک روزه

امروزه روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد. اما همه این روش ها دارای طول درمان طولانی هستند. به طور مثال در زمان کاشت پایه دندان و قبل از قرار دادن تاج دندان بر روی پایه ها چیزی حدود 3 تا 4 ماه زمان نیاز است. افراد در این مدت زمان نگران زیبایی لبخندشان هستند و گاهی از حضور پیدا کردن در جمع خجالت می کشند. یکی از راه حل های این مشکل ایمپلنت یک روزه می باشد. در این روش تا زمان آماده شدن تاج اصلی دندان یک تاج موقت بر روی پایه ها قرار می گیرد.

مشاهده